Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

5 hours ago, zoe Bg said:

Zene su statisticki bezbedniji vozaci tako da je to kompliment :classic_biggrin:

Iz mog iskustva, žene su dve krajnosti kao vozači. Ili su majstori na koje bi svako trebalo da se ugleda ili su takve da se pomoliš svaki put kad ulaziš u kola. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

primeri koje navodis su afirmativne prirode pa ti je valjda jasno zašto nisu direktno uvredljivi kao kada iskoristiš ženu za suprotno ili pezorativno značenje. mislim, nije sjajan način da se neko izrazi ali nije ni grozan. a to što se nešto "oduvek koristi" ne bi trebalo da bude izgovor. 

 

ja sam pričao sa zoltanom o neophodnosti upozorenja, javno ili na PM, za jedan drugi kejs od pre nekoliko dana. mislim da je to ok za korisnike koje poznajemo dovoljno dobro a spree je jedan takav. 

 

 

i tako. ma koliko sada to izgledalo pc, važno je 

 

 

 

 

Ne zezaj. Ispade da je svako ko nije na krajnjoj tački političke korektnosti nekakav kromanjonac, šovinista ili seksista. Stvarno smaraju te polne generalizacije, ali neke stvari jednostavno uređuje biologija, ma koliko se mnogi upinjali da objasne kako to baš nije tako. Naravno da postoje užasno jake žene, kako fizički tako i psihički, kao i isto tako slabi muškarci. Žena je apsolutni egal u svemu sa muškarcem, osim jebiga po fizičkoj snazi i mogućnostima, pa je to i razlog zašto su žene vekovima bile potlačene i zašto se danas svi mi koji se smatramo civilizovanim i borimo za njihova prava. Dakle, žena je apsolutno jednaka sa muškarcem u kvalitativnom smislu u pogledu svake profesije izuzev one koja podrazumeva velike fizičke napore, a pre svega golu snagu, skočnost, eksplozivnost i slično, sport je jedna od jako retkih delatnosti u kojima polovi nisu jednaki, barem ne još uvek. Slažem se da izraz "Zagorka" jeste dat sa pogrdnom konotacijom, ali je čovek mogao da bude upozoren da je tako nešto neumesno, a ne odmah rigorozan ban, koji potpuno odudara od duha pravičnosti i "dobrih običaja" ne sredine u kojoj živimo, već ovog foruma na kojem se trudimo da negujemo civilizacijske i progresivne vrednosti.

Link to comment
Share on other sites

Ovde se postavlja pitanje zasto su svi skocili za Sprivelov ban, a za onaj koji je bio samo dan ranije za relativno nepoznatog formuasa Cotrez-a se apsolutno niko nije bunio, cak je i propracen sa dosta velikim brojem lajkova. Mislim da je na to, izmedju ostalog, Zumbul hteo da ukaze. Koliko god i ja voleo da citam Sprivela, suvise su ljudi koji ga brane sada ispali licemerni, jer niko nije prstom mrdnuo za prethodni ban niti je govorio da je preteran (dakle Cortez  je dobio 30 dana zbog mizoginije i to isto zbog Zagorka, sto je u objasnjenju i navedeno, cisto da mi neko ne kaze da je banovan i zbog onog imbecil, jer nigde u objasnjenju bana nije navedeno vredjanje). Pravila bi trebalo da budu jednaka za sve.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovde se postavlja pitanje zasto su svi skocili za Sprivelov ban, a za onaj koji je bio samo dan ranije za relativno nepoznatog formuasa Cotrez-a se apsolutno niko nije bunio, cak je i propracen sa dosta velikim brojem lajkova. Mislim da je na to, izmedju ostalog, Zumbul hteo da ukaze. Koliko god i ja voleo da citam Sprivela, suvise su ljudi koji ga brane sada ispali licemerni, jer niko nije prstom mrdnuo za prethodni ban niti je govorio da je preteran (dakle Cortez  je dobio 30 dana zbog mizoginije i to isto zbog Zagorka, sto je u objasnjenju i navedeno, cisto da mi neko ne kaze da je banovan i zbog onog imbecil, jer nigde u objasnjenju bana nije navedeno vredjanje). Pravila bi trebalo da budu jednaka za sve.
A što ti braniš sada svog drugara Zumbula a nisi branio Lavrnju kad su ga napadali? [emoji14]

