Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

@Miki28 šta da ti kažem, ja bih, ako je moguće, pre jednog novog Tea nego novog Milenka Tepića, plus ako može par šutera, da se ne otvara ciglana u svakoj mladoj reprezentaciji... ok je ne pogoditi, ali ovde ni nema klasičnih šutera osim Ćurčića i donekle Ristića a sve u doba kad je basket takav da se ne može bez šuta

 

edit: da ne bude zabune, Mitra računam kao krilo, za to je odličan i ne bih ga nikad menjao, pričam o plejevima i bekovima

Edited by Dzep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topic i jeste nesto najkreativnije sto se pojavilo jos od Teodosica na kecu u srpskoj kosarci, usput je i odlican atleta , mislim da je i pomenuti Stankovic odmah tu uz Topica.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Sad će biti prava umetnost prevesti ove igrače na seniorski nivo. Treba videti koliko će ovih momaka postati pravi igrači makar za "večite" ili za EK/EL.

Ako računamo da će jedan od takvih biti mali Topić (nadam se da nije pretenciozno) koliko njih jos mislite da će dogurati daleko?

Link to comment
Share on other sites

Topic u KLS ima 40% za 3p. Na juniorskoj Evroligi je imao takodje visoke procente. I uprkos sto je ovo prvenstvo bio van suterske forme, opet je uprkos tome imao kao bek najveci uticaj na igru od svih bekova na prvenstvu.

Edited by Bojdo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Izvini, ali ja sam kod njega (Topića) video dribling, eksplozivnost, muda i finishing... ono što mi fali je donošenje odluka (ide sa godinama), šut (da se nadamo da će navežbati), proigravanje iz pozicione igre. 

 

Jako je dobar na skoku, nije lenj u odbrani, vrlo dobar 4 ali da bi postao ono što svi mislimo da može biti mora da napreduje bukvalno svakog dana. Pre svega mu je potrebno da odmah što više igra, a, iako sam sa one druge strane brda, hoću živ da se pojedem što u Czv neće imati mesta. Da je kod nas, apsolutno sam siguran da bi bio u 12. 

 

edit: što se tiče toga ko može biti EL igrač - Topić, možda Bošnjaković, Marković, Mišić EC, borderline EL uz mnogo sreće, stvarno ne vidim ko još tu može upasti

 

edit 2: cool je igrati u Megi ali bilo bi bolje igrati odmah u meso, EL, ne bi ništa škodilo da ima desetak minuta po meču

Edited by Dzep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki8 said:

Topic i jeste nesto najkreativnije sto se pojavilo jos od Teodosica na kecu u srpskoj kosarci, usput je i odlican atleta , mislim da je i pomenuti Stankovic odmah tu uz Topica.

Stefan Jovic je nas najbolji plej u poslednjih 20 godina... Rekao mi jedan strucnjak! 😉 

 

 

7 minutes ago, DrMV said:

Sad će biti prava umetnost prevesti ove igrače na seniorski nivo. Treba videti koliko će ovih momaka postati pravi igrači makar za "večite" ili za EK/EL.

Ako računamo da će jedan od takvih biti mali Topić (nadam se da nije pretenciozno) koliko njih jos mislite da će dogurati daleko?

 

Markovic, Musicki, Jovic, Bosnjakovic... pored Topica. Dakle barem ovih 5 ce biti seniori sa nekom ulogom. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljan strucni stab za ovaj nivo, ma sta mi pricali.

Reprezentacija sa jasno podeljenim ulogama, jakom bekovskom linijom sastavljenom od umetnika i radnika. Ipak, na kraju velike pohvale za visoke - zakljucali su defanzivni skok i super branili pik.

Topic kao mator. Time sto ce leto provesti sa Karijem opravdali su sto je on ovde. A on je uzvratio zlatom. Sjajan na obrucu, odlican prvi korak, lepo vidi teren. Spanci udavise sa menjanjem odbrane, ali se vrlo dobro snasao.

Bosnjakovic je mega talenat. Rece neko Kalinic - ja cu ici korak dalje i reci da u potencijalu imamo NBA beka. I smetlari, i razume igru, i sutira, i ume s loptom. Da nema Topica bio bih verovatno jos opcinjeniji njim.

Treceg moram pomenuti Markovica. Trajala je utakmica, pa bice da nisam sve obrazlozio @realno *w, ali stoji da ne se ne slazemo. Markovic nam jeste bio najbolji do sad, ali me nije kupio (kao ni u Megi, ja sam mnogov vise Jovic-fan). Dobre brojke krilnih centara protiv nja ekipa me ne loze. U igri ima ozbiljne nedostatke za seniorski nivo - igra ispod obruca, zna da zaglavinja, ima neku tehniku ali dribling previsok. Nekako mislim da bi na seniorskom nivou njegovi nedostaci bili onako, eksplatisani. Duge ruke ga fizicki vade, ali ni tu me nije skroz kupio... Sve do finala, kada mi je pokazao neku mudovitost u odbrani, ono pravo 'neces ti meni' (dernjanja posle kucanja me nisu radila). U napadu, slazem se na kraju, bio je pretanak, mada mi je odavao utisak da ce proraditi. Videcemo sta ce tu biti, ali ce mu trebati trojka na jako visokom nivoi za seniorsku karijeru i rad na telu i decision makingu.

Nikolic sjajan rudar, korektni fundamenti, odmah ga podici na trojku u seniorima.

Musicki bas ko musica. Vrlo fina kontrola lopte i tela na ulazu. Konsituciju nema sta da komentarisem, ali kao najvecu manu mu moram podvuci odsutnost u napadu i sto nema nikakvu kontrolu vremena (u vise navrata nijr znao da napad istice.

