Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Zaslužen trajni, sve je to ok što on doprinosi, ali međusobno poštovanje mora postojati. Valjda idemo napred kulturno, a ne da se hvatamo za to šta je bilo pre 15 godina u eri bivših moderatora. Pre 200 godina je bilo normalno i da snajka spava sa svekrom.

 

Neka pokuša na drugom forumu da ide đonom na moderatore, ovde je dobijao i čak veliko razumevanje zbog staža na forumu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

meni je uvek krivo kad forum napuste njegovi doajeni. i kad su jashar i yoyogi trajnovani, i kad je jack harper/abraham odlucio da nece vise da sudeluje, pa i kinik, bili su momenti kada je forum izgubio deo identiteta.

laki je bas harizmatican lik, jedinstven tok misli, zanimljiv.

vidim da neki traze pomilovanje na konto kilometraze, ali sam siguran da ga je kilometraza zapravo vec spasavala trajnovanja. upisi zbog kojih je pauzirao nedelju do dve su padobrance <20ak upisa kostali trajnog bana.

 

nemam volje da citam kompletnu raspravu, niti mogu da vidim obrisane delove ofc, ali ako su (ponovljene) pretnje bile u pitanju kao sto navodi MH, za to ne bi trebalo da postoji tolerancija. jedan los dan bih tolerisao forumasima sa duzim stazom, ali ako se ponavlja, pa ne znam bas.

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Te priče o legendama foruma ostavite po strani. Patetične su. Laki je samo još jedan forumaš koji je voleo da piše više nego prosečan forumaš i ako ga to čini legendom, onda ok.

 

Ali, trajni ban nije zaslužio i to je to. Ja verujem da ste više puta debatovali u moderaciji oko njegovog ponašanja i da je kumulativno sigurno zaslužio kaznu, ali ja do danas nisam video ni jedan jedini njegov upis koji ide u domen nekakvih ponašanja koja su nedopustiva za ovaj forum. Uglavnom su to neke previše impulsivne reakcije, kao i ova danas što je, između ostalog.

 

Mene je Laki na ličnom nivou razočarao od onda kada smo svi stali na njegovu stranu kada se zamerio Čoviću. Mislio sam da je to daleko trezveniji i promišljeniji čovek. Neki od upisa koje je nakon toga izbacivao vise su bili prikladni nekom 15-ogodišnjaku kog su spucali hormoni nego li čoveku dobrano u šestoj deceniji života. Takođe, prosto ne mogu da verujem da neko može 15 dana da čeka ljut zbog ovakve neke gluposti da bi se onda iznaređao cele familije moderatorima. Takođe ponašanje karakteristično za emotivno nezrelu osobu a ne za nekog od 57 godina.

 

Zašto ovo sve pišem. Da biste videli da ne gajim nikakve posebne simpatije niti poznanstvo sa čovekom. On JEDNOSTAVNO TRAJNI BAN NIJE ZASLUŽIO, i to je jedino merodavno i relevantno. A o legendama foruma otvarajte topik, ako vam je do toga.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RatzenStadt said:

meni je uvek krivo kad forum napuste njegovi doajeni. i kad su jashar i yoyogi trajnovani, i kad je jack harper/abraham odlucio da nece vise da sudeluje, pa i kinik, bili su momenti kada je forum izgubio deo identiteta.

laki je bas harizmatican lik, jedinstven tok misli, zanimljiv.

vidim da neki traze pomilovanje na konto kilometraze, ali sam siguran da ga je kilometraza zapravo vec spasavala trajnovanja. upisi zbog kojih je pauzirao nedelju do dve su padobrance <20ak upisa kostali trajnog bana.

 

nemam volje da citam kompletnu raspravu, niti mogu da vidim obrisane delove ofc, ali ako su (ponovljene) pretnje bile u pitanju kao sto navodi MH, za to ne bi trebalo da postoji tolerancija. jedan los dan bih tolerisao forumasima sa duzim stazom, ali ako se ponavlja, pa ne znam bas.

Kakve pretnje?

Link to comment
Share on other sites

Из мог угла модерација није света крава, модератори нису божанства. Када се уђе у неки фајт а он не доноси нестабилност у облику верске, расне дискриминације који је по аутоматизму трајни бан, морамо удахнути дубоко и правнично анализирати ствари. Мој поглед на ово што се десило је слично човеку који се изнервира опсује слатко све и свакога у кући чује га комшилук али комшилук уз кафу сутра га оговара али не зове политицју да интервенише. Форум је кућа свих форумаша. Избацивање са форума је крајња мера. Лаки није проблематичан са репутацијом урођеног провокатора форумаш. А модераторе не везано ко је модератор не доживавам као избациваче,  виртуелну полицију.  Инсистирање Лакија на истим речима поново је као да се окупило друштво испред кафане пије пиво и он препричава догађај за бан али говори и понавља шта се десило. Ако модерација то његово квалификује као понављање дела а то није ново дело  онда мислим да модерација погрешно поставља ствари. Како неки форумаши преозбиљно доживљавају форум тако и модерација преозбиљно доживљава саму себе. Циљ је да се некад испразни енергија као кад одеш на стадион...

