Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ali kako su me izuli iz cipela na početku...sudaranje, gubljenje lopti, gaženje linija...bio sam ljubičast posle tri minuta, a šira familija im imala štucavicu. I onda, od 23:6, kao da je nako upotrebio neuralyzer, kreće nova utakmica u nekoj novoj dimenziji. Opet utakmica sa nekoliko heroja od kojih je svako imao svoju sekvencu u različitim periodima i na kraju šest igrača sa indeksom preko 15. Plus Smailagić u epizodi kako biti jedan od junaka sa učinkom od jednog skoka i dve blokade za 15 minuta.

 

Još jednu stvar smo pokazali sinoć, a to je da umemo da odigramo i pametnu odbranu, dobro pripremljenu i dobro realizovanu. Mnogo pročitanih protivničkih akcija i ukradenih lopti, a da to pritom nije odbrana "u kost" uz ogromno energetsko trošenje.

 

Divna, divna utakmica.

  • Like 14
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

 

 

Upravu je čovek - vidiš da se samo guraju

 

16 minutes ago, Barkley#34 said:

Nakon početnih 0/6 za tri poena, do kraja smo šutirali 9/13.

 

Singlton za 24 minuta +12 na terenu, Vasa +1 za 28,5 minuta. Kod nas Papa -17 za 8,5 minuta.

 

Kako ovo sunceti???

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ako negde iskrsne snimak celog meca, zamolicu vas. Ja sam sinoc bio olešen od rakije, nocas i jutros su posledice (for better or worse) i dalje tu. 

 

Dakle, znam šta mi je ciniti sledeći put - domaća šljiva na Uvačkom Raju. Ubice me KK Partizan, ali makar će u plejof 😶

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Teško da postoji ljepši kraj radne nedjelje od postEL petka 🙂

 

Kakav meč, kakva pobjeda 😍 7 pobjeda na gostovanjima, u sezoni u kojoj smo proglašeni (i od nas samih) klasičnom domaćicom od tima, i to protiv aktuelnog šampiona, kojem gori pod nogama.

 

Još jedna fantastična reakcija tima nakon lošeg početka. Imam osjećaj da mi igramo paralelno dva meča. Jedan sa protivnikom i drugi, važniji, sami sa sobom. Nekako smo u fazonu, ma nije bitno što oni pogađaju i koji je rezultat, ajmo samo sebe da dovodimo u red iz posjeda u posjed, pa kad to dođe na željeni nivo, neće uopšte biti bitno ko je prekoputa i koliku prednost imaju. 😁 

 

Definitivno bi ovi loši ulasci u meč mogli ozbiljno da nas koštaju protiv najvećih zvjerki (Efes jeste jedan od takvih, ali u poprilično specifičnoj situaciji) koje imaju i kvalitet i iskustvo da ti ne dozvole ni da pomisliš na preokret, ali isto tako dosta govore i o samopouzdanju tima i mogućnostima kada se uđe u full focus mode. Rekao bih čak da tu ponajviše igra ulogu onaj extra extra pas koji smo ovih dana komentarisali, i to prije svega na psihičkom planu. Jednostavno, u svakom trenutku pokazuješ vjeru u saigrača i daješ mu priliku da on bude taj koji vrši egzekuciju. Protivnik sve manje može da se fokusira na pojedinca, ne zna odakle opasnost dolazi, a igrači dobijaju na samopouzdanju i spremni su u svakom trenutku da daju doprinos. Ono od sinoć je praktično definicija timske pobjede.

 

Ide sad maksimalna priprema za Oly, imamo vremena i za oporavak i da se utegnemo maksimalno. Preozbiljni su, i biće preteško, ali ne smijem ni da pomislim kakav bi boost bila pobjeda u tom meču. Doslovno otvaranje vrata Raja. 🤐

 

I samoooo Partizaaaaan... ❤️

  • Like 15
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dzep said:

Lesor tri utakmice neigranja i 10k evra

 

U nekom drugom svetu bih reagovao ovako ili onako, ali sad me apsolutno baš briga, u fazonu sam nek odmori za EL 😃

 

3 minutes ago, Cooper said:

To je najveća kazna u istoriji ABA lige.

 

 

Protiv CedOli i Igokee kod kuće i FMP u gostima. Dobrotm.

Link to comment
Share on other sites

Čekam kraj sezone da se pospem pepelom, ali ovo je najveći naš napredak - stvarno kvalitetni timovi dobijaju u gostima a to nikako nije bio naš zaštitni znak proteklih godina, koje god takmičenje da smo igrali. Ukoliko odeš i dobiješ u Kaunasu, Istanbulu 2x, Bolonji, dobiješ CZV u Pioniru, to stvarno nešto znači. 

 

A sad spektakl u petak, ne mogu da dočekam 

E da, evo vam 99% proveren info, Balša počinje da trenira za par dana, na vreme 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Mnogo pročitanih protivničkih akcija i ukradenih lopti, a da to pritom nije odbrana "u kost" uz ogromno energetsko trošenje.

 

Ma ovo postaje neverovatno. To povremeno nisu one presečene lopte gde se neki igrač baci ili makar izvije da preseče pas, nego situacije gde strana pomoći dodje tačno tamo gde će biti pas, bukvalno uleti lopta u ruke.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...