Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Bukvalno. Ako ce se raditi transferi i selekcija repke ici po sistemu NBA free agency-a, zasto se zadovoljiti 1 Punterom? Dajte da se skupi novac i ponude bolji uslovi nekom top up&coming Ameru i buducem superstaru koji jos nije igrao za njihovu seniorsku repku i da se rola.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni said:

Da bre Jokic cita forum(nema pametnija posla) i pogadjaju ga uvrede rendom forumasa...

 

Inace, nije samo Jokic odbio, odbio je Kalinic, niko rec da kaze, odbio je Jovic, Micic...a svi oni igraju miki maus ligu u odnosu na Jokica.

 

pa kada se luka doncic uvek prvi javi da ce igrati, to salje i saigracima neku poruku a ne samo plebsu.

  • Like 10
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Smrtokapa said:

Hm, ovaj sastav sada izgleda jače nego što je tada doživljavan.

 

Ok, Bogdan je bio sjajan, Bobi je tada bio na vrhuncu i postojala su očekivanja od njega.

 

Lučić po prvi put sa ozbiljnom ulogom u reprezentaciji, da je igrao Kalina ne bi bio mnogo pominjan.

Jović prvi put kao startni plej, znalo se da je dobar ali je do tada bio samo specijalac sa kraja klupe.

Mačvan viđen kao treći/četvrti igrač po kvalitetu, zanči da smo ipak bili tanki za sam vrh.

Milosavljević defanzivni specijalac, nije neko ko pravi razliku, bolja verzija Lazića ali u suštini slična uloga.

Kuzmić relativna nepoznanica u tom trenutku.

Gudurić veliki talenat ali zelen.

Micić silom prilika u ekipi, tih godina je on bio rezervni plej u Zvezdi i navijači su se hvatali za glavu kada vide da ulazi u igru, da je neko rekao da će biti 2x MVP evrolige verovatno bi bio defenestriran.

Bogdan je bio sam vrh igraca tada na tom prvenstvu, od starta su ga svi vidjeli u idealnih 5. 

 

Bobi kao sto si napisao, na vrhuncu.

 

Jovic ozb EL plej, koji je bio i na OI godinu dana ranije. 

Lucic ili Kalinic, jeste Kalina bio tada u Feneru ozb ime ali i Luca je ozb EL ime i tada bio, kapiten Partizana nekoliko godina ranije tako da je znao da se nosi sa pritiskom.

 

Macvan je bio izuzetno nitan igrac i godinama prije, pa kad je i taj Jokic igrao a odigrao je odlicno EP. 

 

Ovo ostalo kao sto si napisao ali ni ostale ekipe nisu imali bolje ( osim Spanaca ).

 

Dakle, summa summarum uopste nije bilo iznenadjenje srebro i niko ih nije otpratio cisto da im pozeli srecan put vec itekako da se vrate sa medaljom. 

 

5 od 12 igraca tada su bili iz ekipe koja je uzela srebro na OI ( Bogdan, Jovic, Macvan sa bitnim ulogama i Stimac i Bricevic sa svojim "doprinosom" ).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SteveFrancis#3 said:

Bukvalno. Ako ce se raditi transferi i selekcija repke ici po sistemu NBA free agency-a, zasto se zadovoljiti 1 Punterom? Dajte da se skupi novac i ponude bolji uslovi nekom top up&coming Ameru i buducem superstaru koji jos nije igrao za njihovu seniorsku repku i da se rola.

Upravo. Ili da izotimamo Vembanjamu od Francuza, oni su ionako uzeli Embida i misle da su beton na centru, e pa ne lezi vraže.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Crni said:

 

Inace, nije samo Jokic odbio, odbio je Kalinic, niko rec da kaze, odbio je Jovic, Micic...a svi oni igraju miki maus ligu u odnosu na Jokica.


Nije za poredjenje, jer je Kalina propusta prvi put nakon x godina. 

Vise mu se zamera istorija slicnih odluka

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki1988 said:

Generalno ljudi su protiv, ali cim nam stranac donese neku medalju, sve ce to biti ok

 

Kad je onaj Gruzin u rvanju osvojio, ili Amerinkanka u zenskoj reprezentaciji u kosarci niko se nije bunio.

 

Mada sama pojava stranaca u reprezentativnom sportu je bezveze kada se odjednom pojavi neko ko sa zemljom nema neke dublje veze, kao recimo Lorenzo Braun ili Panter. Opet, neko kao Jan Veseli bi bio verovatno rado docekan.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=hdLDlVvraRo

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da kažem, nisam iznenađen, a opet se osećam loše. 

