Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Marvin said:

Naravno da je Vasa klasa iznad Alekse, ali treba napraviti tim koji funkcioniše najbolje a ne prost skup igrača, pa otud ta ideja.

Ali što kaže Mek, tim baš kroje povrede, tako da videćemo

 

nije bold sporan, vec bilo kakva argumentacija da se ponudi. eno mene ranije gde dajem svoj tejk zasto aleksa nije bericjetan za repku, nemam feedback zasto jeste.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj argument je da je Aleksa za razliku od Vase solidan do vrlo dobar u 1:1 odbrani, pogotovo protiv nižih igrača (čitaj Italija). Kreative ti ne treba toliko kad su tu Jokić (valjda) i Bogi.

A nije rupa ni u napadu, ne smeš ga ostaviti samog makar kakav dan da ima

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Marvin said:

Moj argument je da je Aleksa za razliku od Vase solidan do vrlo dobar u 1:1 odbrani, pogotovo protiv nižih igrača (čitaj Italija). Kreative ti ne treba toliko kad su tu Jokić (valjda) i Bogi.

A nije rupa ni u napadu, ne smeš ga ostaviti samog makar kakav dan da ima

 

pominjao sam aleksu u zeljkovom sistemu i aleksu, labradora retrivera, van zeljkovog sistema.

 

vasa je u efesu kod atamana, nba igrac. u repki je vasa micic. tako ti je i sa avramom ali nizee.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

pominjao sam aleksu u zeljkovom sistemu i aleksu, labradora retrivera, van zeljkovog sistema.

 

vasa je u efesu kod aramana, nba igrac. u repki je vasa micic. tako ti je i sa avramom ali nizee.

Ne stoji poređenje jer je Vasilijeva situacija u reprezentaciji različita od one koje ima u Efesu, dok bi Aaaaaaleksaaaaaa trebao samo da prenese svoju ulogu iz Partizana, a to je prvenstveno pritisak na lopti i disciplina u napadu u smislu da uglavnom čeka da mu se otvori prostor za šut ili za prodor zbog gravitacije njegovih talentovanijih saigrača. I mislim da je Micić kompatibilniji sa Milutinovim nego sa Jokićem i da bi bili stvarno dobar second unit, ali isto tako mislim da je Vasilije sposoban da se pokupi sa priprema reprezentacije kad vidi da je planiran da počinje sa klupe.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro, pokusaj da prizoves alexu iz partizana prosle sezone, koji ima srce i zelju ali nema basic kretnje i pamet pa uprska svasta za 3 minuta.

 

to je alexa u repki, ne u zeljkovoj modli od cca 2 sezone, gde vraca stap pa skoci kroz zapaljen obruc u reku, jer, alexa to moze.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Profesor said:

Bice povredjen.

Igrao je "polu" povredjen na proslom EP i povredio se

 

Koji to bek osim Bogdana,i mozda Vase je bolji od njega,

citav zivot je podcenjen,secate se kad je Markovic igrao pre njega,evo sad u Zvezdi se sve vidi....

 

Ne bih voleo neko "posto poto" da igra,kao Lucic na EP 

kroz karijeru je imao puno povreda,mozda je cak igrao i povredjen

prvenstvo je odigrao blago je reci katastrofalno

 

Ne bi cudilo da Kalinic,Jokic pauziraju,bice tu jos dosta povreda,umora....

To ce krojiti sastav....

Voleo bih da vidim konacno Dobrica ili Luku Mitrovica

 

Nadam se da nece igrati Kuridza(koji ne moze da igra u Budi),Ristic i slicni

Umesto njih Petrusev i Smajlagic,naravno,cak i prosle godine trebalo biti to tako

 

 

Treba povesti i na prvenstvo jednog makar mladjeg igraca,

na proslom najmladji je bio Vanja Marinkovic sa cak 25 godina

(cak je dobio poziv kao poklon,jer je bio jako los u sezoni

ove sezone je odlican,nema sta)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se i dalje provlači mitska zver Davidovac. 🤣

 

Uzeo bih u obzir i Stefana Jovića, jer se radi o old school pleju koji može odlično da razigrava ekipu (pik en rol sa centrima mu je uvek bio vrhunski), ali i on kao i Nedović ide pod priču o povredama, tako da...

