Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

2 minutes ago, medobrundo said:

i da umesto da se neodmereno zalepi ban od 30 dana, treba takve stvari rešavati PM-om i brisanjem, te molbom da se ipak ne sprda sa tako -- za ovaj forum -- ozbiljnim temama.

 

Nisam sto posto siguran, nisam u tome učestvovao, ali koliko se sećam ovo jeste prethodilo banu. Ispraviće me upućenije kolege ako grešim.

Link to comment
Share on other sites

@medo
Upravo tako je i trebalo da se uradi.. Za prvi ban da se kaže prsotina zalutala na forum, ban i opomena pred trajni, a sa sprivelom da se reši brisanjem, pp ili opomenom.
Mislim ok, ne može i moderacija da bude bezgrešna, desi se.. Ali umesto lepo da se kaže ok pogrešili smo, oni posle bzvz kopaju rovove sa mizoginijom i odu još dalje sa objašnjavanjem pojma "komšinica" koji je btw u istu svrhu korišćen i apsolutno nebitno kojeg je roda kkcz, jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Nisam sto posto siguran, nisam u tome učestvovao, ali koliko se sećam ovo jeste prethodilo banu. Ispraviće me upućenije kolege ako grešim.

 

Možda i jeste. Moja reakcija tada na ovoj temi jeste bila preterana, ali je ona ipak nije refleksija samo tog bana -- nego (i to je moja najveća zamerka) ipak nedovoljnog uspeha moderacije da razdvoji formu od suštine. Pao je bio i neki poprilično besmislen ban na fudbalu (sa još besmislenijim obrazloženjem), o politici neću više ni da razglabam..

 

Da ti opišem u duhu košarke -- deluje kao kada KLS sudije uhvate da sviraju gomilu faulova (u prvoj četvrtini) za nešto što može i ne mora, krenu da guraju neko novo usvojeno pravilo (faul u napadu), kvare utakmicu, daju dve tehničke u 20 sekundi, stavljaju sebe u prvi plan.. i generalno, nema uživanja za gledaoce i jasno je da nije obezbeđen neometak tok meča.. Na kraju, kad se iseckaju situacije, vide se da to nisu bile greške, ali opet, iz ugla užitka, kontinuiteta, nervoza.. bio je popriličan fejl. Jednostavno, pogrešno hendlovanje situacije.

 

Tako je i sa moderacijom. Treba jasno utvrditi šta se za koju temu smatra smislenom komunikacijom, treba omogućiti ljudima da imaju i fleksibilnost na temama (ne na svaki offtopik splitovati temu).. i posao moderacije treba da bude samo da ta diskusije teče, a da neko ko se svojim stavovima ne uklapa u koncept i pravila, bude upozoren / odstanjen. Da se vratim na slučaj -- za jednog je bilo jasno da je zalutao, dok je drugi provocirao i sprdao (na live temi, u toku meča). Ne može ista kazna, pa nismo roboti, sposobni smo da vidimo suštinu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, medobrundo said:

@taliesin Svedok si da sam u poslednjih nedelju-dve imao ozbiljne nesuglasice sa moderacijom -- i dalje imam vezano za političke teme i nemam nameru tamo više da zalazim, dok god je botovanje legitimno na ovom forumu i naziva se razmenom mišljenja -- ali ti ozbiljno preteruješ. Zaista i više nego ozbiljno. Šta ti misliš, ko treba da budu moderatori na ovom forumu? Doktori nauka, koji će da formiraju stručnu komisiju za čitanje postova? Sorry, ali šta god ti mislio pod tim -- razumevanjem termina -- nije ovo suđenje ili akademska rasprava, već je u 90% slučajeva jasno iz samog sadržaja i tona posta šta je kontekst, naročito kada se radi o LBGt pravima, šovinizmu i sl. Ti si sam odabrao da hodaš po ivici, često i da prelaziš granicu dobrog ukusa dok hodaš po ivici.. i ne možeš se buniti što si banovan -- uglavnom opravdano. Ugrizi se za jezik, lupi ruku, uvedi pravilo da sačekaš malo.. ili šta god, ali nije u redu kako se ophodiš prema ljudima koji su moderatori na ovom forumu. Moje mišljenje je da to i treba da budu mlađi ljudi, sa dovoljno osećaja za "prave" stvari, i kojima je srce na mestu, koji imaju dovoljno vremena da posvete forumu, a koji svoje neiskustvo mogu da nadomeste konsultacijama sa starijim kolegama. Tako da, iz te vizure, ovaj sastav moderacije je sasvim ok. U teoriji -- može bolje sigurno, u praksi teško.

