Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

sad ti meni ucitavas

ja nisam rekao da je supljoglavac najveca sramota foruma

vec da moderisanje po principu nek se javi ko se prepoznao u uvredi predstavlja dno moderacije...i plus dodao i primer na sta tacno mislim, sa istorijskom paralelom

 

i sve to dolazi samo 10 dana nakon sto je jedan drugi forumas nazvao forumase ogranicenim...a ja dobio ban zato sto mi je to smetalo

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Chaos Is Me said:

A nije lepo ni ovo što mi učitavaš u poslednjoj lajni. Insistiram da sa ljudima kojima je "šupljoglavac" citiram: najveća sramota foruma i slične prejake kvalifikacije nešto nije u redu, posebno ako se tobože zalažu za neki red ovde. 

 

Ovo bih bio ja, a to sto radis je upravo ucitavanje.

 

Moj post glasi, citiram: Ako forumas ne dobije ban za "supljoglavac" to ce biti jedna od najvecih sramoti foruma.

 

No, bice da opet nisi lepo procitao o cemu se radi.

Edited by pantelia
Link to comment
Share on other sites

I moderatori su ljudi, a nova cetvorka nije neko ko je s neba pao nego oni koje svi znamo i koji su sa razlogom postavljeni na ta mesta. I kao takvi ljudi i oni mogu da grese. I to je sve ok. Ja sam pozdravio imenovanje sva 4 moderatora, ne samo Zvezdase, jer mislim da treba da postoji balans, i da svakako ima dobrih likova sa obe strane. 

 

Mi smo tu da se pozalimo ako nam nesto smeta, oni su tu da odgovore i odluce, da definisu kriterijum, koji mi treba da postujemo. 

 

Ovo sada je daleko bolje nego pre. Ranije su se sporadicno resavale stvari.  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kooineeperk said:

Dobro, preterao sam ali shvatas poentu - ako bi dozvolili tamo vredjanje, neki bi to zloupotrebljavali, kao sto je i pokusano.

 

Ma shvatam sta hoces da kazes, ali za mene Brimstonovi postovi tipa "cigani osvajali dok nisu imali nikakvu konkurenciju u ligi" i "supljoglavci" predstavljaju posledicu istog infantilnog nacina razmisljanja i ni jedan ni drugi ne pripadaju regularnim temama.

 

Daleko je vaznije kaznjavati tata postove na regularnim temama nego vredjanje tipa "supljoglavci" na tata temi.

 

9 hours ago, Kooineeperk said:

Covek nije nov. Tu je skoro godinu i po.

Nego tek sada kad su "stigli dolari" pa mu se na njih "digla patkica", poceo je da je meri. 😄 

 

Pa dobro, svrati tek povremeno i misli da moze da se ponasa kako hoce.

 

Ja sam protiv svakog vredjanja, treba mu preneti da su uvrede no-no i banovati ga ako bude nedokazan kasnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz mog laickog ugla, dobra odluka sa kratkom kaznom od 3 dana. Da je bila jaca rec, trebalo bi da bude veca kazna.

 

Kakvi god da su neistomisljenici, neko uvazavanje mora da postoji.

 

Citam tatu samo kada vidim nekog meni zanimljivog forumasa da je postovao poslednji i nisu to forumasi koji dobijaju banove.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Chaos Is Me said:

Šta sam imao da kažem na temu, rekao sam. Ne zaboravite da sam ja ovde sa agendom da favorizujem navijače Partizana i da negujem neravnopravnost, u korist crno-bele strane, razume se. Pozdrav.

Konacno istinit post.

Bravo za hrabrost da se prizna inace ono sto je ocigledno.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Takeshi_Kovacs said:

tata treba da postoji kako bi sva manja ili veca peckanja, merenje patke i fmp-isanja bila tamo, umesto da se prelivaju na regulare teme

 

 

Ovo je kompletna budalaština, dokazana više puta. No, prvo da razjasnimo, ovaj post sam uzeo kao primer, ništa lično.

Da nije stavljen disclaimer na tu nesreću od teme (što je donekle pokrpilo cev), situacija bi vam bila ista, tj. svinjac na sve strane. Mislim, lepo je što postoji svest o istom i što neke struje zagovaraju zatrpavanje senkrupa gašenim krečom, ali to neće uspeti dokle god postoji ijedan forumaš koji se u njemu sa zadovoljsvom valja i iznalazi opravdanja za sodomiju.

Tema, kao takva, samo pospešuje trolovanja i vređanja na svim drugim topicima. Nadam se da iskustvo u materiji ipak nešto znači, te bih se pozvao na to da mi se može verovati na reč, ako sam to već javno napisao.

