Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

@Kronostime

niko ne treba da ima ključeve od partizanove teme.

 

evo ja lično npr mnogo češće serem po nekim potezima kluba & viđenjima tih poteza od strane zvezdaša, nego o potezima & percepciji toga partizanovaca.

i niko me ne tera sa teme, traži od moderacije da se provetri i ostalo. a vidi vraga, sve je to zato što sam zvezdaš, i onda valjda imam pravo na to, stečeno još u predškolskom uzrastu, kada sam zaključio da mi se dresovi zvezde sviđaju više od grba dinama sa šahovnica-motivima.

 

razumeš šta hoću da kažem?

 

zato i pitam šta bi bili neki kriterijumi poželjnog & nepoželjnog a usput i kažem da ja nemam odgovor na to pitanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Del Piero said:

ovom forumu je potreban ozbiljan remont. kosarkaski pdf je godinama u slobodnom padu. prirodni prirastaj je negativan, a kvalitativni prirodni prirastaj je debelo negativan.

sve je manje cisto kosarkaskih diskusija. b92 forum i dalje moze da se cita, pa lako moze da se uporedi koliko je postova ispisano na npr. kosarkaskim aktuelnostima i stranim kosarkaskim ligama 2017. na primer i ove sezone. nemam problem cisto sa time sto ima manje postova tamo (i sam manje stizem da ispratim neke stvari, a nesto me jednostavno ne zanima vise toliko), vec sa time da je ovaj pdf i dalje prilicno aktivan, ali da vecina postova otpada na tatu i naravno vecinu ne vredi citati

imho tata mora da ide. ako uzmemo da svaki topik predstavlja tv kanal za mene je tata neki happy odnosno zadruga. tamo dobijas jeftinu zabavu, neke proste i lose fore, ljudi se svadjaju, prepiru, ulaze u besmislene rasprave i pored svega toga ostali topici ne dobijaju paznju. a ovaj topik pdf kosarka mu dodje kao ispovedaonica velikog brata (jbg ne znam koji je zadrugin pandan tome). pored toga, siguran sam da se neki jednocelijski organizmi registruju samo da bi pisali na tati. i za kraj, tata predstavlja mesto da se ljudi istovare. ja predlazem da ovaj forum ne glumi septicku jamu i da ako neko hoce da kenja neka nadje neko drugo mesto.

jedan dosta los pokazatelj u kom pravcu ide forum je angazovanje moderatora na kosarci. nista protiv njih, stavise to je sam krem ovog foruma i tesko da je mogao biti napravljen bolji izbor, ali to je bukvalno angazovanje teske artiljerije kako bi se kontrolisala situacija na tati. lece se posledice, a ne uzrok. saseces taj problem u korenu tako sto ugasis tatu. neka normalna kkp vs kkcz zajebancija i diskusija je uvek dobrodosla sto se mene tice, a ove sto krenu da divljaju i vade patku stavis na mesto

 

+1

 

...sem dela da se ukine tata.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, oubrevo. said:

@Kronostime

niko ne treba da ima ključeve od partizanove teme.

 

evo ja lično npr mnogo češće serem po nekim potezima kluba & viđenjima tih poteza od strane zvezdaša, nego o potezima &tivom percepciji toga partizanovaca.

i niko me ne tera sa teme, traži od moderacije da se provetri i ostalo. a vidi vraga, sve je to zato što sam zvezdaš, i onda valjda imam pravo na to, stečeno još u predškolskom uzrastu, kada sam zaključio da mi se dresovi zvezde sviđaju više od grba dinama sa šahovnica-motivima.

 

razumeš šta hoću da kažem?

 

zato i pitam šta bi bili neki kriterijumi poželjnog & nepoželjnog a usput i kažem da ja nemam odgovor na to pitanje.

Eh, a nametanje narativa od strane komsija koji bi nam igrac legao, a koji ne - a za to se pita strucni stab KKP .... ?

Kampuju pojedini vec dosta dugo sa tim narativom i mogli bi da se oprobaju u atletici sto se tice KKP teme.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Eh, a nametanje narativa od strane komsija koji bi nam igrac legao, a koji ne - a za to se pita strucni stab KKP .... ?

Kampuju pojedini vec dosta dugo sa tim narativom i mogli bi da se oprobaju u atletici sto se tice KKP teme.

:default_coffee:

 

molim te obećaj mi da me troluješ, bolje i to nego da si ozbiljan.

 

smeta ti što ti navijač zvezde piše na temi koji igrač bi legao aktuelnom sastavu? A ZA TO SE PITA STRUČNI ŠTAB I PARTIJA

 

mislim, to su već neke teške misli, prijateljiu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ne sam Safete said:

Jedna od stvari koje su poželjne

 

pa ono, kad si već na diskusionom forumu, smešno je i napisati to nekome ko je tu 15ak+ godina. 

ali ujedno govori koliko je ta neka percepcija pomerena, pa onda šalje kampere u troskoke jer mu, gle qrca, predlažu igrače a zna se da je to posao stručnog štaba.

