Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Sa Realom moze da se igra. Prekaljeni su, namazani, imaju i snagu i visinu, imaju i sut. Ali ipak to nije onaj strasni Real.

Nasa sansa moze biti tempo, njihova spoljna linija, i (bez namere da vredjam) balkanski duo, ako im udjemo u glavu. Dodatno, nisam impresioniran laznim Pablom na njihovoj klupi.

Sve u svemu, luda voznja i dalje traje, ja i dalje uzivam, i imam smo zelju da momci izadju hrabro i daju sve od sebe. Real jeste favorit, ali verujem da mozemo da ih prodjemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

_____

 

 

Završila se tekma, kreće skandiranje Lesoru. Na prvi mah pomislih - gde nađoste njega od svih danas, slabo je odigrao.

 

Posle tek skontam da je to bio momenat kada su mu se roditelji pojavili na terenu. Baš emotivan trenutak i svaka čast za navijače koji su prepoznali trenutak. Na klipu mi deluje da mu je majka skoro i zaplakala.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene je utisak večeri Aleksina energija u odbrani kod našeg povratka u život. Pet-šest napada nisu Grci mogli ljudski da organizuju, kao da im je bilo svega dosta u tim trenucima. :classic_biggrin:

 

Zbog duže i kvalitetne klupe Real će biti u prednosti u drugom meču. Zato mislim da su nam veće šanse za brejk odmah na startu. Značila bi nam neka partija kao ono Kecmanovo gašenje Nokija arene. Ako se ne varam, tada su napravili razliku a mi preokrenuli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam podelio svoje razmišljanje da nam Real koncepcijski najmanje odgovara, striktno telo na telo, minus trener. 

I dalje stojim iza toga, iako smo ih rešili u Beogradu relativno lako, dok nas je Barsa nekako držala na distanci gotovo rutinski. 

Bez obzira na to, i dalje držim da je faktor Tavares ozbiljan problem, i ne samo za naš frontcourt. Lesor ne može da ga izvlači, Smajli može, ali razlika u kvalitetu i skillu, visini, pa i masi je ogromna i defanzivno će biti lak plen za cheat code Evrolige. Skupljati dole, rotirati, opet ostavlja dobre šutere Madrida otvorene kao na treningu. Pritom Tavares dobro čita udvajanja, ima i visinu i pregled dovoljno dobar da izbaci pas. Željko je to neutralisao nedavno, ali, spremiće se na to u seriji. 

Dalje, problem je i za bekove, pa i za Dantea, Aleksu, neće biti autoput na obruču, mnogo teža završnica na reketu jer; dobar je rim protector. 

Problem u skoku se podrazumeva, Smajli u problemu sa faulovima takođe. 

Nadam se da Poarije neće biti spreman za seriju, nakon operacije slepog creva, pošto je i on nezgodan, ima i domet za 3,a kvalitetom je svakako za petorku bilo kod Evroligaša. 

 

Čak nam i fizikom lagano pariraju, poništavaju sve naše dominantne igrače. Jabusele, Deck ozbiljna tela. 

Dženan na beku, ima preko 2m. Plus Hezonja na tri. 

Najduža klupa u takmičenju, doduše jesu izraubovani, ima tu i matorih, ali prekaljenih i namazanih Španaca koji se svakako neće uplašiti Arene, a ne pucaju ni pod pritiskom. 

 

Da ne bude baš sve tako loše po nas, Želimir je naša najveća prednost i šansa. I to ne mala. Imamo dobru atmosferu u ekipi, dobar momenat, ekipa je legla, sazrela, nema izgubljene utakmice, nema tog minusa koji ne možemo uhvatiti, mnoge stvari su se posložile; delujemo moćno ofanzivno, i teško da će nas nalupati bilo ko, bilo gde. Biće vremena i za pripremu utakmica, a istorija Željkovog boravka u KKP nam je pokazala kako to izgleda kada imamo određeni period da spremimo meč, i kako Željko eksploatiše sve slabe strane rivala. Verujem da će to i sad biti slučaj, da će ogoliti sve mane Madrida. 

