Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

1 hour ago, Dzep said:

edit 2: cool je igrati u Megi ali bilo bi bolje igrati odmah u meso, EL, ne bi ništa škodilo da ima desetak minuta po meču

 

Bolje u Megi, jedna utakmica sedmićno, nema gubljenje vremena zbog putovanja kroz Evrope, i najpre dovoljno vremena za kvalitetan individualan rad za pripremu za draft. Poput Wembanyama koji je napustio ASVEL iz tih razloga.

 

Nek KKCZ razigrava penzionere koji ne igraju odbranu i patuljke iz Brazila. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U zadnjoj četvrtini smo ih brutalnim zaustavljanjem svakog pokušaja prodora ili polukontre naterali na ovo puškaranje spolja. Mislim da smo im dozvolili samo jedan lak poen iz reketa.
U odbrani nigde panike, svima jasno šta im je činiti.
Odlične rotacije kada su krenuli da dave Topića.
Tih par minuta sa oba pleja je oduzelo špancima prilično dragocenog vremena za adaptaciju u završnici.
Bravo selektore.







  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Da je problem samo alkohol pa jos da mu oprostimo. 

 

On i trezan i cist prica i radi gluposti. 

 

Jeste, samo gledam i da klincima ne bude neprijatno, ono čika Danilović ljubi i kači medalju a smrdi na alkohol...

 

Btw, čula sam da je i njegov sin jako talentovan (SG), sad ima tipa 15 godina?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Jeste, samo gledam i da klincima ne bude neprijatno, ono čika Danilović ljubi i kači medalju a smrdi na alkohol...

 

Btw, čula sam da je i njegov sin jako talentovan (SG), sad ima tipa 15 godina?

 

Jeste, extremno talentovan. Ima nerealnu tehniku za svoje godine. 

Ubacio sam njegov video na svom kanali, baci pogled.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:

Bosnjakovic je ostavio ozbiljan utisak veceras.


Velika pobeda. Sve cestitke i Stefanovicu. Trener koji je rekao kod Edina i Koleta da trenira 2 puta dnevno u FMPu po 2 sata. Vidi se da je odbrana bila "litvanska" 😄 Ranije smo pljuvali Litvance za ovaj stil kosarke u odbrani u mladjim kategorijama ali je kod nas ipak bilo individualnog smeka i kvaliteta. Sve u svemu jedan divan turnir i pored svih organizacionih propusta. 

I ja moram pohvaliti do bola limitiranog Misica za preozbiljnu i koncentrisanu odbranu veceras. Taj njihov wannabe Wemby je bio sasvim prosecni igrac. 

Ovaj spanski Francuz i Gonzalez ce biti ozbiljni igraci, Doron iz Izraela mi ima isto jako ozbiljnu crtu ali smo mi ipak imali najbolje pojedince, najbolji kolektiv, najbolji napad, najbolju odbranu i samim time sasvim zasluzeno pregazili sve i osvojili autoritativno titulu kao sto jako dugo nismo u bilo kojoj kategoriji.

 

Mara uopste nije igrac tipa Wemabnyame. Decko je odlican prospekt na petici bez obzira sto je bio prosecan veceras.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, MikiMilane said:

 

Bolje u Megi, jedna utakmica sedmićno, nema gubljenje vremena zbog putovanja kroz Evrope, i najpre dovoljno vremena za kvalitetan individualan rad za pripremu za draft. Poput Wembanyama koji je napustio ASVEL iz tih razloga.

 

Nek KKCZ razigrava penzionere koji ne igraju odbranu i patuljke iz Brazila. 

Najtuznije je to  sto je Topic i prosle sezone dobro izgledao kada je dobijao minute u prvom timu. Da je mozga u CZ on bi im bio glavni projekat sledece sezone sa ozbiljnom  minutazom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki8 said:

Najtuznije je to  sto je Topic i prosle sezone dobro izgledao kada je dobijao minute u prvom timu. Da je mozga u CZ on bi im bio glavni projekat sledece sezone sa ozbiljnom  minutazom.


Najjaci ste mi vi koji pisete napamet ovako, bez ikakve osnove i logike.

Prva stvar, Topic ne bi mogao da ima ozbiljnu minutazu sledece sezone jer mu je do sada plafon u karijeri srpska liga, protiv seniora doduse, ali nije ni blizu toga da bude spreman za Evroligu, posebno ne u ekipi koja MORA da juri rezultat. Bice ok na pozajmici, pa da sledece sezone uz Sabaza skuplja minute, one tamo bude prvi plej.

