Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Krenuli iz Mjuniha...pun utisaka...druzenje sa prijateljima...Lesor bratina...po gradu sinoc brdo Grobara...zapao mi za oko klinac pored terena u crno beloj majici koji je pevao pesme sa nama barabar...mislim da je imao zelju da uleti na teren posle trojke Madara😀😀😀buduci Giga Zelenovic😀imam brdo fotki iz i oko Arene ali mi je tehnolodzi teza strana...

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 2:10 AM, kendrick said:

To što ti pričaš  je da postoji value u klađenju na Partizan, kao što npr. dvojka u Tel Avivu takođe ima dobar value pošto je domaćin na 1.30-1.40. 

 

Sve u svemu, meni se čini da je utakmica u Minhenu pa skoro 50/50, uzeći sve stvari u obzir. Ima i do toga da navijači suprotnog tabora često precene ili potcene ove druge - možda sam i ja taoc toga pošto verujem da 1.30-1.40 u Tel Avivu ako je Makabi bez Lorenca nije realna kvota. Tu mi je ipak malo precenjen Makabi, pre nego što je to slučaj sa Bajernom, pomenuo je neko danas, 1.74 je zapravo 57.5% verovatnoća pobede - što je relativno blizu fifti fiftiju. 

 

I eto, ispostavilo se da sam ipak bio u pravu - kvota na Bayern od 1,74 je prosto bila smesna ako oni ne mogu da racunaju na Huntera.

 

Potpuno je nebitno da li su oni namucili Barcu, mogli su i da ih pobede, kvalitet njihovog igrackog kadra je prosto za dno EL. Sto je nekako i logicno ako se zna da stalno igraju bez Lucica, evo sad i bez Huntera i Winstona (iako ovaj poslednji i nije toliko bitan).

 

Drugo, Partizan nije onaj Partizan kod Vujosevica koji je imao 7-8 igraca i za koji je svako odsustvo moglo da bude fatalno. Osim Lessorta i LeDaya koji bas i ne pokazuju znake umora/zamora materijala, njima mozes da uzmes bilo kog drugog igraca i to ce i dalje da bude ekstremno opasan tim. Pritom, pricamo o ekipi koja sad ima 9-2 u poslednjih 11 meceva, koja je vezala 4 pobede i o ekipi koja je svoj kvalitet nadogradila neverovatnom kolicinom samopouzdanja. Pa oni su jedva gubili meceve i kada su bili u totalnom bunaru od forme, sada tesko da ekipe poput Bayerna mogu ista protiv takve kolicine kvaliteta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, goldberg said:

 

I eto, ispostavilo se da sam ipak bio u pravu - kvota na Bayern od 1,74 je prosto bila smesna ako oni ne mogu da racunaju na Huntera.

 

Potpuno je nebitno da li su oni namucili Barcu, mogli su i da ih pobede, kvalitet njihovog igrackog kadra je prosto za dno EL. Sto je nekako i logicno ako se zna da stalno igraju bez Lucica, evo sad i bez Huntera i Winstona (iako ovaj poslednji i nije toliko bitan).

 

Drugo, Partizan nije onaj Partizan kod Vujosevica koji je imao 7-8 igraca i za koji je svako odsustvo moglo da bude fatalno. Osim Lessorta i LeDaya koji bas i ne pokazuju znake umora/zamora materijala, njima mozes da uzmes bilo kog drugog igraca i to ce i dalje da bude ekstremno opasan tim. Pritom, pricamo o ekipi koja sad ima 9-2 u poslednjih 11 meceva, koja je vezala 4 pobede i o ekipi koja je svoj kvalitet nadogradila neverovatnom kolicinom samopouzdanja. Pa oni su jedva gubili meceve i kada su bili u totalnom bunaru od forme, sada tesko da ekipe poput Bayerna mogu ista protiv takve kolicine kvaliteta.

 

Brate, ti si mogao i pred utakmicu u Kanasu da kazes da je Partizan favorit, pa nakon utakmice opet ne bi bio u pravu. To sto je epilog bio onakav kakav si ti predvidjao (kao i dobar deo ljudi) ne znaci da si ti u pravu a kladionica u krivu, jer se oni vode svojom trzisnom logikom, imaju svoje trzisne uslove koji nisu samo kosarkaski (ili fudbalski), odnosno nacin na koji generisu kvote nije ultimativni vodic za koji tim je bolji. Sa time receno, bitno je i napomenuti da tim koji sedi na 2.00+ ne moze da se smatra favoritom, kao sto ni Bayern na tih 1.74 nije bio izgledni favorit, vec tek 7.5% sa vecim sansama za pobedu, sto se ispostavilo kao off prediction... sto se desava svakog dana, vikenda, kola...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Barkley#34 said:

Publika u pozadini. Grobari su upalili telefone pa je ispalo moćno i u prenosu i na slici.

 

Ne kapiram da li ste uspeli da izbacite seljacine iz svojih redova ili ste jednostavno fantasticna kosarkaska publika, ali svaka cast za ponasanje na tribini. Ima tu uvreda, pevanja pogrdnih pesama i svasta, ali to bukvalno sve spada pod normalu navijanja. Incidenta bez. Svaka cast.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Ne kapiram da li ste uspeli da izbacite seljacine iz svojih redova ili ste jednostavno fantasticna kosarkaska publika, ali svaka cast za ponasanje na tribini. Ima tu uvreda, pevanja pogrdnih pesama i svasta, ali to bukvalno sve spada pod normalu navijanja. Incidenta bez. Svaka cast.

 

Pojedinci su ipak morali da ispolje svoj zatucani balkanski mentalitet ubacivanjem upaljača i čega sve već na parket, pa je i utakmica na minut dva prekinuta. Srećom, ovaj put su stvarno bili pojedinci. Nikad se neće iskoreniti to ponašanje, vuk dlaku menja ali ćud nikada. 

Ali i pored toga, držim da smo pismena košarkaška publika, verovatno najbolja u Evropi. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Alex_Serbia said:

Jos kada bi mogli da prestanu sa sisaj Zvezdo svaki put kada Partizan povede i/ili pobedi na mecu, bilo bi sjajno. Na svakom mecu, Arena ili gostovanje, grupa imbecila me tera da propadnem u zemlju od blama.

 

@John Terry

 

U pravu si. Izvinjenje. 

Edited by Instinkt
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Navijanje bilo super, obzirom da dijaspora vrlo cesto navije totalno bez osecaja, ono, tekma se lomi, oni zapevaju himnu(ups... sad sam i ja dijaspora, mi). Ovog puta vrlo sa oscajem, atmosfera perfekna, smeo bih da tvrdim da je 2/3 bar bilo nasih navijaca. Pogrdna skandianja u prihvatljivom obimu, cemu vrv mozemo da zahvalimo odsustvo "najvernijih", iliti navijaca bez rominga. Mnogo im hvala, mogli bi da pocnu i domace da preskacu. Moj utisak je da smo ih krajem druge i u celoj trecoj cetvrtini pojeli defanzivno. Zabar se koprcao, bilo je i sahovske partije, ali realno nisu imali mesa da se posibaju, jer su zaista izmasakrirani povredama. Samo mi nije jasno zasto je zaboravio Jaramaza u 2. poluvremenu, a jade nam je pravio i ofanzivno i defanzivno u prvom poluvremenu. Forumaska ekipa za svaku pohvalu, jos jednom hvala za sal i prijatno vreme provedeno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...