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uini said:

@Beonegro, pokusaj da prizoves alexu iz partizana prosle sezone, koji ima srce i zelju ali nema basic kretnje i pamet pa uprska svasta za 3 minuta.

 

to je alexa u repki, ne u zeljkovoj modli od cca 2 sezone, gde vraca stap pa skoci kroz zapaljen obruc u reku, jer, alexa to moze.

Možda, a možda je malo i napredovao, bar u smislu da je shvatio svoje limite i šta on može (tj. smije) da radi u jednoj ozbiljnoj ekipi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, cela zavrsnica je trebalo da se igra u najvecoj zatvorenoj dvorani na svetu, koja prima 55 hiljada ljudi. Ali su valjda iz logistickih razloga promenili to i tu ce se igrati samo prve dve utakmice u grupi A. Steta.

 

 

Edited by Del Piero
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Beonegro said:

Možda, a možda je malo i napredovao, bar u smislu da je shvatio svoje limite i šta on može (tj. smije) da radi u jednoj ozbiljnoj ekipi.

 

to je za mene teska zabluda: igrac xy bio u neznanju a onda ga npr zeljko naucio & sad on zauvek zna;

 

malo sutra, on je naucio zeljkov aport, kari ima cca 20 dana da ga nauci gde da piski, i to je pitanje da li ce uspeti.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto je sigurno - uz Jokica i Bogija na kecu nam treba igrac koji ce propisati krv, gristi u odbrani, pogoditi cist sut, da ne gusi loptu i da ume igra bez lopte -> Jovke i Aleksa se tu svakako bolje uklapaju od Micica. Verujem da za obojicu ima mesta - Aleksu koji ce trcati kao muva bez glave i hvatati pasove i Jovketa koji ima glavu i stav veterana. 

 

Vasi najvise zameram lelemudski stav na terenu, posebno u odbrani. Ima on materijala i za taj deo terena, ali nema onaj Sale Obradovic mentalitet da se upregne i vuce kola. Stoga, da, vodja druge postave i minuti na dva iza Bogija.

 

Odbrana na preuzimanjima i sa strane pomoci od krilnih centara ce biti jedna od vecih muka. Puno mladih talenata, dosta fizike, ali premalo defanzivnog kefala i discipline. Lucic i Kalinic su podbacili kad je bilo bitno, bitno nam je da i od njih dobijemo ono sto nam treba. 

 

Vanja je siguran u 12, igrac pravih karakteristika, pravog stava, dobre kosarkaske gradje. Pravi reprezentativni igrac koji ce znaciti ko leba.

 

Uloga Milutinova mora biti jasno isprofilisana. Kao drugi centar je totalni luksuz. Ta druga postava mora da spusti roletnu i da trpa iz pika besomucno.

 

Gudura mi je visak ako svi budu tu - mnogo igraca koji znaju s loptom i imaju muda. Ne znam sta s njim, bez obzira sto igra odlicnu sezonu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Inace, cela zavrsnica je trebalo da se igra u najvecoj zatvorenoj dvorani na sveta, koja prima 55 hiljada ljudi. Ali su valjda iz logistickih razloga promenili to i tu ce se igrati samo prve dve utakmice u grupi A. Steta.

 

 

 

Jedna neverovatna hala koja je po obliku (oblika amfiteatra) pretezno namenjena koncertnim ili slicnim desavanjima ali uspesno udomljava i sportske dogadjaje. Nazalost samo one sportove koji ne zahtevaju preveliki teren. Nemojte da vas zavara kapacitet, ovde ne moze da se igra fudbal ili americki fudbal i slicno. Uglavnom je ugoscavala kosarkase pa rekordna poseta i jeste kosarkaska utakmica, a ovde su i nasi basketasi osvojili 3x3 titulu 2018. 

 

Steta sto se ovde nece igrati polufinalne i finalna utakmica. 