 

 

Samo ljudi koji znaju da citaju i znaju sta su procitali.

 

Morate da shvatite jednu stvar, kad se arbitrarno menjaju pojmovi to ima neke posledice. Na primer, ja sad mogu svaki put kad neko napise "komsinica" da prijavljujem te postove i s punim pravom trazim banove od 30 dana za autore tih postova. Ne znaci da hocu ali mogu. Taj forumas mozda (ne znam) jeste bio za trajno uklanjanje ali, ako je tako, onda ga trajno i ukloni s onim cuvenim obrazlozenjem da je zalutao na forum, nemojte da izmisljamo toplu vodu i natezemo stvari u ludilo i zagadjujemo forum da bismo nekako opravdali ban. Pogledaj malo ban log, ne secam se kada sam poslednji put video da se neko pobunio zbog toga sto su takvi forumasi, cim su pokazali od kakvog su materijala, odavde odstranjeni. I to trajno. Ljudi nisu glupi, vide posle par postova kome je ovde mesto a kome nije, moderatori treba da veruju makar u tu procenu jer se vise puta pokazala necim cemu moze da se veruje.

 

Ovako dobijes ban za Sprivela, koji se ocigledno narugao toj odluci, bespotrebnu raspravu na vise strana i Zumbulov (sta god ja licno mislio o njemu, nadam se privremeni) odlazak sa foruma. Svaka akcija se u konacnici meri po njenim posledicama. Hajde sad ti meni reci da li posledice ove akcije opravdavaju njen znacaj. Na stranu to sto se, da bi se opravdala ta glupost, sada nateze i relativizuje (da, Stondisha, to je relativizacija, a ne ono sto bi ti da dodas na Vikipediji) mizoginija od svih stvari, jedan od najmracnijih psihickih i socijalnih poremecaja u istoriji ljudskog roda.

 

I da se razumemo oko necega za kraj, jer ovde ocigledno ima ljudi kojima treba potanko objasnjavati neke osnovne stvari. Veliki sam protivnik bilo kakve upotrebe ili zloupotrebe patrijarhalnog nasledja koje u osnovi i potice iz mizoginije, jer se mizoginija podmetnula kroz neka bitna nasledja koja su u sebi sadrzala mizoginiju (hriscanstvo, na primer). Jos veci sam protivnik retorike koja dajuci "zenske" karakteristike pokusava da uvredi ili ponizi odredjeni subjekat. Smatram da je onaj ko to radi pacenik koji ocigledno ne zna za bolje (bilo da je u pitanju Zagorka ili komsinica) i da ga zbog toga treba ismejavati. Ali to jednostavno nije mizoginija i tacka. A tacka je tu ne zato sto sam je ja tu stavio, vec zato sto neki pojmovi vec hiljadama godina znace jednu te istu stvar. I plus, kao dodatak, godinama se na forumu koristi izraz "komsinica" koji bukvalno ima isti motiv kao i izraz "Zagorka", pa se svejedno niko na to nije osvrnuo. Ne da je neko banovan, niko nije ni upozoren da je to "mizoginija". A ako je ovo prvo mizoginija onda je i ovo drugo jer, kako je to moderacija zamislila, ovde nije u pitanju predmet koji se vredja vec kriterijum kojim se vredja. A taj kriterijum je zenski princip. Dakle, banujte uvek kad neko nekog uporedjuje sa zenom ili zenskim principom da bi tog nekog uvredio, u meni cete zbog toga imati najglasniju podrsku. Ali nemojte izmisljati stvari jer se to uvek ovako zavrsi.

 

Za kraj, uvek su najbolje odluke one najjednostavnije. Ako lik nije bio za forum, sedite zajedno i odlucite da ga uklonite sa foruma bez besmislenih navlacenja nekih besmislenih razloga. Ako ste svi zajedno odlucili da nije za forum valjda ste to odlucili na osnovu necega. Ako ste zakljucili na osnovu necega onda cete to nesto uvek moci da nadjete u njegovim/njenim postovima. Niko vam to nikada nece zameriti.

