Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Video sam ono obavestenje o brojanju krvnih zrnaca, pa da pitam cisto da bih znao.

 

Zasto je problem izraziti neslaganje sa time da je Tajler Dorsi Grk, ili Lorenco Braun Spanac. Sta je tu toliko lose. Evo meni se gade te stvari. Nemam nista protiv da mi igra 12 crnaca u reprezentaciji ako ikakve veze imaju sa Srbijom. Tipa rodjeni tu, ili otac odavde, ili zivi 10 godina ovde. Ali ovo je smesno. Pa uskoro necemo razlikovati klupsku od reprezentativne kosarke.

Link to comment
Share on other sites

Pravo pitanje je zašto bi nas uopšte interesovalo odakle je čiji otac i koliko dugo gde žive. Ali ako želiš da se tako igramo, izvoli izvadi svoje porodično stablo, da mi vidimo sve do askurđela koliko dugo se živi u Srbiji. Pa da postavimo granice i ko sme da komentariše reprezentativnu košarku. 🙃

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Pravo pitanje je zašto bi nas uopšte interesovalo odakle je čiji otac i koliko dugo gde žive. Ali ako želiš da se tako igramo, izvoli izvadi svoje porodično stablo, da mi vidimo sve do askurđela koliko dugo se živi u Srbiji. Pa da postavimo granice i ko sme da komentariše reprezentativnu košarku. 🙃

 

Ovo je, naravno, spin. Ne pricam o Askurdjelu, pricam o bilo kakvoj vezi sa zemljom. To su nacionalne selekcije, ideja je da naciju reprezentuju ljudi koji tu pripadaju po nacionalnosti. Nemam problem ako je neko tu rodjen, ili je dosao sa tipa 9 godina ili slicno. Znaci neko ko zaista pripada tu. Ali mi nije jasna poenta da ti jednokratno pozajmis nekog Amerikanca zarad cega? To nisu klubovi.

Meni je skroz ok recimo sto Aleksandar Dragovic igra za Austriju, to je njegova domovina. Bez obzira sto je Srbin. On je tamo odgajan, razume ih, to je njegova zemlja.

Link to comment
Share on other sites

Predlažem ti da svratiš do teme koja se tiče reprezentacije i pročitaš pojedine upise nastale tokom sinoćne utakmice, pa će ti biti jasnije zašto je moderacija ostavila disclaimer. Ako ti je stav takav kakav kažeš da jeste, onda ne bi trebalo da imaš problem sa onim što je moderacija napisala, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Dorsija sam pomenuo jer je igrao sinoc, a za majku mu nisam znao. Ali svakako se ne radi o pojedincima, vec o pojavi da se to olako radi. Reprezentativna kosarka ima dosta drugaciju draz u odnosu na klupsku, a ako svako moze postati ad hoc Srbin ili Svajcarac, gde je tu razlika u odnosu na klubove? Ja sam zaista da se to ne radi. Svakako ne ovako kao sto je Spanija uradila, ili Crna gora.

Link to comment
Share on other sites

@Sam B Taj disclaimer moderacije ne znači da ne smeš da kažeš kako si protiv stranaca u reprezentaciji. Poenta je da se ne bavimo razglabanjem na temu zašto neko igra za neki nacionalni tim, pa makar bilo reč i o Lorencu i Španiji. Sinoć je bilo pisanja o braći Andetokumbo i Dorsiju, a bilo je i nekih upisa koji se tiču Dončića i Dragića pre toga... To se mora seći u korenu.

 

Inače, ja nisam nužno protiv stranaca u našem timu, već sam protiv politike e nemamo pleja na vidiku, daj da naturalizujemo Amera. A kao i sa svakim vidom identifikovanja u 21. veku i kad je u pitanju nacionalnost ili etnička pripadnost to je mnogo šira tema od mesta rođenja (geografski) i porekla roditelja. Mi svakako nema potrebe da se bavimo time jer gledamo sport i isključivo to treba da nas zanima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sam B said:

Ako je bilo rasizma, to svakako ne podrzavam, samo sam pitao da li je problem iskazati stav da sam protiv stranaca u reprezentaciji. Nisam citao sinocne komentare, evo sad cu da skoknem.

Izvrteh nekoliko strana, verovatno je brisano. Nebitno, rasizmu nema mesta.

'Beš ga, prvo pročitaj o čemu se radi i zašto je stavljena ta objava pa onda komentariši istu. :wink2: A o temi naturalizacije igrača smo na topiku reprezentacije pričali 367 puta.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sam B said:

Video sam ono obavestenje o brojanju krvnih zrnaca, pa da pitam cisto da bih znao.

 

Zasto je problem izraziti neslaganje sa time da je Tajler Dorsi Grk, ili Lorenco Braun Spanac. Sta je tu toliko lose. Evo meni se gade te stvari. Nemam nista protiv da mi igra 12 crnaca u reprezentaciji ako ikakve veze imaju sa Srbijom. Tipa rodjeni tu, ili otac odavde, ili zivi 10 godina ovde. Ali ovo je smesno. Pa uskoro necemo razlikovati klupsku od reprezentativne kosarke.

 

Za Brauna se slažem, ali Tajler Dorsi je polu-Grk, iako je rođen u SAD.

 

Ako sajt Olimpijakosa ne laže, na slici je Dorsi sa majkom, sestrom i ocem:

 

oikogeneia.jpg

  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...