A jos bitnija stvar, uslov Milenka Topica da Nikola potptise ugovor je bio da ode na pozajmicu da bi imao minutazu i da ne skuplja minute na kasicicu. Imace ozbiljnu seniorsku sezonu, u ABA ligi, sa dobrom minutazom, bez pritiska, mnogo ce mu to znaciti. 

Dakle, pre nego sto napisete notornu glupost, informisite se.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kada je Crvena Zvezda  poslednji put forsirala nekog osamnaestogodisnjaka ili devetnaesdtogodisnjaka u A timu  ???  Ne podnosim Vujosevica kao osobu ali on je dokazao da mogu da se guraju mladi igraci i da se u isto vreme pravi dobar rezultat, znaci kombinacija iskustva i mladosti i dobijes lep proizvod za gledanje. Ali danas su takvi treneri prava retkost.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Mirage93 said:


Najjaci ste mi vi koji pisete napamet ovako, bez ikakve osnove i logike.

Prva stvar, Topic ne bi mogao da ima ozbiljnu minutazu sledece sezone jer mu je do sada plafon u karijeri srpska liga, protiv seniora doduse, ali nije ni blizu toga da bude spreman za Evroligu, posebno ne u ekipi koja MORA da juri rezultat. 

Dakle, pre nego sto napisete notornu glupost, informisite se.

       
Takve komentare od navijaca KKCZ i KKP smo svojevremeno čitali i za Jokića. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad naucis da je era Vujoseviceve kosarke i ovo sto se igra danas drugacija vrsta kosarke, maltene dva razlicita sporta, mozes da pricas o necemu. Do tada mozes samo da ponavljas floskule i krindz kvazi nostalgicne upise.

Bas, bas, bas nisi u pravu. Realu su titulu u Evroligi doneli igraci koji zajedno imaju 110 godina, najmladji igrac koji je imao uticaj je Musa sa 23 godine, ali taj Musa je nenormalan talenat, ima NBA iskustvo. Real osim toga nije imao igraca mladjeg od 27 godina. Bas je retko da iskoci neki generacijski talenat tipa Rubio, Doncic, oni odmah mogu da dobiju minute, ostali ne i moraju da cekaju,

4 minutes ago, MikiMilane said:

       
Takve komentare od navijaca KKCZ i KKP smo svojevremeno čitali i za Jokića. 


Nikola Jokic je GENERACIJSKI talenat. Jednom u 100 godina, kao i gore nabrojani. A i on je uspeo samo zato sto je bas to, generacijski talenat koji je igrao u ekipi ciji je jedini cilj postoljanja da ih proizvodi i razvija, bez pritiska rezultata, Zvezda to ne moze i zato Topic ide bas u tu ekipu.

Fascinantno mi je kako ne razumete nek bas osnovne stvari.

Edited by Mirage93
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mirage93 said:

Kad naucis da je era Vujoseviceve kosarke i ovo sto se igra danas drugacija vrsta kosarke, maltene dva razlicita sporta, mozes da pricas o necemu. Do tada mozes samo da ponavljas floskule i krindz kvazi nostalgicne upise.

Bas, bas, bas nisi u pravu. Realu su titulu u Evroligi doneli igraci koji zajedno imaju 110 godina, najmladji igrac koji je imao uticaj je Musa sa 23 godine, ali taj Musa je nenormalan talenat, ima NBA iskustvo. Real osim toga nije imao igraca mladjeg od 27 godina. Bas je retko da iskoci neki generacijski talenat tipa Rubio, Doncic, oni odmah mogu da dobiju minute, ostali ne i moraju da cekaju,


Nikola Jokic je GENERACIJSKI talenat. Jednom u 100 godina, kao i gore nabrojani. A i on je uspeo samo zato sto je bas to, generacijski talenat koji je igrao u ekipi ciji je jedini cilj postoljanja da ih proizvodi i razvija, bez pritiska rezultata, Zvezda to ne moze i zato Topic ide bas u tu ekipu.

Fascinantno mi je kako ne razumete nek bas osnovne stvar

Ova Evroliga danas je G liga 2, evropska divizija. Mnogo losiji kavlitet lige je danas nego sto je bio pre desetak godina. Sve je manje i manje kavlitetnih evropskih kosarkasa koji igraju u njoj a sve vise polovnih amerikanaca.A kakav je to pristisak igranja u CZ, toliko godina se igra ta evroliga a nijednom blizu final 4 sa sve strancima koji se rotiraju svake sezone🙄 Kao da je CZ u rangu Real Madrida ili Lejkersa , pa postoji nekakav pritisak igranja u njoj  i ganjanja velikih rezultata.To su samo glupi izgovori i Covicev hajp bez pokrica.