 

Ako bih bio neutralan, dao bih nam jednu pobedu, eventualno dve, ali prolaz baš teško. Ipak, nisam, i imam neku nadu, dobar osećaj. Prekjuče sam sanjao da smo u finalu protiv Makabija. 

 

Inače, bio sam 2010. u Parizu, sa 20 godina. Otišao sam, dao sve što sam imao, i što nisam, doživeo emotivni slom, a moji kad su saznali gde sam- nervni. Proplakao sam tada okean nakon Čildresa. Tad sam se zarekao da gde i kad god bio sledeći F4 Partizana, biću tamo. 

Onda sam 2017. bio u Istanbulu na finalu Srbija Slovenija, cela Slovenija, sve zeleno oko mene, i opet poraz. 

Treća sreća, nema druge. 

 

Daleko sam otišao, ali ova ekipa i Željko su me ispunili pozitivom i nadom da je to ta godina. Kad je došao, čvrsto sam verovao da će uzeti 10u kod nas, a našu drugu. 

Aj pa daće Bog. Ako ne sad, kad bude moglo

 

I što kaže kolega pendulum, uživajmo dok traje, u trenutku. Ja ne mogu, ali nadam se da bar neko od naših može. Ja sam i juče bio zreo za neki lekić. 

 

 

 

  • Like 11
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

_____

 

 

Završila se tekma, kreće skandiranje Lesoru. Na prvi mah pomislih - gde nađoste njega od svih danas, slabo je odigrao.

 

Posle tek skontam da je to bio momenat kada su mu se roditelji pojavili na terenu. Baš emotivan trenutak i svaka čast za navijače koji su prepoznali trenutak. Na klipu mi deluje da mu je majka skoro i zaplakala.

ima jos jedan snimak, sa Aleksom kako pjeva ... kacim ako nadjem

 

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Meni malo frka kad ih stisne u zagrljaj, onim ručerdama preko vratova.:classic_biggrin:

18 minutes ago, Instinkt said:

Inače, bio sam 2010. u Parizu, sa 20 godina. Otišao sam, dao sve što sam imao, i što nisam, doživeo emotivni slom, a moji kad su saznali gde sam- nervni. Proplakao sam tada okean nakon Čildresa. Tad sam se zarekao da gde i kad god bio sledeći F4 Partizana, biću tamo. 

Onda sam 2017. bio u Istanbulu na finalu Srbija Slovenija, cela Slovenija, sve zeleno oko mene, i opet poraz. 

Čekaj, nakon ova dva priznanja ti bi i dalje da se zajebavaš sa sudbinom? :classic_biggrin: Biće ti oduzet pasoš, već vidim.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2023 at 5:04 PM, DameTime said:

 

Ponudite Bogdanu da se vrati iz proklete Amerike. Istog trenutka farbam kosu pola crno-pola belo i kupujem sezonsku.

 

Dejm po povratku Bogdana:

 

Spoiler

0bbd84ba19aef6973af496a8fbc1073c.jpg

 

Spoiler

Nemoj se ljutis 😄❤️ 

 

 

p.s. da ponovim cestitke i uz ovu pobedu. 👍 Mozete vi i korak dalje, detalji ce odlucivati. Pre svega mislim na borbu ispod kosa (Tavares vs Lesort), a strucno (Zoc) imate ociglednu prednost. Ma ima da prsti, bice super za gledanje. 

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Barkley#34 said:

Meni malo frka kad ih stisne u zagrljaj, onim ručerdama preko vratova.:classic_biggrin:

Čekaj, nakon ova dva priznanja ti bi i dalje da se zajebavaš sa sudbinom? :classic_biggrin: Biće ti oduzet pasoš, već vidim.

 

Mora univerzum da mi vrati, neka ravnoteža mora da se uspostavi 😑

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko emocija unosi Lesor, ne mozes da ga ne volis...Toliko Kamerunaca imamo, a opet su se nekako stopili sa publikom. Niko nije imun na punu Arenu.

Sto se tice Reala, nadam se da ce biti dve utakmice u Beogradu. I nadam se da Alen ne izadje brzo zbog faulova. I Papapetru na Decka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...