Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ne samo njemu, svakom sportisti, ali izgleda bas naspanovano i odlicno se krece. Cim nema bolove je ranije solidan i sada vise od solidnog NBA beka 😄

 

Ma da, naravno. :classic_smile: 

 

Haha Bogi je dok je bio solidan naučio da odlično igra bez lopte, tako da bih rekla kako se fino apgrejdovao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro

Pa nacelno je bio postignut taj dogovor i za zadnji kvalifikacioni prozor (doduse nezvanicno) - tada je Efes zabranio Micicu a Spanci svim igracima ucesce.
Za Spance, barem za Real i Barselonu, sam prilicno siguran da nece pustati igrace, za Marinkovica vec ima nade jer je Dusko na klupi Baskonije.

Za Kalinica se slazem, izbegava niski post, mozda je i sistemsko pitanje u ovogodisnjoj Barseloni. Lucic se priblizava povratku, on je sigurno opcija ako je spreman iako ulazi polako u ozbiljne godine.

 

@DameTime - Bogdan u SP formi je najbolji FIBA bek na svetu po meni. Samo da je zdrav i da ima kiseonika u plucima.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

 

 

Uzgred, što se tiče Kalinića, meni djeluje da je on baš u ozbiljnom padu fizički i igrački. Činjenica da od početka sezone šutira za 3 daleko najbolje u karijeri to donekle maskira, ali meni na oko on više nema onaj intenzitet koji ga je činio posebnim igračem. Sa druge strane, mi vjerovatno i dalje na trojci boljeg od njega nemamo.

 

pre cca nedelju dana je neko nalepio intervju sa kalinićem, gde govori kako je svestan da nije više u godinama kada može da se maklja sa omladinom u reketu i da gleda da izađe više na liniju za tri, kao i većina starijih danas

 

ustvari, dok sam pisao ovo, shvatio sam da umem da nađem :lol_2:

 

,,Pokušavam da prilagodim igru, kako idu trendovi. Zbog toga su se i svi pomerili spolja, zbog fizičke i čvršće igre. Ima sve više mladih jačih, čvršćih, skočnijih momaka, tako da mi što polako ulazimo u 30 plus, moramo da se pomeramo van reketa i van trojke, pokušavamo da pronađemo ulogu u svemu tome. To je stvar koju pokušavam da radim, kao i većina, uslovno rečeno, veterana, što primećujem. Pre nekoliko sezona shvatio sam koji su tokovi.

Ako ne možeš da šutiraš van linije za tri poena u većem procentu, ne možeš da igraš na vrhunskom nivou. Retko da danas postoji i centar koji ne šutira za tri poena. To je velika promena u poslednjih 25-30 godina. Osećam se dobro, telo me i dalje prilično dobro služi i ne vidim da imam prevelike probleme da ispratim sve zahteve. Ne možeš jednostavno da izdržiš toliku kontakt igru, toliko ‘tuče’, tako da moraš da počneš da igraš spolja što više.”

 

https://basketballsphere.com/nikola-kalinic-za-basketball-sphere-ako-se-ikad-vratim-u-aba-ligu-pokusacu-da-promenim-neke-stvari/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

@DameTime - Bogdan u SP formi je najbolji FIBA bek na svetu po meni. Samo da je zdrav i da ima kiseonika u plucima.

 

Jeste zaista, neverovatno je kako on igra na FIBA takmičenjima. Veliki nam je luksuz dok god bude mogao da se takmiči na tom nivou.

 

Inače Kari je gostujući kod Ivana Ivanovića rekao kako će nastaviti da forsira tranzišn ofens i za OI. Ako ništa drugo, njegova zaostavština u ovom mandatu je što je ubrzao igru naše reprezentacije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

edit

a meni je između redova intervjua manji problem to što je odlučio da promeni igru, već neki vajb da samo slučajno može da se odluči da igra za repku ubuduće. čini se da nema motiva na temu, tj da mu je važnije da produži karijeru

Just now, DameTime said:

 

Ako ništa drugo, njegova zaostavština u ovom mandatu je što je ubrzao igru naše reprezentacije. 

 

tako sve karijeve ekipe igraju, ukoliko postoji minimum uslova

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:
On 10/30/2023 at 1:03 PM, Kooineeperk said:

Mada je Vasin slucaj zapravo najslicniji Teovom.

Micićev slučaj nema veze sa Teom, iako su obojica plejmejkeri i obojica otišli u NBA prekasno. Iako i njegov boravak u NBA sveukupno jeste bio fail, Teo je prvu sezonu igrao, bio starter i imao neki učinak, napamet ću reći nešto tipa 25 mpg, 10 ppg i 6 apg, Micić tu minutažu i taj učinak ima za mjesec dana.

To je tako kad mi izvuces tu jednu recenicu iz celog upisa, a ja sam zapravo nabrojao nekoliko slucajeva i rekao da je od tih nabrojanih Vasin najslicniji Teovom. 😉 Nisam rekao da je isti (mada, ko zna, mozda i dobije minute koje je dobio Teo do kraja sezone).  

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Pa nacelno je bio postignut taj dogovor i za zadnji kvalifikacioni prozor (doduse nezvanicno) - tada je Efes zabranio Micicu a Spanci svim igracima ucesce.