Edited by taliesin
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Možda i jeste. Moja reakcija tada na ovoj temi jeste bila preterana, ali je ona ipak nije refleksija samo tog bana -- nego (i to je moja najveća zamerka) ipak nedovoljnog uspeha moderacije da razdvoji formu od suštine. Pao je bio i neki poprilično besmislen ban na fudbalu (sa još besmislenijim obrazloženjem), o politici neću više ni da razglabam..

 

Da ti opišem u duhu košarke -- deluje kao kada KLS sudije uhvate da sviraju gomilu faulova (u prvoj četvrtini) za nešto što može i ne mora, krenu da guraju neko novo usvojeno pravilo (faul u napadu), kvare utakmicu, daju dve tehničke u 20 sekundi, stavljaju sebe u prvi plan.. i generalno, nema uživanja za gledaoce i jasno je da nije obezbeđen neometak tok meča.. Na kraju, kad se iseckaju situacije, vide se da to nisu bile greške, ali opet, iz ugla užitka, kontinuiteta, nervoza.. bio je popriličan fejl. Jednostavno, pogrešno hendlovanje situacije.

 

Tako je i sa moderacijom. Treba jasno utvrditi šta se za koju temu smatra smislenom komunikacijom, treba omogućiti ljudima da imaju i fleksibilnost na temama (ne na svaki offtopik splitovati temu).. i posao moderacije treba da bude samo da ta diskusije teče, a da neko ko se svojim stavovima ne uklapa u koncept i pravila, bude upozoren / odstanjen. Da se vratim na slučaj -- za jednog je bilo jasno da je zalutao, dok je drugi provocirao i sprdao (na live temi, u toku meča). Ne može ista kazna, pa nismo roboti, sposobni smo da vidimo suštinu.

 

I taj ban na fudbalu smatram ispravnim. Korišćenje saobraćajne nesreće da bi se poentiralo na temu Terzo lopove je Alo level 100%, a to nećemo na forumu. OK, čovek je rekao da mu ćerka nije povređena, ali možda je povređen neko drugi, možda će neko imati ozbiljne traume zbog toga, nebitno, takve stvari vode u tabloidizaciju foruma.

 

Da se vratim na temu. Još veći problem kod Sprivela je što je znao da je za izraz koji je on upotrebio dodeljen ban na 30 dana. Vrlo nekorektno prema moderaciji, stavljaš ih u lose-lose situaciju, šta god da odluče imaće gomilu kritika na odluku. Ipak, može se raspravljati o dužini bana.

 

I ja se slažem da bi modovi, kao i dobre sudije, trebali da budu neprimetni. Međutim, često se nalaze pred dijametralno suprotnim zahtevima forumaša - reporti i 'provetrite malo ovde' 'dokle će ovaj da nas maltretira' sa jedne i 'ne banujte za svaku sitnicu' sa druge strane. Onda sve i da hoćeš ne možeš da budeš nevidljiv. Ali slažem se da treba težiti tome i da je to najbolji način moderisanja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

I taj ban na fudbalu smatram ispravnim. Korišćenje saobraćajne nesreće da bi se poentiralo na temu Terzo lopove je Alo level 100%, a to nećemo na forumu. OK, čovek je rekao da mu ćerka nije povređena, ali možda je povređen neko drugi, možda će neko imati ozbiljne traume zbog toga, nebitno, takve stvari vode u tabloidizaciju foruma.

 

Da se vratim na temu. Još veći problem kod Sprivela je što je znao da je za izraz koji je on upotrebio dodeljen ban na 30 dana. Vrlo nekorektno prema moderaciji, stavljaš ih u lose-lose situaciju, šta god da odluče imaće gomilu kritika na odluku. Ipak, može se raspravljati o dužini bana.

 

I ja se slažem da bi modovi, kao i dobre sudije, trebali da budu neprimetni. Međutim, često se nalaze pred dijametralno suprotnim zahtevima forumaša - reporti i 'provetrite malo ovde' 'dokle će ovaj da nas maltretira' sa jedne i 'ne banujte za svaku sitnicu' sa druge strane. Onda sve i da hoćeš ne možeš da budeš nevidljiv. Ali slažem se da treba težiti tome i da je to najbolji način moderisanja.

 

Slažemo se oko poslednje rečenice 🙂

 

Sa prethodno napisanim rečenicama se manje više ne slažem, čak mislim da se ne razumemo ni oko toga šta je tema diskusije. Bottom line jeste da ne sumnjam da osnov za reakciju moderacije postoji, ali mislim da intezitet reakcije, vrsta reakcije, način komunikacije, način prihvatanja kritike.. je bio pogrešan u svim slučajevima koje nabrajam.

