Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

20 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne zezaj, ispoštovao je te ljude više nego što su ikada očekivali. Doneo im je dominantno osvojenu titulu i dao priliku da razmišljaju o dinastiji.

 

Kao da prozivamo Saleta Đorđevića što 95. nije bio na balkonu. 'Beš balkon, spakovao je 41 u finalu.

 

U pravu si, ali mi je ipak nekako trulo da se svi pojave na proslavi, a on sve iskulira zbog konjskih trka u Somboru. Meni su iste više ličile na seoski vašar, iskreno. Sale ja izostao sa bakona jer je imao zakazano venčanje u Bolonji. Ali, o.k. svakom njegova zabava.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gggggggg said:

kakvo djubre moras da budes pa da imas svadbu za vreme sveckog prvenstva

Ne zeni se on, nego mu se udaje svastika - mozda je pod "moranje" od strane patrijarhalne vamilije?

Natalitet je veci problem nego neigranje za Reprezentaciju.

Nek` se deca radjaju - za koseve ima vremena!

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Pero_Cameron said:

Samo jedan podsetnik da je Vasa Micic uprkos smrti majke ostao u Kini da odigra j#b#ne meceve za plasman 5-8 mesta.

To se ne zaboravlja, bez obzira koliko puta nakon toga odigrao loše.

 

Takođe, nikada ni za koga ne treba postaviti očekivanja na osnovu tog slučaja.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero_Cameron said:

Samo jedan podsetnik da je Vasa Micic uprkos smrti majke ostao u Kini da odigra j#b#ne meceve za plasman 5-8 mesta.

Pritom je on momak koji je izuzetno vezan za svoju porodicu, plakao je kao momcic na pripremama jer je bio razdvojen od majke, alal mu vera za to. 

  • Like 3
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bojdo said:

Niko ne postavlja očekivanja na osnovu njega, nego se samo ukazuje na to da ko ne želi da igra za reprezentaciju izmislice svakakve banalne razloge.

Što treba da izmišlja razloge? Ne igra se čoveku i tačka, ko god da je u pitanju to je njegovo pravo. Nikom ni jedan igrač nije dužan da donosi opravdanje što se neće priključiti ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Koliko je samo trivijalno i netalentovano svoditi pitanje igranja za reprezentaciju najboljeg igrača današnjice i verovatno ikada sa ovih prostora, prostora na kojem postoji takav košarkaški legacy, i na kojem igrači postaju to što jesu upravo zbog tog legacy-a - na to da li je to njegovo pravo i njegova odluka. Koliko usko i ograničeno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Moze on da odluci sta god hoce i ta odluka da se slavi/kritikuje po izboru, samo je vredjanje inteligencije navodjenje razloga poput umora, svastikine svadbe, spremanja za narednu sezonu i svega ostalog sto smo culi, jer su ti razlozi lazni. Nit moze da bude umoran (gledamo stalno 10+ NBA igraca sa slicnom potrosnjom na ovim prvenstvima), nit da se satro nesto sprema, ako nece da kaze da ga mrzi, moze da kaze da se posle najveceg uspeha u karijeri ne oseca mentalno spreman da bude na nivou na kom se od njega ocekuje i da zbog toga preskace ili neku drugu smuti pa prospi izjavu sto bi bilo najmanje vredjanje inteligencije od svega do sad iznetog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igrači ne postaju to što jesu zbog tog legacy-a nego zato što su mnogo dobri individualno. Kako ja nisam postao mnogo dobar igrač zbog košarkaškog legacya ovih prostora ili Stefan Lazarević npr?

 

Jokić ništa ne duguje košarkaškoj Srbiji i stvarno su mi bezveze priče o legasiju i šta bi bilo da je bio Mađar ili da nema preko dva deset ili da ima jednu nogu kraću ili da je talentovan za matematiku. Da li ću se osećati loše ako ne bude igrao - hoću.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Igrači ne postaju to što jesu zbog tog legacy-a nego zato što su mnogo dobri individualno. Kako ja nisam postao mnogo dobar igrač zbog košarkaškog legacya ovih prostora ili Stefan Lazarević npr?