Edited by suptil
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A ja mislim da svi vi jako ozbiljno shvatate ovo mesto.

 

Obična internet pisarnica na kojoj pedesetak ljudi razmenjuje mišljenje, ponekad sa cvećem, ponekad sa đonom. Za razliku od priče uz pivo ispred prodavnice, ovde 90% ljudi da prođu jedni pored drugih u Knez Mićinoj ne bi znali da su se koliko sinoć s njim ili njom hvatali za gušu na Forumu.

 

Sutra @MetalHeadmože da odluči da pritisne dugme i BUM! svega ovoga više nema. Opustite se i uživajte u društvu dok traje, ne terajte mak na konac ko je tu ko nije tu, ko ima zasluge ko nema. Da je Laki hteo da ostane, sastavio bi poslednje poruke koliko toliko pristojno, svi znamo da ume da piše kad hoće. Jednostavno je hteo da ode sa "Made it, Ma! Top of the world!"

 

Mnogih starih Forumaša više nema, novi dolaze, Circle of Life.

 

 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod starih forumaša, počinje da brine odsustvo Kupera, od ranije je poznat beef sa MetalHead-om.... brinem se. 
 

Razumem većinu što kukaju za Lakijem, iskreno mi je totalno nejasno šta ga je onoliko isprovociralo, čovek je umeo najprljavije da patkometriše na matičnoj svojoj, a ovamo se našao toliko isprovociranim random memom koja je smiješna i za teraj dalje. 
 

Svakako, pošto je @berti prvo podsetio na onu dvojicu, pa upitao kako komšije ne apeluju na moderaciju... ja se nikada nisam radovao bilo čijem banu, niti bih zagovarao nečiji perma ban, sem u izrazitim slučajevima gde se napušava masno ili oni rani radovi Valtera. Laki mi je svakako "pao u očima" otkako se Željko vratio, ali bih pre da bude ovde ako pristane da bude normalan. Nešto je povileneo, potpuno bespotrebno, tako da bi mi bilo degute da tvrdim kako je nešto opravdano ili neopravdano... ja bih sve to peglao na private i vremenskim kaznama, ali ko mene šta pita. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Stiletto said:

Sutra @MetalHeadmože da odluči da pritisne dugme i BUM! svega ovoga više nema.

Nemoj sutra, sutra stize pojacanje u Zvezdu. Pasce forum i bez mog "BUM".

 

 

4 minutes ago, kendrick said:

Kad smo kod starih forumaša, počinje da brine odsustvo Kupera, od ranije je poznat beef sa MetalHead-om.... brinem se. 

Kakve su ovo insinuacije? O cemu ti pricas? Sa tvojom listom prekrsaja, malo vise bi mogao da obratis paznju na ponasanje a ne da plasiras neke teorije zavere. 

Ne postoji nikakav beef sa MetalHead-om - mozda od strane Kupera ali ne sa moje strane, a clanovi moderacije mogu da potvrde da sam nedavno i (od)branio Kupera kada se razmisljalo o kazni. 

 

 

8 minutes ago, Brat od Korneta said:

Pitanje za administraciju:

 

3-4 dana mi je pri ulasku na forum zatrazeno da prihvatim cookies, nisam ni jednom prihvatio i nisam mogao da udjem na forum ukoliko ne prihvatim.

 

Danas sam usao i nije bilo nikakvih zahteva.

 

O cemu je rec?

Da si napravio neki screenshot da vidim o cemu je tacno rec mozda bih mogao da pomognem. Ovako samo mogu da nagadjam. Nista nismo menjali na forumu. Ako ti se opet pojavi, molim te, zabelezi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kendrick said:

čovek je umeo najprljavije da patkometriše na matičnoj svojoj, a ovamo se našao toliko isprovociranim random memom koja je smiješna i za teraj dalje. 
 

 

 

Sve, sve ali baš ti da se javiš i spočitavaš patkometriju :D

 

Dok nisi uštopovan od strane moderacije bio si prvi da nalepiš sve loše vesti o KK/FK CZV, bez obzira na izvor, koji je X puta bio u najmanju ruku opskuran.

 

I sad si prvi da prenosiš Čovićeva saopštenja iliti "priopćenja" kako ih nazivaš iako nikog to ne interesuje bez obzira što svi znamo da je NČ drombuljao nešto tog dana.

 

Da ne pričam o infantilnim sekvencama tipa "dzvedzda".

 

Jebiga baš :D

Edited by Holivud
  • Like 7
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Stiletto said:

A ja mislim da svi vi jako ozbiljno shvatate ovo mesto.

