Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Me znam da li iko vise ima nade da sa Pesicem mozemo nesto da uradimo. Da je bilo normalnosti, on bi bio najuren posle debaklq protiv Belgije u Nišu. Da, najuren, jer on sam dati ostavku nece nikada. Toliko je lud, sujetan, pogubljen

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kenozoik said:

Baš mnogo mračiš, bespotrebno i na granici ukusa. 

 

Trening utakmica služi za testiranje ideja i nekih uloga u koje bi igrači trebalo udju. 

 

Ima i do svežine. Mi smo igrali utakmicu juče, Italijani nisu. 

 

Sve u svemu, s obzirom na potrošnju i uigravanje koje je u toku poraz od 1 razlike stvarno nije smak sveta.

 

Kako se ne pitaš lakvi su tek Italijani kada nas ovakve nikakve nisu mogli da reše dvocifreno i blagovremeno? 

 


Nije mi bila namera. Ne trebas se primati. Uopste ne mracim niti sam na granici nekog nervnog sloma 😄 

Pre svega smatram da su Italijanima kljucni igraci odigrali 11, 18 i 24 minuta i da je to razlog sto nas nisu resili ranije. Nama je Bogdan igrao 28 naprimer. 

Na drugoj strani smatram da ce nam riljati kljucni igraci u ovim utakmicama 30ak minuta (ako je Pesic iole normalan), ako ne, smo sami krivi.

Ko smatra da oni nisu igrali smisleniju kosarku po meni nema bas neki preterani kosarkaski know how. Slazem se sa tobom da treba da se uigravaju situacije, ali pitanje je sta smo mi to uigravali. Mi smo u debelom problemu sa ovim sastavom i ovom strukom i to treba prihvatiti racionalno. Ponavljam kao i juce da me ne bi cudilo da ispadnemo u drugoj grupi. Ovo kazem bez pljuvanja, jednostavno je pitanje kvaliteta. Da si pratio Dominikanu u kvalifikacijama bi mi verovao. Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

 

ajde sjasi malo sa konstantnim prozivanjima. nisam ovde da se napusavam i podbadam.

 

okej je da se ne slazemo i/ili da ja nemam pojma ali preterujes. popricali smo na lajvu, nismo se slozili i sta sad.

 

samo imam osećaj da iz nekog inata sprdaš sve ovde kolektivno, sa tim nekim postovima iz kojih se naslućuje da se bolje od ove taktičke bede i senilnog vođenja utakmica ne može; pa još malo malo ti podbodeš sa tim da i nije toliki nonsens držanje Jokića na klupi kada ti se lomi prvenstvo, pa još i da on nije ni igrao nešto. 

 

jednostavno, stvar pristojnosti je odgovoriti, više ti provociraš takvim vređanjem logike

 

dakle, nije da si ti to napisao jednom pre xy meseci pa te ja stokujem i provociram, već konstantno ponavljaš i pronalaziš neke alibije za sumanute odluke van terena, a i one na terenu; onako posredno i izokola

 

uglavnom odgovorim na iste kad na njih naiđem i to je to

 

ovde si nam konkretno pojašnjavao da je ekipa danas radila sve smisleno i logično, da je skroz normalno izgubiti 15 razlike (to sam pročitao već 40x od tvoje malenkosti - nije baš toliko normalno da se toliko često ponavlja), te da odbrana ni ne može puno bolje.

 

Što se mene tiče, niđe veze i ništa lično. Cenim tvoje mišljenje, ne preskačem tvoje postove, pa otuda i češće reakcije. Izdrži legendo 🙂

Edited by medobrundo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Me znam da li iko vise ima nade da sa Pesicem mozemo nesto da uradimo. Da je bilo normalnosti, on bi bio najuren posle debaklq protiv Belgije u Nišu. Da, najuren, jer on sam dati ostavku nece nikada. Toliko je lud, sujetan, pogubljen

Daj smanji doživljaj.

 

Čak mislim da to za Tea nije vezano za sujetu, i to kažem kao verovatno najveći Teo fan među Grobarima u Srbiji. A čak i @uini koji je veliki Teo fan i dalje veruje u Karija.

Edited by MilošVB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MilošVB said:

Daj smanji doživljaj.

 

Čak mislim da to za Tea nije vezano za sujetu, i to kažem kao verovatno najveći Teo fan među Grobarima u Srbiji. A čak i @uini koji je veliki Teo fan i dalje veruje u Karija.

