Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ta poganstina koju ima ga je pored skilla i napravila jednim od najvecih EL igraca ikad. Stvarno nevjerovatna kombinacija poganstine i BBIQ-a, nesto slicno Draymondu u NBA. Mladi Rudy je bio bogovski igrac za EL prilike, dominantan i u napadu i u odbrani. 

Da da. Pricali smo o tome. Nije samo sto je ljiga (Pnini), nego sto je ljiga i uz to te redovno natrpa

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ta poganstina koju ima ga je pored skilla i napravila jednim od najvecih EL igraca ikad. Stvarno nevjerovatna kombinacija poganstine i BBIQ-a, nesto slicno Draymondu u NBA. Mladi Rudy je bio bogovski igrac za EL prilike, dominantan i u napadu i u odbrani. 

Da je bio los igrac ne bi nikoga nervirao ... stvarno je bio paklen jedno vrijeme,

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Instinkt said:

 

Nisam siguran koliko danas možeš da sačuvaš takvu informaciju, danas imaju trening. Ako se bude skidao, igraće, u suprotnom, na fizikalnu 😄

 

Iz aviona se videlo da smo se spremali za 30 minuta Tavaresa.  Ovo je zadnji info:


 

Quote

Na sreću Madriđana, snimak je pokazao da nije ništa strašno i 221 santimetara visoki košarkaš mogao bi već u četvrtak da bude dostupan, ali pitanje je da li španski velikan želi toliko da rizikuje.

 

 

Ja mislim da će da rizikuju itekako. Da su dobili, možda bi probali bez njega, ali bi se i onda skidao. Ovako, biće "lipsaj magarče" dok god te noge nose.

Na nama je da ga napadnemo svim silama, nateramo na puno izleta van reketa, puno jurenja bekova. Tj da mu time povećamo trošenje i smanjimo minutažu.

 

To je prvi korak. Drugi je adaptacija na smallball. Definitivno očekujem Kornela u sastavu na sledećoj tekmi. Kornel bi mogao da bude odličan mečap za Smajlija, što se njih tiče. Vrlo pokretan, može da izađe na taj šut.

Ili će probati više Rendolfa, pokazao je pre nedelju dana da može da uhvati ritam sa malo više minuta.

 

Kao što oni traže rešenje za KPa, tako mi tražimo za Deka. U teoriji bi Janis bio idealan, ali malo reći da to nije funkcionisalo sa njime u prvom meču, ni na jednoj strani terena.

 

Ali koliko je to nama težak zadatak, toliko je KP još teži za njih. Dek napada direktno, "na silu", niski post, guženje, poneki šut iz izolacije. Kevine se neuporedivo više kreće, koristi blokove i bez lopte i sa njom. Jako je teško reći nekom igraču "e ti si flaster, zalepi se za njega". Taj neko treba da izbegne recimo 2 bloka bez lopte i onda ako to uspe, da sa visokim odradi odbranu pika kako treba. 

 

Mada ok, jasno je da će biti veći fokus odbrane i da je baš suludo očekivati i približan učinak kao sinoć. Ali to znači više prostora za ostale. Naročito Ledeja i Nanelija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Sada su šanse Partizana za plasman na fajnal for procenjene na 1,85, dok su izgledi Reala dobili koeficijent 1,95.

Kada je reč o kvotama za osvajanje Evrolige, Partizan se i tu sve bolje kotira, pa je kvota sa 13,00 pala na samo 8,00, po čemu su peti favoriti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nerealna kolicina srece. Gledanost na SK probila granice, a ovi momci jos jednom pokazali od cega su napravljeni. Kad pomislim da je vecina ovih momaka prosle godine izgubila od Burse, tek onda se vidi ogroman Zeljkov pecat. Sa tim u vezi, neverovatne su mi 4 situacije:

1. Pre meca na konferenciji Zeljka pitaju o ocekivanjima navijaca pred cetvrtfinalnu seriju gde bi ocekivano bilo da on kaze kako je Real favorit, kako cemo mi dati sve od sebe i to je to. A on odgovara sa – zelimo da se ambicija navijaca prelije na igrace time pokazujuci da i on veruje da mozemo.
2. Juce smo startovali sa 2 lika koji imaju 22. godine. Koliko vere moras da imas i koliko time pokazujes svim igracima da je njihov doprinos jako bitan. To se vraca i preko njih dvojice a i preko Madara kasnije u toku meca.
3. Koliko su igraci bili fokusirani i na pocetku, a narocito na kraju utakmice. Bukvalno nista slavlje, uradjen je prvi korak i sad idemo na sledeci. Cak i Lesor koji je lozana smiruje situaciju.

4. Juce Zeljko spomenuo kako se nada da najzad ljudi koji su se cudili kad je Panter postao kapiten shvataju njegovu odluku. Moram priznati ja sam bio medju tim ljudima, neverovatna mi je transformacija Pantera koja se desila. Bukvalno je lik bio brutalan strelac koji igra za sebe (tipican tip igraca - trpac sa klupe u NBA), a trenutno je vodja ove ekipe i to ne pisem samo zbog sto je clutch.

 

Jos jednom bravo, i uzivajmo u ova 3 ili 4 meca koja su nam ostala, kako god se budu zavrsili. Ne mogu da docekam spektakl u Beogradu. Sa tim u vezi, zna li se nesto oko karata?