Šalim se malo, u pravu si. E sad, taj forumaš što je prvi banovan je reklo bi se neki novajlija a logično je da ljudi ne vole kad neko nov dođe i odma se služi onakvim rečnikom (pre svega imbecil i to) pa su bili malo u fazonu ko ga yebe i to je skroz normalno. Ali stoji da se niko nije bunio oko samog razloga za ban.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, jasno je i meni da će ljudi pre skočiti u odbranu ako im je neko blizak/poznatiji, nego nekog ko je banovan a tek počeo da piše, ali je bukvalno imao isti kriterijum kod oba bana, a dve potpuno drugačije reakcije. Čak nisam video da je iko od ljudi koji su tražili da se smanji/skine ban Sprivelu pomenuo i ovog drugog forumaša. Glupo je, jer ovako zaista ispada da su ljudi pre svega skočili zbog osobe koja je banovana, a ne zbog samog razloga bana i borbe da se tako nešto ne sankcioniše. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Moram da se slozim da je kritika moderacije, tacnije ovog puta Zumbula nefer najblaze receno, iako je osnovana. 

 

Argumenti

zagorka=/zagorka

Ako zagorka onda i komsinica ne da ne doprinose diskusiji nego direktno targetiraju moderatora.

 

Za ove prve, treba dobro nategnuti pricu pa reci da je za jedno opravdano 30 dana, a za drugo nije za ban. A tek sto ima i takvih da nisu ispratili prvi ban pa uletjeli u pricu kao padobrnaci o drugom.

A tek druga grupa koja se zali na komsinica, a u vokabularu bi uredno da koristi druge pogrdne komentare za protivnicki klub i igrace. Jbg, ne ide.

 

Naknadna pamet kaze da je na sportu primjena nulte tolerancije za neke prekrsaje tesko izvodiva, jer je uvreda protivnika na neki nacin dio navijackog folklora, pa i to treba uzeti u obzir. Ili ako se ssnkcionise da se sankcionise manjim vremenskim kaznama koje bi djelovale vise kao upozorenje, a ne pucanje po usima sa neke visine sa moralnom palicom u rukama. 

Onako kako je @taliesin govorio, sedam dana najduze, ako se ponavlja trajni.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

A što ti braniš sada svog drugara Zumbula a nisi branio Lavrnju kad su ga napadali? [emoji14]

 

Šalim se malo, u pravu si. E sad, taj forumaš što je prvi banovan je reklo bi se neki novajlija a logično je da ljudi ne vole kad neko nov dođe i odma se služi onakvim rečnikom (pre svega imbecil i to) pa su bili malo u fazonu ko ga yebe i to je skroz normalno. Ali stoji da se niko nije bunio oko samog razloga za ban.

 

Kortezu je odmah suptilno skrenuta paznja na ono sta je napisao (mimom), a nedugo zatim mu je i Dravot direktno, da ne moze direktnije, rekao - "nemoj se glupirati, uzmi edituj taj post imas pola sata da to ucinis" , na sta je on (Cortez) nastavio da se inati sa DD-om i da ga salje u troskoke. Znaci, fer je upozoren na vreme da se ovde to nece tolerisati i pruzena mu je sansa da razmisli sta je napisao i da ne bude kaznjen, a on je odlucio to da izignorise.

Tako da nije samo do toga sto je novajlija, ima i do toga sto ponasanjem nije ni zasluzio da neko stane na njegovu stranu.

