Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

@Don Dusko Ako ovaj primer u spojleru treba da ilustruje problematiku, mislim da je loš jer se radi o sadržinskom postu koji doprinosi temi na kojoj je ostavljen. Jbg, kako mislite da se u 3 rečenice strpaju ovi linkovi, statsi i sl. za više igrača? Sem da ih stavi u spojler ili napravi neku plejlistu.

Edited by DameTime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Princeton said:

Obrazlozenje za Warn @Brat od Korneta ili nije vjesto srocen, ili je nesto drugo u pitanju. Ako forumas odgovori na necije neslaganje, i obrazlozi to koncizno i detaljno, onda se to zove diskutovanje, a ne flood-ovanje.

 

Ako sam ga dobro razumeo izmedju redova problem je u kolicini upisa na dnevnoj bazi, ok nema problema.

 

Ali napisa mi covek ''slobodno dozvoli nekad ljudima da se ne slazu sa tobom''. Za ovaj deo vec molim objasnjenje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

@Don Dusko Ako ovaj primer u spojleru treba da ilustruje problematiku, mislim da je loš jer se radi o sadržinskom postu koji doprinosi temi na kojoj je ostavljen. Mislim jbg, kako mislite da se u 3 rečenice strpaju ovi linkovi, statsi i sl. za više igrača? Sem da ih stavi u spojler ili napravi neku plejlistu.

Da, razumem. Problem je sto njegov svaki upis ispadne dug zbog toga, ili kad krene da nabraja. Eto moze da stavi u spoiler.

 

Mi smo samo hteli da mu skrenemo paznju da nekako drugacije uredi upise da ne ispadne predugacko.Jer forum nije mesto gde se pise poput bloga(slazemo li se tu?)

 

Ili kad nabraja ko je kakav % imao suta npr moze isto u spoiler. Pa ko hoce da cita neka cita.

 

Ovako kad napravi em ispadne dugacak post. Em kad nesto sl ponovi par puta... Onda mozda ima elemenata i floodinga tu. 

 

Msm mi kao moderatori mozemo da mu ovim putem skrenemo paznju. Niti smo ga kaznili, samo smo upozorili.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Brat od Korneta said:

Ali napisa mi covek ''slobodno dozvoli nekad ljudima da se ne slazu sa tobom''. Za ovaj deo vec molim objasnjenje.

 

Dozvoli da probam ja, ispraviće me Duško ako grešim. Radi se o tome da ne moraš baš svakome i po nekoliko puta da objašnjavaš svoj stav, čak i ako imaš dobru nameru. To guši temu. Jednostavno prihvatiš da neko ne misli kao ti i sve ok.

Link to comment
Share on other sites

zaista, na forumu smo.

ja prvi ne procitam vise od pola njegovih postova ali ovo je borderline travestija od zahteva; "smanji kolicinu teksta, ljude mrzi da skroluju".

 

stavite onda limit od xy karaktera, pa da se pravimo da smo na tviteru. samo ce neko biti u fazonu da vise voli instagram ali o-tom-potom.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

Ako sam ga dobro razumeo izmedju redova problem je u kolicini upisa na dnevnoj bazi, ok nema problema.

 

Nije toliko problem kolicina ispisemo svi dosta postova. Problem je sto napises dug post(recimo eto taj yt post sto sam okacio...Mozes staviti klipove u spoiler) 

 

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ali napisa mi covek ''slobodno dozvoli nekad ljudima da se ne slazu sa tobom''. Za ovaj deo vec molim objasnjenje.

 

Pa stvarno bi trebao da dozvolis neslaganja sa tobom. Ako vidis da se ne slazete u potpunosti onda iskuliras diskusiju... 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Dusko said:

Mi imamo razumevanja kada neko pise duge postove, i razumemo sve ali da ti svaki drugi post bude ovakav i u kratkom roku nije uredu.