Edited by Miki8
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikiMilane said:

       
Takve komentare od navijaca KKCZ i KKP smo svojevremeno čitali i za Jokića. 

Da je Jokic igrao za mladje selekcije vecitih, danas bi gulio kolena u nekoj beton ligi u Rumuniji.

Edited by Miki8
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Malopre sam odgledao snimak finala, baš kvalitetna i zanimljiva utakmica! Drago mi je da su gledaoci u Nišu imali šta da vide i što se završilo sa povoljnim ishodom - bravo za momke i za stručni štab! 

 

Baš mi je drago što su naši osvojili. Itekako su kompatibilan tim, svako zna svoju ulogu i bore se žestoko. Iako nam je falilo talenta (Jović povređen, nema Stankovića, Radošića, Mikića i Drezgića), to smo nadomestili borbom i spomenutom kompatibilnošću. Imamo igrače koji znaju da daju koš, ali imamo i igrače koji skaču i furaju odbranu (prvenstveno Mušicki, ali i Bošnjaković, Mišić, Ristić, Nikolić, pa i Topić). Nesebična i lepa za oko igra naših, zasluženo zlato. 

 

Moje impresije igrača, po finalnoj utakmici pošto nijednu drugu utakmicu nisam gledao.

Od naših:

- Topić, MVP finala i celog turnira. Kada krene na ulaz, to je ili koš ili faul ili obadvoje. Od 9 pogodaka iz igre, bio je samo jedan floater - ostalo su bila polaganja (dosta njih atraktivno) i jedno zakucavanje. Zaista je impresivno kako je davao koševe preko one 220+cm telesine sa ogromnim rasponom ruke Mare - nije mu mogao ništa. Da ponovim, stvarno mi je čudno kada neko ističe Topićev atleticizam kao problem - a on je najbrži igrač uz Speedy Gonzalesa. Takođe, ne sili i igra racionalno, vidi saigrače i ume da dodeli sjajne pasove ala Luka. Igra kao mator. E sada, koliko god ovo zvuči glupo reći o MVP-u turnira i finala - očekivao sam više, jer je postavio itekako visoku lestvicu svojim partijama protiv vršnjaka u ANGT turniru, a i tokom seniorske sezone (gde je u nekoliko navrata imao 30+ partija). Šut mu je totalno zakazao tokom prvenstva, pogodio je samo dve trojke od koliko pokušaja. Takođe, procenat slobodnih bacanja mu nije bio na nivou - 76% u odnosu na standardnih 85-90% koliko obično ima. Pitam se da nije igrao kroz neku povredu ili slično, jer mi je čudno da su mu ovoliko pale brojke. Nadam se da će se brzo da se vrati na svoje kada se pridruži seniorima. U svakom slučaju, pred njime je svetla budućnost, mislim da imamo pleja za narednih 15 godina. NBA potencijal, i to dobar. Jedva čekam da ga vidim u pripremnim utakmicama reprezentacije, nadam se da će biti u 12. 

- Bošnjaković. Sjajnu je odbranu igrao i lepo trpao Špance iz drugog plana. U drugom poluvremenu probudio u sebi unutrašnjeg Bodirogu i rešio susret, ne bi bila nepravda da je i on uzeo MVP priznanje za finale. Imao je nekoliko lepih poteza, ono up and under polaganje pored Mare, pa onaj fadeaway i još no look pass Ristiću ili Nikoliću pri kraju utakmice. Kod njega se videla ogromna želja za pobedom, koju je kalanisao baš kako treba. Još je godinu dana mlađi od ostalih. Nisam video slabu tačku u njegovoj igri, imam utisak da sve radi dobro ali da u ničemu ne dominira - jack of all trades, master of none. U svakom slučaju, predviđam mu lepu budućnost. 

- Mušicki. Nisam bio impresioniran njime kada smo igrali U17 svetsko prvenstvo ali mi je prirastao za srce. Igrač uloge koji je potreban svakom šampionskom timu, bar ovim u mlađim kategorijama. Ima dobre lateralne kretnje i sjajnu anticipaciju, dobro čita igru i dribling. Nikada ne staje, pravi zvrk. Pogodio otvorene šuteve i imao par lepih ulaza, pogotovo onaj kada je okrenuo Maru i položio od tablu. Mislim da može da bude neki novi Stefan Marković/Jović tip igrača, u zavisnosti od šuta. Svaka mu čast, volim ovakve borce. 

- Mišić. Video sam ga kada sam gledao Topića u jednoj omladiskoj utakmici i tada sam primetio koliko je borben. Ima taj neki psiho vajb koji je dobro kanalisao protiv Mare, nije mu davao lake pozicije u reketu i odradio je lavovski deo posla. Nije lako zaustaviti Maru na 12 poena i smanjiti mu uticaj ovoliko. Mada je i Marković tu uradio ok posao (o njemu dole). U napadu je postavljao dobre blokove. Potencijal - nisam siguran, neki igrač zadatka.

