Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

7 hours ago, 40Wins said:

Vratio sam se sa Tvitera, splasnuo mi entuzijazam. Otvorili su mi oci da smo imali pristrasno sudjenje... U Realu, u Madridu. 

 

Imali ste odlicno sudjenje. Bio sam siguran da ce nakon ona tri ofanzivna faula svirana Realu, krenuti zesca kompenzacija. A ipak nije. Plus onaj faul Musi, iako cist faul, nisam nikad video da Realu tako sude u Madridu, sto se videlo i po reakciji navijaca. Malo je falilo da krenu predmeti na teren 😄 sto dovodi do zakljucka da je publika kulturna kad je sudjenje po volji istoj. Cim malo to izostane, odmah pobuna 🙂 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, KockoOblo said:

Izlazak Tavaresa je sjebao koncepciju i njima i nama. Rekao bih, više nama.U trećoj četvrtini nismo znali šta ćemo sa loptom.

Nemam vise plusica ali se kanim na ovu temu da napišem nešto.

Mi smo se sporo adaptirali na nedostatak Tavaresa.

Plus lične Alena i Zeka su poremetile geometriju ekipe jer obojica nisu mogli sa 4 lične da budu istovremeno.

Neka postava sa Zekom Alenom i Papom može da odgovori njihovoj sa dva visoka i Dekom. Plus Lesor sa bilo kim nod nasih na 4.

Zoc je pokušao sa Trifom malo da pokrpi poziciju tri i da je ušla ona trojka ostao bi on duže.

Elem ukoliko Tavares bude igrao početi kao i ovu, oni će se adaptirati ali ostaće više prostora u raketu.

Ukoliko ne bude igrao onda imamo dzebane na svim pozicijama i možemo da ih davimo.

Pohvala Madaru za ono zaletanje na skok kod suta Pantera. To je fokus. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ima li neka informacija za Tavaresa i stepen povrede? Kapiram da uopšte nije naivno, čim nije igrao maltene čitavo drugo poluvreme. Ne verujem ni da je iz predrostrožnosti, gulio je 20 minuta u prvom a previše bitan meč da se ne stisnu zubi; ako se može. 

 

U svakom slučaju, mislim da na Poarijea ne računaju bar do Beograda, a ako Tavares ne može, to je ozbiljan hendikep za Real. Čitava koncepcija se menja, small ball, i praktično iz mismeča Jabusele vs sve naše trojke i četvorke, mi dobijamo prednost sa Lessort Jabusele. 

 

Deck nas je juče umalo ubio. Kakav igrač. Mislim da, ukoliko Tavares ne bude mogao, to olakšava stvari i po pitanju branjenja Argentinca. Papapetru ima telo za njega, a ne bi morao da se rve u mismeču sa Jabuseleom. 

 

Slušam juče Puntera na PartizanBC, odmah na parketu ultra fokusiran- "this is just one win, we need 2nd, we need 2nd, c'mon"

Kasnije mirna i staložena izjava, nema euforije, max fokus, ne razmišlja o Beogradu, samo sledeća. Kakav mindset, sad je jasno zašto je on Željkov kapiten. 

 

I vidim, malo malo pa se provuče kako je Real loš, a mi odigrali brutalnu utakmicu plus imali dobro suđenje. Dobili 2 razlike trojkom u poslednjoj sekundi. 

Nešto se tu ne uklapa... ( :

 

Idemo dalje, igrači ne smeju da čekaju Beograd, dati sve što imamo u sledećoj, kao da je za meč na ispadanje. 

Real je Real. 

 

Inače, spektakularna utakmica, mislim da je cela košarkaška Evropa, svi ljubitelji košarke uživali. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Samo da čestitam i kažem da je kvota 3.7 uhvaćena juče ujutru još. 

 

Žoc očekivano bolji od Matea. Duži roster Reala plus malo sudije zamalo prevagnuli. Mrzi me da listam sad ceo topik nazad al za slučaj da niste komentarisali...mene zanima, kako Mateo ne vidi da Lesor prenosi loptu, da ga faulira odmah, dobije 15 sekundi za napad za pobedu i to pod uslovom da Lesor da oba (ima 73% u sezoni sa penala). Nego se kocka sa hero ball šutem ekipe koja ima 50% za 3 u utakmici. Dule/Radonja bi tražili 3 faula nad Lesorom, momentalno. A i Žoc isto. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, odupri se ludilu said:

Plus lične Alena i Zeka su poremetile geometriju ekipe jer obojica nisu mogli sa 4 lične da budu istovremeno.

 

Sinoc situacija, probija blok Musa, cini mi se, ili Hezonja... nije ni bitno, ide ceonom linijom, izlazna kretnja, sudar sa Trifunovicem, obojica padaju na pod, sudija gleda u Trifunovica i bukvalno kao da kaze "aha, ti nemas kredit, tebi cu sviram faul 🙂 "

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, odupri se ludilu said:

Neka postava sa Zekom Alenom i Papom može da odgovori njihovoj sa dva visoka i Dekom. Plus Lesor sa bilo kim nod nasih na 4.

