Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 hours ago, Chaos Is Me said:

at Wrach: Advokat je profesionalac isto kao i lekar, brani/leči svakog, postoje advokatska i lekarska tajna kao pravni instituti i niko ne može naterati njih da protivno svojoj volji otkriju ono što im je klijent/pacijent poverio, takva je profesija. Zakonom o advokaturi i statutom komore je propisano kad može da odbije klijenta. Pitanje morala je nešto drugo i tu svako od nas ima svoj interni moralni kodeks. Mnogi advokati zbog njega ni ne rade krivicu, ali ako već hoće da se bave njome - moraju da žive i sa ovakvim stvarima. 

Jasno mi je da postoje propisi. S druge strane smatram da prostora za licnu procenu uvek mora biti. Takodje smatram da je poredjenje lekara i advokata prilicno nezahvalno i moze odvesti u pogresnom smeru.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

Pa njih poredi sam zakon kad prilikom svedočenja uređuje pitanje advokatske/lekarske ili svešteničke tajne. Kao što rekoh, pitanje morala je individualno. Ja ne vidim da je advokat krivičar u bilo kom smislu per se nemoralniji od nekog marketing stručnjaka koji se često bavi "institucionalizovanim laganjem" ili prodavanjem muda za bubrege. Al da ne idemo dalje u off, svaka čast svakom ko je vrstan u svom poslu, a Miško je de facto jedan od takvih, iako mi lično uopšte nije simpatičan, naprotiv.

 

Nadam se da smo se svi ispucali za prvi krug priče u vezi Jokića i da će ostati na tome AKA da će igrati u Kini.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa njih poredi sam zakon kad prilikom svedočenja uređuje pitanje advokatske/lekarske ili svešteničke tajne. Kao što rekoh, pitanje morala je individualno. Ja ne vidim da je advokat krivičar u bilo kom smislu per se nemoralniji od nekog marketing stručnjaka koji se često bavi "institucionalizovanim laganjem" ili prodavanjem muda za bubrege. Al da ne idemo dalje u off, svaka čast svakom ko je vrstan u svom poslu, a Miško je de facto jedan od takvih, iako mi lično uopšte nije simpatičan, naprotiv.

 

Nadam se da smo se svi ispucali za prvi krug priče u vezi Jokića i da će ostati na tome AKA da će igrati u Kini.

Uh.. necu u off topic ali porediti nekoga ko siluje i moze advokatskom zaslugom da dobije mogucnost da to uradi opet i nekoga ko marketingom indirektno cini da neko trosi novac na bezvredno je neuporedivo. (Ne pricam o marketingu koji (tiho) ubija).

Kad sam pomenuo poredjenje lekara i advokata nisam mislio na tajnu vec na odgovornost i moral.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

 Ja ne vidim da je advokat krivičar u bilo kom smislu per se nemoralniji od nekog marketing stručnjaka koji se često bavi "institucionalizovanim laganjem" ili prodavanjem muda za bubrege.

 

lol pa marketing stručnjak ne sme da laže, bukvalno postoji zakon koji ga sprečava

Link to comment
Share on other sites

nije ti dobra komparacija 

 

 

dovoljno je ono o moralnom aspektu; da li si spreman da pomažes nekome ko je učinio nešto nazao xy osobi imenom i prezimenom ili nisi 

 

mislim, ljudi donose takve odluke nevezano za advokatsku profesiju 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mmajstor said:

 

To je nesto potpuno drugo od hajke, a ta negativna energija se ne stvara tu gde si rekao, ona se samo prenosi po zakonu kruzenja energije u prirodi. Njegovo odnos prema reprezentaciji je negativan i kada ga je obelodanio i podelio sa javnoscu, taj talas negativne energije je krenuo da kruzi i da se manifestuje u vidu komentara na sajtovima, forumima i medj' obicnom rajom. On ako ne zeli da svedoci vracanju te energije koju je sam poslao, dovoljno je da ne cita iste i to je sve. Ne vidim na koji je nacin on tu nesto ostecen, niti sto bi se ti toliko brinuo za njegova osecanja za koja je sam odgovoran? Ako mu je zao zbog energije koja se stvorila, e pa onda prst na celo pa da se vidi sta to treba da se promeni da bi se ona promenila iz negativne u pozitivne. 

