Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Dosadasnja desavanja na trzistu:

 

Partizan, Crvena zvezda - ostaje da odigraju finale, pa da vidimo koliko ce megazvezda napustiti ove klubove (i ko ce ih zameniti u novom pohodu na EL titulu).

Buducnost - imaju dve opcije, dan mrmota sa novim sleperom skupih stranaca (opet su ostali na samo dva igraca iz prosle sezone, kontinuitet je za slabice!) ili padanje na nivo od pre dolaska Radonje u klub

Cedevita Olimpija - novost je da se povredio Muric, pa im je to domaci igrac manje, a takvi su kao suvo zlato. Isto kao i za Buducnost, mrcvarenje sa 1/2 finalom ABA i revijalnim igranjem EC ili pad u amaterizam.

Igokea - produzili su centra Maric, doveden je Zoki Nikolic, neki stranac na pleju (iskopali ga odnekle), vratio se i Atic. Dakle, Atic - Josilo - Nakic na krilnim pozicijama, oba centra tu, sad jos da nadju dva beka i jezgro tima je tu.

FMP - verovatno ista prica, nesto ce se preliti od miliona koje dobija KKCZ, pa da se i junior jos jednom igra menadzera.

Mega - iz filijale su doveli tri mlada igraca, Maloveca, Jelavica (u pitanju su veliki talenti), stigao je i Miljenovic (ali ne onaj Miljenovic, nego njegov prezimenjak Stefan), a iznenadjenje je potpis igraca sa kraja Efesove klupe Illyasogloua.

Mornar - kod njih sve zavisi koliki ce im budzet biti, ali su prosle sezone bili bas bezveze ekipa, cirkus u kojem je jedan igrac nabijao neverovatne brojke.

SC Derby - da li ce Magee konacno da predje u Buducnost ili ce vecno da provodi vreme u njihovoj filijali? I uopste, koliko igraca iz ovog kluba ce preci u A tim? Sta je svrha ovog kluba?

Borac - Hunter Hale ce verovatno da se nadje na radaru Buducnosti i Cedevite (ako ne dignu ruke od stalnog ponavljanja istog), a Cacani ce opet da budu glavni kandidat za ispadanje.

Cibona - da li je velikanu sa Tuskanca konacno odzvonilo?

Zadar - imajju sistem, imaju vernu publiku, kosarkaski su grad, pune tribine (jedno deset hiljada ljudi) je ispratilo osvajanje titule, jedini problemcic im je sto su zrtve politike u gradu. SDP bi da ih ugasi, HDZ bi da se ugradjuje kroz budzet, ovi novi nemaju pojma sta da rade sa klubom koji je ponos Dalmacije.

Split - Doveli su se u red, sad jos samo da opet pogode sa strancima.

Krka - Iskreno, nadao sam se da necemo opet da prisustvujemo primopredaji mesta izmedju njih i MZT, da cemo videti da li sistem Heliosa i Blaz Mahkovic mogu nesto da kazu i u ABA ligi. Ovako nista, gomila igraca na S (Skedelj, Stergar, Span, Stavrov) i poneki no name stranac, dovoljno za blamiranje u gostima i neugodnost na svom parketu (neugodnost najpre po oci nas koji gledamo preko TV ekrana, pa tek onda po goste koji dolaze da igraju tamo).

 

Edited by goldberg
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni sad nakon NBA finala malo i antiklimaks ova serija, ali objektivno bi mogla da bude baš kvalitetna košarka i kruna ove sezone za nas na lokalu. Nažlost, apsolutno sam siguran da neće proći bez nesportskih momenata, posebno ako rezultat za domaćina u svakoj seriji ne bude zadovoljavajući.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Realno svaka utakmica finala koja zavrsi za manje od 3 sata i s manje od 2 prekida ko da se nije ni igrala. 

 

Realno kad razmislis koliko smo vremena bacili na ovo, Vucicevih 11 godina ne deluje previse.

 

@Chaos Is Me Imam slican osecaj, ja se nakon potvrde Novaka kao najveceg svih vremena sad lepo vracam gledanju tenisa bez stresa. Tenis i Formula 1 + Indycar. Lepota zivljenja.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Nakon jutrosnjeg praznika kosarke ne mogu da se bedacim zbog mulja i podela u kojem je nasa kosarka, pa cu pauzirati prvu tekmu.

Nek ovi najjace placeni likovi Panter, Kampaco i ostali pokazu sta je dobra kosarka i nadam se ako je ikako moguce bez blata i prekida.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni sad nakon NBA finala malo i antiklimaks ova serija, ali objektivno bi mogla da bude baš kvalitetna košarka i kruna ove sezone za nas na lokalu. Nažlost, apsolutno sam siguran da neće proći bez nesportskih momenata, posebno ako rezultat za domaćina u svakoj seriji ne bude zadovoljavajući.

 

Ma hoce, da bi se neko nervirao zbog poraza, taj poraz treba da boli i da znaci oduzimanje privilegija (sifra: Nolan Smith protiv Partizana), ovako je ovo samo takmicenje dva lika od 150 kila ko moze da pojede vise torti za nekoliko sati.

 

Pa i incidenti na mecevima Crvene zvezde i Buducnosti su postojali jer je to bila borba za ucesce u EL i dominaciju u pogledu budzeta sledece sezone (na sveopste zgrazavanje "medija" u Srbiji). Licno, meni je smisao sporta u tome da poraz boli, ostavlja posledice i tera aktere da placu i padaju na parket od ocaja. Apsolutno sam ravnodusan kada se postavlja pitanje da li ce ove sezone titulu u Italiji da osvoje Virtus ili Armani ili da li ce Oly ili PAO da se okite trofejom prvaka Grcke.

 

Zato mislim da ova najava nekog "shitstorma", kao da se radi o nekom spektaklu nema upoorista ni u onome sto smo gledali ranijih sezona ni u nekom racionalnom pogledu na sve sto se desava u evropskoj kosarci.

Link to comment
Share on other sites

Zeljko Obradovic je pre nekoliko godina vilenio na konferenciji nakon sto je izgubio sa Fenerom od Zvezde. Smetalo mu je sto mu je publika pogrdno skandirala. Tom prilikom je izjavio da bi da se to desava u njegovoj hali zaustavio odmah tako nesto.

 

Danas, isti taj Zeljko Obradovic se pravi gluv na vredjanje zene protivnickog igraca u njegovoj hali i zeli da prica samo o kosarci. 
 

Sram te bilo Obradovicu!

  • Like 8
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...