Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

@Шутер из блока

 

Meni nije problem dužina, ponekad se slažem sa onim što pišeš, ponekad ne, ali je interesantno za pročitati.

E sad, meni je problem tvoja kompozicija rečenice (jedna rečenica ceo dugački post), zagrade u zagradi, boldovi,

pogubiš se u detaljima i skretanjima sa teme i deluje kao da si zaboravio šta si ustvari na početku hteo da kažeš,

pa na pola odustanem od čitanja.

 

Kornetov burazer piše i duže postove ali su bar čitljiviji. Mada ga ne čitam jer, prvo nemam vremena, a drugo

i on se pogubi u detaljima i statistikama koje su suvišne.

 

Malo se kultiviši. Nemoj ljutiš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drago mi je što ipak na kraju niste trajno banovali @Pacino-a. Razmišljala sam i mada se u načelu slažem sa onim što je @Kenozoik pisao, čini mi da je postupkom dokazao i jednu važnu poentu. Kako ponekad tako decidna i trajna odluka može da bude pogrešna procena. Njegovog bana se sećam kao kroz maglu, ali znam da nikad ne bih povezala ono što je pisao sa drugog naloga sa upisom kojim je zaslužio ban.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTime

Posao moderatora je vrlo nezahvalan. Ja sam rekao šta sam rekao i stojim iza toga jer posle 20 iskustva moderisanja problem se svodi  na statistiku. Nevezano za konkretan slučaj. 

A kada je reč o @Pacino, na prvom mestu nije trebalo da bude trajno banovan. Ali razumem da ovaj forum drži do nekih tekovina  a i to treba poštovati. Na stranu to što ja mislim da moderacija mora da bude slepa i gluva na sve što nije po slovu zakona, tj pravilnika. 

 

Sve u svemu, lajkovao sam post @uvrnuto jer mi se dopada kako je moderacija rešila problem. To je jedan od načina.  Ljudski. 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Obrati pažnju na sledeću stvar:
Vidite,niste vi poštovana moderacijo,ništa novo izmislili insistiranjem da se uvrede na račun sportista kažnjavaju. Ironija je da sam verovatno upravo ja rodonačelnik te ideje na ovom forumu..proverljiva je stvar..samo prelistajte možda desetak prvih strana na pdf Fudbal (dok sam ja bio mod na tom pdf)..čak sam bio prvi koji je popa Konstantina ikada banovao (stari i novi forum) upravo po toj osnovi..ovo nije hvalisanje niti nipodištavanje Konstantina,da me se ne shvati pogrešno..

Međutim,u ovom konkretnom slučaju,mislim da vi pravite grešku..u pokušaju da se slepo držite tog pravila i promovisanja kulture izražavanja na forumu,otišli ste u banalizaciju. Jer nekada je nepohodno reći nasilniku da je nasilnik,lopovu da je lopov,bizgovu da je Đuka Bizon itd. Posebno što se radi o javnoj ličnosti.

U mojim očima Zek Ledej se delegitimisao kao normalni sportista,pristojan i fer. Ne bi mi bio problem ni da je provokator,da igra prljavo,čvrsto pa i grubo.. Po meni,on igra na samoj granici da nekog povredi i to čini,opet po meni,svesno i namerno,po app sistemu..bojim se da će mu jednom i proći..

LM..ne žalim se na kaznu..verovatno je by the books..samo mislim da pravite grešku kada pokušavate da svakog igrača jednako gledate..a nije da se i drugi nisu polivali finom količinom šlajmara..često opravdano..

Kao što sam rekao - kad se i ako se stvori prilika,ja se neću ustezati da ga opet nazovem pravim imenom,svestan da će takvo učestalo kažnjavanje na kraju dovesti do trajnog bana. Ni sa tim nemam problem.
Pitanje je: jeste li vi svesni toga?

Edited by Drug Crni
slovo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, suptil said:

Жао ми шутера. Замислите шта би писао за ова појачања. То би било лепо читати. Аболирајте га.

 

nemojmo felshovati diskusiju. lik ima bezveze postove ali ako je to kriterijum, sledi pokolj. ja mogu prvi da probam model na onima koji mi ne prijaju ali ne ide tako

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MrTripleDouble said:

Sraman ban Sutera iz kbloa. 

Bukvalno jedno pravilo nije prekrsio, ali eto jebiga vecini se ne svidja njegovo pisanje na KKCZ prelazni rok temi koja gori od KVALITETA. 