  

Ove price da on nije nikom nista obavezan, i da bi ljudi trebalo da se trude da budu roboti a ne ljudi pa da ne osete i manifestuju tu energiju koju je poslao, od toga mi se povraca. Niko od nas nije obavezan da bude robot, pa je prema tome jasno da reprezentacija ne personifikuje niti KSS, niti drzavu, niti materijalna ulaganja u svakog mladog sportistu, niti nista tako apstraktno i nezivo, vec najvise nas... ljude kojima taj dres nesto znaci. Pa sad izvolte, kako ko seje tako i zanje, obavezu niko nema ali odgovornost svakako ima. A ponajvise za svoje postupke i energiju koju salje a koja rezonira sa milionima ljudi na ovim prostorima. Nema svaki covek tu moc, pa je stoga to i odgovornost, jer svaka moc nosi odgovornost u zavisnostu od nacina na koji se ona koristi. Ako se koristi ovako kako je Jokic koristi, reakcije su svima poznate i to je prosto zakon prirode. 

 

Niko ne ocekuje od bilo koga da bude robot. Samo mnogi to shvataju i dozivljavaju previse licno. Kao sto sam rekao i meni ce biti krivo ako ne bude hteo da igra, ali ako nece - nece, ko ga jebe, ima ko hoce. I nece mi pasti na pamet ni da ga proklinjem niti da ga vredjam bilo gde, a pogotovo ne da idem na njegov Instagram profil i da mu ostavljam poruke uvredljive sadrzine, kao sto ce to mnogi da rade. On verovatno ima svoje razloge zbog kojih ne zeli da igra i ti razlozi su verovatno njemu logicni i razumljivi.

 

Ono sto me jos vise nervira od preteranog pokazivanja emocija u ovakvim sitacijama je licemerje. Kao sto sam vec naveo primer kad ga je pre dve godine averidz proklinjao sto nece da igra na EP i na instagramu ga psovao jer zbog prokletih dolara odbija sveti dres reprezentacije, isti taj averidz koji bi za platu od 500 eur prodao sve u sta veruje i sutra  potpisao nezavisnost srBskog Kosova. 

 

Pokazivanje emocija je jedno, dozivljavanje ovakvih situacija kao nesto sto je licne prirode je drugo i nema nikakve veze sa emocijama. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa njih poredi sam zakon kad prilikom svedočenja uređuje pitanje advokatske/lekarske ili svešteničke tajne. Kao što rekoh, pitanje morala je individualno. Ja ne vidim da je advokat krivičar u bilo kom smislu per se nemoralniji od nekog marketing stručnjaka koji se često bavi "institucionalizovanim laganjem" ili prodavanjem muda za bubrege. Al da ne idemo dalje u off, svaka čast svakom ko je vrstan u svom poslu, a Miško je de facto jedan od takvih, iako mi lično uopšte nije simpatičan, naprotiv.

 

Nadam se da smo se svi ispucali za prvi krug priče u vezi Jokića i da će ostati na tome AKA da će igrati u Kini.

Epilog.Ma sve je OK.Slažem se i ovo je moj post "posljednji nakon posljednjeg" Ali stvarno posljednji.Nisam mislio da polemišem a pogotovo bilo koga da vrijeđam.Neću to ni sada činiti iako su me UINu i još neki direktno vrijeđali.Argumentacija im je da je eto Miško izgubio Jokića nako isteka ruki ugovora.

Par nelogičnosti

1)Jokić je imao ruki ugovor oko milion dolara bruto.Kad se odbiju federeal tax,state tax pa čak i city tax ,zatim depozit koji igrači daju za slučaj da plate igrača budu veće od 51 %  od prihoda lige  sve se svod na pola pije pola Šarcu daje.Od tog pola Mišku ide 10 %. To je oko 40 000 evra godišnje.Zašto bi ga,ili bilo koga drugog, Miško gurao u NBA ako zna da će dobiti mrvice i da će ga igrač odjebati poslije ruki ugovora.