@slavisa

 

Ne, nema veze sa tobom, vec sa neprimerenom reakcijom na tvoj post, modovi su reagovali i obrisali.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@The Walking Dravot

Ako ti nije mrsko, zanima me tvoje misljenje vezano za ovu tematiku i kako gledas na koriscenje ne tako afirmativnog izraza komsinica, kojim se valjda muski kosarskaski klub CZ pokusava poniziti i na taj nacin da se predstavlja kao slabiji zenski pol. Samim ovim nazivom se stvara pogodno tlo za dalje folklorno pevanje pesmica u kojima su ucestvovali i igraci KKP

Mozda nije uvreda za zene ako odjednom SVE igrace uvredis tako sto ima kazes da igraju kao zene(komsinica) ali je uvreda ako jednom igracu kazes da igra kao zena(Zagorka)?

Ja jednostavno ne kapiram tu selektivnost bez obzira na pokusaje moderacije da opravdaju.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Walking Dravot said:

 

Bilo bi lepo ako se ukljucujes u diskusiju da bar procitas sve od pocetka.

Prvi je prekrsaj sustinski drugaciji od drugog i pitanje se ne postavlja, zato sto je u startu na njega odgovoreno.

 

Dravote, izvini, ali nisam siguran na sta tacno ciljas u ovom postu.

Da, procitao sam raspravu na PDF-u pre kucanja posta i video sam da se i dalje govori o mizoginiji i zato sam se ukljucio. Dakle, nisam se bavio time da li je 30 dana za takav izraz opravdan, niti da li je Sprivel bio ironican ili ne (ok ta vrsta zalbe je drugacija i ako si na nju mislio ili na to da je i njemu trebalo dati drugu sansu, onda ok, moja greska, al opet kazem to nije bila tema mog posta), vec sam pisao o tome da ako je neko protiv toga da se kaznjava mizoginija je to trebalo da kaze nakon Kortezovog bana. Na to sam mislio prvom recenicom, mozda nije najbolje srocena, ali nisam video da je iko, sem Zumbula na pocetku govorio o tim dvostrukim standardima, a on je tu potpuno izignorisan.

Da, on jeste bio neprijatan prema tebi i jeste novi forumas, ali opet, kazna je dobijena iskljucivo zbog mizoginije i niko se zbog toga nije zalio, cak ste i ti Zumbul dobili veliki broj pohvala jer ste to okaraktelisali kao takvo. Onda imas situaciju da, recimo, Meda lajkuje tvoj post gde si ti to napomenuo (dakle to je cak i pre onog Kortezovog teranja u toskoke), a onda kod bana Sprivelu kaze da je preostro i da je odomaceno nekoga nazivati devojcicom u sportu. To je ono na sta zelim da ukazem, da su bila drugacija gledista na prekrsaj za njih dvojicu i da se rasprava o tome da li Zagorka spada u mizoginiju ili ne povela tek nakon sto je Sprivel banovan.

 

Edited by marejosip
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ivan9 said:

@The Walking Dravot

Ako ti nije mrsko, zanima me tvoje misljenje vezano za ovu tematiku i kako gledas na koriscenje ne tako afirmativnog izraza komsinica, kojim se valjda muski kosarskaski klub CZ pokusava poniziti i na taj nacin da se predstavlja kao slabiji zenski pol. Samim ovim nazivom se stvara pogodno tlo za dalje folklorno pevanje pesmica u kojima su ucestvovali i igraci KKP

Mozda nije uvreda za zene ako odjednom SVE igrace uvredis tako sto ima kazes da igraju kao zene(komsinica) ali je uvreda ako jednom igracu kazes da igra kao zena(Zagorka)?

Ja jednostavno ne kapiram tu selektivnost bez obzira na pokusaje moderacije da opravdaju.  

 

Nije mi mrsko i pisao sam juce o tome, pa pogledaj par stranica unazad.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, marejosip said:

 

Dravote, izvini, ali nisam siguran na sta tacno ciljas u ovom postu.

