Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

3 minutes ago, Desetka said:

Slazem se u potpunosti, ali i u forsiranju najboljih treba imati nekog smisla i mere, jer u suprotnom vrlo lako od tih najboljih klinaca sutra mozes da dobijes kosarkaski neinteligentne igrace. Kosarka je ipak na kraju misaona igra petorice igraca i ako to neko ne shvata i nije u stanju da se tome prilagodi, ne moze biti vrhunski igrac, cak i ako je i fizicki i tehnicki na vrhunskom nivou. Vrhunski treneri znaju da nadju balans, da igracima popravljaju dribling, sut, resavanje situacija 1 na 1, a da ih ujedno uce sta je kosarka I kako ona treba da se igra. 

 

 

Tu je glavno pitanje o kom uzrastu pričamo. 

 

Ovo što si ti naveo, bi moglo biti problem za klince koje neko sa 14 godina proglasi supetalentom, pa od kadeta krenu tako da igraju. Mada i to zavisi od klinca do klinca.

 

U slučaju Jovića, sasvim je jasno da će on već dogodine igrati u prvom timu Mege, gde će imati sasvim drugačiju ulogu, nego u ovoj juniorskoj ekipi. Vrlo moguće već u KLS da će igrati standardno.

Iz tog ugla, ova godina mu je bila baš potrebna da igra tu igru koju igra i da zazvija sve elemente igre.

 

Neki su takvu situaciju imali i u seniorskim ekipama, pa nije bilo kasno. Recimo Duletovo guranje Veselog na 3, Bjelica koji kod Pešića igra pleja itd.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

OK, mozda gresim a svakako se nikada nisam tim profesionalno bavio, nego eto volim da ispratim juniore ma za koji tim igraju. I onda sam svasta do sada video.

 

Samo kazem da ako se tako forsiraju 1-2 igraca iz cele generacije, neki treci, cetvri, moze da izvisi i prodje nezapazeno. 

 

Imali smo srece da Partizan "otkrije" Djordjevica, da Pesic "otkrije" Bjelicu. Ne kazem da su oni primer nekoga ko je bio u zapecku nekog drugog juniora, ne znam, tada nisam pratio juniore, nije bilo youtube prenosa 🙂  zapravo bili su "raspusteni" sa celom generacijom... 

 

...i sad kad to tako kazem, postavlja se pitanje da li bi bili prepoznati u juniorima da su bili forsirani? Hmmm. 

 

Ne znam, ja sam uvek za tu neku "diverzifikaciju investicije" nego "all-in" na 1-2 beta.

 

Svakako ostajem pri stavu da tim mladim umovima treba usaditi prave vrednosti, da iako su ekstra talentovani moraju razumeti da je kosarka timski sport. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da Jovicu niko ne mora da objasnjava da je kosarka timski sport, momak je juce bio blizu tripl dabla i ima vrhunski pregled igre i IQ. To sto trazi loptu ne znaci da je umislio da je zvezda nego je jasno da je za klasu bolji od svih ostalih i nece valjda stajati u korneru da bi svi dobili svoju porciju suteva. Pola tih momaka iz Mege za 3 godine nece igrati kosarku ili ce biti na margini profesionalnog sporta.

 

Uostalom, KLS liga zbog nedostatka kvaliteta sada sluzi dosta i kao razvojna liga, ima dosta mladih igraca zato sto nema puno para u klubovima i ima sasvim dovoljno prostora za te mlade igrace da pokazu sta znaju. Neka idu u OKK pa neka se izbore.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Tu je glavno pitanje o kom uzrastu pričamo. 

 

Ovo što si ti naveo, bi moglo biti problem za klince koje neko sa 14 godina proglasi supetalentom, pa od kadeta krenu tako da igraju. Mada i to zavisi od klinca do klinca.

 

U slučaju Jovića, sasvim je jasno da će on već dogodine igrati u prvom timu Mege, gde će imati sasvim drugačiju ulogu, nego u ovoj juniorskoj ekipi. Vrlo moguće već u KLS da će igrati standardno.

Iz tog ugla, ova godina mu je bila baš potrebna da igra tu igru koju igra i da zazvija sve elemente igre.

 

Neki su takvu situaciju imali i u seniorskim ekipama, pa nije bilo kasno. Recimo Duletovo guranje Veselog na 3, Bjelica koji kod Pešića igra pleja itd.