 

Nije isto, tada se u istoj sedmici igrao reprezentativni prozor i EL kolo, sad se EL ne igra te sedmice kad je prozor, tj. 26. kolo EL se igra 8. i 9. februara, a 27. kolo tek 29. februara i 1. marta

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kooineeperk said:

To je tako kad mi izvuces tu jednu recenicu iz celog upisa, a ja sam zapravo nabrojao nekoliko slucajeva i rekao da je od tih nabrojanih Vasin najslicniji Teovom. 

Maštakaeš

 

Micićev slučaj je za sada sličan tome kako se u NBA proveo Antoine Rigaudeau, a to da li će dostići Teodosićev učinak iz prve sezone u ovom trenutku ne možemo da znamo spoilers ahead: neće pa da se ponovo rodi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

Maštakaeš

 

Micićev slučaj je za sada sličan tome kako se u NBA proveo Antoine Rigaudeau, a to da li će dostići Teodosićev učinak iz prve sezone u ovom trenutku ne možemo da znamo spoilers ahead: neće pa da se ponovo rodi. 

 

Opet ti o necemu o cemu ja ne pisem. Poredio sam ga samo sa nasim igracima. 

 

Ali ok. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Nije isto, tada se u istoj sedmici igrao reprezentativni prozor i EL kolo, sad se EL ne igra te sedmice kad je prozor, tj. 26. kolo EL se igra 8. i 9. februara, a 27. kolo tek 29. februara i 1. marta

 

Na to uopste nisam uzeo obzir, izvini ako si na to mislio.
Samo kazem da je vec tada bilo moguce da EL igraci igraju jer se EL za to izborio. Mada, nezvanicno.

Link to comment
Share on other sites

Калинић у Барселони у досадашњем делу сезоне у ел има убедљиво највећу минутажу 24:16 игра просечно и има просечан индекс 9. Да ли све мање игра на ниском посту, да, да ли више шутира тројке, да, да ли је и даље сам крем ел (првих 6-7 играча на позицији 3) да. И што је најбитније много је бољи играч и сада од Добрића и Маринковића, а Лучић мислим да је и завршио са озбиљнијом кошарком и да није испод је Калинића свакако.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ја мислим да само неке повреде ће за ои одвојити неке од терена. Заиста мислим да је свима њима јасно да ће им то бити круна каријере и да не желе да пропусте прилику да направе нешто. Више од свега бих волео да видим петорку Мицић, Богдановић, Калинић, Јовић и Јокић на ои. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kalina se vidno steka na nekim utakmicama, ipak je u godinama i ima vec poprilicnu kilometrazu. Ali je i dalje sjajan igrac, sa puno iskustva i pobednickim karakterom. Prosle sezone je u finalnoj seriji protiv Reala bio fenomenalan i jedan od najzasluznijih sto je Barsa pocistila Real. Za te do or die utakmice, za trofeje, kada mu je fokus i zalaganje na maksimumu i dalje je majstor i neko koga zelis imati na parketu.

Edited by Del Piero
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2023 at 1:16 PM, Bogoljub Gagic said:

Ја мислим да само неке повреде ће за ои одвојити неке од терена. Заиста мислим да је свима њима јасно да ће им то бити круна каријере и да не желе да пропусте прилику да направе нешто. Више од свега бих волео да видим петорку Мицић, Богдановић, Калинић, Јовић и Јокић на ои. 

Potencijalni problem je Joviceva minutaza trenutno. Bojim se da stagnira totalno, posto je bas osvezenje na toj poziciji

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2023 at 1:16 PM, Bogoljub Gagic said:

Ја мислим да само неке повреде ће за ои одвојити неке од терена. Заиста мислим да је свима њима јасно да ће им то бити круна каријере и да не желе да пропусте прилику да направе нешто. Више од свега бих волео да видим петорку Мицић, Богдановић, Калинић, Јовић и Јокић на ои. 

Ni polovinu

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Luka Brajkovic 1999 C SRB Austria

ima 16.5 poena u grckoj ligi

 

22 poena Panati,u tesnom porazu

8 9 iz igre

 

 

"Maštam o Srbiji i NBA ligi!"

 

To je pricao i Ugrinic u fudbalu,

a nas selektor nije bio u stanju ni da mu zapamti prezime

a konkurencija u veznom redu DNP Lukic i  DNP Racic i mnogi drugi....

 

 

Igrao je za mladje selekcije austrije u16i u18,

ceka nas poziv

 

Asceric je cak igrao za nas u kvalifikacijama

sad ne skoro da ne ulazi u igru u FMP,a ima tek 25 godina

Edited by vlaDixXx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni savez radi korektan posao u vezi momaka iz dijaspore. Jest da je to malo losije nego sto je bilo pod Kuzmanovicem i Rakocevicem ali ne vidim sta su oni to propustili sto je bilo neophondo.

Generalno se ta tema preuvelicava. Koliko je pompe bilo oko Nakica a momak realno ne bi imao sanse ni priblizno da udje u 12 za EP 2025.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ipak u reprezentaciji igra sa većim pritiskom nego u klubu i da se to baš oseti u njegovoj igri, iako je na klupskom nivou izgradio reputaciju prilično hladnokrvnog tipa. Kad god ga gledam u Feneru, pogađao ili promašivao, generalno donosi odlične odluke na terenu i nekako iskusno i rutinerski igra. U reprezentaciji uglavnom liči na nekog mladog talenta koji je tehnički dobar ali kao da mu fali iskustva i rutine.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...