Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

22 minutes ago, uini said:

 

kako to safet nije fer & zašto je on odgovoran za lakijevo ponašanje, odnosno ban?

safet postavio foru i otišao dalje. niti je imao konverzaciju sa lakijem, niti je deo moderacije, ako neko nije shvatio, pa da ima ikakvog udela u daljim dešavanjima.

 

ja bih zaista voleo da se moderacija predomisli i napravi mu vremensku kaznu ali ne pomaže ako sad u podršci da se nešto promeni, idemo i random napadamo ljude.

 

lik gore kaže, trebalo je da se suzdrži da lajkuje eksplikaciju koja se daje za lakijev ban

hajde da ne preterujemo, nije kao da se ti lajkovi negde sabiraju, pa ko dobije više, takva odluka ispadne.

 

treba biti malo racionalniji plus što zaista vrlo nije okej sada petljati safeta i optuživati ga zato što laki ne želi da se kulturno obrati moderaciji

 

edit typos

gde si video da ja safeta optužujem da je kriv za "slučaj Laki"?

da je hteo da bude fer mogao je sam da ukloni ono što je Lakija provociralo, nije smatrao da je to potrebno  i to je njegovo pravo ali nemoj da se sad kao šepuri u fazonu

 

"ima li još ko da izađe na crtu" 

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

gde si video da ja safeta optužujem da je kriv za "slučaj Laki"?

da je hteo da bude fer mogao je sam da ukloni ono što je Lakija provociralo, nije smatrao da je to potrebno  i to je njegovo pravo ali nemoj da se sad kao šepuri u fazonu

 

"ima li još ko da izađe na crtu" 

 

pa eto boldovao sam delove tvog upisa koji su me naveli da pomislim kako smatraš da je posredno kriv. ako sam pogrešno to protumačio, naravno, izvinjavam se ali vidim da sad tumačiš i onaj njegov upis kao šepurenje i izlaženje na crtu a ne kao šaljivi način da se prekrate besmislene optužbe, tipa, nije trebalo da lajkuje.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, kendrick said:

Kad smo kod starih forumaša, počinje da brine odsustvo Kupera...

 

Ništa za brigu, samo je bio niz unutrašnjih razgovora koji su od mene tražili jedno - da ne delim Vox populi!

 

A i pomalo umoran da ponovo prolazim kroz Ajnštajn - Rosenov most i da ponovo povezujem različite tačke u prostor - vremenu. Jer jednostavno rečeno, rešenje ovog mog problema je slično kao kod Ajnštajnove jednačine polja pomoću Jakobijanske matrice i determinante. Tako da sad nije ni vreme ni mesto da remetim čitavu transcedetalnu bijekciju prostor - vremenskog kontinuuma na forumu, odnosno, asimpotičku projekciju Calabi - Yau prostora koje se prethodnih dana manifestira na Vox92.

 

Ionako se ništa vredno diskusije ne dešava...

  • Like 1
  • Love 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, DameTime said:

 

The best thing about you je što iznova i iznova izdaješ patrijarhat ❤️ Also s/o za Marvina, koji je bukvalno forumski Alan (ko je gledao Barbie, zna). ❤️

 

e jebiga, sad moram i ja da izdam patrijarhat i odgledam tu sodomu & gomoru od filma 😄

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

 

pa eto boldovao sam delove tvog upisa koji su me naveli da pomislim kako smatraš da je posredno kriv. ako sam pogrešno to protumačio, naravno, izvinjavam se ali vidim da sad tumačiš i onaj njegov upis kao šepurenje i izlaženje na crtu a ne kao šaljivi način da se prekrate besmislene optužbe, tipa, nije trebalo da lajkuje.

ako sam ja dobro ispratio prvu lakijevu burnu reakciju zbog koje je kažnjen je izazvao post od Safeta koji je ostao uprkos Lakijevoj sugestiji da smatra da je to provokacija. Pošto Laki nije to mogao da iskulira došlo je do još burnije reakcije koja je eto jednim činom dobre volje mogla biti sprečena ali eto nije se prepoznao trenutak.

ti udaraš na šalu ja smilim da ima i šepurenja, istina je tu negde između ... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Jel samo meni ovo naslađivanje teški kulovluk?

 

E jebiga sad, zajebancija i nadovezivanje na napade na Safeta, bez nekih dubljih namera. Možda loš tajming, 'bem li ga, ali očigledno ne doživljavamo ovo podjednako emotivno i ozbiljno. 

Naslađivanje mi nije ni na kraj pameti, s obzirom da me ništa konkretno ne raduje u ovoj situaciji. Žao mi je što tako izgleda, nepromišljeno, praštajte.

 

Doduše, zbog kraćeg staža na forumu, verovatno ne delim sentiment većine, ali mi je potpuno razumljiv za komjuniti ovog tipa.

