Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

36 minutes ago, Kooineeperk said:

Kod nas moze i da se istupi iz takmicenja bez posledica... 

 

Evroliga je ozbiljna organizacija, ABA, KLS, KSS i sama Srbija na tom sportskom polju moraju jos mnogo da napreduju. 

 

 

Ufff... 

Cinjenica je da su ABA, KLS i KSS samo u nazivu organizacije, ad elovanjem blizi bandi, Evroliga je daleko od ozbiljne organizacije. Ne moze se ozboljnim nazivati neko ko svoja sopstvena pravila tumaci svaki dan na drugi nacin, menja pravila tokom sezone i kako im se dune i ostale gluposti. Da je za prve tri pobrojane svemirski brod- jeste, ali to je i dalje ne cini ozbiljnom organizacijom.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Meni je takođe žao što sada ne možemo imati nešto slično. Ali je i bolje tako, neko zlo doba, lako je u ljudima probuditi emocije ali se istovremeno gasi razum tako da mogućnosti za incidente imaš na pretek.

 

I dalje sam na stanovištu da se treća utakmica ABA serije prošle godine nije smela igrati. Bilo je apsolutno nebezbedno za sve učesnike, kako za igrače tako i za publiku. Takođe, nisam siguran da li bi mi Pionir prošao bezbednosnu kontrolu za održavanje utakmica poput derbija, al dobro, to je već neka druga priča (svejedno, Vesiću jebem ti mater!)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Jesam li ja jedina budala koja žali za vremenima kad je bilo obostrano navijanje na derbiju?

 

Kad je Niš sposoban da organizuje derbi i dolazak navijača iz svih krajeva Srbije za KRK, a Beograd nije. A porediti uslove, logistiku, broj ljudi u žandarmeriji Beograda i Niša.. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Instinkt said:

 

Kad je Niš sposoban da organizuje derbi i dolazak navijača iz svih krajeva Srbije za KRK, a Beograd nije. A porediti uslove, logistiku, broj ljudi u žandarmeriji Beograda i Niša.. 

Zandarmerija u Nis bije bez milosti, a i na gostovanjima su zajebani - onomad izbubecase u sred Beograda batu na Aleka i batu na Malog. :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Ništa od gostujućih navijača.

Jesam li ja jedina budala koja žali za vremenima kad je bilo obostrano navijanje na derbiju?

Da, da, ona divna vremena kad su se gađali raketama sa jedne strane Pionira na drugu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, desilo se na košarkaškom derbiju pre te tragedije na JNA. Mislim da je nekom dečku slonljena ruka tada.

 

41 minutes ago, Kronostime said:

Zandarmerija u Nis bije bez milosti, a i na gostovanjima su zajebani - onomad izbubecase u sred Beograda batu na Aleka i batu na Malog. :classic_biggrin:

Malo. :classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, da, ona divna vremena kad su se gađali raketama sa jedne strane Pionira na drugu.
Bio sam na ovom derbiju.
Ja sam uvek za to da budu navijači oba tima ako je moguće organizovati da niko ne bude povređen.
Ako nije jbg onda nije vredno.. I to mi je poražavajuće za nas kao društvo.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Instinkt said:

 

Kad je Niš sposoban da organizuje derbi i dolazak navijača iz svih krajeva Srbije za KRK, a Beograd nije. A porediti uslove, logistiku, broj ljudi u žandarmeriji Beograda i Niša.. 

Ne znam kako ne kapirate da naravno da su sposobni da organizuju, pa organizovalo se godinama, samo neće. 

 

Ne isplati im se, ni gradu tj policiji ni klubovima, jednostavno je lakše za svakoga. Ja se slažem da je bolje kad ima gostujućih, ali opet kapiram rezon u kome se klubu ne isplati glavobolja eventualnog sranja (koje je vrlo verovatno) zarad emotivnog faktora, i to 10+ puta u toku sezone, računica je jasna. 

Link to comment
Share on other sites

Pritom treba misliti i na bezbednost van dvorane, ne samo unutra. Rizik zajednickih derbija je daleko veci napolju. 

 

Drustvo gde ti preti fizicka ugrozenost jer nosis obelezja nekog kluba, nije vredna prisustva oba navijacka tabora, imho. Nikada nije, nikada nece.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mfmilan said:

Da, da, ona divna vremena kad su se gađali raketama sa jedne strane Pionira na drugu.

Postoji vrijeme i prije tog 😉

 

PS godinama se pitam da li je ta zastitna mreza toliko skupa kao sto se koristi u grckom derbiju. Pa nisu milioni u pitanju vec vec hiljade evrica i problem rijesen makar u hali.

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

Kod nas moze i da se istupi iz takmicenja bez posledica... 

 

Evroliga je ozbiljna organizacija, ABA, KLS, KSS i sama Srbija na tom sportskom polju moraju jos mnogo da napreduju. 

 

Ne moze biti ozbiljna organizacija koja ne moze da da odgovor na jednostavno pitanje o tome kako se odlucuju ucesnici takmicenja sledece sezone.

 

Mi do kraja juna nismo znali da li ce igrati Bursa ili ce igrati Partizan, da li Valencia, da li Joventut. Sad ne znamo sta ce se desiti ako pobednik i finalista EC budu neki klubovi koje oni ne zele, pa da onda gledamo nesto tipa "umesto finaliste (ako je tipa COL) ide KKP koji dobija WC, sampion (tipa Hapoel TA) ne ispunjava uslove, eno ga Virtus koji mase sa milionima evra".

 

To se lepo resilo u fudbalu, em ti se isplati da igras, em svako igra ako izbori kroz domace prvenstvo plasman kroz takmicenje.

 

Dakle, pravilnije bi bilo reci da je EL u toj hvale vrednoj konkurenciji najozbiljnija organizacija, ali to vise govori o regionalnoj ligi, a pogotovo o KLS.

 

Sto se tice karata za gostujuce navijace, vidim da su ovde mnogi za prisustvo i jednih i drugih i to je u redu, ali nije realno. A ako nije, onda ne mozemo govoriti da neka tamo Igokea mora da obezbedi karte za navijace KKCZ - prvo da podjemo od svog primera i otvorimo vrata svojih hala za gostujuce navijace, pa onda da se zgrazavamo kad drugi nece da nas puste u svoje hale.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Instinkt said:

To se nikad nije desilo. 

Na Jna je sa južne tribine ispaljena raketa '99, kada je poginuo Aca Radović. 

 

22. novembra 1997. na Derbiju u Pioniru sa Zvezdine strane je ispaljena raketa na Partizanovu tribinu. Pogođen je dečko po imenu Goran Obradović, slomljene su mu obe kosti na podlaktici. 

 

Petorica vinovnika događaja su dobili zatvor od 15 do 25 dana. 

 

30. oktobra 1999. na stadionu Partizana od rakete ispaljene sa južne tribine poginuo je Aleksandar Radović. 

 

Osmorica su osuđeni na zatvor od 8 do 23 meseca. 

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

 

22. novembra 1997. na Derbiju u Pioniru sa Zvezdine strane je ispaljena raketa na Partizanovu tribinu. Pogođen je dečko po imenu Goran Obradović, slomljene su mu obe kosti na podlaktici. 

 

Petorica vinovnika događaja su dobili zatvor od 15 do 25 dana. 

 

30. oktobra 1999. na stadionu Partizana od rakete ispaljene sa južne tribine poginuo je Aleksandar Radović. 

 

Osmorica su osuđeni na zatvor od 8 do 23 meseca. 

 

Žalost plakati države...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...