 

Na kraju krajeva, ovaj forum (verovatno) nije javno dobro, i administracija/moderacija ima pravo da uređuje teme kako misli da je adekvatno, da reaguje kako god želi, a na forumašima je da odluče sa kim će da komuniciraju i na kojim temama će da komuniciraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dulematic said:

Naravno. Vredjanje sagovornika se ne toleriše

 

since when je 'tupav' toliko tesko vredjanje da se dobija ban od sedam dana, bez ikakvog upozorenja i slicno.

 

jebes mi sve ako za tri minuta ne mogu naci neki zesci nesankcionisani post na ovom forumu. pogotovo kad bih procesljao teme vecitih rivala™

 

najbolje da stavim pola foruma na ignore ili da repliciram samo onima koji ne lupetaju konstantno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Poodle Care said:

kako se meni čiti,

uzmajući u obzir da trenutno

pdf ima svega par moderatora,

em imate svoje privatne obaveze, da bi najbolje bilo da

razmotrite neko pojačanje za mod tim.

Radi se na tome. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gggggggg said:

 

since when je 'tupav' toliko tesko vredjanje da se dobija ban od sedam dana, bez ikakvog upozorenja i slicno.

 

jebes mi sve ako za tri minuta ne mogu naci neki zesci nesankcionisani post na ovom forumu. pogotovo kad bih procesljao teme vecitih rivala™

 

najbolje da stavim pola foruma na ignore ili da repliciram samo onima koji ne lupetaju konstantno.

 

Možda i možeš zato što često takvi postovi prodju ispod radara ukuliko nisu reportovani. Tvoj je bio.

Ja ću svakoj situaciji bez izuzetka kažnjavati lične uvrede drugim članovima foruma.

Reći nekom da je tupav jeste uvreda i apsolutno si zaslužio ban.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ne sam Safete said:

Par gadosti preko kojih ja ne bih prelazio-

Prvo crnogorci, pa ijekavicari, sad sumadija, klupske razmirice/generalizacije da ne spominjem. 

Ostaces Taliesine sam sa sobom da se dopisujes... bojim se samo opet ce pljustati uvrede. 

 

Mozes ovo da ponovis bezbroj puta dok gledas u most popular contributors tamo s desne strane. Mozda i ubedis sebe. Brojevi ne lazu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

 

Ne postoji nijedan na kojem sam u sukobu s moderacijom, postoje brojni na kojima sam u "sukobu" sa pojedinim moderatorima. Ljude koji imaju neku poziciju moci, koliko god ona bila mala i besmislena kad je u pitanju forumska moderacija, treba stalno pritiskati i propitivati. Moc je zavodljiva.

Moc je nekima zavodljiva, kao sto je tebi jurenje pluseva zavodljivo. Sto se ne bi malo opustio, da izbacis taj bes koji nosis u sebi - 24h (na primer) nemoj da citas forum, popij viski, zapali cigaretu, bice ti bolje, siguran sam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Borko said:

Moc je nekima zavodljiva, kao sto je tebi jurenje pluseva zavodljivo. Sto se ne bi malo opustio, da izbacis taj bes koji nosis u sebi - 24h (na primer) nemoj da citas forum, popij viski, zapali cigaretu, bice ti bolje, siguran sam.

 

Jos samo da mi objasnis kako neko ko ima reputaciju da je u svadji sa svima "juri pluseve". Kad kazes za nekog da juri pluseve valjda se podrazumeva da se radi o nekom ko pise da bi ugodio drugima. Znam ja da pizdite zbog toga, tako da cu da ti ostavim u steku pola boce viskija kad preteras. Za cigarete se snadji sam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dulematic said:

 

Možda i možeš zato što često takvi postovi prodju ispod radara ukuliko nisu reportovani. Tvoj je bio.

Ja ću svakoj situaciji bez izuzetka kažnjavati lične uvrede drugim članovima foruma.

Reći nekom da je tupav jeste uvreda i apsolutno si zaslužio ban.

 

Ovo je npr za mene loša komunikacija i nešto što iritira sagovornika.

 

Kada moderator koji je banovao (ili učestvovao u tome), u par navrata nekome ponovi -- zaslužio si ban apsolutno. Fali još samo plus od drugog moderatora.