Upravo zbog toga, apsolutno mi ne bi smetalo da je ban vremenski limitiran, s obzirom da dobar deo ljudi ovde to želi.

 

Edited by fillam
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Perkos2 said:

ako sam ja dobro ispratio prvu lakijevu burnu reakciju zbog koje je kažnjen je izazvao post od Safeta koji je ostao uprkos Lakijevoj sugestiji da smatra da je to provokacija. Pošto Laki nije to mogao da iskulira došlo je do još burnije reakcije koja je eto jednim činom dobre volje mogla biti sprečena ali eto nije se prepoznao trenutak.

ti udaraš na šalu ja smilim da ima i šepurenja, istina je tu negde između ... 

 

i opet, kakve to ima veze sa safetom? ne odlučuje safet čiji post ostaje a koji se briše.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Ne sam Safete said:

@Perkos2

Mene nervira gotovo svaki tvoj upis na forumu, zamolio bih te da ih pobrises.

ako ti visi trajni ban nad glavom od strane moderacije nema problema izbrisaću svaki upis, nije to sveto pismo pa da mora po svaku cenu da ostane na forumu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

ako ti visi trajni ban nad glavom od strane moderacije nema problema izbrisaću svaki upis, nije to sveto pismo pa da mora po svaku cenu da ostane na forumu.

 

perkose, što kažu mladi, tripuješ.

mislim da ni laki nije bio svestan toga a kamo safet ili mi svi ostali.

 

na kraju krajeva, evo ja da sam postavio neku zajebanciju, iskreno ne bih ni primetio da li je kao odgovor na to moje nekom drugom nešto izbrisano.

 

a tek ne bih znao, uz svu najbolju nameru, šta da radim s'tim kada bi se lik pojavio 15 dana kasnije i osuo paljbu po moderaciji.

 

kao što rekoh, ja razumem lakijeve principe (iako ne razumem zašto mora da ih ispoljava na način zbog kojeg je i nagrabusio) ali to nema apsolutno nikakve veze sa safetom, stvarno je bezveze sad da tupimo dve strane o tome. niti pomaže, niti ima veze sa životom

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

perkose, što kažu mladi, tripuješ.

mislim da ni laki nije bio svestan toga a kamo safet ili mi svi ostali.

 

na kraju krajeva, evo ja da sam postavio neku zajebanciju, iskreno ne bih ni primetio da li je kao odgovor na to moje nekom drugom nešto izbrisano.

 

a tek ne bih znao, uz svu najbolju nameru, šta da radim s'tim kada bi se lik pojavio 15 dana kasnije i osuo paljbu po moderaciji.

 

kao što rekoh, ja razumem lakijeve principe (iako ne razumem zašto mora da ih ispoljava na način zbog kojeg je i nagrabusio) ali to nema apsolutno nikakve veze sa safetom, stvarno je bezveze sad da tupimo dve strane o tome. niti pomaže, niti ima veze sa životom

Ako je bezveze što toliko pridajte značaj našim "kritikama" ?

Par ljudi je ukazalo na to da je moglo i korektnije da se postupi a onda se došlo do "šale" u fazonu "koliko vass ima bre" 

neće nikom kruna sa glave otpasti i ne mora na svaku kritiku da se skače kao guja ljuta, forum je ostao bez jednog kvalitetnog člana koji nije mogao da se suzdrži na upis koji je smatrao da je provokacija, sve kasnije posle toga je tek pokazatelj da nema strpljenja, tolerancije i razumevanja kako da se izađe iz krizne situacije. Evo i ova prepiska je na neki način pokazatelj te nezdrave atmosfere koja preovladava na forumu.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

Ako je bezveze što toliko pridajte značaj našim "kritikama" ?  

 

nije bezveze u smislu beznačajno, već ružno, nema smisla.

kapiram da se sad koristi prilika za rešavanjem nekih ličnih animoziteta, al okej, ja se odjavljujem iz diskusije

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cooper said:

 

Ništa za brigu, samo je bio niz unutrašnjih razgovora koji su od mene tražili jedno - da ne delim Vox populi!

 

A i pomalo umoran da ponovo prolazim kroz Ajnštajn - Rosenov most i da ponovo povezujem različite tačke u prostor - vremenu. Jer jednostavno rečeno, rešenje ovog mog problema je slično kao kod Ajnštajnove jednačine polja pomoću Jakobijanske matrice i determinante. Tako da sad nije ni vreme ni mesto da remetim čitavu transcedetalnu bijekciju prostor - vremenskog kontinuuma na forumu, odnosno, asimpotičku projekciju Calabi - Yau prostora koje se prethodnih dana manifestira na Vox92.

 

Ionako se ništa vredno diskusije ne dešava...

