Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

2 hours ago, Bojdo said:

Slažem se jesmo jači. Mada ako Vida odigra suludu utakmicu moguće je sve. Mislim da je najveći prospect u našoj grupi.

Veći od onog Turčina iz 2006-e? Ruku na srce, nisam gledao ni jednog ni drugog.

Link to comment
Share on other sites

Opet se Topic nije skidao zbog povrede, nadam se da nismo out do kraja turnira sa njim. Treba nam jos jedna pobjeda za plasman na U17 a bez njega igra baš i nije toliko tečna iako se Mušicki trudi i imao je ok učinak sa 8 asistencija.

Ovu utakmicu su izvukli bek Ognjen Stankovic (vrlo zanimljiv), pomenuti centar Malesevic koji je imo fine sekvence pod kosem. I 14-godisnji Mitar Bosnjakovic sa 15 pts, vrlo zanimljivo nisko krilo. No na stranu njegov napadački učinak, jer se zna da je talentovan, ali u odbrani je bio najbolji na utakmici, preuzima bukvalno sve, od bekova od centra, a najmladji je.

Podbacio je Lazar Gacic PF(kojeg sam gore pohvalio), ima problem kad naleti na igrača koji je na atletskom niovu kao i on ili čak i bolji, onda njegova igra licem ne prolazi lako, a jos uvijek ne pokazuje prevelik interes za igru ledjima u kontktu.

Edited by Bojdo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

pomenuti centar Malesevic koji je imo fine sekvence pod kosem

 

218cm i jos ce da raste. Kretnja u tim godinama i za tu visinu iako deluje nespretna, zapravo i nije toliko losa - kad se setim samo na sta je onaj dugacki rumun licio, ovo je sjajno. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Clash said:

Ocito da je Vide prvo ime ovog turnira.

Jesi li gledao ostale, ima li potencijala?

 

Topica je onemogucila povreda da pokaze ovde da je top igrac u Evropi  u 2005-om godistu, mada na prvoj utakmici protiv Ceske  je pokazao dosta toga . Odlican organizator igre ,koji ume da  postize koseve uz to igra i veoma dobru odbranu, mnogo inteligentan igrac . Posle  Teodosica i Micica napokon jos jedan legitiman prospekt na poziciji keca u srpskoj kosarci .  Kod nas su zanimljivi jos Bosnjakovic koji je najmladji u ekipi ali nema veliku  ulogu u igri ovde ali dobro iskoristi svaki minut koji provede u igri i juce je pokupio vazan skok u napadu i pogodio vazna   slobodna bacanja , odlican igrac 2006 godiste . Meni su jos zanimljivi Stankovic , krilo   , mada  posle povrede Topica igra vise  kao kec ovde , lepo gradjen, dugacke ruke,  ume sa loptom, dobar u skoku  ali je nekako nedorecen u napadu, ne sutira mnogo  za tri poena uglavnom ide na prodor  . Tu su jos tandem na 4 i 5 , Gacic i pomenuti Malesevic . Pred njima je dosta rada ali poseduju  odredjeni potencijal i talenat . Meni su jos zanimljivi Misic i Dozic, Misic jos nije napunio 16 godina,  veoma dobar asistent za centra  , ne znam da li ce jos rasti trenutno se vodi 209 cm ali bi bilo dobro   ako uspe da  izvuce jos koji . Dozic ima dobre fizicke predispozicije,  ali nije igrao ovde mnogo ,samo malo  protiv Ceske u blow out-u .  Na SP treba dodati Curcica i Radosica ovoj ekipi, mislim da imamo sansu da osvojimo medalju.

Edited by Miki8
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ilija Milijasevic se stvarno stesao i ubrzao,ne znam koliko puta sam spominjao da je spor i da se bespotrebno natrpao kilogramima i evo ga konacno je tokom leta u reprezentaciji u 18  izgledao super.Ne znam da li je to zasluga trenera ili njega,ali napredak u brzini je itekako bio vidljiv sto se odrazilo i na igru gde je izgledao puno bolje,a pogotovo u odbrani gde je nekoliko puta brzim nogama iznudio faule u napadu.Sad ce moci lakse da igra kls.Treba ovakav da bude naravno stalno  i da i dalje radi na sebi u tom segmentu ,a da li ce videcemo...

 

Edited by miance1899
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Prijatelj Mitar said:

"Ciji" je mali Goljovic, nas ili Slovenac?

 

Ima dvojno državljanstvo, bio je ovog leta na okupljanju naše 2007. generacije zajedno sa sinovima Ratka Varde i Mladena Šekularca. 

9 hours ago, MrTwister said:

Ko da je bitno 😄 

 

Bitno je kad je reprezentativna košarka u pitanju. 