 

2)Miško se trudio da Denver potpiše odmah nakon treće godine Jokića na novi ugovort.Pa ako će ga ovaj odjebati poslije ruki ugovora zašto bi skraćivao taj ugovor i sebi izbijao pare iz ruku?Da čeka da ga ovaj,kako neko napisa počasti?Iz altruizma?Ne znam da li bi to uradili Majka Tereza,Gandi,Patrijarh Nikolaj ali znam sigurno da Miško nije taj tip.

 

3)Čuo sam da Micić očekuje ugovor od 1,2 miliona ojra godišnje.Tu je Miškovih 120 000 godišnje.Praktično Miško će od Vase da zaradi za godinu koliko za sve tri godine od Jokića.Pa gdje je tu logika.Zar nije logičnije,u tom slučaju,da Miško forsira da njegovi igrači idu u Evropu.

4)Uinu navodi kako bi taj građansko-pravni ugovor pao na sudu?To tvrdi a ne zna ni šta stoji u ugovoru.E pa u zemlji koja je članica EU taj ugovor nije pao.Možda je pravosuđe u Srbiji na višem nivou negio u EU .Ako je tako,OK.

A sad je stvarno dosta u vezi menadžerisanja.Ako Jokić prihvati da igra svaka mu čast a ako ne od mene će imati još samo jedan post u kojem ću mu servirati odjeb i neću ga više spominjati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa,Misko nije ni imao nameru da Jokica usmeri ka NBA. Ni ideju.
Da se samo on pitao i da je bilo po njegovom,Nikola bi zavrsio u Barseloni,a ne u Denveru.

Pisao sam i na proslom forumu. Malo se i precenjuje moc i uticaj zalizanog. Nije on bas svemocan.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

nije ti dobra komparacija 

 

 

dovoljno je ono o moralnom aspektu; da li si spreman da pomažes nekome ko je učinio nešto nazao xy osobi imenom i prezimenom ili nisi 

 

mislim, ljudi donose takve odluke nevezano za advokatsku profesiju 

 

Svi smo učinili nekome nešto nažao. Ja lično ne verujem da bih mogao nekome da pomažem uz saznanje da je učinio nešto što ozbiljno odudara od mog ličnog sistema vrednosti, ali to sam samo ja. Ključna reč ovde je "ozbiljno" i ona je podložna interpretacijama. U svakom slučaju, ne bih voleo da se postavljam u ulogu nekog moralnog autoriteta. Jesam preterao sa komparacijom, pričali smo o baš radikalnim primerima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2019 at 4:06 PM, Pasulj said:

Epilog.Ma sve je OK.Slažem se i ovo je moj post "posljednji nakon posljednjeg" Ali stvarno posljednji.Nisam mislio da polemišem a pogotovo bilo koga da vrijeđam.Neću to ni sada činiti iako su me UINu i još neki direktno vrijeđali.Argumentacija im je da je eto Miško izgubio Jokića nako isteka ruki ugovora.

Par nelogičnosti

1)Jokić je imao ruki ugovor oko milion dolara bruto.Kad se odbiju federeal tax,state tax pa čak i city tax ,zatim depozit koji igrači daju za slučaj da plate igrača budu veće od 51 %  od prihoda lige  sve se svod na pola pije pola Šarcu daje.Od tog pola Mišku ide 10 %. To je oko 40 000 evra godišnje.Zašto bi ga,ili bilo koga drugog, Miško gurao u NBA ako zna da će dobiti mrvice i da će ga igrač odjebati poslije ruki ugovora.

 

2)Miško se trudio da Denver potpiše odmah nakon treće godine Jokića na novi ugovort.Pa ako će ga ovaj odjebati poslije ruki ugovora zašto bi skraćivao taj ugovor i sebi izbijao pare iz ruku?Da čeka da ga ovaj,kako neko napisa počasti?Iz altruizma?Ne znam da li bi to uradili Majka Tereza,Gandi,Patrijarh Nikolaj ali znam sigurno da Miško nije taj tip.