Link to comment
Share on other sites

@Geronimo, vasa definitivno nije sale obradovic, bleda kopija jurij zdovca a ujedno ultimativni defanzivac na perimetru u repki od'95e, naovamo.

 

ja ne gotivim vasu ali on je prvi plej i to s'razlogom. jedino ne daj boze povreda ili nedostatak zelje da igra to mogu da promene.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Ti kao stari Niks fan se ne plasis mlohavosti, nedostatka odbrane i previse drkanja lopte u slucaju da Vasa-Bogi-...-...-Jokic linije? Vasa je sjajan igrac, brojke i licna priznanja govore sto sta, ali u reprezentaciji mora na svoje mesto u lancu ishrane ili da se prihvati nekih drugih, tezih zadataka.

U svakom slucaju, na Pesicu je zajeban zadatak. Po svemu sto znam uradio je odlican posao u odnosu sa Jokicem, ali pravi izazov je da mora naci balans izmedju odbrane i napada ili nas cekaju nova Argentina i Italija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Geronimo said:

Ono sto je sigurno - uz Jokica i Bogija na kecu nam treba igrac koji ce propisati krv, gristi u odbrani, pogoditi cist sut, da ne gusi loptu i da ume igra bez lopte -> Jovke i Aleksa se tu svakako bolje uklapaju od Micica. Verujem da za obojicu ima mesta - Aleksu koji ce trcati kao muva bez glave i hvatati pasove i Jovketa koji ima glavu i stav veterana. 

 

Vasi najvise zameram lelemudski stav na terenu, posebno u odbrani. Ima on materijala i za taj deo terena, ali nema onaj Sale Obradovic mentalitet da se upregne i vuce kola. Stoga, da, vodja druge postave i minuti na dva iza Bogija.

 

Odbrana na preuzimanjima i sa strane pomoci od krilnih centara ce biti jedna od vecih muka. Puno mladih talenata, dosta fizike, ali premalo defanzivnog kefala i discipline. Lucic i Kalinic su podbacili kad je bilo bitno, bitno nam je da i od njih dobijemo ono sto nam treba. 

 

Vanja je siguran u 12, igrac pravih karakteristika, pravog stava, dobre kosarkaske gradje. Pravi reprezentativni igrac koji ce znaciti ko leba.

 

Uloga Milutinova mora biti jasno isprofilisana. Kao drugi centar je totalni luksuz. Ta druga postava mora da spusti roletnu i da trpa iz pika besomucno.

 

Gudura mi je visak ako svi budu tu - mnogo igraca koji znaju s loptom i imaju muda. Ne znam sta s njim, bez obzira sto igra odlicnu sezonu.

 

Bold 1: ako svi budu zdravi i odazovu se, teško da će biti mesta za obojicu u 12 - u konkurenciji Bogija, Vase, Nedovića i Gudure. Imam neki osećaj da Kari jako ceni Jareta i da će njemu dati prednost, pa je pitanje da li će se bilo ko od Avrama i Jovica na kraju naći u Manili.

Bold 2: ballhendlera i šutera nikada nije previše u ekipi. Plus to što je Gudura milion puta inteligentniji igrač od raznih Avrama, Jaramaza i Nedovića. Plus sto nam je  možda treći najbolji bek, iza Bogija i Vase.

Edited by Kenozoik
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Geronimo said:

Ti kao stari Niks fan se ne plasis mlohavosti, nedostatka odbrane i previse drkanja lopte u slucaju da Vasa-Bogi-...-...-Jokic linije?

 

 

sve sto ja kazem je da ce vasa biti prvi plej ako zeli da igra, to je realnost i razumna stvar. oko oatalog mozemo da diskutujemo i da se uglavnom slozim sa tobom. svakako ne mislim da bi bilo bolje za repku da avramovic igra ispred vase i jos nekih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Мицић - Аврамовић

Недовић - Анђушић

Још да видимо да неко прижељкује Луку Митровића а да не иде Милутинов и све смо видели.

