Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Igra se juniorski F8 u Jezeru. Sutra cu ici da pogledam polufinala, danas nisam mogao nista. Partizan je ispao od Dinamika, inace bi bio derbi u polufinalu. U drugom polufinalu Borac - Sloboda. Mega ispala od Slobode, ovi iz KSSa stavili juniorski turnir u isto vreme kad pocinje Superliga i ovi klinci iz prvog tima Mege nisu mogli da dodju. 

 

Ocekivano finale Zvezda - Borac, i jedni i drugi po dva poraza u 22 utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lijepa predstava Milijasevica protiv Partizana. Mogao bi vise da probija prvim korakom jer ulazi su mu zaista dobri. Moze da zavrsi na obrucu ili da podjeli neki genijalan asist. Previse se oslanja na sut 3p iako ga je i tu tesko braniti sa njegovim fintama i brzim izbacajem, ali kad ne ide ladno moze vise da ulazi. 

Link to comment
Share on other sites

Odlicno finale, Dinamik dobio nakon mnogo boljeg drugog poluvremena.

 

Curcic 16 poena u prvoj cetvrtini, kasnije mnogo bolje cuvan, udvajali ga daleko od kosa, a i Milijasevic ga je odlicno branio 1 na 1. Ilija odigrao jos jednu sjajnu utakmicu, za mene skandalozno da je MVP nagrada data Curcicu, a ne njemu. Izvrstan skok sut ima. Dabovic odigrao najbolje uz njega, ali tesko mi je da ga komentarisem jer je za glavu visi od ostalih. Ipak ima neke dobre karakteristike, dobro trci, ne spusta loptu kad je oko obruca i ide na kucanje cesto. 

 

U Borcu previse zavisi od Curcica, tako da kad je on stao stao je i Borac. Drugi Curcic je ubacio 4 trojke i malo ih odrzavao u zivotu, ali nije moglo to dugo da traje.

 

Uglavnom lep turnir, dobra kosarka i solidna atmosfera. Dosta Cacana doslo na finale, a bilo je i za Dinamik na drugoj tribini. Na finalu bio i Kari. Danilovic urucio pehar kapitenu Dinamika i mislim izasao iz hale pre nego sto su ga oni podigli, koliko njega zabole za sve. 

Link to comment
Share on other sites

Topic je dobar prospekt, tu nema sta. Ne svidja mi se njegov sut, gledao sam polufinale i dosta se premisljao kad treba da sutne. Vudragovic na momente izgleda kao pravi bek, dobar ulazak u sut, nadribla na svoju poziciju, ali i dosta sumnjivih poteza. Na primer ovaj klinac Matovic je izabran u najbolju petorku, a protiv Dinamika 3 poena za 35 minuta, bukvalno se nije video.

 

Dosta slabije pratim, ovo sam pogledao jer je bilo u Kragujevcu, ne znam da li bih se lomatao preko strimova. Tesko je proceniti ove klince i kad ih stalno pratis, kamoli ovako. A i ko je gledao ANGT mislim da je to bolji uzorak za procenu nego ovo. Licno mi se ne svidja rad u Zvezdi, Dinamik su na kraju umalo pobedili na presing i fizicku dominaciju, inace kosarkaski nadigrani debelo. Bila je i tu citava ekspedicija, Covic, onaj cupavac i ostali. To je takvo nezadovoljstvo kod svakog loseg poteza, nezdravo totalno. Mislim da su ti klinci pod prevelikim pritiskom da osvoje sve, gubi se smisao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Del Piero said:

Na primer ovaj klinac Matovic je izabran u najbolju petorku, a protiv Dinamika 3 poena za 35 minuta, bukvalno se nije video.

Pa je sutradan imao 23 poena i 10 skokova. Svakako najbolji igrac na svojoj poziciji medju juniorima.

 

1 hour ago, Markoss said:

kakvi su Zvezdini klinci? Gledao sam jednu tekmu ove sezone, nista sem Topica se meni tu nije dojmilo i jos jednog, al zaboravio sam ime. A najavljivani svi na zvanicnom sajtau, dovodjeni, ugovori...