 

3)Čuo sam da Micić očekuje ugovor od 1,2 miliona ojra godišnje.Tu je Miškovih 120 000 godišnje.Praktično Miško će od Vase da zaradi za godinu koliko za sve tri godine od Jokića.Pa gdje je tu logika.Zar nije logičnije,u tom slučaju,da Miško forsira da njegovi igrači idu u Evropu.

4)Uinu navodi kako bi taj građansko-pravni ugovor pao na sudu?To tvrdi a ne zna ni šta stoji u ugovoru.E pa u zemlji koja je članica EU taj ugovor nije pao.Možda je pravosuđe u Srbiji na višem nivou negio u EU .Ako je tako,OK.

A sad je stvarno dosta u vezi menadžerisanja.Ako Jokić prihvati da igra svaka mu čast a ako ne od mene će imati još samo jedan post u kojem ću mu servirati odjeb i neću ga više spominjati.

 

Da se razumemo, u košarci svaki igrač može da odjebe trenera  menadžera u svakom trenutku. 

 

Jedina stvar koju igrač treba da uradi je da pošalje u FIBA pismo sa kojim ga obaveštava da menja trenera   menadžera . Svojevremeno je Samardžijski najebao jer nije uradio to.

 

Iz tog ugla, ne može Miško da kaže Jokiću - e, nemoj u NBA, meni se više isplati da ideš u Evropu. Onda ovaj kaže, ok, hvala za sve, odoh kod drugog.

 

Ne znam od kada ga pratiš, ali Jokić je u Vojvodini, pre odlaska kod Miška, imao Vilt Čemberlen statistiku. Uz to dva brata koji su  košarkaši i od kojih je jedan već bio na koledžu i vrlo dobro poznaju sistem.

 

Elem, kada pričamo o zarađenim parama, mi ne znamo da Miško nije uzeo onih 650k koje NBa klubovi isplaćuju kao obeštećenje. I ako nije, onda je to uzeo kao proviziju od tog prvog ugovora, koji je bio oko 4,2 mil ukupno.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Skyglider said:

 

Niko ne ocekuje od bilo koga da bude robot. Samo mnogi to shvataju i dozivljavaju previse licno. 

... 

Ono sto me jos vise nervira od preteranog pokazivanja emocija u ovakvim sitacijama je licemerje. 

... 

Pokazivanje emocija je jedno, dozivljavanje ovakvih situacija kao nesto sto je licne prirode je drugo i nema nikakve veze sa emocijama. 

 

 

Svako to dozivljava na svoj nacin, zasto bi morali svi da dozivljamo stvari isto, a jos gore da nas nervira onaj ko dozivljava stvari na drugaciji nacin? Svi smo hvala bogu razliciti inace bi svet bio jedno dosadno mesto. Neko licno i emotivno dozivljava odluku za igranje u timu za koji navija, ti ne. Zasto ti je tesko to da prihvatis i ko kaze da je bilo ko u pravu? 

 

Svako je za sebe u pravu, a kao sto tebe nerviraju ljudi koji na odredjeni nacin reaguju za nesto sto ti nije toliko vazno nego eto tek tako , na slican nacin te ljude nervira kako neki treci covek reaguje ali za nesto sto im je bitno (u ovom slucaju Jokic). Mozda se na neki nacin ipak i ne razlikujes toliko od ljudi koje kritikujes, a reci kao sto su 'licemerje' najbolje da ostavimo Pinku, Informeru i Barbari koji je tako cesto koriste. 

Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam da Sale Djordjevic i nasa celokupna javnost nece da postupe kao najveci smrad u kosarkaskom svetu <apozicija> najbolji evropski trener svih vremena </apozicija> 2005. godine.

Jednom sam vec navijao protiv nase reprezentacije, i to na prvenstvu u sred Srbije...