 

Šta treba NBK da odgovori? Nisam zaslužio?

 

Ja isto smatram da nije zaslužio ban. Čovek je napisao klasičan popizd i "nevera" post, a opet -- nisu pale ne znam kakve uvrade i "tupav" je verovatno najlaganija moguća uvreda koju nekom možeš da uputiš. Kada se u obzir uzme tema, koji su forumaši u pitanju, i sl...  lagano brisanje i bold poruka da iskulira ili šta već.

 

Na kraju krajeva, u pravilima i stoji:

 

"Primeri: lakse uvrede tipa budala ili glup se u zaru diskusije tolerisu do odredjene granice dok teze uvrede rezultiraju banom bez prethodnog upozorenja."

 

Ako već nije ponovljen prekršaj, a jeste bila diskusija -- i nije pretilo da preraste u ko zna kakve razmere, a pritom moderacija dobro poznaje oba forumaša.. onda je kazna čak i van utvrđenih pravila foruma.
 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, taliesin said:

 

Mozes ovo da ponovis bezbroj puta dok gledas u most popular contributors tamo s desne strane. Mozda i ubedis sebe. Brojevi ne lazu.

Sad vec standardno za tebe, skokic sa teme na temu, par vratolomija i kao ti si u pravu. 

Evo da ponovim, vrijedjas ljude u zavisnosti od toga gdje su rodjeni, kako govore, za koga navijaju samo ako ti ne odgovara sta pisu... i trebao si davno letjeti zbog toga. 

A ti ponovo sabiraj pluseve

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Hamilton said:

Izostavio si ‘ko ti drma kavez’ za Meka itd. 

 

No, sve je do ‘reputacije’. 


Kao što je momka koji je banovan 30 dana zalutao, a Sprivel je momak za medalju ali,

 

Quote

refleks patrijarhalnog kulturnog nasledja u kojem je praksa da nekoga koga hoces da prikazes slabijim ili manje bitnim nazivas imenima koje upucuju na zenski rod



je nadjačala i ne treba mu to uzeti za zlo, jer Zagorac da je igrao kako valja ne bi ga ni ovi dobri ljudi nazivali pogrdnim imenima...   što no bi se reklo: 

 

Quote

🤢🤮

Spoiler

Ne bi nju niko napadao i silovao da ona qrva nije nosila kratku suknju i provocirala, što je tražila to je i dobila....   

 

 

Edited by Stondisha
gadost u spojler
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, taliesin said:

 

Jos samo da mi objasnis kako neko ko ima reputaciju da je u svadji sa svima "juri pluseve". Kad kazes za nekog da juri pluseve valjda se podrazumeva da se radi o nekom ko pise da bi ugodio drugima. Znam ja da pizdite zbog toga, tako da cu da ti ostavim u steku pola boce viskija kad preteras. Za cigarete se snadji sam.

Ti si u svadji sa moderatorima, a ne sa clanovima. Od njih ocekujes pluseve. Predstavljas se kao mesija i borac protiv nepravde. Na b92 je to (meni) bilo ok kada si ulazio u duele sa srbofobima, ali ovo nije b92. Ovde ulazis u bespotrebne sukobe sa moderatorima svih podforuma jer juris lajkove. I mislim da je to svima i vise nego ocigledno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, medobrundo said:

 

Ako već nije ponovljen prekršaj, a jeste bila diskusija -- i nije pretilo da preraste u ko zna kakve razmere, a pritom moderacija dobro poznaje oba forumaša.. onda je kazna čak i van utvrđenih pravila foruma.
 

 

Ja sam tek nakon što sam ga banovao skontao o kome se radi, njegov novi nik jos nisam stigao da zapamtim na novom forumu.

Ban treba da bude i eduativnog karaktera, zamisli da redom krenemo jedni drugima da govorimo da su tupavi, kazna je izrecena da se ukaze i njemu i drugim forumasima da se takve stvari nece tolerisati.

Moglo je da prodje i sa brisanjem posta i upozorenjem, slazem se, gledacu da promenim tu praksu za lakse prekrsaje, ali mislim da dugogodisnjim clanovima foruma upozorenja nisu potrebna posto su uveliko upoznati sa pravilima foruma.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Borko said:

Ti si u svadji sa moderatorima, a ne sa clanovima. Od njih ocekujes pluseve. Predstavljas se kao mesija i borac protiv nepravde. Na b92 je to (meni) bilo ok kada si ulazio u duele sa srbofobima, ali ovo nije b92. Ovde ulazis u bespotrebne sukobe sa moderatorima svih podforuma jer juris lajkove. I mislim da je to svima i vise nego ocigledno.