 

Kapa dole svima koji se odazovu i koji zaista žele da budu tu. Biće ovo ona naša klasična underdog priča, prezreni od svih, a voleo bih i Pantera na sve ovo jer em nije da tako kvalitetnih igrača imamo u izobilju, em ako je iko od stranaca zaslužio kvalitetom i dužinom boravka onda je to on, em bi podigao nivo priče na mrze nas svi, čak i većina naših, a ako bi se u takvoj situaciji grupa zbližila, njihov kolektivni kvalitet bi mogao značajno da prevaziđe zbir njihovog individualnog kvaliteta...

 

U svakom slučaju, uvek zanimljivo sa nama i napred Srbija!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad je bila prica da Kaminski moze da igra za nas, svi smo bili za, a covek je Srbin, ko sto dam ja Francuz.

Da se pojavilo neko zvucno ime poput Dzimi Batlera, svi bi pisnuli u gace od srece, bio bi verovatno ljubimac.

Ovako, nekakvi Panteri jesu za podsmeh i evenrualno bi samo Grobari bili srecni, ili ne znam Lojd, gde bi bila obrnuta prica.

Prosto ako dodje do situacije da zatreba stranac, neka to bude neko iz NBA.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Crni said:

Pa Luka sa Slovenijom  moze do medalje, u Nba tesko

Pa Jokic sa Denverom u Lukinim godinama se nije ni pitao. Hices CV njih dvojice sa ekipama i reprezentacijama do 25 godine zivota?

Luka vec ima WCF sa Dalasom, sam protiv svih i ispao od sampiona a tek 24 godine. Lukino vrijeme u NBA dolazi, ako vec nije i doslo. Covjek je superstar vec uveliko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Bukvalno. Ako ce se raditi transferi i selekcija repke ici po sistemu NBA free agency-a, zasto se zadovoljiti 1 Punterom? Dajte da se skupi novac i ponude bolji uslovi nekom top up&coming Ameru i buducem superstaru koji jos nije igrao za njihovu seniorsku repku i da se rola.

 

dati onda vec te pare jokicu, mozda se predomisli.

Edited by gggggggg
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Bogdan je bio sam vrh igraca tada na tom prvenstvu, od starta su ga svi vidjeli u idealnih 5. 

 

Bobi kao sto si napisao, na vrhuncu.

 

Jovic ozb EL plej, koji je bio i na OI godinu dana ranije. 

Lucic ili Kalinic, jeste Kalina bio tada u Feneru ozb ime ali i Luca je ozb EL ime i tada bio, kapiten Partizana nekoliko godina ranije tako da je znao da se nosi sa pritiskom.

 

Macvan je bio izuzetno nitan igrac i godinama prije, pa kad je i taj Jokic igrao a odigrao je odlicno EP. 

 

Ovo ostalo kao sto si napisao ali ni ostale ekipe nisu imali bolje ( osim Spanaca ).

 

Dakle, summa summarum uopste nije bilo iznenadjenje srebro i niko ih nije otpratio cisto da im pozeli srecan put vec itekako da se vrate sa medaljom. 

 

5 od 12 igraca tada su bili iz ekipe koja je uzela srebro na OI ( Bogdan, Jovic, Macvan sa bitnim ulogama i Stimac i Bricevic sa svojim "doprinosom" ).

 

Miki valjda si naucio vec da taj narativ da je to srebro uspeh i da nismo bili favoriti furaju iskljucivo Salovi svedoci da bi prikrili njegov fejl. Sve si lepo rekao, bili smo drugi favoriti pre prvenstva, ali apsolutni favoriti posle ispadanja Spanaca.

  • Like 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Pa Jokic sa Denverom u Lukinim godinama se nije ni pitao. Hices CV njih dvojice sa ekipama i reprezentacijama do 25 godine zivota?

Onda pratite Luku u 3 ujutru, ja cu obojicu. 

6 minutes ago, Admiral said:


Nije za poredjenje, jer je Kalina propusta prvi put nakon x godina. 

Vise mu se zamera istorija slicnih odluka

Ne propusta prvi put, nije bio pogodan, to si prespavao?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Tagox said:

Dakle, ne zamera se neigranje nego ovaj smrda nacin ponasanja. Toliko je lepo mogao da napise saopstenje posle titule, da ubaci da je stvarno istrosen, da ce dati sve od sebe da bude tu za OI i nikomu nista ne bi rekao. Mozda par budala, ali nebitno i zanemarljivo.