Slazem se. Ja sam pricao generalno. Sto se tice Jovica I Mege, gledao sam ih samo protiv Zvezde i Kubana, sto je premalo za ozbiljniju analizu. Ono sto sam video mi se svidelo. Kod Jovica mi je sporan sut za tri poena, ali ne znam da li generalno ima problem sa sutom za tri ili ga samo nije islo sad na turniru. 

Sto se tica Djurisica, ima telo za ozbiljnu kosarku, video sam i par lucidnih dodavanja, ali mislim da mora jos da radi na kontroli lopte I resenjima u jedan na jedan igri. Sut za tri poena isto kao Jovic, dosta slabo, ali verujem da su obojica bolji suteri nego sto je na turniru izgledalo.

Ocekujem obojicu u Megi vec u kls ligi i to sa ozbiljnim ulogama. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Desetka said:

Slazem se. Ja sam pricao generalno. Sto se tice Jovica I Mege, gledao sam ih samo protiv Zvezde i Kubana, sto je premalo za ozbiljniju analizu. Ono sto sam video mi se svidelo. Kod Jovica mi je sporan sut za tri poena, ali ne znam da li generalno ima problem sa sutom za tri ili ga samo nije islo sad na turniru. 

 

 

Šut je svakako najslabija strana u ovom trenutku i u JLS je na 26%. Ali šut za tri, pošto imam utisak da sa poludistance ima sasvim fin %. 

Solidna mehanika šuta, verovatno će još malo "podići" šut i to je to.

 

Takođe, imam utisak da on gotovo da nema priliku za neki spotup šut, jer su odbrane iglavnom skoncentrisane na njemu.

 

Svakako nešto što bi morao da dovede makar na neki pristojan nivo.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Idealno bi bilo da dobijemo nesto kao sa Guduricem - razvoj mladog talenta + doprinos mladog talenta u EL ili EC.

 

Evo za Crvenu zvezdu je igralo vise perspektivnih igraca u ovoj generaciji (Topic, Saranovic, Brankovic, Pavlovic), ali bas niko toliko ne odskace, a nesto nemam poverenja u klub da ce moci pravilno da daju sansu nadolazecim talentima jer je prica ili Doncic ili propala karijera.

 

Jovic svakako nece ici iz Mege i tamo nece igrati meceve EC i EL, sto je steta. Buducnost ima Zugica i Ivisice, videcemo kako ce se oni razvijati, Cedevita Duscaka, Partizan Radovanovica, Jovanovica, dok ce Mornar pre da se ugasi nego da da sansu nekom mladom igracu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Desetka said:

Kod Jovica mi je sporan sut za tri poena, ali ne znam da li generalno ima problem sa sutom za tri ili ga samo nije islo sad na turniru. 

 

10 minutes ago, realno *w said:

Šut je svakako najslabija strana u ovom trenutku i u JLS je na 26%. Ali šut za tri, pošto imam utisak da sa poludistance ima sasvim fin %. 

 

Tacnije jos losiji je, 23% u RODA JLS, ali zato odlican za 2p. 

 

image.png.bd763a199cdfb43cb52d20297de4b15b.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Desetka said:

Slazem se. Ja sam pricao generalno. Sto se tice Jovica I Mege, gledao sam ih samo protiv Zvezde i Kubana, sto je premalo za ozbiljniju analizu. Ono sto sam video mi se svidelo. Kod Jovica mi je sporan sut za tri poena, ali ne znam da li generalno ima problem sa sutom za tri ili ga samo nije islo sad na turniru. 

Sto se tica Djurisica, ima telo za ozbiljnu kosarku, video sam i par lucidnih dodavanja, ali mislim da mora jos da radi na kontroli lopte I resenjima u jedan na jedan igri. Sut za tri poena isto kao Jovic, dosta slabo, ali verujem da su obojica bolji suteri nego sto je na turniru izgledalo.

Ocekujem obojicu u Megi vec u kls ligi i to sa ozbiljnim ulogama. 

Sto se tice Djurisica, na osnovu KLSa, selekcija suteva je problem. Verovatno ce to da se iskristalise uskoro, ali sut nije problem.

 

Ima jos jedna stvar, decko se ne plasi odgovornosti ni u napadu ni u odbrani, desavalo se da preuzme najboljeg igraca protivnika na svoju inicijativu i da ga spusti na samo 3 poena u drugom poluvremenu, posle 20 koliko je ubacio u prvom ( protiv Kolubare) 

Link to comment
Share on other sites

Djurisic je talenat level Bogdana. Ima finu ruku ali kao što neko reče selekcije šuta je preambiciozna. Previše gleda Lillarda pa uzima često neke nerealne situacije za njegove godine. Uglevnom iz driblinga šutira preko ruku.

