Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

 
ne znam kako se tačno određuje igrač za titule. ako su igrači za titule oni koji šutiraju samo otvorene šuteve i dodaju samo sigurne pasove, onda se ne slažem.
verovatno ja imam dijametralno suprotnu vizuru, pošto mi je i punter super igrač a omašio sam kod trifketa, tako da eto.

To su igrači koji će napuniti koš ali ne i igrači koji će pametno zatvoriti utakmicu, stati na loptu…oni će recimo zadnjih pet minuta odigrati isto kao sto su igrali i do tada.

To i razlikuje te top igrače tipa trenutno Vezenkov, Klajburn, Vilbekin, Laprovitola…od vrhunskih tipa Micić, James, Mirotić, Slukas…
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, medobrundo said:

 

Nisam siguran, možda preterujem, ako bih ipak dodao, ne znam koliko je relevantno za ovu diskusiju.. da je Vildoza osvojio titulu u Španiji.. i da je bio MVP finala.

 

Ovo ne moze biti istina, KKP ima znacajno bolje igrace i veci budzet :smiley59:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Patriota iz kauca said:


To su igrači koji će napuniti koš ali ne i igrači koji će pametno zatvoriti utakmicu, stati na loptu…oni će recimo zadnjih pet minuta odigrati isto kao sto su igrali i do tada.

To i razlikuje te top igrače tipa trenutno Vezenkov, Klajburn, Vilbekin, Laprovitola…od vrhunskih tipa Micić, James, Mirotić, Slukas…

 

pa vidi, vildoza je u aktuelnom derbiju odigrao poslednjih 5mins bolje od cele tekme, koju je odigrao prilično dobro.

takođe, u timu od 12 igrača, ne moraju svi da budu ti koji će "stati na loptu". uostalom, tu je i trener koji diktira ili makar sugeriše tempo tekme, tj način privođenja neke tekme kraju.

 

e sad, spominješ majk džejmsa i spasu-vasu kao igrače koji će pametno zatvoriti tekmu & stati na loptu, pa su zato vrhunski; ja se slažem da su oni vrhunski igrači ali mi se ujedno ne uklapaju u taj opis koji si ponudio.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Postoje igraci koji se sa pritiskom osvajanja "necega" ili pritiskom bitnoce meca bore slabije ili bolje ali je tesko uniformisati sve to. Generalno su i igraci i treneri koji su osvajali "nesto" u prednosti ali ni to nije sveto pravilo. Previse je tu detalja i ne zavisi od njih samih sve. Po meni su sto se tice Aba lige u prednosti u odnosu i na vildozu i pantera npr ivanovic i dobric pa i luka mitrovic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

zasto bi midrange papapetrua, koji je automacki bio okarakterisan kao neke frljoke, pojma nemam.

 

a svaka cast za kremansko prorocanstvo na 68-63 @goldberg

( :

edit

za tekme koje se obavezno zavrsavaju sa 5 razlike ili manje kod ekipa slicne jacine, moras da se vratis deloreanom 10ak godina u proslost, kada je broj napada bio manji i napad trajao duze, na postavljene odbrane.

 

Dakle, Radonjiceva sezona 2016/17 je bila 10 godina u proslosti? Finale EL ove sezone je bilo takodje deset godina u proslosti? Nisam znao.

 

Covece, imamo tri meca KKCZ koja su se zavrsila u EL nekom minimalnom razlikom ili su otisla u produzetak. To sto ti volis da gledas meceve koji su gotovi nakon poluvremena i navijas da X igrac ubaci 50 poena i podeli 15 asista je tvoje pravo, samo nemoj svoje misljenje da nameces i ostalima.

 

Za mene je kosarka sport u kojem dve ekipe daju poslednje atome snage da bi pobedile jedna drugu i ne odustaju i na -10. Ove revijalne turnire "oprostaj Spanoulisa" ili "Miskovi mega momci protiv Mega Leksa" ni ne gledam, pripremne turnire gledam samo zato sto sam se uzeleo kosarke. Sa druge strane, pik Bogdanovica i Udoha i blokada Kuzmica je esencija kosarke, a to se nije desilo pre 10 godina.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goldberg said:

Za mene je kosarka sport u kojem dve ekipe daju poslednje atome snage da bi pobedile jedna drugu i ne odustaju i na -10. Ove revijalne turnire "oprostaj Spanoulisa" ili "Miskovi mega momci protiv Mega Leksa" ni ne gledam, pripremne turnire gledam samo zato sto sam se uzeleo kosarke.

 

Prestao sam davno da gledam NBA iz istog razloga a ljude koji se oduševljavaju takvom igrom ne smatram ozbiljnim niti diskutujem sa njima o košarci.