Vec sam pisao o njima. Ta generacija se smatra najtalentovanijom u klubu poslednjih x godina. Svi pricaju o tome. To bi trebalo da znaci u mom vidjenju stvari da barem trojica budu standardni prvotimci kroz 2 ili 3 godine. Topic-Matovic-Vudragovic-Gacic pa i Djokovic a ne bi ja ni ostale otpisao. Inace vecina ove generacije su igrali protiv godinu dana starijih.

 

1 hour ago, Del Piero said:

Na finalu bio i Kari

Kari je takodje potvrdio u onom intervjuu pre neki dan da ide da gleda jednu izuzetno talentovanu generaciju i nije uzalud isao, svi pricaju da ova generacija odudara sa vise talentovanih igraca nego svi juniori prethodnih godina.

 

Osim Zvezdinih klinaca tu su i Kulundzic(Pazar), Miljasevic(Dinamik), Dabovic(Dinamik), Matic(Sloboda), Stankovic(Partizan), braca Curcic(Borac)... Verovatno ih ima jos nego ne pratim ih bas toliko da budem iskren ovo su imena o kojima se prica.

 

Curcic(05) na primer je dobio sansu u Borcu u Aba ove sezone na nekoliko utakmica i kad je dobio 21 minut dao je Buducnosti 13 poena. sa nepunih 17 godina.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Dosta slabije pratim, ovo sam pogledao jer je bilo u Kragujevcu, ne znam da li bih se lomatao preko strimova. Tesko je proceniti ove klince i kad ih stalno pratis, kamoli ovako. A i ko je gledao ANGT mislim da je to bolji uzorak za procenu nego ovo. Licno mi se ne svidja rad u Zvezdi, Dinamik su na kraju umalo pobedili na presing i fizicku dominaciju, inace kosarkaski nadigrani debelo. Bila je i tu citava ekspedicija, Covic, onaj cupavac i ostali. To je takvo nezadovoljstvo kod svakog loseg poteza, nezdravo totalno. Mislim da su ti klinci pod prevelikim pritiskom da osvoje sve, gubi se smisao.

Zvezda i rad sa mladima su dve stvari koje ne idu zajedno. Jesu da su uglavnom mlađi od ostalih timova, ali ako su fizički već dominantniji od ostalih a ne mogu da ih pobede to ne miriše na dobro.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Na final fouru za kadete u RS ekipe su imale i igrače 2005. godište  

 

Polufinale Student Igokea - Budućnost 92 : 69, Dušan Makitan 38 poena, 19 skokova, 6 asistencija, Džafić 28 poena, 24 skoka.

 

Finale Student Igokea - Borac 106 : 80, Makitan 37 poena, 18 skokova, 5 asistencija.

 

Sumnjam da Makitan (204) ima naše državljanstvo. Šteta mogao je konkurisati za našu U17 reprezentaciju. I da ga dobije sada vodio bi se kao naturalizovan poput Tristana. 

 

Pitanje kako je stanje sa papirama kad su u pitanju Stojaković junior,  Danilo Jovanović, Milan Momčilović ili Jovan Milićević koji je nedavno bio na okupljanju U17 reprezentacije Kanade. 

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

Mora se naći način da se izguraju bekovi Topic, Vudragovic i Ćurćići...

 

Isto tako da dobiju priliku najvecoj sceni(da igraju) Milijasevic i Paunovic najtalentovaniji bekovi u zemlji uz Djurisica

(mada i on ima konkurenciju u Megi, Ruzencev jako slican igrač) 

 

A decu iz dijaspore, sve zvati, uzasna su pravila za kosarku, u fudbalu je to bolje regulisano, , recimo svaki hrvat igra za svoju zemlju iz dijaspore u svim sportovima(jedini slucaj Pulisic i mozda jos neko ali ugl zato sto nije dovoljno dobar) 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Juce je poceo i juniorski F8 Evrolige. 

 

Zvezda je u penal zavrsnici izgubila od Asvel-a dok je Mega dobila Insep. 

Evo gledam Megu kako dobija Real i izvesno je da se plasira u finale. 