Link to comment
Share on other sites

Da su Drzena kočili sa pričom treba svi da igraju verovatno bi napustio kosarku i otisao u ribare. Veliki talenti se moraju i pogurati kako bi pokazali sve što mogu. Jović i Đurišić mogu biti igrači na vrhunskom nivou i ne treba ih sprečavati u tome.

Link to comment
Share on other sites

Porazna je činjenica kako izgledaju juniori Zvezde. 

 

Ako iz najtalentovanije generacije 95 i još talentovanije generacije 98 nismo dobili igrača, šta tek očekivati od ovih bodibildera.

 

Gudurića ne računam kao člana generacije 95, prije svega jer u juniorima nije bio ni u prvih 6-7 igrača tog tima, a i kasnije je šansu dobio slučajno. 

 

Projekti na kojima je rađeno su žestoko failovali, a za to niko nije odgovarao. Štaviše, Klipa je dobio kadetsku generaciju koja je navodno talentovana od ovog trenera juniora Obrenovića, kom su uvalili vruć krompir sa ovim bodibilderima. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Baron23 said:

Porazna je činjenica kako izgledaju juniori Zvezde. 

 

Ako iz najtalentovanije generacije 95 i još talentovanije generacije 98 nismo dobili igrača, šta tek očekivati od ovih bodibildera.

 

Gudurića ne računam kao člana generacije 95, prije svega jer u juniorima nije bio ni u prvih 6-7 igrača tog tima, a i kasnije je šansu dobio slučajno. 

 

Projekti na kojima je rađeno su žestoko failovali, a za to niko nije odgovarao. Štaviše, Klipa je dobio kadetsku generaciju koja je navodno talentovana od ovog trenera juniora Obrenovića, kom su uvalili vruć krompir sa ovim bodibilderima. 

 

 

Kada kažeš bodibildera, misliš da su veći i jači od ostalih u svom uzrastu pa zbog sirove snage dominiraju? To jest, imaju li neke naznake košarkaškog znanja ili samo snagu? Nisam ih gledao pa pitam. 

 

Što se tiče Zvezde, FMP-a i rada sa mladima - to je jedna velika nula. Od toliko mladih igrača samo je Gudurić uspeo (kome je šansa data slučajno kao što kažeš - verujem ti na reč, ja ne znam). Pitam se da li je problem u selekciji tih klinaca ili u radu sa njima ili i jedno i drugo. Da nije Mege ne znam šta bi bilo sa ostalim talentima. 

Link to comment
Share on other sites

Bodibilder je tačan prikaz  njihove igre.

 

Najviše me tangira ko je izabrao ono dete da igra plej, šta ga je preporučilo, ne može bacanje da ubode, ne moze da odigra p'n'r, ne ume da doda prost pas, o nekom lucidnom da ne govorimo, šut gvozden...

 

Gudura je tačno tako dobio šansu, slučajno, pozajmica MZT bila već viđena, i onda se Rajan Tompson pokazao kao fail..ostalo je istorija. 

 

Ja mislim da je problem prvo selekcija gdje se selektiraju kojekakvi fizikalci, a onda je sa njima i teže raditi ako nemaju košarkaški talenat.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baron23 said:

Najviše me tangira ko je izabrao ono dete da igra plej, šta ga je preporučilo, ne može bacanje da ubode, ne moze da odigra p'n'r, ne ume da doda prost pas, o nekom lucidnom da ne govorimo, šut gvozden...

 

 

Na koga mislis, Vukasa ili Pavlovica? 

Takodje, nemoj da gledas samo turnir, bilo je igraca koji su debelo podbacili... 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da @Baron23vise misli na to da se imena mjenjaju a igra i ta metodologija rada i selekcije ostaje ista. U fazonu, koji ce ti kurac brdo low upside klinaca koji ce da igraju na rezultat i uzimati tu neke nagrade i trofeje u svojem uzrastu ako u tranziciji u seniore oni ne mogu istu ili slicnu produkciju da imaju. Bolje imati 1 ili 2 da valja da uzimaju i po 20 suteva ako treba, no da na ovim turnirima im treneri seru pored aut linije kad promase rotaciju ili ispadnu iz odbrane na +20, a ovamo te neke inferiornije trpaju kosevima iz tranzicije i kidaju faulom svaki put kad izgube loptu ili se ne vrate dobro u odbranu. Nikog to ne zanima da gleda nit se ima sto vidjeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baron23 said:

Porazna je činjenica kako izgledaju juniori Zvezde. 