Tema je zapravo generator svih sukoba i sranja, i nikako ne može biti "dobro da postoji" ako odatle puca kanalizacija po forumu. Pa sad, izvol'te sa racionalizacijama kako je "dobro da ljudi imaju gde da se zduvaju", jer je i to budalaština, i to ona posebno siledžijski-nevospitana. Ja sam, primera radi, došao da nešto pročitam, nasmejem se, napišem post-dva ako Bog da... A naletim na dežurne zagađivače, bez filtera. Ja se zaista izvinjavam ako sam povredio bilo čija tanana osećanja, ali ovaj forum je malo i moj.

Edited by Neme
  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ukinete tata temu, ali ipak dozvolite odredjenim forumasima da pisu tata postove na drugim temama

 

 

Upravo ovo iznad. 

Neki i pored postojece Tata teme i na drugim temama patkometrisu i nista.

 

Stvarno, cemu onda Tata tema?

Link to comment
Share on other sites

Stvari treba nazvati pravim imenom: stvaraju se dodatni animoziteti, grupne hajke, kloniranja, registrovanja na forum samo zbog Tate. Jedini kakav-takav plus bi bio da je tema dobra za brzinski ulazak u mod-fazon, što nam je bilo potrebno u moderaciji. Disclaimer je damage control; bar se zna za šta se ide u Kinšasu na keca, pa izvol'te lepo.

 

15 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

lep vam je taj drugi model

ukinete tata temu, ali ipak dozvolite odredjenim forumasima da pisu tata postove na drugim temama

ali samo nekim forumasima...onima sa kojima se pije pivo i pici basket

 

 

Previše je proizvoljno za bilo kakav komentar...

 

Quote

oni koji vam se manje svidjaju se uredno banuju

stanje na forumu - redovno

 

... kao i kad ovde dođu sjajni forumaši za modove, a ista ekipa se buni i ne valja im ništa. Stanje redovno.

 

7 minutes ago, Kooineeperk said:

Neki i pored postojece Tata teme i na drugim temama patkometrisu i nista.

 

Stvarno, cemu onda Tata tema?

 

Kao što rekoh, tada ćeš čak i ti da znaš s kim imaš posla. Možda i obrnuto. :classic_wink:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ukinete tata temu, ali ipak dozvolite odredjenim forumasima da pisu tata postove na drugim temama

ali samo nekim forumasima...onima sa kojima se pije pivo i pici basket

 

Naravno ne, jer onda bi uzaludno bilo brisanje iste.

 

Koraci su:

 

Obrisati tatu.

Striktno primenjivati pravila foruma.

 

Licno mislim da bi i banovanje trebalo da bude cesce ali kazne krace. Jer uvek moze da se desi da je neko lose protumacen. Ali kad neko ponavlja 10 puta isto onda nije lose protumacen. Neka kumulativna fora. Dan, dva nepisanja nikome nece mnogo znaciti, a forum ce postajate daleko pristojnije mesto.

Link to comment
Share on other sites

Kome smeta patkometrija ima vjerovatno neki forum Bamberga i Albe gdje pisu one bake sa bubnjevima.

 

Na balkanu je ipak malo drugaciji mentalitet i shvatanje sporta. Uostalom sumnjam da postoji forum navijaca Olija i Panate ili Fenera i Galate gdje se ispija kafica uz komentarisanje vremenskih prilika.

Edited by Sector
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sector said:

Kome smeta patkometrija ima vjerovatno neki forum Bamberga i Albe gdje pisu one bake sa bubnjevima.

 

Vrati se pa procitaj post @Neme ponovo. Patkometrija i podjebavanje je jedno, realno nikome ne smeta i desava se u svakodnevici.

 

Ovo je pocelo da biva otvoreno vredjanje. To preliva na ostali deo foruma i to je jasno. Ta tema nema sta da trazi na forumu koji nije navijacki opredeljen. 

 

Kakve veze ima to sto nema foruma navijaca Olija i Panate? Pa ovaj forum je opsteg karaktera. Zar nije i cilj da postoji neko mesto koje moze da pruzi nesto drugo u odnosu na standardno jebavanje keve?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Hugo Punch said:

Ovo je pocelo da biva otvoreno vredjanje.

pa to valjda moderacija treba da resava

mislim da je tu napravljena greska sto se medju sobom nisu tacno dogovorili kako ce da hendluju tu temu...a zatim to isto saopstili i drugima

stoji onaj disklejmer na pocetku teme da se tretira nesto drugacije, i da su pravila labavija...ali nigde nisam video da se dozvoljava vredjanje

kada sam na tu temu ovde postavio pitanje jedan novi sjajni moderator me je banovao, a drugi nazvao neznim cvetkom zanovetkom

 

ja isto nemam problem i da se kaze - tata tema se ne moderise uopste, necemo da se bavimo svinjcem, ulazite na sopstvenu odgovornost

ili da se ta tema skroz ukine, samo gde ce onda kupi(i drugari mu, sa obe strane brda) da pisu

sta god da je odluka, samo da je konzistentno

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...