Мицић, Јовић/Аврамовић

Богдановић, Недовић, Гудурић

Лучић, Маринковић

Калинић, Петрушев, Покушевски

Јокић, Милутинов

Мени би једина дилема била Јовић или Аврамовић. Ово је наравно под условом да су сви здрави

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kenozoik said:

 

Bold 1: ako svi budu zdravi i odazovu se, teško da će biti mesta za obojicu u 12 - u konkurenciji Bogija, Vase, Nedovića i Gudure. Imam neki osećaj da Kari jako ceni Jareta i da će njemu dati prednost, pa je pitanje da li će se bilo ko od Avrama i Jovica na kraju naći u Manili.

Bold 2: ballhendlera i šutera nikada nije previše u ekipi. Plus to što je Gudura milion puta inteligentniji igrač od raznih Avrama, Jaramaza i Nedovića. Plus sto nam je  možda treći najbolji bek, iza Bogija i Vase.

 

Verovatno bih i ja slicno pisao pre proslog EP, rezona skroz ima (i narocito se slazem sa svim ako ne igra Jokic).

Ipak, potencijalna linija Jokic-Bogi je nesto sto nas prilicno odvaja od konkurencije vrhunskih reprezentacija i stavlja nas u top pricu. Opet, ta linija ima i jasne mane. Stoga, mislim da treba hemijati kako da se vrline maksimizuje, a mane sakriju, cudna mi cuda (slicno kao sto Grci moraju da debelo razmisljaju kako da se sklope oko Djanisa). Npr. jedan Agravanis, iako Grci imaju dosta boljih visokih, mi je idealan parnjak uz Djanu. Tako mi deluje da uz ove nase nam trebaju igraci uloge i osiguraci.

 

Na Jokic-Bogi liniju trebaju nam radnici, igraci fizike i atletike koji znaju da budu korisni bez lopte, koji mogu da sutiraju iz mesta ili iz kretnje s visokim procentom. Lopta ionako mora da bude kod Jokica puno. Recimo, Nedovic i Aleksa mi se tu uklapaju bolje od Gudure (mislim da je svima na forumu jasno da Guduru obozavam, a Nedovica, hm, ne volim). Opet, verovatno ima mesta i za sve (ili ce se neko, khm khm, povrediti). Realno, Gudura i Aleksa su nam doneli ovo SP (uz Jokiceve dve tekme), obojica ce ici 1000%, samo skiciram kako ja to vidim...

 

U dilemi Jovke ili Jare obe ruke i noge i jos sta treba dizem za zdravog Jovketa - iskljucivo zbog glave. Meni je on tip igraca koji zna stati i ostati i na strasnom mestu postojati. Ako treba da vuce - vuci ce. Da kreira - kreira ce. Da davi - davi ce. Samo ne znam da li zna da cuti akd treba 🙂 .

 

Sto se uslovno receno druge postave tice pik Micic-Milutinov bi trebalo da demolira sve. Mozda i Gudura-Milutinov, Bogi-Milutinov. Samo znam da postava sa Milutinovom, koji sam moze pokriti ceo reket, mora da kida u odbrani i pre svega da pokrije liniju za 3 poena. Gudura i Micic u isto vreme na terenu mislim da to ne mogu, vrline i mane im se preklapaju.

 

Stoga, mojih 12 -

Jurisnici: Aleksa, Neda

Spoljni kreatori: Bogi, Vasa

Osigurac spolja: Jovke

Branici: Vanja, Luca, Kalina, cetvorka (po igrackim karakteristikama Poku zbog suta za 3 koji je pokazao u ovoj sezoni, ali sve su mi to macke u dzaku)

Nocne more: Jokic, Milutinov

Osigurac unutra: Petrusev

 

Ponavljam, realno je da mesta za Guduru mora da ima mesta, samo se ja igram malo slagalice. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako u to spada i regeneracija a sa takvim ugovorom mislim da spada, je to otprilike to. A i povreda zgloba ne ide u prilog nasoj zelji.
Prilican sam skeptik. Ali cekajmo, Kari je sto se toga tice napravio odlican posao do sada. Odnos sa liderima deluje besprekorno.

Nadam se naravno da ces biti u pravu.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...