Da je samo ovde...:classic_sad:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, taliesin said:

Covek koji banuje dvojicu ljudi na 30 dana zato sto je glup nije dobar izbor za moderatora.

 

2 hours ago, taliesin said:

tako da nisam nezadovoljan time  sto ga nema. 

Pocecu od ovoga. Gospodin Abraham, da, onaj gospodin Abraham koji redovno insistira na dzentlmenskom obracanju i cuvenom nemojte napadati onog ko ne moze da vam odgovori. 

Posto smatram nefer to da ovaj gospodin, diskutuje sam sa sobom, odlucio sam da malo procesljam ovaj doista jedinstven slucaj najvece forumske licemercine. Ipak je za ovakav ples potrebno vise od jedne usamljene osobe.

15 hours ago, taliesin said:

Pretpostavljam da se naljutio zbog toga sto su ga ljudi iznapusavali (zasluzeno i s debelim 

razlogom) zbog ona dva masna bana s obrazlozenjem mizoginije. Koja je, osim u njegovoj glavi, bila fantomska.

Neverovatno je koliko si ti u stanju da, zarad nekih licnih problema sa mnom, pokusas opet da me nacinis losim likom. Vec sam jednom, po tebi, imao mentalnih problema, bio nezreli, bubuljicavi tinejdzer i najpodmuklije si pokusao da iskoristis neka moja previse iskrena pisanija na forumu. No, to vise govori o dzentlmenu kakav si. I sve to zarad toga sto eto, nekad se drznem da te posaljem u banovinu jer se, zamisli, ne pridrzavas pravila diskusije. Pravicu se da si me ovde potkacio jer si zaista imao pravedne namere, da ti nije bilo krivo sto si sklonjen na nekoliko dana zbog posta koji prilici nekom tata tribinasu ili Kendricima na koje si se redovno zalio.

Evo, Zoltan nikada ne bi otisao jer ga je neko napusio. Nikada nije, niti ce. Ja, za razliku od tebe, mali covece, imam odredjeni moralni kodeks koga se pridrzavam. Ja ne postujem licemerje, branjenje drugara. I meni nikada, ali nikada nije bio problem da ispravim gresku koju napravim. I to svako ko nije zlonameran moze reci o meni. Ako pogresim, ja se izvinim, naucim nesto i nastavim dalje. Nemam sujetu koja mi blokira pogled, nemam mrznje ni prema kome, cak ni prema tebi, dragi moj Abrahame. Tebi, koji si sebi vise puta dao za pravo da cackas tamo gde niko ne bi smeo. Tebi, koji si me vise puta na b92 najljigavije napadao i ubacivao u diskusiju na pdf-ovima sa kojima veze nisam imao i banovima u kojima nisam ucestvovao. Ono za sta priznajem krivicu jeste sto sam ti dozvolio. 

I dalje se secam jednog tvog posta na b92. Stavljen si bio na mop. Prvo si rekao da ne zelis da te neko cenzurise, te da neces ni da pises. Naravno, prekrsio si to. I onda si cekao pola sata da ti se odbri post. Zamisli, pola sata. Nisi razmisljao da li neko ima obaveza, radi li sta. Te si odlucio da napises da cekas pola sata dok ti "retardi iz moderacije" ne odobre post. Ja sam se nasao zaludan, objavio i to, cekao neku reakciju... ali nje nije bilo.

To mi je mozda bilo prvo veliko razocarenje u pravoborce sa foruma. Izgleda da si doista retard ako pokusavas nesto da uradis sa jedino entuzijazmom kao glavnim pogonskim gorivom. To je ono sto me je drzalo da ne dignem ruke od b92, da istrpim bubice, citanja proljeva o sebi, da kazem "hej, pa nisu svi Abraham", ima ljudi koji me postuju, cene onaj deo sto sam uradio. Jer ja sam uvek radio iskreno i mozda malo naivno. Slep sam sto pokusavam da se drzim jednakih pravila, da zivim u svetu gde je Zagorka sranje u boji, a ne posledica patrijarhalnog uzgoja. Btw, ja sam odrastao na selu, pa nikad nisam zvao ljude zenskim imenima kad mi zabodu tricu u facu u poslednjoj sekundi. Patrijarhalni uzgoj, blamantno branjenje raznoraznih ksenofobnih pokusaja, "kartela-drzave" pod izgovorom da je to misljenje. Tako je i tvoje misljenje da sam ja glup. I ja to postujem. Ja jesam glup. Glup kao kurac sto se raspravljam sada sa tobom, sto ti dajem na paznji. Ali ti, mozes da uzmes to svoje misljenje i da obrises poganu guzicu kojom vec duze vreme pises na forumu. 