Ristic i Curcic vredni bekovi, koji znaju svoju ulogu u ovom timu. Mislim da su upitni na seniroskom nivou, narocito Curcic. Ipak, deluju da imaju dobar mentalitet, ako dodju do konstantnog suta mozda ih i gledamo malo duze.

Misic je jedno neopevano drvo sa toliko losih navika u napadu. Zavrsavanje iz mesta, nabijanje lopte u dragulje pre skoka, cak i nepotreban dribling. Navikao je da igra protiv nizih i ne bas skocnih. Ja sam mislio da takvih centara vise nema... Ipak, skidam momku kapu za odbranu u polufinalnu i finalu. Pozicioniranje mu je veoma kosarkaski pismeno, raspon ruka ozbiljan, lepo i zonira i iskace.

 

Ma iskenjah se sad, ne znam zasto 🙂 bravo momci, svaka cast. U slast sam odgledao ovo prvenstvo!

 

Btw, i druge ekipe imaju sjajne pojedince, odlicno prvenstvo u totalu.

 

Edit: Jovic se isto mora pomenuti, zivo me zanima kako ce njega Misko graditi. 

Edited by Geronimo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Geronimo said:

Bosnjakovic je mega talenat. Rece neko Kalinic - ja cu ici korak dalje i reci da u potencijalu imamo NBA beka. I smetlari, i razume igru, i sutira, i ume s loptom. Da nema Topica bio bih verovatno jos opcinjeniji njim.

Imajte na umu da je Bosnjakovic godinu dana mladji od ostalih. 

Uz Kostica je jedini 2006. godiste. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nele said:

Prvi idiot koji pozove stranca u A reprezentaciju pored ovakve dece treba da bude streljan

E bravo , pogodio si poentu mog pitanja!

Naravno, nisam za "streljanje"😜

Ali srž problema jeste da ne protraćimo talente i šampionsku decu, da bi ugurali nekog Pantera,Berona i sl.

Link to comment
Share on other sites

Sa momcima mora ozbiljno da se radi, gledajući naše i igrače Španije vidljivo je da oni mnogo ozbiljnije treniraju nego naši. Kod nas se i dalje ne forsira individualna igra i dobra selekcija šuta. Posebno treba raditi na šutu kod baš svih mladih igrača. No to je posao za glavonje iz saveza i klubova a u njih nema potrebe sumnjati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Hoćemo li da čestitamo i Savezu na ovoj tituli, kad ih već stalno prozivamo nakon nekih devetih mesta i slično?

Naravno da im treba čestitati, ali pre svega zato što je bilo sluha postaviti Nenada Stefanovića za selektora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bosnjakovic je ostavio ozbiljan utisak veceras.


Velika pobeda. Sve cestitke i Stefanovicu. Trener koji je rekao kod Edina i Koleta da trenira 2 puta dnevno u FMPu po 2 sata. Vidi se da je odbrana bila "litvanska" 😄 Ranije smo pljuvali Litvance za ovaj stil kosarke u odbrani u mladjim kategorijama ali je kod nas ipak bilo individualnog smeka i kvaliteta. Sve u svemu jedan divan turnir i pored svih organizacionih propusta. 

I ja moram pohvaliti do bola limitiranog Misica za preozbiljnu i koncentrisanu odbranu veceras. Taj njihov wannabe Wemby je bio sasvim prosecni igrac. 

Ovaj spanski Francuz i Gonzalez ce biti ozbiljni igraci, Doron iz Izraela mi ima isto jako ozbiljnu crtu ali smo mi ipak imali najbolje pojedince, najbolji kolektiv, najbolji napad, najbolju odbranu i samim time sasvim zasluzeno pregazili sve i osvojili autoritativno titulu kao sto jako dugo nismo u bilo kojoj kategoriji.

 

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Barkley#34 said:

Hoćemo li da čestitamo i Savezu na ovoj tituli, kad ih već stalno prozivamo nakon nekih devetih mesta i slično?

 

Čestitamo! 😄 Samo, gledam Danilovića kako uručuje medalje i mislim se - valjda je trezan...

 

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ovaj spanski Francuz i Gonzalez ce biti ozbiljni igraci, Doron iz Izraela mi ima isto jako ozbiljnu crtu ali smo mi ipak imali najbolje pojedince, najbolji kolektiv, najbolji napad, najbolju odbranu i samim time sasvim zasluzeno pregazili sve i osvojili autorativno titulu kao sto jako dugo nismo u bilo kojoj kategoriji.

 

Ozbiljan je potencijal dečko, sve vreme mi je u glavi bilo brzi Gonzales. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za vas, meni se Ristic igracki takodje svidja. Pogadja sta pogoditi mora, odlicno se krece, igra strasnu odbranu, ne plasi se ni cega u oba pravca. Nisam sada nesto video sta moze s loptom, to neka komentarisu ljudi koji ga gledaju u klubu ali na ovom turniru se ispostavio kao sasvim legitimna opcija za seniorsku kosarku. 

I da, Pavle Nikolic je dobio velikog fana. Bas pravi underdog lider. Strasno zahvalan igrac koji zna i kosarke u dovoljnoj meri da ga mozemo isto shvatiti kao potencijal za lepo karijeru.

Nadam se da ce i U16 izgledati barem dosta manje kriminalno nego na ovom turniru u Francuskoj.
Ovo leto mladjih kategorija je bilo dosta bolje nego sto sam ocekivao. I za to treba cestitati pre svega Tepicu, Bucanu, nikako nesposobnom i pijanom Danilovicu i Bolicu koji verovatno imenom ne mogu nabrojati 5 imena svih kategorija.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...