 

Dek, to je sada već činjenica, predstavlja najveću pretnju (pravovremene lične na njemu bi mogle da pomognu u smanjivanju štete) . Uz neko eventualno Musino ludilo, to su dva problema koja se mogu ostaviti kao nerešena. Sa tim ćemo moći da plivamo. 

Link to comment
Share on other sites

Bgm, 25.04. polako ulazi u antologiju. Kecman pa Nolan Smit pa Panter. Kecmanova za sada najveći značaj ali Panterova lako može da preuzme tron.

 

Spoiler

Nama ciganima Nolanova najbitnija, normalno :s_d:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Princeton said:

 

Sto kazu fudbaleri, 1:0 je najtezi rezultat. Ostvarena je velika pobjeda, ali sada treba pripremiti ekipu mentalno da se odradi posao do kraja. Veliko je praznjenje u pitanju, a u drugoj utakmici se ocekuje totalno druga zivotinja za protivnika. Imaju dosta rezerve pre svega u Hangi, Hezonji i Musi - oni su odigrali veoma prosjecan prvi mec. Tavares ako bude igrao, svakako pravi problem samim svojim prisustvom. U drugom slucaju mozda se zapali small-ball postava Reala. Randolph iz prvog dodira ubaci trojku, Deck i Yabusele su u dobroj formi. Imace brzinu da bolje brane pick igru, sa malo pametnijom igrom bez nervoze.. bice totalno drugacija utakmica.

 

Uglavnom sa srecom, bolje jos jedan break, da se lakse igra kuci 😉

Isto očekujem bolje partije od prvopomenute trojke. Hezonja ih je držao u BG-u sa mislim četiri trojke u 3/4. Musa će hteti da se izvadi za greške od sinoć a Hanga će verovatno dobiti više prostora.

 

Opet, i mi imamo rezervu u vidu Eksuma, Nanelija, mooooožda Ćaće, a takođe se nadam da Ledeju neće ponovo nalepiti četiri faula. Deluje da je fokus takođe zadržan, pa ako ponovo dobro otvorimo biće im vraški teško. Čak i da ne počnemo kako treba, sinoćna utakmica je po ko zna koji put pokazala da se ekipa ne predaje i da uvek ima goriva za povratak u meč.

Link to comment
Share on other sites

Prosto je neprijatno ne komentarisati ovu vasu sezonu u superlativu.

 

Secam se onog klipa, kad se ismevao Zeljko, tamo na kraj jeseni, pocetak zime.

 

Ni tada mi nije bilo jasno kako se tako olako neko osmelio pred takvim kosarkaskim radnikom.

 

Sve u svemu:

 

"Nikad ne potcenjujte srce Sampiona".

 

Iskrene cestitke 🖤

  • Like 2
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Žoc očekivano bolji od Matea. Duži roster Reala plus malo sudije zamalo prevagnuli. Mrzi me da listam sad ceo topik nazad al za slučaj da niste komentarisali...mene zanima, kako Mateo ne vidi da Lesor prenosi loptu, da ga faulira odmah, dobije 15 sekundi za napad za pobedu i to pod uslovom da Lesor da oba (ima 73% u sezoni sa penala). Nego se kocka sa hero ball šutem ekipe koja ima 50% za 3 u utakmici. Dule/Radonja bi tražili 3 faula nad Lesorom, momentalno. A i Žoc isto. 

 

Ne pita se tu trener.

 

Apsolutno bi bilo suludo makar i pretpostaviti da postoji mogućnost da će Lesor da prevede loptu. Matijas je gledao da preda loptu, od momenta kada je krenuo da vodi, do predavanja lopte je prošlo recimo 5-6 sekundi, ne postoji ni najmanja šansa da trener koji se nalazi sa druge strane terena, dijagonalno, za 5 sekundi vikne igraču da treba faul, ovaj da to čuje i stigne da napravi faul.

 

To jedino može može da odluči Jabusele, koji je bio tu. Ali opet, upravo se završio tajmaut gde je trener rekao da se brani, pa to i nije baš realno očekivati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, rale said:

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="es" dir="ltr">¡Qué barbaridad de Kevin Punter! <a href="https://t.co/oXt12qV56S">pic.twitter.com/oXt12qV56S</a></p>&mdash; Dino (@dr_error1) <a href="https://twitter.com/dr_error1/status/1650975929374593027?ref_src=twsrc%5Etfw">April 25, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Obicno prvi post pocinje sa "Pozdrav svima. Dugo vas pratim i resih da se prikljucim....."

:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Obicno prvi post pocinje sa "Pozdrav svima. Dugo vas pratim i resih da se prikljucim....."

:classic_biggrin:

 

Haha que barbaridad! nisam ni znao da je prvi postovao sam ponekad na starom forumu. Morah ovo da podelim!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...