 

Ako iz najtalentovanije generacije 95 i još talentovanije generacije 98 nismo dobili igrača, šta tek očekivati od ovih bodibildera.

 

Gudurića ne računam kao člana generacije 95, prije svega jer u juniorima nije bio ni u prvih 6-7 igrača tog tima, a i kasnije je šansu dobio slučajno. 

 

Projekti na kojima je rađeno su žestoko failovali, a za to niko nije odgovarao. Štaviše, Klipa je dobio kadetsku generaciju koja je navodno talentovana od ovog trenera juniora Obrenovića, kom su uvalili vruć krompir sa ovim bodibilderima. 

 

 

 

Pa nije tacno ovo za Gudurica. Nije vazio za top talenta, ali je svakako bio starter na trojci, plus povremeno pokrivao beka i imao dobru minutazu uvek. Pratio sam te sezone Zvezdine juniore, on je maltene bio medju igracima sa najvecom minutazom redovno. Doduse, Ristic je vazio za top talenta, i Guduric jeste bio percipiran iza recimo Tejica jer je ovaj bio igrac sa 210 sa sutem, ali nije tacno da se od njega nije nista ocekivalo. Posle njih dvojice su odmah bili tu on i Rebic.

 

Sto se tice generacije 98, tamo je Sani za kog se vec tad znalo da nema neku seniorsku perspektivu (okej, masakrirale su ga povrede, ali svakako se videlo da je limitiran u mnogim stvarima, kao i Voja Stojanovic recimo) bio alfa i omega ekipe, a Radanov i Simanic iza njega kada je bilo u pitanju sve. Nazalost, pogresna filozofija trenera. 

 

Slazem se sa ostatkom posta. Zvezda katastrofalno radi sa klincima. Nedopustivo je da ti u godistima 00, 01, 02 i 03 imas samo Popovica, Manojlovica i Saranovica, sva trojica za sada, veoma upitni za seniorski staz u KKCZ. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Iz Zvezde ćemo dobiti potencijalnog pleja za reprezentaciju. Nije igrač tipa Teodosića ali svakakako ima vrlo visok nivo razumjevanaj igre. Radi se o kadetu Nikoli Topiću. Tu je još i mali Gacić, uglavnom kadetska ekipa Zvezde posjeduje veći potencijal nego ova godista koja nose juniore.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Šta znam, po meni je Šaranović bio i više nego korektan na ovom turniru u oba smera i dok on nije izašao zbog pet ličnih protiv Mege Zvezda je imala opipljivu prednost.

Utakmicu su prelomili Jovićev kvalitet, Šaranovićev izlazak i ulazak Vukasa u igru gde je odigrao poslednjih 13 minuta utakmice uz užasan učinak i par stvarno bezobraznih poteza na štetu svoje ekipe.

Link to comment
Share on other sites

@MrTwister Upravo, tako od reči do reči.

 

@Markosss, sasvim tačno je za Gudurića, on čak nije bio ni član prve petorke, Rebić, Đukanović,Vorkapić, Tejić, Ristić. Gledao sam i ja utakmice 😄

 


Đukanović najbolji šuter od Stojakovića, Vorkapić glue guy, kapiten ekipe itd. 


Gudurić je 2015.  se etablirao kao talenat, do ga mediji, a ni sam staff Zvezde očigledno nisu percipirali kao TOP EL nivo igrača.

 

Na kraju nije ni važno, vidi se jasan pattern u radu sa Zvezdinim klincima, Gudurić kao igrač sa skill-om je izuzetak, nikako pravilo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Wesley Sneijder said:

Ko je Stefan Todorovic?  

 

 

Ex-Partizan junior, 2002. godiste, talenat, reprezentativac...

 

Odlucio se za Ameriku umesto da ceka profi ugovor i sansu u seniorskoj konkurenciji. Izabran u top64 igraca u svetu koji su pozvani na NBA kamp tokom All-Star vikenda 2020. 

 

Ni prvi ni poslednji koji je otisao tim putem, videcemo da li je dobro ili ne. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...