Da, procitao sam raspravu na PDF-u pre kucanja posta i video sam da se i dalje govori o mizoginiji i zato sam se ukljucio. Dakle, nisam se bavio time da li je 30 dana za takav izraz opravdan, niti da li je Sprivel bio ironican ili ne (ok ta vrsta zalbe je drugacija i ako si na nju mislio ili na to da je i njemu trebalo dati drugu sansu, onda ok, moja greska, al opet kazem to nije bila tema mog posta), vec sam pisao o tome da ako je neko protiv toga da se kaznjava mizoginija je to trebalo da kaze nakon Kortezovog bana. Na to sam mislio prvom recenicom, mozda nije najbolje srocena, ali nisam video da je iko, sem Zumbula na pocetku govorio o tim dvostrukim standardima, a on je tu potpuno izignorisan.

Da, on jeste bio neprijatan prema tebi i jeste novi forumas, ali opet, kazna je dobijena iskljucivo zbog mizoginije i niko se zbog toga nije zalio, cak ste i ti Zumbul dobili veliki broj pohvala jer ste to okaraktelisali kao takvo. Onda imas situaciju da, recimo, Meda lajkuje tvoj post gde si ti to napomenuo (dakle to je cak i pre onog Kortezovog teranja u toskoke), a onda kod bana Sprivelu kaze da je preostro i da je odomaceno nekoga nazivati devojcicom u sportu. To je ono na sta zelim da ukazem, da su bila drugacija gledista na prekrsaj za njih dvojicu i da se rasprava o tome da li Zagorka spada u mizoginiju ili ne povela tek nakon sto je Sprivel banovan.

 

 

Izvini, u pravu si, moze se i tako posmatrati.

Ja sam pricao sa aspekta da je Cortexova uvreda jasna, dok je Sprivelova performans tipa. Tacno je da je kasnije bilo nekih neprincipijelnih komentara, pa se moze govoriti o dvostrukim standardima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Walking Dravot said:

 

Nije mi mrsko i pisao sam juce o tome, pa pogledaj par stranica unazad.

 

Procitao sam vec sta si pisao, ne samo prethodnu stranicu vec od samog pocetka rasprave.

Malo mi je nategnuto da se izraz komsinica koristi za pravno lice a ne za igrace (a moguce i navijace) muskog kosarskaskog kluba. Obicno se ovaj izraz koristi posle poraza da se pokaze dominacija nad drugim kosarkaskim klubom poredjenjem i izjednacavanjem kosarkasa koji su izgubili sa zenama, valjda da se pokaze inferiornost. To sam pokusao da pojasnim u mom prethodnom postu i nadao sam se da ces se zakaciti na tu dopunu.

Pravdanje koriscenja naziva komsinica objasnjavanjem da se to koristi samo iz razloga sto je eto Crvena Zvezda zenskog roda je ili elementarno nepoznavanje materije i nemusto decije objasnjenje. Izraz komsinica svakako se ne koristi u afirmativnom smislu a da je do zenskog roda koristio bi se i u ostalim sekcijama pravnog lica SDCZ, osim u muskom kosarkaskom klubu

 

Edited by ivan9
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Taj nadimak se koristi stalno, ne samo posle pobede nad Zvezdom. Eno ga gore Lord Slawe se samobanovao, da se ne bi tanane navijacke dusice uvredile, sto je koristio taj izraz nakon poraza od Komsinice.

Nisam rekao da se nadimak koristi zato sto je Zvezda zenskog roda, vec da mu to daje legitimitet.

Takodje, naglasavanjem da je u pitanju muski klub, sa muskim igracima i muskim navijacima i da je uvreda oslovljavati ga sa Komsinica, ti vise radis na promociji mizoginije nego taj ko takav nadimak koristi. Teziste price se prebacuje na to da si ti licno uvredjen zato sto te je neko uporedio sa zenom. Inace, kao sto je tebi nemusto moje objasnjenje, tako je meni nategnuto tvoje, da kad neko kaze Komsinica zeli da uvredi sve muskarce koji pod tim imenom rade. Jel bi istu logiku koristio i za cerku firmu?

Istovremeno, ne znam kakav je argument sirenje price na sve sekcije sportskog drustva. Tacno je da se ne koristi u svim sportovima, kao sto je tacno da ga ne koriste svi navijaci, kao sto je tacno da se ne vredjaju svi drugi navijaci. Ne znam sta pokusavas da dokazes, da to nije pravilo koje svi treba da postuju ili da je moje objasnjenje lose zato sto se odnosi samo na kosarkasku sekciju?