Edited by Magia
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, realno *w said:

 

Iz aviona se videlo da smo se spremali za 30 minuta Tavaresa.  Ovo je zadnji info:


 

 

Ja mislim da će da rizikuju itekako. Da su dobili, možda bi probali bez njega, ali bi se i onda skidao. Ovako, biće "lipsaj magarče" dok god te noge nose.

Na nama je da ga napadnemo svim silama, nateramo na puno izleta van reketa, puno jurenja bekova. Tj da mu time povećamo trošenje i smanjimo minutažu.

 

Ako je informacija tačna, nema sumnje da će ga skidati, nisu u situaciji da ga čuvaju i odmaraju. 

 

1 hour ago, realno *w said:

Kao što oni traže rešenje za KPa, tako mi tražimo za Deka. U teoriji bi Janis bio idealan, ali malo reći da to nije funkcionisalo sa njime u prvom meču, ni na jednoj strani terena.

 

Meni se čini; mada ostavljam prostora da grešim, Janis je ušao umesto Zeka na oko 4 minuta do kraja 1/4 i bila je to izmena poziciju za poziciju, spušten je na četvorku. Dal je došlo do sviča u prvom napadu Reala, gde je Dek imao 2+1, gde je Trifunović bio primarni defanzivac; već nakon toga JP igra na Jabuseleu, koji je užasan mečap za njega. Fizički je jači, a parira mu brzinom bez problema pa smo ga totalno izgubili u tom duelu na obe strane. Plus ga je Jabusele uterao u 3 lične. 

 

Dakle, Janis nije ni branio Deka. Da jeste, iskreno sumnjam da bi ga ovaj baš napunio i pravio probleme i na postu, i licem, kao Trifi, Naneliju. Ima telo za njega, i ako to bude duel, mislim da Dek ne može da isporuči kao u prvoj. 

 

1 hour ago, realno *w said:

Ali koliko je to nama težak zadatak, toliko je KP još teži za njih. Dek napada direktno, "na silu", niski post, guženje, poneki šut iz izolacije. Kevine se neuporedivo više kreće, koristi blokove i bez lopte i sa njom. Jako je teško reći nekom igraču "e ti si flaster, zalepi se za njega". Taj neko treba da izbegne recimo 2 bloka bez lopte i onda ako to uspe, da sa visokim odradi odbranu pika kako treba. 

 

Mada ok, jasno je da će biti veći fokus odbrane i da je baš suludo očekivati i približan učinak kao sinoć. Ali to znači više prostora za ostale. Naročito Ledeja i Nanelija.

 

Abalde ima fizikalije i brzinu da juri i kroz blokove, i davi Kevina na lopti. Ne znam što je van 12. Pritom i ofanzivno je potentan, može da ga napada i leđima, ulazom, a i šutem. 

Očekujem iskorak Nanelija, Zek svoje pošteno guli u oba pravca. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Kevine se neuporedivo više kreće, koristi blokove i bez lopte i sa njom.

U drugom ga je čuvao Gos.

1 hour ago, realno *w said:

Naročito Ledeja i Nanelija.

Nekako pre Naneli nego Ledej.

Ledej će u odbrani da guli protiv Jabuselea .

Edited by sasa965
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Instinkt said:

Ima li neka informacija za Tavaresa i stepen povrede? Kapiram da uopšte nije naivno, čim nije igrao maltene čitavo drugo poluvreme. Ne verujem ni da je iz predrostrožnosti, gulio je 20 minuta u prvom a previše bitan meč da se ne stisnu zubi; ako se može. 


Day-to-day vele da je izbjegao nesto ozbiljnije sinoc. Sad svakako ne bi znali njegov status do samog pocetka drugog meca bez ako nije bas nesto kriticno bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čvarkov said:

Pre utakmice je bilo u spoileru.

 

Sad ste zaslužili da gledate dok ne predjete na novu stranicu. :classic_biggrin:

 

Čestitke i uživajte, kontam da je osećaj sjajan! (bez tata fazona da ću možda i ja nekad osetiti hehe) :classic_biggrin:

 

Qq63WZ.gif

 

:classic_tongue:

 

 

aJrUHyH.gif

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Svi koji kukaju za karte, trebali su sezonske da uzmu, toliko je prosto i jednostavno, znalo se da ce sezonska svakako da se isplati sa tolikim brojem utakmicama, F8 je bio samo bonus ako se plasiramo tamo.

 

Mislim i ovo sto kukaju, to je ono nase, kukas i onda nakon 2 minuta kupis, tako da ocekujem da ce sve karte da nestanu kroz nekih 10 minuta, svih 7500.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve bi to bilo do jaja da mogu doci na 50% plus tekmi.

 

Po ovome ispada da su 2 tekme top 8 i 4,5 regularne sezone kao jedna sezonska. I kupim istu i onda to moje mesto stoji prazno XY utakmica i klub nije u stanju da to moje mesto proda tih XY puta i time ostvari dodatnu zaradu. Malo nelogicno.

 

A nije frka da se plati, nego naci devojke koje ce doci za 50e. 😄

 

Edited by greenenvy
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...