Nakon toga igra Zvezda.

u Megi samo Đurišić od domaćih vredi, ostalo drvna građa  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

u Megi samo Đurišić od domaćih vredi, ostalo drvna građa  

Ima decko seniorsko iskustvo, normalno je da odskace a kad nema Jovica onda je on prvi igrac, mada je Mega dovela neke prospekte i to cak i strane (jbg). 

 

U Zvezdi pominjali smo ih, Matovic, Topic, Vudragovic... Pavlovic, Gacic, Djokovic.

Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2022 at 2:49 PM, Veteran said:

Izgubili mladi ali mislim da nisu razočarali. Uz puno rada nadam se da će biti solidna osnova za klub u bliskoj budućnosti.

Mene jesu. Bas sve tri da izgube, mnogo je. A cini mi se da smo u sve tri veci deo vremena vodili. 

 

Ali ok, igrali su bez Topica. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da deo razloga za tri poraza leži u činjenici da je Obrenovic igrao tri meča u tri dana sa 7-8 igrača od kojih su 5-6 odigrali skoro po 35 minuta. To je jako puno i za seniore a kamoli za momke od 17-18 gidina. To delom objašnjava činjenicu da su u poslednja dva meča imali solidnu prednost na poluvremenu da bi zatim došlo do strmoglavog pada u drugom poluvremenu i poraza na kraju.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Veteran said:

Mislim da deo razloga za tri poraza leži u činjenici da je Obrenovic igrao tri meča u tri dana sa 7-8 igrača od kojih su 5-6 odigrali skoro po 35 minuta. To je jako puno i za seniore a kamoli za momke od 17-18 gidina. To delom objašnjava činjenicu da su u poslednja dva meča imali solidnu prednost na poluvremenu da bi zatim došlo do strmoglavog pada u drugom poluvremenu i poraza na kraju.

 

Malo preterujes. 

 

Niko nije odigrao u proseku 35min. Najvise je odigrao Matovic blizu 34min u proseku. Posle njega Vudragovic 30, Pavlovic 29, Vukovic 24 minuta u proseku. Svi ostali 22 ili manje. 

 

Kako je njima bilo tako je i drugima. 

 

A Mega recimo ima Bagayoko-a 38min, Djurisica 33min, Maloveca 34min i Jelavica sa 32min prosecno u igri, doduse u samo 2 utakmice jer su trecu odmarali. Mogli su i nasi klinci da odmaraju jer im treca utakmica svakako nista nije znacila. 

 

Inace statistika na sajtu nije tacna, ne rade dobro proseke jer ne racunaju dobre utakmice kad izaberes samo "Finals" utakmice. Mora da se preracunava. 

 

Ne mozes reci da je fizicka (ne)spremnost i opterecenje problem koji je proizveo to da oni gube utakmice u kojima vecinu vremena vode. 

 

Ne mozes na fizicku iscrpljenost u drugoj utakmici da nadjes opravdanje da su dozvolili protivniku da za 6min napravi seriju 23:0 i da sa +12 odu na -11 i tako udju u poslednju cetvrtinu gde su cak spustili razliku na -2. To nema veze sa fizickom iscrpljenoscu. Cak ni deo razloga. 

 

 

Ali ok, klinci su to. Mislim da je timu svakako nedostajao Topic kao organizator sa svim iskustvom rada a i igranja sa saniorskom ekipom. Ovi trofeji su lepi ali nista ne moraju da znace za dalju karijeru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vlaDixXx said:

I to strana drvna gradja

 

On 5/19/2022 at 8:44 PM, Perkos2 said:

U Megi samo Đurišić od domaćih vredi, ostalo drvna građa

 

Nisam ga gledao na ovom finalnom turniru ali statistika mu ne ide u prilog. Loš procenat šuta i mogo izgubljenih lopti. Jel može neko da mi objasni šta je problem, i po čemu je toliki talenat? Mislim, video sam pre da ima skila i da je atletičan, jel problem u lošim odlukama/sebičnosti/nerazumevanju igre ili nešto drugo?

 

Inače, Mega osvojila turnir. Mada je (po statistici) najbolji igrač neki Bakayoko rođen 2006-e. Ovi klinci koji su igrali za Megu nisu u stvari njihovi igrači, glupo mi je to.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...