 

Obična internet pisarnica na kojoj pedesetak ljudi razmenjuje mišljenje, ponekad sa cvećem, ponekad sa đonom. Za razliku od priče uz pivo ispred prodavnice, ovde 90% ljudi da prođu jedni pored drugih u Knez Mićinoj ne bi znali da su se koliko sinoć s njim ili njom hvatali za gušu na Forumu.

 

Sutra @MetalHeadmože da odluči da pritisne dugme i BUM! svega ovoga više nema. Opustite se i uživajte u društvu dok traje, ne terajte mak na konac ko je tu ko nije tu, ko ima zasluge ko nema. Da je Laki hteo da ostane, sastavio bi poslednje poruke koliko toliko pristojno, svi znamo da ume da piše kad hoće. Jednostavno je hteo da ode sa "Made it, Ma! Top of the world!"

 

Mnogih starih Forumaša više nema, novi dolaze, Circle of Life.

 

 

 

Kad smo kod djonova, bila bi fora da staviš štiklu na avatar. Bila bi fora hehe kapiraš :') 👠

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MetalHead said:

Kakve su ovo insinuacije? O cemu ti pricas? Sa tvojom listom prekrsaja, malo vise bi mogao da obratis paznju na ponasanje a ne da plasiras neke teorije zavere. 

Ne postoji nikakav beef sa MetalHead-om - mozda od strane Kupera ali ne sa moje strane, a clanovi moderacije mogu da potvrde da sam nedavno i (od)branio Kupera kada se razmisljalo o kazni. 


Opusti se kralju, šalim se na konto onih vaših prepiski koje si skrinšotovao (=beef). 
 

Istekla mu je kazna, a nema ga, što je @Sector primetio pre koji dan, a nas dvojica smo ti koji ga prizivaju nakon što nestane ili zapiči na Kubu. Eto malo forumske trivie za ubuduće, a ove pretnje koje bacaš iako nisi razumeo post ću ti oprostiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kendrick said:


Opusti se kralju, šalim se na konto onih vaših prepiski koje si skrinšotovao (=beef). 
 

Istekla mu je kazna, a nema ga, što je @Sector primetio pre koji dan, a nas dvojica smo ti koji ga prizivaju nakon što nestane ili zapiči na Kubu. Eto malo forumske trivie za ubuduće, a ove pretnje koje bacaš iako nisi razumeo post ću ti oprostiti. 

 

Tacno sam znao da ces reci da je "sala koju nisam razumeo", moderacija mi je svedok.

 

Bas tako, zajedljivo i uvredljivo. Sala kojoj nije ni vreme ni mesto. I bez ikakvog smajlija koji bi naglasio tu saljivost. 

 

Tako da, "kralju", slobodno me zaobidji sa takvim stvarima, sada pogotovo. I sa ovim da ti "pretim" i da ces mi "oprostiti". Imao sam iskustva sa tim i verujem da i ti to znas, kao sto zna svako ko je to zeleo da procita bas na ovoj temi. I da to zapravo namerno i potenciras. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

A uiniju dali vinjaka ili prasetine (ili oba) u sopstvenoj tezini.

 

a/ jako sam tezak

b/ ko kaze da nisu? (jesu, vise puta, mrzi me da trazim klip mire banjac iz majstori majstori, sa sve, jel se penj'o)

 

___

vrlo bukvalno shvatate staz/kilometrazu (ne persiram, nego i kolege). ovde sve mora da se objasni na nivou 101.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

vrlo bukvalno shvatate staz/kilometrazu (ne persiram, nego i kolege). ovde sve mora da se objasni na nivou 101.

 

Zato i kazem.

 

To je bezveze argument. Na stranu odluka i citava diskusija koja je dovela do toga, u to ne ulazim.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RatzenStadt said:
2 hours ago, Cavani said:

Kakve pretnje?

pa reko sam da nisam iscitavao sve. ne znam.

metalhed je to naveo u jednom upisu. ne verujem da je izmislio.

 

Napade. Napade na moderaciju. A ne pretnje. Ako mislite na Lakija. Ako sam negde pogresio, citirajte da vidim. 

 

Link to comment
Share on other sites

na ovaj upis sam mislio

 

4 hours ago, MetalHead said:

Kao sto sam u obavestenju napisao - nije Laki dobio trajni ban samo zbog ovog poslednjeg pisanja, vec je to nesto sto traje ali mu je u prethodnom periodu progledano kroz prste da ne dobije trajni, par puta. 

 

Nemate celokupnu sliku jer neke postove na koje i nismo dodelili neku kaznu (mozda eventualno warn bez objave) mozda i niste videli jer su na vreme sklonjeni. 

 

Pretnje, vredjanje, onakav stav i recnik prema moderaciji i forumasima (Tata postovi su jos i najmanji problem), jednostavno nece biti tolerisani (vise nego dovoljno je jedno upozorenje - Laki je dobio barem 2) i to ne vazi samo za Lakija i nije jedini koji ce snositi posledice zbog toga. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...