Koje pokrice on ima, pa da je i dalje selektor? Sem toga da mozda nece niko drugi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kenozoik said:

Sve u svemu, s obzirom na potrošnju i uigravanje koje je u toku poraz od 1 razlike stvarno nije smak sveta.

 

Kako se ne pitaš lakvi su tek Italijani kada nas ovakve nikakve nisu mogli da reše dvocifreno i blagovremeno? 

 

Iskoristiću tvoj post. Ovo je stvarno neverovatno, protiv Grčke smo se nekako suzdržali, ali već sad kreće pljuvačina po svima. Jednom Željku Obradoviću je trebalo više od godinu dana maltene svakodnevnih treninga da pripremi te specijale sa igračima, a ovde se očekuju nekakvi specijali posle dve nedelje priprema.

 

Ovo je tek druga utakmica (javna). Naravno, vide se i određeni problemi. Problemi koji traju nekoliko godina i nisu nikakav Pešićev TM - to je pre svega odbrana na perimetru. Argentina je protiv nas imala 44% za 3 pts na prošlom SP, a nisu baš sve bili frižideri. Italijani s druge strane sve nade polažu u šut, što je nekako i poenta ove savremene košarke, i igraju klasičan trči i šutiraj fazon koji nama nikako ne odgovara.

 

I opet smo bili u egalu sve do kraja (nakon ispuštanja prednosti), najviše zahvaljujući Nikoli Joviću koji je kao nacrtan za Italijane. Ostavljaju mu prostora u tranziciji koji je fenomenalno iskoristio, nije slučajno bio najbolji večeras, uz Avramovića koji nam je jedan od hitrijih bekova. Protiv ovakve ekipe mora brže, tu pre svega mislim na Bogdana i Guduru, kao i Nedovića koji bi valjalo da se otrezni. 

 

Poslednjih godina smo bili šampioni pripremnog perioda, a onda smo ispadali u četvrtfinalima. Neka sad bude obrnuto. I da, Milutinov će morati da se guzi s Melijem ispod koša i da izdrži te duele kako zna i ume. Hulkatinov, ne Mlohatinov :classic_wink:

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Iskoristiću tvoj post. Ovo je stvarno neverovatno, protiv Grčke smo se nekako suzdržali, ali već sad kreće pljuvačina po svima. Jednom Željku Obradoviću je trebalo više od godinu dana maltene svakodnevnih treninga da pripremi te specijale sa igračima, a ovde se očekuju nekakvi specijali posle dve nedelje priprema.

 

Ovo je tek druga utakmica (javna). Naravno, vide se i određeni problemi. Problemi koji traju nekoliko godina i nisu nikakav Pešićev TM - to je pre svega odbrana na perimetru. Argentina je protiv nas imala 44% za 3 pts na prošlom SP, a nisu baš sve bili frižideri. Italijani s druge strane sve nade polažu u šut, što je nekako i poenta ove savremene košarke, i igraju klasičan trči i šutiraj fazon koji nama nikako ne odgovara.

 

I opet smo bili u egalu sve do kraja (nakon ispuštanja prednosti), najviše zahvaljujući Nikoli Joviću koji je kao nacrtan za Italijane. Ostavljaju mu prostora u tranziciji koji je fenomenalno iskoristio, nije slučajno bio najbolji večeras, uz Avramovića koji nam je jedan od hitrijih bekova. Protiv ovakve ekipe mora brže, tu pre svega mislim na Bogdana i Guduru, kao i Nedovića koji bi valjalo da se otrezni. 

 

Poslednjih godina smo bili šampioni pripremnog perioda, a onda smo ispadali u četvrtfinalima. Neka sad bude obrnuto. I da, Milutinov će morati da se guzi s Melijem ispod koša i da izdrži te duele kako zna i ume. Hulkatinov, ne Mlohatinov :classic_wink:


Posmatraj to iz drugacije perspektive.

Mi smo primili 23 poena iz tranzicije danas (!) 23 poena, to je potencirao cak i Pesic...pored 15 (ili 16) trojki s 42%. 

Da li ti zaista mislis da to nije elementarni problem? Uz to dodaj problem u defanzivnom skoku. 

Epilog je da ce ti protivnik dati +85 zeleo ne zeleo. 

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:

Vracamo se na to sto sam objasnjavao ovde i posle zadnjeg EP. Problem nase reprezentacije nije napad vec odbrana. Iz nje krece sve, ona je pokretac svega, bez nje mi ne trebamo ni otici u Manilu. 