Sve u svemu, u moru uvreda kojim jedni druge cascavaju navijaci, koji su istovremeno za sopstvene nazive izabrali uvredljive nadimke, kreiranje problema oko termina Komsinica mi je presmesno.

Ja sam, na primer, jako zadovoljan kad vidim da je simpaticna Komsinica naguzila bahatog Komsiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, zoe Bg said:

Zene su statisticki bezbedniji vozaci tako da je to kompliment :classic_biggrin:

 

Bezbedniji da, ali kao sto znamo statistika je varljiva kategorija pa nesto pokaze a ponesto i sakrije pa je ta tvoja sakrila da je dokazano da zene ubedljivo vode kod sitnih preksaja i da im je vreme  koje im je potrebno za parkiranje neuporedivo duze nego kod muskaraca sto opet dovodi do kolapsa u ulicama gde treba paralelno parkiranje pa mu dodju neuporedivo losijì vozaci po tome...nego da ne skrecemo sa rasprave jel se dobije ban za vozis kao zena? Ili za igras kao zena? Ili za izraz balerina? 

 

U sustini i ne trazim odgovor samo razumevanje da ovo nije forum ljubicica i neznih visibabi vec navijaca, ljudi sa jasnim emocijama u kojima nekada i preteraju pa il odu u vredjanje il patetiku.

Svako unizavanje zena treba kazniti ali ne treba od misa praviti slona i loviti vestice tamo gde ih nema. Zagorka = 30 je smejurija od bana. 

 

 Ako mi ti kao pripadnica neznijeg pola kazes da si se i jedan promil osetila uvredjena kao zena zato sto je neko Zagorca nazvao Zagorka spreman sam da revidiram stavove i prihvatim da nisam u pravu i da je Zagorka primer mizoginije koji treba saseci u korenu. 

 

P.s. da se razumemo isti slucaj oko komsinice, cigana, groblja, debelog, coravog, vepra, celavog, usrala ga trojka, sudija lopov. Sitnice koje nam smetaju kada hocemo da teramo mak na konac ili da se inatimo. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zao mi je ako mislis da ja pokusavam da promovisem mizoginiju potenciranjem besmislenih navijackih prepucavanja. To mi apsolutno nije namera. 

 

Razmisljao sam cak i da li da kucam uopste ovaj post jer ovu temu arhiviram, bar sto se mene tice, ali mi je nekako zao zbog ovog tvog posta gde si se bas potrudio, da i ja ne ispisem bar nesto.

Iako i dalje razlicito gledamo na stvari, mislim da su nam se pogledi, sa ovim tvojim postom bar malo primakli. Nekako mi je prijemciv ovaj tvoj post iako se i dalje ne slazem u potpunosti sa njim. Volim kad se ljudi potrude oko objasnjavanja i jos jednom hvala na pojasnjenju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tamburinjo said:

Ako mi ti kao pripadnica neznijeg pola kazes da si se i jedan promil osetila uvredjena kao zena zato sto je neko Zagorca nazvao Zagorka spreman sam da revidiram stavove i prihvatim da nisam u pravu i da je Zagorka primer mizoginije koji treba saseci u korenu.

Uvredjena ne ali ljuta da. Svesna sam gde zivimo i da je jezicka diskriminacija (ne samo zena da se razumemo) vrlo odomacena i nije nuzno odraz loseg ponasanja tj. mrznje kao takve ali jeste ozbiljan nemar. 

30 dana je ozbiljnija kazna, mozda je realniji ban Cortezu bio 20 dana ali bas da se takve stvare ne bi ponavljale je kazna pojacana. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li je izraz  "nema muda" primer mizoginije. Pitam za druga. Mislim ono kad kažeš nekom da "nema muda" zna se šta misliš, baš kao što se zna ko "nema muda" bukvalno a ko "nema muda"" figurativno i dovođenje te dve stvari u vezu, pa makar i stilskom figurom, ako teramo mak na konac jeste mizoginija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...