 

SHAMELESS

 

Mislim da je uticalo i to što istu stvar radi i na temi za fudbal.

Da Zvezda ima bejzbol klub žalio bi se što ne dovodimo igrače iz MLB nego neke polovnjake iz npr Dominikane/Japana.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lepu poruku ste poslali potencijalno novim forumašima - ako se njihovo pisanje ne dopadne većini, sledi trajni ban. S druge strane, na suptilna i manje suptilna svakodnevna podsmevanja tom forumašu uglavnom niste odreagovali.

 

Verovatno zato što je on taj jedan koji na neki način smeta većini, pa je to okej ponašanje. Zamolila bih vas da ne udovoljavate imaginarnoj većini na forumu koja nije u stanju da preskoči upis koji im ne odgovara.

Edited by DameTime
grammar
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Coveku je od 200-300 upisa koliko ih je imao nzm, 90% bila indenticna samo imena menjao… Slazem se da treba da se preskacu ti postovi ali njegov je svaki 3 post na topiku pa je u tom slucaju i malo teze da se to uradi. 
Popeo se gore i na fudbal bukvalno sve isto kao i ovde, isti template postova samo druga imena. 
Zvezdina prelazni rok tema jeste trash cak mozda i najgora na forumu uvek bila, a kad neko pise kako je on pisao uz ton ja sam za sve upravu, ja sam ultra objektivan i bezgresan to iziritira vecinu ljudi pa ionako ocaj tema postane jos gora.

 

Klasican flooding i flaming, sad meni deluje da on to nije namerno radio ali to vec i nije niciji problem.

Link to comment
Share on other sites

Ono što je Шутер из блока radio je najklasičniji primer flooding-a koji sam ja video, a flooding je naravno kažnjiv po pravilima foruma. Samo jedan od primera:

 

Suter-1.png

Suter-2.png

Suter-3.png

Suter-4.png

Suter-5.png

Suter-6.png

 

Suter-7.png

 

Prvi post je napisan u 11:12h, drugi u 11:22h, treći u 11:26h, četvrti u 11:45h, peti u 11:53h, šesti u 12:12h... Taj dan je recimo ispucao skoro 30 postova, a svi su repetitivni i svode se na isto, samo ih prepakuje i zatrpava temu, što mu je generalno postao trademark od koga nije imao nameru da odustane. Prvo je zbog ovakve hiperprodukcije stavljen na MOP što ga je silno uvredilo i bunio se preko pm-a bar trojici moderatora, posle je navodno uvideo gde je grešio i obećao da neće više, skinut mu je MOP posle 5 dana, epilog - nastavio po starom i za jedan vikend ištancovao ako se ne varam 80-ak postova u kojima je nastavio da prepakuje jedno te isto. Banovan na 7 dana i dobio poslednje upozorenje, vratio se - nastavio po starom.

 

Znači ne radi se o udovoljavanju većini, nego o očiglednom kršenju pravila i oglušavanju na savete/opomene/kazne moderacije, želju da se prilagodi je pokazao samo u prepiskama preko pm-a, a u praksi nije menjao apsolutno ništa. Pored toga, u dva navrata je u prepucavanjima krenuo sa razotrkivanjem identiteta forumaša (juče sa @Pero-om), što je naravno isto kažnjivo. 

 

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

nemam pojma, valjda bi ovo bila ok odluka pre 20 godina, u vreme dial up interneta, kad ukupno 50 ljudi napiše 40 postova na forumu, pa jedan napravi pakao - em potroši ljudima sezampro minute, em svaki drugi post njegov

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru, bezuslovno bih se slozio sa tvojom / vasom eksplikacijom, da ste ga po istom slovu pravila zastitili od blatantnog bullyinga.

 

znamo jako dobro da kada se vecina okomi na tebe a moderacija to kulira (ili kada moderacija revnosno kaznjava tebe a one koji te drndaju kulira) - to sa sobom povlaci patern ponasanja, u kojem eksplicitno ili implicitno dokazujes svoje.

 

mislim, ne pricam hipoteticki, videli smo to dovoljno puta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

@Guru, bezuslovno bih se slozio sa tvojom / vasom eksplikacijom, da ste ga po istom slovu pravila zastitili od blatantnog bullyinga.

 

Ja koliko vidim cak su ga i na obavestenjima bili zastitili:

 

uvrnuto

Posted July 3

OBAVEŠTENJA

 

"1. Šuter iz bloka

Zamolili bismo vas da prestanete sa konstantnim komentarisanjem upisa forumaša Šuter iz bloka. Imate Ignore list, na temi za žalbe i uputstvo kako da nekoga stavite tamo, pa izvolite.