 

Ako sam dobro razumeo znaci mogu ponekad da ostavim duzi upis ali da izbegavam vise takvih dnevno? Nema problema.

 

18 minutes ago, Don Dusko said:

Plus jos kad se nadoveze 3-4 slicna posta na stranici jer odgovara svakome ko se ne slaze sa njim.

 

Moje replike su dugacke jer ako se ne slazem s nekim odnosno necim gledam da napisem sto vise cinjenica za koje smatram da su validne i sto vise stvari koje mi padnu na pamet zasto se ne slazem s tim. Ako napisem jednu recenicu nekom da nije u pravu to ne znaci da ce neko razumeti da nije u pravu ali ako mu napisem nisi u pravu zbog toga, toga, toga i toga pa 10 recenica onda ce mozda razumeti sta zelim da mu kazem gde i u kom delu mislim da nije u pravu. Naravno da uvazavam svaki kontra argument za koji smatram da ima smisla ovo sto je Manu napisao da ne dozvoljavam ljudima da se ne slazu sa mnom, prosto nije istina.

 

Sto se tice upisa gde sam kacio slobodne igrace iz Nba, slazem se da je predugacak, ali dok sam ga pisao nije bila opcija za spojler sto mozes videti na stranici unazad na ovoj temi da sam pitao zasto nema opcije za spojler.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ako sam ga dobro razumeo izmedju redova problem je u kolicini upisa na dnevnoj bazi, ok nema problema.

 

Ali napisa mi covek ''slobodno dozvoli nekad ljudima da se ne slazu sa tobom''. Za ovaj deo vec molim objasnjenje.

 

 

 

Ostao sam nedorečen u warn-u, pa da se ispravim.

 

Upravo ovo što je @Don Dusko rekao, ovo je više sugestija nego pravi warn jer ti ne kršiš nijedno pravilo foruma kao takvo osim možda graničnog floodinga koji sam spomenuo i koje se ogleda u diskusiji oko Kalatesa na Partizanovom topiku.

 

Problem sa tvojim postovima je @Barkley#34 dobro locirao, pa ću ga citirati:

 

serija postova uopšte nisu glupi niti bez poente. Uobičajeno pate od viška reči, gubitka strukture, nemogućnosti da se istakne ključno itd. Međutim, problem je kad se u želji da se po svaku cenu istera svoje ode u nebulozna poređenja, kao ono koje sam citirao:

 

On 8/6/2023 at 4:22 AM, Brat od Korneta said:

Sto se tice slobodnih bacanja, vise vredi jedna asistencija od jednog pogodjenog slobodnog bacanja.

 

I naravno da će onda ovaj quote izazvati mnogo postova koji totalno skreću sa teme koje želiš da se držiš i odvesti diskusiju u drugu stranu gde ti želiš svakome da objasniš na šta si mislio.

 

Dakle, probaj da se držiš ovih smernica kako bi svima bilo lakše da isprate i učestvuju, to je to.

Edited by Manu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

mislim, dolazimo u pomalo bizarnu situaciju, gde je mozda najkorisnije biti posten pa preporuciti (i obezbediti character counter feat daily post counter)

- kolika je preporucljiva duzina posta

- koliko je okej dnevno postovati

- koliko je u redu postovati na partizanovoj temi (mesecno) ukoliko pises nesto sto mozda nije misljenje vecine, da ne bi stigao poziv za prmestanje ili brisanje

 

ovo sad onako na prvu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

...

mislim, dolazimo u pomalo bizarnu situaciju, gde je mozda najkorisnije biti posten pa preporuciti (i obezbediti character counter feat daily post counter)

- kolika je preporucljiva duzina posta

- koliko je okej dnevno postovati

- koliko je u redu postovati na partizanovoj temi (mesecno) ukoliko pises nesto sto mozda nije misljenje vecine, da ne bi stigao poziv za prmestanje ili brisanje

 

ovo sad onako na prvu.

