Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, Beonegro said:

Kako dobismo mi ovoliko ubjedljivo sa samo 11 asistencija? 😮

 

Ovo je po meni jako interesantna tema i pitanje je shvatanja asistencije. To je ono u čemu se razlikuju FIBA i NBA i gde je po meni ipak bolje amerčko shvatanje, iako znaju da odu u krajnost.

 

Pre svega tu mislim na spotup situacije. Kvalitetan spotup je za dobrog napadača velika prednost, ali tu je bitan dobar, pravovremen pas i po meni bi takve situacije morale biti upisane kao asistencije.

 

Evo konkretan primer: 

Druga četvrtina, naš koš za 25-24. Egzum prvo izlazna kretnja sa blokovima, onda prima loptu, ukrštanje sa Aleksom da se optereti jača strana, a Lesor dolazi na pik. Zatim se Lesor otvara ka košu, a Klajburn mora da se spusti u reket.

U momentu kada Klajburn kreće ka Lesoru, Egzum šalje oštar pas ka Naneliju koji je na suprotnih 45 stepeni. Em ima celu stranu čistu, em nema ko da preuzme nego se Klajburn vraća, naravno kasni, Naneli rutinski probija i završava.

 

Meni je presmešno da to nije asistencija, samo zato što je Naneli imao 2 vođenja. I sad neko da gleda samo statse, rekao bi neasistiran poen, individualna akcija, a ono cela ekipa uradila 10 stvari da se dodje u tu situaciju.

 

  • Like 25
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Shonewizard said:

 

Realno, ako smo u stanju sve do kraja da dobijemo, ni ne treba nam nešto posebno prednost domaćeg terena 😄 A računam da bi se i nekom magijom ugurali u TOP4 u tom slučaju 🤣

 

Eto navuče nas Sektor da pričamo o top4, a i top8 nam je daleko, daleko od izvesnog.

 

Ali ajde, hipotetički: Ne možemo nikako. Barsa nam beži 3 pobede, čak i da ih dobijemo, imaćemo lošiji h2h. A imaju neke baš lake tekme tipa Alba kući, Pao...

A čak i da oni puknu sve, što je zaista smešno i spomenuti, opet bi se Fener prvo pitao.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cooper said:

Mislim da je Sektor mislio na to gde će naši navijači napraviti najbolji domaći teren.
Verovatno Monako.


Taman bismo napunili do kraja halu. 😄 3000 kapacitet.

Ja glasam za Madrid. Naravno, imamo mi još do top8, al' ajde malo šbbkbb.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do famoznih 18 pobeda, koje nisu garancija za prolaz, Makabiju i nama treba 2/5 pobeda, Baskoniji i Žalgirisu 3/5, Valensiji i Efesu 4/5, Virtusu 5/5 a Armaniju i Zvezdi 6/6.

 

Raspored je takav da mislim da Makabi ide i na 19 pobeda, Valensija i ovi što im treba 100% učinak su verovatno ćao (osim mooooožda Armanija) a kod ostalih (mi, Baskonija, Žalgiris i Efes) je sve moguće. Imamo najgori raspored ali trenutno delujemo najzajebanije.

DLFX_YeWkAAq6Gt.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ŠBBKBB sekcija

 

Gledam Nanelija u zadnjih par tekmi, gde je napaljen, igra dobro, predvodi. A onda se setim Nanelija od pre dva tri meseca, flegma, sedi na kraju klupe, igra 5 minuta, ne interesuje ga ništa.

 

Kontam, da se nisu on i Željko dogovorili, u fazonu, ovo je sad manje bitniji deo sezone, ti si mator, da te ne cimam previše sad, iskuliraj. Taman ću ja da razigravam i uigravam ove mlađe sad, a ti ćeš da se uključiš kad bude trebalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naneli kao naša  precizna artiljerija sa skupim streljivom ( HIMARS ) se koristi samo za najbitnije ciljeve. Sa njim ne gadjaš jedan kamion, nego kasarnu. 

 

Tako ga je Žoc i koristio ove sezone i bitnost utakmica u kojima je upalio beast mode je tome odgovarao. 

 

Cenim ovo veštačko pozivanje na trezvenost, spuštanje euforije, dok svaka osoba koja navija za Partizan trenutno u sebi razmišlja o demontiranju nekog od ovih velikana u top 8 i da li je moguće da Žoc ima epski character arc sa prvom i desetom EL u Partizanu 😂

Edited by longbowman
F
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Iako sezona nije gotova i svasta moze da se desi, ipak nam je pokazala da neke ideje i zamisli koje je Zeljko imao i te kako mogu da sljakaju, kao i da su izostanci Avrama i Smajlija bili veci hendikep nego sto se mozda mislilo.

 

Bilo je nekih citiranja, clanaka o kompleksnosti Zeljkovog sistema, broja kretnji i akcija, siguran sam da nijednoj ekipi nije lako da hit the ground running ili da jako brzo dodje do nekog dobrog kontinuiteta u zahtevnim sistemima. 

Jos je rano da se sece koji dolasci su pogodak, a koji nisu, ali od decembra meseca stvari se polako kristalisu i svi do jednog su imali u nekoj utakmici, nekoj fazi ogroman doprinos da se dodje do rezultata. Ipak je napravljen jak kolektiv, tim, iako se u nekim utakmicama cinilo da su i koncepcija i profili igraca promaseni. 

 

Dobar deo kritika je bio na mestu, a nekako sam siguran da osim Zeljka nije bilo puno ljudi koji su videli neku siru sliku. Ja sam se naslepo kao terao da je vidim, u realnosti sam se samo nadao da ce stvari da kliknu i birao da imam potpuno poverenje u Zeljka, na kraju dana u kojeg trenera valja imati ako ne u njega. Nekada mozes sve dobro da uradis, a ipak da izgubis, ali realno veliko je uzivanje gledati ovosezonski Partizan i kako god da izgleda kraj sezone voznja je bas dobra i posebna.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...