 

Jokić ništa ne duguje košarkaškoj Srbiji i stvarno su mi bezveze priče o legasiju i šta bi bilo da je bio Mađar ili da nema preko dva deset ili da ima jednu nogu kraću ili da je talentovan za matematiku. Da li ću se osećati loše ako ne bude igrao - hoću.

 

Duguje i te kako tom legacy-u i infrastrukturi (ne fizičkoj) koju je taj legacy stvorio na ovim prostorima. Mogu tebi da udu bezveze koliko hoćeš priče, ali da - da se rodio 50km severno, vrlo izvesno je da Mađarska ne bi dala najboljeg evropskog igrača svih vremena.

 

Takođe, što se tiče prve dve rečenice, i sam si svestan koliko su te pretpostavke bezveze, to se radi u drugoj srednje iz logike, tako da nema potrebe da zaista odgovaram.

Edited by medobrundo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

Moze on da odluci sta god hoce i ta odluka da se slavi/kritikuje po izboru, samo je vredjanje inteligencije navodjenje razloga poput umora, svastikine svadbe, spremanja za narednu sezonu i svega ostalog sto smo culi, jer su ti razlozi lazni. Nit moze da bude umoran (gledamo stalno 10+ NBA igraca sa slicnom potrosnjom na ovim prvenstvima), nit da se satro nesto sprema, ako nece da kaze da ga mrzi, moze da kaze da se posle najveceg uspeha u karijeri ne oseca mentalno spreman da bude na nivou na kom se od njega ocekuje i da zbog toga preskace ili neku drugu smuti pa prospi izjavu sto bi bilo najmanje vredjanje inteligencije od svega do sad iznetog.

Gde smo čuli ta njegova opravdanja i razloge zašto ne može da igra? Samo bez sigurnih informacija tipa "reče mi jedan čovek". Da sam ja na mestu nekog igrača koji otkazuje poziv reprezentaciji samo bih se zahvalio i napisao " ne dolazim"  Tačka, kakvo pravdanje i ostale gluposti. 

Link to comment
Share on other sites

Itekako je bitna popularnost sporta, kultura, infrastruktura kako bi neko usmjerio svoj talenat. Nisu Madjari toliko genetski netalentovani da ne mogu dati barem jednog vrhunskog košarkaša već jednostavno nemaju kulturu košarke.

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaramaz / Jovic / Avramovic
Bogdanovic / Nedovic / Guduric
Marinkovic / Jovic
Petrusev / MJK
Milutinov / Ristic

 

Ako ne igraju Jokic, Micic, Kalinic i Pokusevski treba ocekivati ovako nesto. 
Tanko, bice zajebano uci u cetvrtfinale. Na drugoj strani ekipa koja moze dobiti Italiju i B selekcije Grcke i Litvanije koje su osakacene kao i mi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Problem sa licnim greskama said:

Jaramaz / Jovic / Avramovic
Bogdanovic / Nedovic / Guduric
Marinkovic / Jovic
Petrusev / MJK
Milutinov / Ristic

 

Ako ne igraju Jokic, Micic, Kalinic i Pokusevski treba ocekivati ovako nesto. 
Tanko, bice zajebano uci u cetvrtfinale. Na drugoj strani ekipa koja moze dobiti Italiju i B selekcije Grcke i Litvanije koje su osakacene kao i mi.

 

Ni u najgorem slučaju, ne vidim mogućnost da MJK ode pre Smailagića koji može da pokrije 4/5. Takođe, meni je Luka Mitrović bolji igrač od Ristića, ali to je već stvar ukusa. Izgleda da Pešić iz nekog razloga preferira Ristića.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...