Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Bogoljub Markovic je veoma zanimljiv igrac . Puni 17 godina  u Julu, rekao bi da je tu negde oko 208 cm visok a cini mi se da bi mogao da izvuce jos koji centimetar. Dobro cita igru, ume sa loptom, solidan suter , nije los ni u odbrani. Slicne je gradje kao Pokusevski ali rekao bi da je cvrsci od njega i ne boji se kontakt igre . Mislim da je to sledeci  veliki projekat Mege posle Djurisica  kada su u pitanju domaci igraci. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikiMilane said:

Kadeti počeli pripreme, Bošnjaković se priključuje nakon U17 SP, ostali smo bez najmlađeg igrača na spisku Stefan Marjanović (206 2007) koji je otpao zbog povrede. Goljović ostaje kao jedini 2007. 

Zar nije Srzentić najbolji iz te generacije?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Miki8 said:

Bogoljub Markovic je veoma zanimljiv igrac . Puni 17 godina  u Julu, rekao bi da je tu negde oko 208 cm visok a cini mi se da bi mogao da izvuce jos koji centimetar. Dobro cita igru, ume sa loptom, solidan suter , nije los ni u odbrani. Slicne je gradje kao Pokusevski ali rekao bi da je cvrsci od njega i ne boji se kontakt igre . Mislim da je to sledeci  veliki projekat Mege posle Djurisica  kada su u pitanju domaci igraci. 

Ruku na srce, nisam baš impresioniram sa nikim u našem timu. Da ne budem shvaćen pogrešno, tim je pun dobrih igrača i dosta od njih ima potencijal da ostvari nešto, ali ne vidim nikog koji će da bude nešto specijalno. Jović je možda naš najbolji igrač ali nisam siguran kako će mu se igra preneti na seniore, Marković mi izgleda krhko ali može biti zeznut kada stasa, Bošnjaković ume sa loptom ali mu je šut nekako klimav itd itd.

 

Ali ok, klinci se bore, defanzivno su dobri. Očekujem poraz oko 15-20 poena od USA, oni su ipak drugi nivo u odnosu na druge, pogotovo atletički.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Markovic i Bosnjakovic imaju najveci plafon  kada je u pitanju seniorska kosarka . Jovic je dosta eksplozivan ali je prenizak za dve front  court pozicije na seniorskom nivou ,a da igra na trojci nema sanse. Markovic ima slicnu gradju kao Pokusevski ali se ne boji kontakta , ne bezi iz reketa , bori se i deluje mi dosta cvrsce od njega. A ume on dosta toga i sa loptom i ima sasvim dobar sut , samo sto ovde  nije bas toliko forsiran u napadu ali je i takav jedan od vodecih strelaca u ekipi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Bosnjakovic, on vec drugo leto igra sa igracima godinu, dve starijim od sebe a uloga mu je epizodna. Njegove mogucnosti cemo moci da procenimo nakon  zavrstetka evropskog kdetskog prvenstva gde ce biti nosioc igre nase reprezentacije . Steta sto i Radosic nije u ovoj ekipi, posto je bolji i talentovaniji igrac od Curcica,Milosevica i Musickog.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Miki8 said:

Steta sto i Radosic nije u ovoj ekipi

Eh, da - htedoh da pitam za njega. Znaš li zašto ne igra?

 

1 hour ago, Miki8 said:

Mislim da Markovic i Bosnjakovic imaju najveci plafon  kada je u pitanju seniorska kosarka . Jovic je dosta eksplozivan ali je prenizak za dve front  court pozicije na seniorskom nivou ,a da igra na trojci nema sanse. Markovic ima slicnu gradju kao Pokusevski ali se ne boji kontakta , ne bezi iz reketa , bori se i deluje mi dosta cvrsce od njega. A ume on dosta toga i sa loptom i ima sasvim dobar sut , samo sto ovde  nije bas toliko forsiran u napadu ali je i takav jedan od vodecih strelaca u ekipi.