 

Svaka čast tim igračima, sigurno su najbolji na svijetu individualno gledano, ali više vrijede dva poena u utakmici u kojoj ti se protivnik okačio svom težinom o jaja 40 minuta, nego trideset u onoj u kojoj navučeš neku bolest na kičmu od promaje u odbrani.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

EL kosarka ce uvek da bude kosarka na manji broj poena. To je dokazalo i finale EL koje nije bilo gledljivo sa aspekta kvaliteta, ali su se obe ekipe ubile da svom protivniku onemoguce lagane poene i itekako se radilo u odbrani.

 

Recimo, KKCZ je poslednja tri meca igrala tri neizvesne zavrsnice i dobila. To su mnogo vrednije pobede od "ah, pa jel to oni vode 52:45, pa ko ce da se cima sad kad nam ne ulaze sutevi, eto vec je 62:51, ma neka ide zivot", mec se zavrsava sa 89:69.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

 

Prestao sam davno da gledam NBA iz istog razloga a ljude koji se oduševljavaju takvom igrom ne smatram ozbiljnim niti diskutujem sa njima o košarci.

 

Svaka čast tim igračima, sigurno su najbolji na svijetu individualno gledano, ali više vrijede dva poena u utakmici u kojoj ti se protivnik okačio svom težinom o jaja 40 minuta, nego trideset u onoj u kojoj navučeš neku bolest na kičmu od promaje u odbrani.

 

Ne bilo ti tesko, nadji negde Boston - Miami od pre par meseci ...

Uglavnom se slazem  sa tvojim upisom ... osim sto to ne vazi za PO

BTW, uvezbali su ubacivanje bele tehnike do max ... pa ti brani to. Nije to samo promaja, ima i puno skill-a

Edited by Plant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sam B said:

 

Pre neki dan razmisljam, jebote Argentinci na kecu trenutno imaju Kampaca, Vildozu i Laprovitolu 🙂

 

Mi bre samo mozemo da sanjamo takve plejeve. Kako smo toliko zglajznuli?

Pogodilo im se, ne zbog sistema.Zato su na ostalim pozicijama, najblaze receno poluprosecni,ako izuzmemo Deck-a.Izvinjavam se na off topicu

Link to comment
Share on other sites

Kosarka u NBA obicnom lajku mozda i nema nekog smisla zbog tankovanja, pikova, sejleri kep i jos po nekih stvari koje se cine besmislenim onima koji iskljucivo gledaju evropsku kosarku. 

Ljudi ne kapiraju da su to zapra fransize, da postoje mnoga pravila i da je poslovanje vrlo transparentno, pa tako u svakom momentu mozes imati sve detalje koji te zanimaju, dok u sopstvenoj zemlji nemas pojma koliki je budzet Zvezde, Partizana, FMP-a... 

NBA timovi unapred imaju targete, i vrlo cesto jos pre pocetka sezone su svesni svojih dometa. Otuda i spremnost da izgubis mnostvo utakmica, ali da napravis igraca, sto je u Evropi neoprostivo. Kada se to radi u Megi, klub se izigrava ruglu. 

Ali kad krene PO u NBA, dobijamo najbolje od kosarke na celom svetu, svodelo se to nekom ili ne. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

To sto ti volis da gledas meceve koji su gotovi nakon poluvremena i navijas da X igrac ubaci 50 poena i podeli 15 asista je tvoje pravo, samo nemoj svoje misljenje da nameces i ostalima.

 

nije da volim, već kažem da je to nekakva realnost, zahvaljujući promeni u logici kojom se basket igra u aktuelnih 10ak* godina

 

*nije da je promena krenula odjednom i pomerila se za 100% u nekom novom smeru, kada već pominješ radonjića i neke zvezdine notable uspehe (koji su btw u euroleague došli iz te neke brže, na odbranu koja je nepostavljena košarke, zahvaljujući q. milleru i t. kinseyju).

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa @uinida je promena u samoj igri dovela do više blow out-a. Drugi razlog je i to što ima više utakmica, pa se desi da 1-2 minuta pred kraj igrači puste utakmicu kao partizan pre neki dan.

 Naravno da bih i ja voleo kao @goldbergda je više/svaka tekma na nož i borba do kraja, ali tu ima i do promene igre i kao što rekoh do broja utakmica.

Osim toga mislim da je razlika od 10 poena ono što je nekada bilo 5 poena pa  deo nas matorijih ima tu percepciju da je poraz od 10-12 razlike razbijanje, a nije 

Edited by Milos 3.14
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...