 

Nadam se da ovo neće da se desi, zaista. Radije bih se uzdao u potencijal čoveka da prihvati prijateljsku sugestiju nego li da ih teramo u torove koliko i šta i kad mogu da napišu. Ovo je baš onako Orvelovski.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Don Dusko said:

Da, razumem. Problem je sto njegov svaki upis ispadne dug zbog toga, ili kad krene da nabraja. Eto moze da stavi u spoiler.

 

Mi smo samo hteli da mu skrenemo paznju da nekako drugacije uredi upise da ne ispadne predugacko.Jer forum nije mesto gde se pise poput bloga(slazemo li se tu?)

 

Ili kad nabraja ko je kakav % imao suta npr moze isto u spoiler. Pa ko hoce da cita neka cita.

 

Ovako kad napravi em ispadne dugacak post. Em kad nesto sl ponovi par puta... Onda mozda ima elemenata i floodinga tu. 

 

Msm mi kao moderatori mozemo da mu ovim putem skrenemo paznju. Niti smo ga kaznili, samo smo upozorili.

 

Meni je ovo malo ispalo bzvz samo zato što su dužina postova i problem sa neslaganjem drugih sa njegovim stavovima dve različite stvari. Ako se gleda količina upisa, polovina nas na ovom PDF-u ima problem kad se neko s nama ne slaže 😄 

 

Što se tiče dužine postova, nije problem što on nabraja linkove, statse itd. nego ono što je @Barkley#34 napisao na KKP temi - višak reči i izraza. U želji da se maksimalno ogradi i razjasni on koristi više reči nego što mu zapravo treba da se izrazi. To je problematika koju ne verujem da ćete rešiti warn-om, nego osoba treba da nauči da "lektoriše" samu sebe.

Link to comment
Share on other sites

@DameTime Tanka je linija između želje da se neki stav opširno obrazloži i floodovanja teme. Mislim da je veoma korekno od @Brat od Korneta što želi da svoj stav ne svede na "ma nemaš ti pojma, ja sam u pravu" što često imamo priliku da vidimo posebno na KKCZ temi, ali onda često i pretera. Jednostavno objasniš, ako ovaj i dalje ne prihvata pomiriš se sa tim i teraj dalje.

Link to comment
Share on other sites

Kornet zaista ima užasnu efikasnost komunikacije, opravdano su mu ljudi više puta dobronamerno savetovali da poradi na konciznosti i suštini. Ne postoji jedan način učestvovanja na forumu, ali za većinu postova nakon što pročitaš dobiješ neki utisak - šta je pisac hteo reći, čime se poslužio u argumentaciji, da li je to uspešno preneo itd. Kod Korneta mi se čini da je uvek neki nemiran potok misli koji te baca levo-desno i nikad ne stigneš do kraja, tako da većina nema strpljenja da ih cele iščita, a neke opravdano i nerviraju.

 

@Brat od Korneta

 

Nekad je daleko efikasnije da nakon što svoju tezu potkrepiš statistikom to u vidu nekoliko reči i kažeš, umesto što ćeš izlistati svaki procenat ili svakog igrača prilikom diskusije. Ono na KKP temi si mogao reći nešto u fazonu "Kalates je na 33% za 3 zajedno sa još ... igrača, to nije kamenjarska statistika" i manje-više završiš upis. Kome je do diskusije ili raspravljanja, proguglaće i proveriti ili doći sa kontra argumentom i slično. Ne duguješ nikome, a najmanje sebi da sve potkrepljuješ i ograđuješ.

 

Ne bih da zadirem u tzv. real life strane forumaša, ali kao neko ko je imao sličan "problem", dosta sam radio na konciznosti i efikasnosti komunikacije i izražavanja iz karijernih potreba i mogu ti reći da je to jedna od boljih stvari koje sam sebi dozvolio. Forum je mesto gde se često ljudi raskenjaju, ali imaš iha-haj prilika da radiš detaljne skautinge, osvrte, shortliste igrača, ne zaslužuje svaki upis isti trud, uloženo vreme... a i gubi na učinkovitosti.  