Slažem se manje više, i ja tako nešto gledam. Što se tiče Jovića, on je valjda 206 - ako i ne poraste, dovoljno visok za četvorku. Mada slično mislimo o njemu, zato rekoh ne znam kako će mu se igra preneti na seniore. Šta misliš o Čurćiću i Đuloviću?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Zar nije Srzentić najbolji iz te generacije?

 

Po meni jeste. Kad su vec pozvani Goljović i Marjanović, komotno su mogli njega i Sekularca

 

Neka bude dogodine petorka

 

Goljović

Sekularac

Srzentić

Alston

Marjanović

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Eh, da - htedoh da pitam za njega. Znaš li zašto ne igra?

 

Slažem se manje više, i ja tako nešto gledam. Što se tiče Jovića, on je valjda 206 - ako i ne poraste, dovoljno visok za četvorku. Mada slično mislimo o njemu, zato rekoh ne znam kako će mu se igra preneti na seniore. Šta misliš o Čurćiću i Đuloviću?

Mislim da se Jovic vodi  204 cm , dosta je nizi od svih  nasih visokih  igraca.  On je bas anomalija kada su u pitanju nasi mladi igraci, ne secam se  nekog skracenog igraca koji  je igrao na centarskim pozicijama a da je onako eksplozivan, mislim ono kucanje preko  spanskog centra Mare na pipremnoj utakmici  je bilo bas za ne poverovati, kako mu je samo  zakucao preko glave, a taj spanac  ima preko 220cm. Bilo bi super kada bi izvukao neku visinu od 207 -208 cm, mada sumnjam u to ali mozda decko  napravi  respektabilnu karijeru u Evropi .  Curcic i Dzulovic  mi deluju kao igraci koji  ce svoj kosarkaski  hleb zaradjivati u   slabijim evropskim ligama . Nedostaje im vic u igri , ne donose odluke na terenu instinktivno, kada treba da se podeli dodavanje otvorenom saigracu na primer, oni komplikuju , srljaju, plus su prosecne atlete. Dzulovic mi se vise svidja kao prospekt od Curcica.  Ne znam to je samo moj utisak, jos su oni deca od 16,17 godina, ima vremena da rade na sebi  i da demantuju  one koji sumnjaju u njihov potencijal.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MikiMilane said:

 

Po meni jeste. Kad su vec pozvani Goljović i Marjanović, komotno su mogli njega i Sekularca

 

Neka bude dogodine petorka

 

Goljović

Sekularac

Srzentić

Alston

Marjanović

 

 

Ne bi me uznenadilo da dogodine uz adekvatan fizički razvoj u petorku upadne neko od dvojca Danilovic-Bikic, koje Eurohopes tenutno vidi kao dva najtalentovanije Evropljanina u svojoj generaciji. Danilovic ulazi u period kad ce jos poprilicno izrasti, a Bikic vec ima visinu a i znanje.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da jedan od mojih poznanika, skaut jednog spanskog prvoligasa, procenio da Bikiću nedostaju eksplozivnost i brzina.

 

Tu se vidi kakvi profili spanci trazu i forciraju na bekovskim pozicijama. Brzina im je primarna.

Edited by MikiMilane
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MikiMilane said:

Zanimljivo da jedan od mojih poznanika, skaut jednog spanskog prvoligasa, procenio da Bikiću nedostaju eksplozivnost i brzina.

 

Tu se vidi kakvi profili spanci trazu i forciraju na bekovskim pozicijama. Brzina im je primarna.

Znaš šta, ne bi nama škodilo da imamo brze bekove. Atletika je važna, pogotovo u odbrani. Mada, džaba brzina ako nema umeća. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Miki8 said:

Bogoljub Markovic je veoma zanimljiv igrac . Puni 17 godina  u Julu, rekao bi da je tu negde oko 208 cm visok a cini mi se da bi mogao da izvuce jos koji centimetar. Dobro cita igru, ume sa loptom, solidan suter , nije los ni u odbrani. Slicne je gradje kao Pokusevski ali rekao bi da je cvrsci od njega i ne boji se kontakt igre . Mislim da je to sledeci  veliki projekat Mege posle Djurisica  kada su u pitanju domaci igraci. 