Edited by BattleBorn
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Green23 said:

Dvaput si napisao trener umesto menadžer 😀

Mislis navijac 🙂

 

Ne sumnjam u stvarnosti postoji mnogo situacija da menadzeri uzimaju procentualno velike provizije. Ali to je uglavnom kod u apsolutnom iznosu manjih ugovora i gdje je zavisnost igraca od menazdera velika. Mnoge situacije i u fudbalu koje se desavaju su sada pod prismotrom za pranje para. A tek o NBA da ne govorimo. 

 

Jokic se sigurno fino Misku oduzio za sve sto je uradio za njega, a i to sto mu Misko vise nije menadzer i da nema disonantnih tonova izmedju njih govori da je to uspjesno zatvoreno poslovna prica.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, BattleBorn said:

Ja se samo nadam da Sale Djordjevic i nasa celokupna javnost nece da postupe kao najveci smrad u kosarkaskom svetu <apozicija> najbolji evropski trener svih vremena </apozicija> 2005. godine.

Jednom sam vec navijao protiv nase reprezentacije, i to na prvenstvu u sred Srbije...

 

 

zašto se nadas i brineš kada te u suštini nije briga za repku tj upravo suprotan osećaj dobijaš od toga?  nije da bih da te zavitlavam koliko mi nije jasno zašto bi se tangirao ako već imaš takav stav. 

 

brine te da jokiću ne ostanu emotivni ožiljci od reakcije javnosti i selektora koji je btw očigledno u kontaktu sa njim i uživo, pošto je išao u denver 

 

 

 

(ja sam i dalje ubeđen da će igrati ove i sledeće godine) 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uini said:

 

 

zašto se nadas i brineš kada te u suštini nije briga za repku tj upravo suprotan osećaj dobijaš od toga?  nije da bih da te zavitlavam koliko mi nije jasno zašto bi se tangirao ako već imaš takav stav. 

 

brine te da jokiću ne ostanu emotivni ožiljci od reakcije javnosti i selektora koji je btw očigledno u kontaktu sa njim i uživo, pošto je išao u denver 

 

 

 

(ja sam i dalje ubeđen da će igrati ove i sledeće godine) 

Ja navijam za srpsku reprezentaciju, da se razumemo, samo ne u meri kao vecina, i postoje stvari koje mogu da mi je ogade.

To sto se desilo 2005. mi je ogadilo reprezentaciju. Iako sam bio klinac, bilo mi je odvratno kako je jajarski javnost okrenuta ka tome da se pljuje Stojakovic (neko ce reci da mi je bio omiljen igrac, a nije bio cak omiljen ni u Kingsima, kao sto mi ni Jokic nije sad nesto gotivan lik).

Zelimir i ceo taj svet oko repke, zajedno sa medijima je zloupotrebio to sto Stojakovic nema glas i nema izjave svakog dana, pa se njegova strana ne moze cuti, da on ispadne nekakav debil.
Igrao je na kartu da moze i bez njega da osvoji, pa da na kraju on bude ultimativni pobednik, igrao je i na tu kartu da smo prejaki u odnosu na konkurenciju, pa nije cistio reprezentaciju od onih koji unistavaju atmosferu. To sto je on izneo na onoj poznatoj konferenciji, igrom slucaja sam u dobroj meri sam znao i pre pocetka prvenstva(i same razne detalje).
A sama ta konferencija je jedan od najbednijih poteza nekog trenera od kad pratim sport mi je, barem meni, opravdalo to kako sam se osecao prema reprezentaciji koju vodi on. Nikad necu da navijam za tim koji vodi zelimir, pa neka je to i reprezentacija. Neka misli ko sta hoce, to je moj stav. 
Onakvo pranje preko ledja drugih, dok znas da ces ti biti taj koji ce biti pozvan da daje izjave, mi je prenisko bilo. A sam je kriv najvise bio za ono.

Sve super, repka, igraju neki momci koji pricaju moj/nas jezik, ponekad se desi i neka povezanost. Skupis se sa drustvom, zajedno gledate, sve je to lepa prica.
As i said, postoje stvari koje mogu da me odbiju od reprezentacije.

Ako se javnost okrene protiv Jokica, i ako u tome ucestvuje i sam Djordjevic (verujem da nece, od malena mi je on simbol najvecih careva, i bio mi je omiljen nas sportista uz Dejana Stankovica), mozda ponovo imam slican osecaj i za ovu repku.
 