Dok ne krši pravila foruma sve je u redu, a ako primetite da to radi reportujte."

 

I jos jednom na temi kod nas.

 

E sad sto se ponavljalo komentarisanje objava uglavnom su bile duhovite ili su se bar ljudi trudili da mu duhovito skrenu paznju, bilo je i nekih mozda neprijatnih ali opet i s tim neprijatnim ti koji su to pisali ne vidim da su prekrsili pravila.

 

Evo meni posle godinu ipo ovog foruma i dalje bar jednom u 5 dana neko iskomentarise duzine upisa plus cesto i mere kvalitet upisa nekim subjektivnim misljenjem iako ja to ne radim njima, pa sta sad... Navikao sam. Nekad se i sam salim na svoj racun povodom toga. Niti to vidim kao neki buling. To vidim tako da vise o sebi govore zbog toga no o meni.

 

Ono kako je Suter nazivao vecinu igraca mu bukvalno dodje neka vrsta bulinga. Bukvalno sajber nasilje nad razumom vecina forumasa koji prate intenzivnije kosarku i vide da pise takve nebuloze, a nije problem naravno ni pisati netacne stvari, svi gresimo, no sto su osim netacne i izrazito negativne. Ocrnio je doslovno svakog igraca najvise moguce ne obaziruci se na stvarnost da od dela tih igraca i nemas bolje na toj poziciji. Ovo za Covica tek, Guru je lepo objasnio.

 

Nista licno protiv coveka vec rekoh sto se mene tice mogao je i 50 upisa dnevno al zaista se isticao po tome sto je unosio previse negative, najcesce iracionalnu kritiku, doslovno mu ni najveci dezurni kriticari nisu ni blizu. Citajuci njega pomislio bi da Zvezda igra Kls i da je pred gasenjem kakvo je alaramntno stanje u klubu i kakve panjeve od igraca dovodimo. Jednostavno neprekidno vredja zdrav razum a pritom je pisao dosta upisa dnevno pa je to i problem kako je i objasnjeno pri banu. Da je 6-7 upisa dnevno pa se ispise 15 stranica dnevno onda i ne bi tolko upadalo u oci tolika kolicina negative, jer svakako i ne manjka na nasem topiku a neretko i prednjaci.

 

Zapravo ja ama bas ni sve ovo ne bi imao protiv coveka da je furao neku drugu sliku na profilu a da nije stavio da mu je Zvezda zivot a sve drugo sitnice. 😌

 

Covek bukvalno ni u jednom jedinom upisu zrna ljubavi prema Zvezdi nema i vidi se iz aviona i to je sve legit, a kamoli da mu je to zivot, a sve drugo sitnice. To me vredja iskreno. Da sam makar u jednom njegovom upisu pronasao i malo zrnce ljubavi prema Zvezdi, ne bih ni pisao sve ovo. Odnosno da nije drzao tu sliku, moze i da se ne voli Zvezda i da se gleda sve negativno nikakav problem, ali bez onih slika na profilu...

 

Tako da suteru ako citas, sto se mene tice mogao si pisati do mile volje, niti sam te blokirao bio niti bih te blokirao, ponekad sam ti i replicirao kad vidim da si nesto iole smisleno napisao... Ali sram te bilo za sliku koju si stavio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bilo je obaveštenja u vezi prozivanja Šutera za njegovo pisanje, verovatno i warn-ova, ali se na tome sve završilo. Meni je generalno sve više počelo da smeta takvo ponašanje, gde se brani argumentom većine i onda će ga prozivati do besvesti - jer ih ima više. Jednom sam to već opisala kao situaciju kad se 5 klinaca skupi i šutiraju šestog. 

 

Da je tema KKCZ pojačanja nakrcana nekim kvalitetom (čast izuzecima), možda bih razumela ovaj potez moderacije. Ovako se radi o odluci kojom se održava "mir u kući" i bira ekstremno rešenje jer se ne vidi/ne želi drugi način da se on reši.

 

Od ostalih vesti, konačno se i CZ malo reklamira na forumu:

Spoiler

spacer.png

 

@Brat od Korneta Kao neko ko je isto prošao bullying većine na jednoj KKCZ temi, očekivala sam da imaš više razumevanja i empatije. Sad mi je žao što sam ikad zauzimala neku stranu tebi u korist.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...