 U vezi s time, Nikolu Milutinova gledam bar sporadično od 2012. godine naovamo i tvrdim da je sada sporiji nego ikad u karijeri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakve uigrane akcije, može nešto da se skocka na brzinu i to je sve.

 

Za repku se ide srcem i do koske, to je možda falilo ali opet pripremna je utakmica i skroz za očekivati jer nam ne trebaju povrede.

 

Kari je selektor i možemo se zajebavati( iz najboljih namera 😅 ) na njegov račun i kritikovati odluke ali puna podrška i njemu i ekipi.

 

Da su Muta i Moka u tandemu na klupi opet bi isto bilo, makar za mene.

 

Heh, sad kad napisah ovo Muta i Moka, baš ima prizvuk kakve čarde na Dunavu. Kod Mute i Moke 😃

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

 U vezi s time, Nikolu Milutinova gledam bar sporadično od 2012. godine naovamo i tvrdim da je sada sporiji nego ikad u karijeri.


Ne znam da li je sporiji ali Italiji savrseno odgovara takav kakav je u odbrani.
Ako se setis na sta je to licilo u drugom poluvremenu protiv Italije u Berlinu. Oni su po koncepciji nightmare match up za Nikolu. Em mora da ih juri po perimetru, em ga Meli napada licem prema kosu izmedju linije za tri i slobodnih bacanja, jednostavno mu ne leze. A i guraju te mini body trojke i dvojke na njega u NBA stilu u reketu da ga ometaju na skoku. Nepovoljan match up su oni njemu a i nama kao ekipi. Nisam pametan kako treba resiti. Mozda stvarno da se prangijamo pa ko je bolji. 

Ranije smo ih uvek uveli u bonus posle 2min u cetvrtini, sada je obrnuto. Tesko je tu doneti neke pametne zakljucke. Odbrana pika je kljucna a kada vidis kako to branimo kada Guduric i Nedovic jesu cuvari protivnickog playa...

Mislim da ce Jovic ipak dosta popraviti sto se toga tice. Barem sebe ubedjujem u to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Meni je najgore to što su nas Italijani izbili u drugom poluvremenu i što se iz aviona vidjelo da im je više stalo.

 

Osim toga, iz aviona se vidi i da je Pešić u totalnom raskoraku sa stvarnošću, Italijani igraju sa Riccijem na 5, on drži RilOa.

 

 

U avionu uhvatio strim?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pravite od tog Melija nekog Dirk-Hakim hibrida, prosecan evropski igrac  koji se nalazi u dobrom sistemu, skracena stretch petica. Kada cuva Milutinova, treba bacati lopte dole na njega da ga ovaj napuni licnim greskama.

Link to comment
Share on other sites

Do pre petnaest godina kupovao sam novine i u svesci belezio statistiku svih potencijalnih reprezentativaca.

Na osnovu iste, pravio sam eventualni spisak, startnu petorku, izmene...

Kad dodje leto, prvo otpadnu povredjeni, zatim NBA zvezde i dobijes ono sto imas, ne ono sto zelis.

 

Odavno ne pratim ko gde igra(van Zvezde), izuzev Jokica, tako da sam izgubio konekciju sa reprezentativcima, a samim tim i sa reprezentacijom, zao mi je sto je tako, ali ne dozivljavam je ni blizu kao nekada.

Cini mi se da cu do kraja zivota se radovati Djordjevicu protiv Litvanaca i Hrvata, Teovj trojci Spancima, Indijanapolisu itd itd, ostavili su bar kosarkasi dpvoljno materijala u amanet.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pritom, hajde da je ova Italija napravila bilo kakav rezultat u prethodnim godinama. Bukvalno, ništa. Najprosečnija ekipa sa gomilom mana - i sav "uspeh" u prethodnih x godina im se svodi na to što su 2x dobili nas kao žestoki autsajderi. Da smo ih ometlali, kao što je i trebalo, i dalje bi se o njima pričalo kao pre par godina. 

Link to comment
Share on other sites

Jbg, reprezentacija je drugacija. Nemas vremena da uigras ekipu. Najbitnije je da imas trenera za koga ce igraci dati 100% na terenu,  a i lidera koga ce ostali pratiti i slusati(Teo). Djordjevic je medalje uzimao na reputaciju I postovanje medju igracima koje je imao, takodje tu mu je bio i Teo koji je bio lider-trener na terenu. Nekako se pod Pesicem ne snalaze, ili im fali Teo koji uliva mnogo sigurnosti pa makar samo sedeo na klupi... Neko moje laicko misljenje... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...