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

Svako lajkovanje nečijeg bana je, barem meni, bezvezno. Pri tome ne mislim na banovanje padobranaca koji u prvom postu krenu sa idiotarijama. Ali, lajkovati ban nekoga ko tu pise 200 godina...  Nikada ne bih lajkovao ban nekog ma koliko me njegovo pisanje zivcira.

Motam sada film, mislim da nikada ni na b92, a ni ovde nisam lajkovao nečiji ban.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kud svi tu i celavi Mujo... Ipak je nas Laki najveci dogadjaj off sezone, veci i od Baza i Tea.

 

Ban: Zasluzen. Ne prica se tako sa sagovornicima, a pogotovo ne sa moderacijom, pa sve da si i Josip Broz. Jasno je da je ban nameran i smisljen (najavljen). Kad se tako neko postavi pravila se moraju postovati. Targetiranje Manua je tek totalni nonsens - nemoguce je da neko pise na forumu tolike godine, a da nije procitao n puta kako radi moderacija.

A ako cemo da seciramo, deo za 'drukanje' je bas... Bas bezveze. Moderatori ovaj posao rade volonterski, i umesto da im se pomogne reportom dodje se do tog da su oni krivi za to sto neko hoce da deli forumasku pravdu po svojim merilima. Metalni mora da brani svoje moderatore, bravo! Ko ce i da prihvati da bude mod ako mu Glavonja (Head) i ne stane u odbranu 😉

 

Laki kao forumas: Svakako legenda, simbol. Njegov otpor Covicu, da tako to nazovemo, je jedna od stvari koja je obelezila forum. Ljubav prema Zvezdi, ulozeno srce, dusa, vreme, trud. Godine. Ali da li ista od ovoga 'dozvoljava' ovakav nastup i donosi uredjivacku 'mogucnost'? Ne. Kompromisi se moraju praviti kada ti se nesto ne svidja, kao i za sve u zivotu. Npr. ja licno bas pizdim sto je po mom misljenju KKCZ tema necitljiva kupusijada, festival offtopica, zelja, cestitka i pozdrava - ali ko me sisa. Ili, opet na primer, da se ja pitam dva dobro znana crnobela forumasa ne bi pisala na ovom forumu - ali nije do mene. I ocito je da i ne treba da bude. I svakako necu nekom da sve po spisku zbog toga. Ne samo iz elementarne pristojnosti, vec i zato sto ovo mesto u virtuelnom svetu obozavam pa cu i da mu se prilagodim tu i tamo mi. Laki je izabrao da se ne prilagodi. Svakako da mu odlazak nije slavan...

 

Hipoteticka situacija: Laki21vol2 se registruje, napise poruku Metalnom, Manuu, izvini se, iskaze zelju da ponovo pise. Ne vidim ni promil sanse da mu moderatorski tim to ne dozvoli. Ali mislim da do toga nece doci - Laki je ovo uradio smisleno jer mu neke stvari neodgovaraju. S druge strane, nadam se da ce se predomisliti.

 

'Jednoumlje na forumu': Na sportu ga nema (ostale topike ne citam dovoljno, ali razumem bunt prema pojedinim situacijama na Politici). A to sto ima pravila apsolutno ne znaci da vlada jednoumlje. I mora da postoje pravila, uloge i hijerarhija. I mora da postoji postovanje. Sad, da li se pravila selektivno primenjuju je svakako u oku posmatraca. Ali ako ima postovanja i komunikacije, sve je resivo.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Moderacija moze da napravi izuzetak, ako zeli, fleksibilnost je vrlina.

Probudio sam se malopre i ne mogu da se opasuljim citajuci sve ovo.

Lepo bi bilo da mi kao clanovi imamo privilegiju da se usviji nas apel.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Crni said:

Lepo bi bilo da mi kao clanovi imamo privilegiju da se usviji nas apel.

 

Članovi imaju privilegiju da učestvuju na pristojnom forumu sa standardima komunikacije koji su daleko iznad postojećih na svim drugim sličnim forumima, pogotovo sportskim.

Oni koji se trude da to tako i ostane bi trebalo da imaju barem privilegiju poštovanja svog rada od strane članova foruma.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Crni said:

Moderacija moze da napravi izuzetak, ako zeli, fleksibilnost je vrlina.

Probudio sam se malopre i ne mogu da se opasuljim citajuci sve ovo.

Lepo bi bilo da mi kao clanovi imamo privilegiju da se usviji nas apel.

 

Mislim da je Laki sam izabrao da zavrsi svoju karijeru na ovom forumu.

Stoga ne vidim svrhu da se apeluje na ukidanje trajnog bana ako je on odlucio drugacije.

Kada se iskoriste ovakve reci na kraju nema tu povratka na staro, vreme je za promenu sredine.

Laki se okrece novim izazovima na nekom drugom forumu a mi cemo mu odati pocast slikom Filipa i Nebojse na prvom EL lajvu.

Moze i uramljen Filipov dres. 

 

 

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...