Djulovic,mozda dovede Jovica,Milijasevica,Paunovica

 

Nego zna li ko sta je sa Vukom Vukicevicem 2003,izgubio je godinu u Vojvodini ?

:)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vlaDixXx said:

Nego zna li ko sta je sa Vukom Vukicevicem 2003,izgubio je godinu u Vojvodini ?

🙂

 

Koliko znam otkad je odbio da potpise prvi profi ugovor, trenira individualno. Decko je inaće bio prvi kosgeter Juniorske Lige Srbije, uz to rođen je pred krajem 2003.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darko said:

Znaš šta, ne bi nama škodilo da imamo brze bekove. Atletika je važna, pogotovo u odbrani. Mada, džaba brzina ako nema umeća. 

 

Nemaju to ni Doncici ni Jokic, nije imao ni Bodiroga i da dalje ne nabrajam. Bikic ima dobro tijelo, tehniku i visok IQ.

 

Bikic ima sasvim pristojnu brzinu za 14-godisnjaka koji je izrastao na 196, on ima jos da se razvija jer se po faci i tijelu vidi da uopste nije fizički zreo bezobzira na visinu.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Bojdo said:

 

Nemaju to ni Doncici ni Jokic, nije imao ni Bodiroga i da dalje ne nabrajam. Bikic ima dobro tijelo, tehniku i visok IQ.

 

Bikic ima sasvim pristojnu brzinu za 14-godisnjaka koji je izrastao na 196, on ima jos da se razvija jer se po faci i tijelu vidi da uopste nije fizički zreo bezobzira na visinu.

Slažem se, i meni se dopada Bikić. Htedoh da kažem da mi nam takođe koristili brzi bekovi jer ih nemamo. Idealno, tim treba da sadrži igrače različitih karakteristika. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Devil In My Pants said:

Kakva nam je u 20 repka, jel vrede sta?

 

Dovoljno dobra da se vrati u A diviziju, to je jedino bitno ovog leta

 

 

Sta je sa Jovicem, sto nije igrao protiv Amera danas?

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 10:44 AM, MikiMilane said:

Zanimljivo da jedan od mojih poznanika, skaut jednog spanskog prvoligasa, procenio da Bikiću nedostaju eksplozivnost i brzina.

 

Tu se vidi kakvi profili spanci trazu i forciraju na bekovskim pozicijama. Brzina im je primarna.

On moze biti svetski igrac, ako ode sad(upravo sad) u Španiju(biće mozda njihov(veliki rizik)) ili Ameriku

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2022 at 7:24 AM, Bojdo said:

Bikić je talenat vrlo sličan njima, dakle nema utakmice a da ju ne uvde u svoj ritam. Oni se  trude da pritisnu, ubrzaju, ali ne vrijedi, on nametne svoj ritam,

Gledam ove naše U17 protiv Amera, ni lasom ne mogu da uvate njihove spoljne igrače, a oni nas svojom brzinom i atletikom teraju na prodate lopte. Bikić je neverovatan talenat, ali mislim da bi mu mnogo koristilo da radi na brzini i ekplozivnosti, pogotovo za defanzivnu stranu košarke. Reci mi je jednog sporog beka iz Evrope koji je uspeo u NBA. Jednog. O tome pričam. Zato mislim da je važno da se ne ignorišu igrači sa dobrim fizičkim predispozicijama, i da se fizička strana košarke ne zapostavlja u razvoju mladih. 

 

Inače, baš mi nekako bode oči loš sut U17, sa linije slobodnih bacanja i trojke. I prenos lopte preko pola. Možda im jurnjava za Amerima odsekla noge, mada nije samo ova utakmica u pitanju. Dobri su kao tim, ali nekako limitirani. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...