 

odjavljujem se iz diskusije, ne zato što sam nešto iznerviran, već zato što je ovo što kronos piše poražavajuće u mojoj forum-knjizi.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, oubrevo. said:

 

pa ono, kad si već na diskusionom forumu, smešno je i napisati to nekome ko je tu 15ak+ godina. 

ali ujedno govori koliko je ta neka percepcija pomerena, pa onda šalje kampere u troskoke jer mu, gle qrca, predlažu igrače a zna se da je to posao stručnog štaba.

 

odjavljujem se iz diskusije, ne zato što sam nešto iznerviran, već zato što je ovo što kronos piše poražavajuće u mojoj forum-knjizi.

Samo da konstatujem da je ovo tek mali dio problema koje ima ovaj forum. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ne sam Safete said:

Samo da konstatujem da je ovo tek mali dio problema koje ima ovaj forum. 

 

izgleda da kronos lajkom priznaje da ima problem :lol_2: doduše mali.

to je neki prvi korak. možda nećemo morati intervention da pravimo

 

Spoiler

6eedba74e0f465c77437af04a382d654.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Problem ovog foruma je imho vrlo jednostavan - dosta kvalitetnih forumaša je prestalo da piše (iz raznoraznih razloga među kojima bilo šta vezano za pdf košarka uglavnom nije uzrok), a većina novopridošlih nema taj kvalitet. Možda će ga nekad neki imati, logično je da se vremenom napreduje sa mišljenjem i artikulisanjem tog mišljenja, a možda i neće. Padobranaca koji isključivo bacaju patkometrijski materijal je oduvek bilo, jbga takvo smo društvo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ukidanje Tate je dobar potez ali i rizican jer ljudi mogu da nastave sa onakvim postovima i na drugim temama. Tu mora da se definise od starta gde je granica, sta je ok a sta ne, i da se taj kriterijum jednako postuje za sve. 

 

Ranije ovo ne bi bilo sanse da se izvede ali sa ova nova 4 musketara koji se macuju sa nama, bice to lakse za izvesti. 😄 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Ne sam Safete said:

Još samo da ostali priznaju :classic_smile:

 

mislim, on je "priznao" deo u kojem kažeš da ima puno većih problema od njegovog iskazanog stava a zapravo je to što je rekao glomazan problem, kada se uzme u obzir i njegov staž & reputacija. to prilično direktno diktira atmosferu na košarkaškom forumu.

 

to što se priželjkuje, bilo otvoreno kao kod kronosa ili posredno, kao kod mnogih drugih - se zove blog xy kluba, sa vestima vezanim isključivo za taj klub i comment section-om ispot tih tekstova. 

 

to se da videti na sb nationu a čak i tamo na recimo posting&toasting koji posećujem, kada dođe neki padobranac npr fan netsa ili celticsa sa neprimerenim upisom, domaćini ga izpodjebavaju i nastave da vode diskusije koje su im smislene. nema pozivanja na provetravanje ali je dozvoljeno i "fuck paul pierce" i ostale stvari, jer je to knicks blog.

 

ovde je partizanova tema jedna od mnogih, iako jako važna, pa samim tim mora da postoji tolerancija za drugačije viđenje stvari, pri tome ne mislim na ove gluposti sa sugerisanjem igrača, to je čak i na ovakvim pomenutim mestima vrlo dobrodošlo.

 

osnuješ blog "murali u magli" i onda furaš taj fazon pjurifikacije.

 

edit @Chaos Is Me, za mene lično ti poblemi foruma u celini i problemi košarkaškog dela nisu toliko različiti & potiču od nedostatka uspostavljenih vrednosti u diskusiji koja važe za ceo forum. umesto toga, postoje od segmenta do segmenta foruma neka mikro-običajna prava, "tako je oduvek bilo = tako je ispravno".

 

ali nebitno.

Edited by oubrevo.
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, oubrevo. said:

 

mislim, on je "priznao" deo u kojem kažeš da ima puno većih problema od njegovog iskazanog stava a zapravo je to što je rekao glomazan problem, kada se uzme u obzir i njegov staž & reputacija. to prilično direktno diktira atmosferu na košarkaškom forumu.

 

to što se priželjkuje, bilo otvoreno kao kod kronosa ili posredno, kao kod mnogih drugih - se zove blog xy kluba, sa vestima vezanim isključivo za taj klub i comment section-om ispot tih tekstova. 