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Manu said:

serija postova uopšte nisu glupi niti bez poente. Uobičajeno pate od viška reči, gubitka strukture, nemogućnosti da se istakne ključno itd. Međutim, problem je kad se u želji da se po svaku cenu istera svoje ode u nebulozna poređenja, kao ono koje sam citirao:

 

Jedino s cime mogu se slozim odavde je visak reci.

 

Ali nemogucnosti da se istakne kljucno, pa eto rekao covek da nemam mogucnost da istaknem. Nismo svi u mogucnosti vidis, jbg.

 

Uopste nije tacno da po svaku cenu isteram svoje, gomilu puta sam priznao gresku u nekom upisu ili sam se izvinjavao kada sam smatrao da je trebalo.

 

19 minutes ago, Manu said:

I naravno da će onda da će ovaj quote izazvati mnogo postova koji totalno skreću sa teme koje želiš da se držiš i odvesti diskusiju u drugu stranu gde ti želiš svakome da objasniš na šta si mislio.

 

 

Pa oni su skretali prvi, nisam ja. Idi vidi pa procitaj opet. Ja sam pisao o sutu za 3 poena iskljucivo u par upisa za redom, a onda su drugi skrenuli sa suta za 3 poena gde nismo ni zatvorili diskusiju odnosno dali zavrsnu rec da tako kazem, i poceli da ubacuju pricu o slobodnim bacanjima a ja sam iz bio fazona kada je njegov argument i bacanja evo moj su asistencije, pa nek sabere svako gde ima vise stete a gde koristi kad se sve stavi na vagu. Ja sam samo napisao nesto sto je cinjenicno nepobitno (bar me niko do sad nije ubedio u suprotno a poprilicno sam otovoren u to da me neko ubedi svojim stavovima u nesto i ako vidim da je u pravu ja uvazim to) a to je da jedna asistencija donosi vise koristi tvom timu nego sto stete pravi jedno promaseno slobodno bacanja i to je istina kapiram da si svestan i sam. (pritom covek ima 5 asistencija po utakmici i 1 promaseno bacanje). To koliko ce postova da izazove to ili koliko reakcija sta vec ja ne mogu da uticem na to, znam samo da sam napisao nesto sto je tacno i onda sam matematicki nacrtao to da je jedna asistencija 2-3 poena a jedno promaseno bacanje -1. Tako da njegov upis dozivljavam kao da mi je napisao da je nebuloza da su 2+2=4.

 

Njegov jedini argument je bio da ta bacanja mogu da bude za pobedu. Moze, ali kapiram da je dosta retko da Kalates sutira bacanja u recimo poslednjih 20ak sekundi meca s obzirom da sutira 1.koma nesto po utakmici.

 

Dakle kako da uticem na to na nesto sto napisem dal ce to da izazove mnogo postova, prosto ako me 5 ljudi kvoutuje trudim se da ljubazno odgovorim svima. Upravo to radim i na ovoj temi. Skapirao sam samo da ne trebam da pisem vise dugackih upisa dnevno, ok, trudicu se da ispostujem.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kendrick said:

Kornet zaista ima užasnu efikasnost komunikacije, opravdano su mu ljudi više puta dobronamerno savetovali da poradi na konciznosti i suštini.

 

Za konciznost mogu da se slozim ali za sustinu nikako. Mislim da ne postoji duzi upis koji sam napisao da nema sustinu.

 

10 minutes ago, kendrick said:

Kod Korneta mi se čini da je uvek neki nemiran potok misli koji te baca levo-desno i nikad ne stigneš do kraja, tako da većina nema strpljenja da ih cele iščita, a neke opravdano i nerviraju.