10 hours ago, miance1899 said:

Ilija Milijasevic se stvarno stesao i ubrzao,ne znam koliko puta sam spominjao da je spor i da se bespotrebno natrpao kilogramima i evo ga konacno je tokom leta u reprezentaciji u 18  izgledao super.Ne znam da li je to zasluga trenera ili njega,ali napredak u brzini je itekako bio vidljiv sto se odrazilo i na igru gde je izgledao puno bolje,a pogotovo u odbrani gde je nekoliko puta brzim nogama iznudio faule u napadu.Sad ce moci lakse da igra kls.Treba ovakav da bude naravno stalno  i da i dalje radi na sebi u tom segmentu ,a da li ce videcemo...

 

 

Dinamik ima dobru struku i uslove. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MikiMilane said:

 

... okupljanju naše 2007. generacije zajedno sa sinovima Ratka Varde i Mladena Šekularca. 

 ...

Jel stvarno Djordje toliko dobar? Vidim da se malo-malo pa pojavi na nekim listama najvecih talenata.

Kad smo kod 2007mog - dojmi li Mateja Pivnicki (jos jedan koji bezi iz srpskog mulja u spanske klubove).

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, MikiMilane said:

 

Bitno je kad je reprezentativna košarka u pitanju. 

Nemojmo da se foliramo, bar kad je KSS u pitanju i "regrutovanje" ovih regionalnih talenata koje ide unazad 10+ godina. Bice opet da nekom smetaju Randolphi, Tobey i drugi ameri ko naturalizovani igraci 😄

Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2021 at 12:57 AM, Prijatelj Mitar said:

"Ciji" je mali Goljovic, nas ili Slovenac?

 

 

Vjerovatno ce igrati za nas. Nije se odazvao U14 reprezntaciji Slovenije, a bio je kod nas na okupljanju.

 

Radi se o PG, koji je vec sada visok negdje oko 188. Otac mu se zove Miljan Goljovic visok je 203, rodjen je u Srbiji ali je bio reprezentativac Slovenije.

 

Ako računamo njega kao naseg, može se reći da 2007 generacija sa njim, Šekularcem, Pivnickim je izuzetno obecavajuca.  Sasvim je realno ovo reći bez obzira što se radi o 14-godisnjacima, jer klinci vec sada imaju visinu za seniorski kosarku, plus demonstriraju određene segmente tehničke nadarenost.  Šekularac vec sada ima za svoje godine fantastičan sut za 3p, mnogi ozbijlni seniori mogu da mu pozavide na mekoći.

 

Evo jedan mec od Šekularca, gdje na zavrsnom turniru utrpao 10 trojki na jednom mecu. Mekoća ruke je očigledna.

 

 

Edited by Bojdo
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Geronimo said:

Jel stvarno Djordje toliko dobar? Vidim da se malo-malo pa pojavi na nekim listama najvecih talenata.

Kad smo kod 2007mog - dojmi li Mateja Pivnicki (jos jedan koji bezi iz srpskog mulja u spanske klubove).

Samo Aleksej Pokusevski je uspeo da se probije  od igraca koji su direktno kao klinci iz Srbije  otisli u inostrane klubove u zadnjih desetak godina  , trebaju mnoge kockice  da se  posloze da bi nasi klinci uspeli tamo. Zanimljiv je igrac Pivnicki, inace Vojvodjanski region izbacuje bas zanimljive klince Topic,Bosnjakovic, Kondic, Pivnicki itd. Vojvodjani bas imaju talenat za kosarku,, svi igraci su im veoma kreativni 😀

Edited by Miki8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bojdo said:

 

 

Vjerovatno ce igrati za nas. Nije se odazvao U14 reprezntaciji Slovenije, a bio je kod nas na okupljanju.

 

Radi se o PG, koji je vec sada visok negdje oko 188. Otac mu se zove Miljan Goljovic visok je 203, rodjen je u Srbiji ali je bio reprezentativac Slovenije.

 

Ako računamo njega kao naseg, može se reći da 2007 generacija sa njim, Šekularcem, Pivnickim je izuzetno obecavajuca.  Sasvim je realno ovo reći bez obzira što se radi o 14-godisnjacima, jer klinci vec sada imaju visinu za seniorski kosarku, plus demonstriraju određene segmente tehničke nadarenost.  Šekularac vec sada ima za svoje godine fantastičan sut za 3p, mnogi ozbijlni seniori mogu da mu pozavide na mekoći.

 

Evo jedan mec od Šekularca, gdje na zavrsnom turniru utrpao 10 trojki na jednom mecu. Mekoća ruke je očigledna.

 

 

 

 

Volim klince koji u najranijem periodu skontaju značak kretnje bez lopte, kao i to da moraju da pretrče mnogo da bi došli do pozicije za šut.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bojdo said:

Evo jedan mec od Šekularca, gdje na zavrsnom turniru utrpao 10 trojki na jednom mecu. Mekoća ruke je očigledna.

 

 

Edited 9 hours ago by Bojdo

Svaka je ušla na identičan način bez obzira da li je bila iz driblinga, istrčavanja ili spot up šuta. Ne sećam se da sam ikada video tako nešto. Neverovatno precizan i mek šut i to dete od 14 godina. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...