- Marković. Vidi se da ima štofa za košarku i da će biti igrač od njega, ali dve stvari su mi zapale za oko - šut za tri mora da popravi, a i završavanje posle driblinga. Mada nije mu bilo veče, lopta je iscurila iz koša jedno 2-3 puta. Ali nije silovao šut, većina šuteva su bili in the flow of the game. Imam veliki plafon ali zavisi šta će biti od šuta i tela - za ostalo se ne brinem. 

- Nikolić. Solidan prospekt za trojku, nadam se da će dobiti prostor u Borcu, šteta bi bila da greje klupu. 

- Ostali: Ristić fura dobru odbranu i solidan je u ostalim segmentima igre. Ostale nisam nešto primetio. 

 

Od Španaca:

- Mara. Pisao sam o njemu posle U19 prvenstva i nemam mnogo da dodam. Ume da baci neke Jokićevske pasove ali je naš tim iskoristio njegove slabosti - ima problem kada treba da izađe da odbrani bekove (mada je Topić ekspert za ulaze). Takođe, mogao je da preuzme više odgovornosti i gleda agresivnije prema košu. Na našu sreću, nije :classic_biggrin: Ali i dalje mislim da ima sjajan potencijal - zna košarku a ogroman je. Vidim ga u NBA za koju godinu. 

- Gonzales. Godinu dana mlađi od konkurencije ali po atleticizmu izgleda kao da je dve godine stariji. Dobar i u napadu i u odbrani. Podseća me na Rudy Fernandeza po igri, valjda će biti boljeg karaktera. Slično kao Mitar kod nas, dobar u svemu ali ne dominira u ničemu. Ali zna košarke, biće od njega baš dobar igrač. 

- Langarita. Tipični španski plej, ume da dribla, da trojku, ima ulaz, solidan u odbrani. 

 

Ovaj naš U18 tim je dobar putokaz kako treba da izgleda A tim - skup umetnika, atleta, i radnika, dobro raspoređen i pravilno vođen sa klupe. 

Edited by Darko
  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Imam veliki plafon ali zavisi šta će biti od šuta i tela - za ostalo se ne brinem. 

 

Samo treba da radiš ludački - šut = 1000 trojki dnevno šutiraš minimalno (kao Dražen), telo - ne izbijaj iz teretane, posebno je bitan donji deo tela, to ti je osnova, bicepsi i ostalo su nadogradnja. 

Link to comment
Share on other sites

Da ne zaboravim, dobro je Stefanović ovo vodio.

 

Naročito oni prodori, koji deluju kao individualni potezi, a onda kad vratiš snimak, vidiš šta se tu sve desilo. Podsetilo me to na priču o KKPu prošle godine i poenima iz "izolacija".

 

Uglavnom, svi bekovi su radili ona "hostage" postavljanja, a onda centri prave blokove na centru i bek u suprotnom smeru polaganje.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTime said:

 

Propuštaš ovog komentatora koji hajpuje live prenos na YT, malo-malo pa kaže ja volim srpsku košarku i #TopićTime 😄 

Simpa lik, mada kada sam već kod evaluacija :classic_biggrin: trebam da napomenem da je nekoliko puta na početku utakmice mešao igrače. 

 

Što se tiče prenosa pozdrava sa live feed-a, takođe može biti zanimljivo. Sećam se utakmice sa svetskog U17 prošle godine kada je voditeljka ladno prenela: "Saying hi to Mike Hunt" :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Селектор Исаков-Ковачевић на први део припрема позвао је 20 играча. То су:

 

Василије Јовановић Александар Гољовић

Ђорђе Шекуларац

Урош Даниловић

Дарис Сијарић

Петар Радовић

Андреј Бјелић

Василије Стојић

Огњен Срзентић

Вук Даниловић

Андреј Давидовић

Матија Моравчевић

Огњен Гујић

Лазар Стојковић

Стефан Марјановић

Марко Варда

Андреј Вулета

Андреј Павловић

Филип Раичевић

Вук Зелић

 

E sad postoji mogučnost da je došlo do nekih izmena. Pominjao se neki visoki malac iz CG. Prvenstvo počinje 5 avgusta.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MikiMilane said:

 

E sad postoji mogučnost da je došlo do nekih izmena. Pominjao se neki visoki malac iz CG. Prvenstvo počinje 5 avgusta.

Vidim da nema Bikića na listi. Video se talenat kod njega mada mu fali brzine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...