 

E, pa, taj covek mase ljudima, grli se, slika se, a sve vreme zna da nece igrati. To je problem. Verovatno mu jedno 90 posto dobaci nesto u vezi igranja za reprezentaciju, a on ih gleda u oci i laze i preskoci pitanje, a zna da nece igrati.

 

Ljudi kad cete da shvatite da niko, apsolutno niko nije duzan da se objasnjava, izjasnjava - njegova licna sloboda da ide gde hoce i radi sta hoce. Nije odbio poziv u vojsku.

 

Svako od nas moze da uradi za ovu zemlju svasta nesto, pa to iz nekog razloga ne radi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni said:

Kad je bila prica da Kaminski moze da igra za nas, svi smo bili za, a covek je Srbin, ko sto dam ja Francuz.

Da se pojavilo neko zvucno ime poput Dzimi Batlera, svi bi pisnuli u gace od srece, bio bi verovatno ljubimac.

Ovako, nekakvi Panteri jesu za podsmeh i evenrualno bi samo Grobari bili srecni, ili ne znam Lojd, gde bi bila obrnuta prica.

Prosto ako dodje do situacije da zatreba stranac, neka to bude neko iz NBA.

Niko nije bio za Kaminskog u reprezentaciji Srbije. Mani se te price. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Helena said:

Ja nisam videla nijednog drugara da ga vređa, samo navijače-forumaše.

Društvene mreže su još gore.

Dobila sam par reakcija gde mi se smejete, ali nijedan odgovor zašto je on to dužan?

 

Problem je što Jokića očigledno ne zanima repka puno, ranije nije davao bombastične izjave pa je onda počeo s tim, dok mu dela govore drugačije. Meni smeta što nema muda da odjavi reprezentaciju zauvek, nego ispada da zavlači i javnost i potencijalne saigrače. Inače to što otkazuje, potez kao takav, je skroz okej.

 

Ali kad bi odjavio zauvek, to bi bacilo baš negativno svetlo na njegov brand image, a na to se očigledno misli više nego što se pokazuje... :))) Sve u svemu, kolateralna šteta je sama reprezentacija kao i svi igrači koji se odazivaju redovno a niko se njima ne bavi, nego samo pitanjem da li će igrati Jokić. I za to ne krivim njega, nego navijače (a dosta ih je i na ovom forumu) koji svake godine padaju na istu foru. 

@Miki28 Da, zaista mislim to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Miki28 said:

U narodu je bilo razocarenje jer smo htjeli A tim i da se posibamo sa Spancima za zlato i stavimo krunu na sjajne prethodne 3 godine tada ali definitivno nismo otisli tamo sa se pojavimo vec po medalju i nadali se da Spanci podbace, sto su i uradili i onda smo izgubili u finalu. 

 

Kada se gleda prije prvenstva, medalja je bila ocekivana. Kada se gleda tokom prvenstva, ostaje razocaranje sto nije zlato.

Razlikuje nam se prikaz tima negde u nijansama, u suštini, to je to.

 

Gde nam se razlikuje viđenje: mi jesmo išli po medalju, ali je ona bila baš baš daleko od zagarantovane, zbog ujednačenosti celog turnira. Nije isto kada uzmeš srebro kao jasno druga ekipa po kvalitetu i kada uzmeš srebro u takvoj konstalaciji snaga gde nije nikakvo iznenađenje da te Grčka, Francuska, Litvanija ili Rusija zveknu u 1/8 ili 1/4.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni said:

Ne propusta prvi put, nije bio pogodan, to si prespavao?


pa nije bio pozvan? 

Nije propustio svojom odlukom. Necemo da poistovecujemo to sto ga je Sale smatrao viskom, i to da se ne odazove.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Ja ci pratit Lejkerse u 4 ujutru i reprezentaciju Srbije, tamo neku zabit na Balkanu. 

 

Pozdrav za Denver, Colorado👍

A u fudbalu verovatno za Real ili Barsu.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

ali apsolutni favoriti posle ispadanja Spanaca.

Apsolutni favoriti protiv Slovenije koja je ceo turnir igrala fenomenalnu košarku i u polufinalu unakazila Špance sa sve Pau Gasolom? Da...

 

Sećam se dobro atmosfere. Svi su, naravno, mislili da imamo dobre šanse u finalu i da je super što igramo sa Slovencima a ne sa Špancima, ali apsolutni favoriti?

 

P.S. Mislim da, generalno, preteruješ u upotrebi hiperbola. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...