 

Zaista ne mogu da uticem na to da li ce nekog da iznervira nesto u mojim upisima, trudim se da postujem pravila, ne vredjam itd.

 

Sto se tice nemirnog protoka misli, uglavnom sam veoma smiren sto mozes videti da bas retko planem, cak kad mi neko napise neke poluvrede i predju na licno sto se cesto desava uglavnom odgovorim ili dobronamerno ili ironicno (ali redje negativno-ironicno) ali gotovo nikad uvredljivo.

 

Ipak razumeo sam sta hoces da kazes i imas pravo jer upise najcesce pisem za vreme posla a duze upisu u kracim pauzama na poslu pa sam verovatno pod nekim blazim stresom sto je cesto na poslu a u tim trenutcima te je moguce da misli idu malo levo desno.

 

17 minutes ago, kendrick said:

Nekad je daleko efikasnije da nakon što svoju tezu potkrepiš statistikom to u vidu nekoliko reči i kažeš, umesto što ćeš izlistati svaki procenat ili svakog igrača prilikom diskusije. Ono na KKP temi si mogao reći nešto u fazonu "Kalates je na 33% za 3 zajedno sa još ... igrača, to nije kamenjarska statistika" i manje-više završiš upis.

 

Tako sam pisao u pocetku ali onda su odbijali da se sloze s tim pa sam morao listu svih igraca i onda su samo skrenuli s teme odnosno ostali na Kalatesu ali presli na druge detalje. Kada kazem odbijali su da se sloze, nije meni cilj da se sloze sa mnom mene radi, nego da se uvere u nesto sto vidim kao objektivno i da im pomognem da shvate da ne ostanu u zabludi da Kalates nije najgori suter u ligi kako je vecina ljudi mislilo kao i da ako su njegovi procenti lose onda je i trecina bekova u ligi losa po tom pitanju. To je sve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta

 

Sve i da si neshvaćen i više nego koliko misliš, ovo je forum, ljudi neće prihvatiti činjenice i argumente, a tek neke kompleksnije istine i tvrdnje. Dovoljno si kačio i pisao o koledž prospektima da sledeći put možeš da kažeš da taj i taj igrač skače ko kengur, bez da dokazuješ klipovima (banalizujem, ali nadam se da razumeš).

 

Što se tiče Kalatesa Niče, ljudi odavde ga opravdano smatraju nešuterom iako je on (na moje iznenađenje) poslednjih sezona imao za njegove standarde od dobre do odlične brojke. Njegovi procenti, ipak, nose neki kontekst koji nisi (ili nisi na dobar način) dočarao, već je izgledalo kao da ubeđuješ ljude da je šuterski isti đavo imao njega ili nekog od šuterski potentnijih igrača, citirajući procente iz prošle sezone.

Čak i kod rasprava, na tebi je (ako ti se to radi uopšte) da objasniš svoj reasoning i podvučeš nekim argumentom. Ko se ne složi a diskutuje se, doći će sa drugim argumentima, a retko koja diskusija zaista vredi konstantnog back-and-forth.

 

Svakako, ne mislim da radiš nešto loše, stvarno sam dobronamerno pristupio jer mi je jasno gde gubiš ljude u čitanju i zašto. Zvuči glupo, ali probaj da nakon što sastaviš prvi sledeći upis iste prirode, a imaš vremena, probaš da napišeš upis sa istom porukom ali sa 30%/50%/70% manje reči/prostora. Iznenadićeš se koliko je izvodljivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pozdrav dobri ljudi, da se zahvalim jos jednom moderaciji i da se izvinim @Kenozoik na losoj komunikaciju sa moje strane. Kada sam malo razmislio shvatio sam da je u pravu bio, no kao sto su moderatori vec napisalo, nisam imao losu namjeru da sprdam nekoga. Ali razumijem u potpunosti na sta si aludirao i apaulutno ima smisla. 
Tako da, hvala vam i izvini. 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...