 

No, meni ne smeta to. Mozda jednog dana i ti skontas koliko si bezobrazan prema meni bio sve ovo vreme, a koliko sam ja zapravo bio ok time sto sam postovao tvoje misljenje, trudio se da se ne ljutim i ostanem objektivan prema tebi. Kazem sebi, ne ume svako da se igra, neko ponese loptu doma kad izgubi, neko se napsuje porodice i protivniku i saigracima, ali najcesce se krivi sudija. E to je vec onaj deo o kome pricas o uzgoju. Mene su moji roditelji naucili da krivim sebe, polazim od sebe, ucim na greskama. Jebe mi se za sudiju. Ako sam bolji, odracu te 40 razlike, nijedan sudija ti nece pomoci. Tako i tebi, ako si toliko pametniji, zasto dozvoljavas da zbog istih stvari padas u isti ambis milijun puta. Rekao bih da nije do sudije tu. Nije ni do Zagorca. Bojim se da ne umes da se igras. 

 

15 hours ago, taliesin said:

Pretpostavljam da se naljutio zbog toga sto su ga ljudi iznapusavali

Ja ne volim da se ponavljam, ali ovo zasluzuje 2x da se pojavi u jednom postu koliko je sramotno izvrtanje realnosti. Da je takva cinjenica, ne bih se odavno pojavljivao na forumu. I jos nesto, mene niko ne moze da napusi. Mene ljudi mogu samo da razocaraju. Poput tebe. Prvog dana kad sam postao moderator i kada sam skontao da si obican sarlatan kakvih sam se nagledao. Osoba koja ne vidi dalje od svog ega. Protracen potencijal. Kvalitet protkan losim namerama. Dijamant u septickoj jami uvreda.

 

2 hours ago, taliesin said:

vec refleks patrijarhalnog kulturnog nasledja u kojem je praksa da nekoga koga hoces da prikazes slabijim ili manje bitnim nazivas imenima koje upucuju na zenski rod.

Refleks glupila. Zene su jace nego sto muskarci. Ovo je valjda najgore opravdanje ikada, a Zagorka je stvar koju cu tolerisati onog dana kad se budem ohladio. Bez obzira da li sam mod ili ne. Sve sto omalovazava zene je takva uvreda za sve ono sto su zene dale ovom svetu, pa i nama kao pojedincima. Umesto glorifikovanja njihovih imena, mi, u 21. veku, PRAVDAMO jebeno ovo.

 

I da, Zagorka je zabila trojku za pobedu. Bila je heroj te veceri. Sve ostalo je mozda uradio neki Zagorac. Obican klinac, momak, da tako kazem.

 

Ako vam je ovo nacin da proslavite sve zenska imena i sve ono sto su dale za nas, onda ok. Nemam problem da Zagor postane Zagorka u trenutku kad je uradio nesto dobro. To je uzviseno, to je postovanje kakvog nema nigde. Sve ostalo je jad&beda ljudi, greskom deportovanih u 21. vek iz kugicne blatojebine koju je davno pregazio voz vremena. 

I da, ne bi Zoltanu bio problem da smanji ban obojici. Da se to trazilo od samog pocetka, mislim da frke ne bi bilo. Ali nije mu se dalo. Nema taj drugarski osecaj prema forumasima. Plus, ovo nije b92, svi smo ovde pomalo novi, tako da su i forumasi koje prvi put vidite sasvim istovetni kao ostali. Nema razlikovanja, treba se izboriti za svoj glas na Voxu. (

Mozda je nekome zanimljivo da samo dan nakon tog bana ponovi to. Da testira situaciju. Test je uspesno prosao. Zao mi je Korteza sto nema tolika ledja, sto nema drugare. Mozda coveku posaljem pm posle svega, pitam ga za druzenje u forumskoj kafani. Svako treba da ima prilike da se popravi, da razmisli o tome sta je pisao. 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...