 

to se da videti na sb nationu a čak i tamo na recimo posting&toasting koji posećujem, kada dođe neki padobranac npr fan netsa ili celticsa sa neprimerenim upisom, domaćini ga izpodjebavaju i nastave da vode diskusije koje su im smislene. nema pozivanja na provetravanje ali je dozvoljeno i "fuck paul pierce" i ostale stvari, jer je to knicks blog.

 

ovde je partizanova tema jedna od mnogih, iako jako važna, pa samim tim mora da postoji tolerancija za drugačije viđenje stvari, pri tome ne mislim na ove gluposti sa sugerisanjem igrača, to je čak i na ovakvim pomenutim mestima vrlo dobrodošlo.

 

osnuješ blog "murali u magli" i onda furaš taj fazon pjurifikacije.

 

edit @Chaos Is Me, za mene lično ti poblemi foruma u celini i problemi košarkaškog dela nisu toliko različiti & potiču od nedostatka uspostavljenih vrednosti u diskusiji koja važe za ceo forum. umesto toga, postoje od segmenta do segmenta foruma neka mikro-običajna prava, "tako je oduvek bilo = tako je ispravno".

 

ali nebitno.

Pomislio bi čovjek da npr ti ne možeš ostaviti post na KKP topiku a da te neko ne 'otjera'

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

nazalost, forum je takav trenutno

za komentarisanje/sugerisanje igraca na nekom od maticnih topika - provetravanje i troskok sa teme

za vredjanje sagovornika - nikom nista

 

i sto je najgore, mislim da niko ne ocekuje neku idilu i bezgresnost, ni kod forumasa, ni kod moderacije

svi smo ljudi, gresimo, nekad napisemo nesto u afektu, ili bez dovoljno informacija

problem je sto jednom napisano/izgovoreno/odluceno, ovde ostaje uklesano u kamenu

busije se brane do infantilnosti

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ne sam Safete said:

Džaba se raspravljamo

 

 

 

 

6 minutes ago, Hugo Punch said:

Cekaj jel se uklapa ovo 2022 i 2025 u ucenje srpske pravoslavne crkve, nemoj da im dolazi tamo neki Levijatan da im je mater bezboznicku?

 

ne, već sa raptor jesusom. vidiš da najpre svi ljudi pomru, pa se pojave dinosaurusi pa silazi hesus da napravi adama i evu

 

rqjuxcpeu00y.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tata je najmanji problem foruma tj nije uopste ni problem. Patkometrije ce biti dokle god su na forumu navijaci cz i kkp, ovako je bolje da se ipak zna gdje ti postovi zavrsavaju.

 

Manjak kvalitetnih upisa je posljedica odlaska brojnih clanova (mnogih jos na pokojnom b92) u cemu se slazem sa chaos-om.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

 

izgleda da kronos lajkom priznaje da ima problem :lol_2: doduše mali.

to je neki prvi korak. možda nećemo morati intervention da pravimo

 

  Reveal hidden contents

6eedba74e0f465c77437af04a382d654.jpg

 

Dodji  i posle ces da pevas Da volim crno-bele.

Obozavam interventnu kad mi bane na vrata - ne znaju da sam kvarniji od njih.

Samo se najavite da vas domacinski docekam, kako je red:  hleb, so i snajka u narodnoj nosnji na ulazu u posed, kuce (Ilija - Grobar u dusi) da spreci izlazak sa istog, ice i pice u odgovarajucoj kolicini i sikter kafa kojom vas ispracam dok pevate pesme Juga. :s_d:

 

Kod ovih juzno od Beograda - dolazim sa Cooperom. :classic_biggrin:

 

5a8c0a8dc1c00d6223d00468513c14e4.gif

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Ne sam Safete said:
Džaba se raspravljamo
 
 
 

khm khm [emoji42]d100247ed2ed520f333b39094c1a90d3.jpg

 

 

mali edit o aktuelnoj temi 😴

 

Nije problem "Tata"...  mi , ni za pedalj nismo odmakli od prethodnog 4uma... sto zbog nas samih, sto zbog moderacije i novih moderatora ( ne mislim na novu "garnituru", vec kada smo prešli na novi 4um).

 

Nastavljeno je sa praksom sa starog foruma, gde su pojedinci malo vise "jednaki" i nastavili su nesmetano da jašu i na ovom forumu... ne moze za moderatora ( tj može,  ali mora da se "razaluje" 😄da se postavi neko tko konstantno troluje i flooduje sve teme, ili neko ko vredja,  a kada mu uzvratis istom merom kao poslednja peezda trci kod uciteljice ili ispoljava najprizemniji šovinizam. 

 

Kratko, postoje pravila , i ona moraju biti za sve ista, sto nažalost nije slučaj i po meni, glavni je uzrocnih svih "problema".

 

I naravno,  postovanje "pravila" od svih nas članova foruma.

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...