Edited by BattleBorn
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 

Svako to dozivljava na svoj nacin, zasto bi morali svi da dozivljamo stvari isto, a jos gore da nas nervira onaj ko dozivljava stvari na drugaciji nacin? Svi smo hvala bogu razliciti inace bi svet bio jedno dosadno mesto. Neko licno i emotivno dozivljava odluku za igranje u timu za koji navija, ti ne. Zasto ti je tesko to da prihvatis i ko kaze da je bilo ko u pravu? 

 

Svako je za sebe u pravu, a kao sto tebe nerviraju ljudi koji na odredjeni nacin reaguju za nesto sto ti nije toliko vazno nego eto tek tako , na slican nacin te ljude nervira kako neki treci covek reaguje ali za nesto sto im je bitno (u ovom slucaju Jokic). Mozda se na neki nacin ipak i ne razlikujes toliko od ljudi koje kritikujes, a reci kao sto su 'licemerje' najbolje da ostavimo Pinku, Informeru i Barbari koji je tako cesto koriste. 

 

 

Zato sto dozivljavanje ovakvih sitacija na na takav nacin cesto vodi u primitivizam i vulgarnosti, a ponekad i u fizicku agresiju. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

@BattleBorn

 

javnost će se okrenuti protiv jokića ako ne igra a neće ako igra. toliko je jednostavno da jednostavniji ne može biti. 

 

ljudima to znači pa je teško očekivati ljubav i razumevanje ako ona nije obostrana, makar minimalno 

Pa da, sira javnost hoce, ali se nadam da sami kosarkaski radnici, pogotovo selektor, nece nisko da iskoriste taj zicer da dodatno daju kvazi-materijala da se pljuje po igracu.
Poprilicno sam ubedjen da Sale nece da uradi nista slicno.
Mrsko mi je samo kad se prisecam kako je bilo 2005. maltene su i sami igraci iz reprezentacije bili prinudjeni da gaje neki los vajb povodom Stojakovica. 

Ako neko nema prostora da se brani, ako necija prica ne moze da se sazna u potpunosti, a igraceva nikad ne moze, onda cuti i ne seri perfidno po njemu,  bas zato sto kao selektor svaki dan dajes izjave za zurnale, posle svakog obroka po tim pripremama, dok igrac nema prilike da se njegovi razlozi saznaju.

Od kad se pojavio Jokic, da budem najiskreniji, nije mi bio nesto mnogo simpatican kao lik. Uvek sam pricao da mi deluje kao neki razmazeni, anojing stariji brat iz "Sam u kuci".
Ali da, osecam odredjeni ponos, i zahvalnost zbog toga kako igra i sta radi, i kako predstavlja logiku i out of box patterne kosarke sa ovog prostora. Bas sam zahvalan sto ce neko da pomisli "Hm, imaju Teslu, pa gledaj i ovog Jokica, nacin na koji on igra jebenu kosarku je genijalan, mora da postoji neka fora sa njima"

Link to comment
Share on other sites

ne znam šta je bilo toliko dramatično između zeljka i peje 2005e, pošto vidim da to treći put pominješ na nivou celog pasusa. peja nije hteo da igra za željka još od 1999e (tada je bio u sastavu), tako da je jasno da je to bio ličan sukob a ne ovo jokićevo mrzi me da igram leti, pošto je igrao za druge selektore u međuvremenu 

 

Edit evo našao sam i izjavu neku za peju, lepo je rekao novinarima 

 

Stvarno mi nije jasno zašto zovete mene. Zar nije logično da pozovete Peđu - "logično" odgovara Obradović na pitanje "Novosti" o izostanku NBA zvezde sa Evropskog prvenstva u Beogradu. - U petak, 22. jula, objaviću spisak kandidata za EP. Do tada, jedini komentar je da reprezentacija nikad nije bila jedan igrač. Kada to kažem, ne mislim konkretno na pitanje o Stojakovićevom učešću, govorim o principu koji važi već decenijama. 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...