Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Indeksni poeni 97:81 Zadar. Skokovi 40:25 (12:3 ofanzivni). Al sut za 3 napravio razliku.

18 minutes ago, realno *w said:

 

 

Zestoko me iznervirao, onim nonsalantnim pokusajem polaganja, kad je popio dandaru.

Al nakon toga, 4 trojke. 😄 Strasan closer.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

Još jedna ozbiljno sramotna partija naših nenosioca. Ne mogu ni da zamislim kako se Žoc oseća.

 

Nekoliko tekmi kreće sa rezervistima, prave instant minus. Sada proba obrnuto, kreće jako, pravimo 20 razlike, ubaci kombinovanu postavu sa 2-3 igrača sa klupe, u momentu 13-0 protivnika.

Uveren sam da namerno nije ubacio Aleksu kada je Dante bio na klupi, samo da vidi dokle to može da ide.

 

Smajli se izgleda jako umorio, pošto je protiv Panatinaikosa igrao 3 puta po 3 minuta, pa danas eto pravi 4 lične za prvih 6 minuta u igri. Pri tome, za ukupno 8 minuta na terenu, nema nijedan šut za 2 i nijedan skok.

Madar peta vezana očajna utakmica. Laganih 0-3 iz igre, -3 sa njime na terenu u tekmi gde smo od starta vodili od 10 do 20 razlike.

Tristan -4 indeks, -8 sa njime na terenu. Od Igokee, do Zadra, protivnici u ABA kada ga vide, samo njega napadaju, jer su svesni koliko ga boli dupe da se makar malo iscima u odbrani. Kada na to ne uđu ni 2 otvorene trojke, onda dobijemo potpuni minus.

 

Papapetru sa 2-3 odbrane, tek prelazna ocena, sve ostalo očaj. A isto imao samo 15ak min protiv Panatinaikosa i očekivao sam bar nešto da uradi.

 

Nasuprot njima, naročito tu mislim na ove mlađe, Trifunović odigra dobro u napadu, a u odbrani dobije zadatak da čuva Božića, koji je duplo jači od njega, pa opet odradi pošten posao tu. A u napadu 2 trojke, jedan lep fadeaway, više nego korektno.

 

_____

 

Suma sumarum, ne znam šta više da mislim, ali sam baš uveren da je Željku pun q svega toga. Zadnja tekma u kojoj je uspeo da odmori nosioce i dobije nešto od klupe je bio Borac, početkom februara.

Ono što sam siguran, da bar neke sigurno nećemo gledati naredne sezone, a neki će jednostavno imati jaču konkurenciju za svaki minut, pa i samo skidanje za utakmicu.

 

 

 

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, realno *w said:

 

Ono što sam siguran, da bar neke sigurno nećemo gledati naredne sezone, a neki će jednostavno imati jaču konkurenciju za svaki minut, pa i samo skidanje za utakmicu.

 

 

 

 

 

 


Moje misljenje je da Danila i Tristana necemo vise gledati sledece sezone. Prvi je bas razocaranje, trebao je da dominira ovakve utakmice, a drugi mi lici na “Pecarski” scenario.

Sa druge strane, da iskoristim priliku da pohvalim Trifu. Jedva sam cekao da mu vidim ledja, ali je ocigledno shvatio neke stvari u toj svojoj glavi, i dobismo od njega legit role playera. Pegla odbranu, a u napadu je znacajno popravio sut. Samo neka tako nastavi.

Edited by Klipan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, realno *w said:

Ono što sam siguran, da bar neke sigurno nećemo gledati naredne sezone, a neki će jednostavno imati jaču konkurenciju za svaki minut, pa i samo skidanje za utakmicu.

 

 

 

 

 

 

 

Lako cemo za narednu sezonu, ali vecina nenosioca od-nakon meca sa Realom (ironija sudbine) ne lice ni na sta. A i neki nosioci poput Matije i Joanisa su u teskom kanalu.

 

A isti taj Real ce sada biti kompletan, odmoran i zeljan osvete. Ovakav Madar ili Smajli (koji u najmanju ruku ne isporucuje nesto slicno kao sto je njima u Areni) i mi smo u problemu. Znam da je pravilo da se rotacije skracuju za ovakve plejof serije, ali to najvise vazi za timove koji nemaju 12 jednako jakih igraca. Dakle, ne vazi bas za Real.

 

Svezina na koju smo ih razmontirali se lako moze okrenuti protiv nas. 

Link to comment
Share on other sites

 

7 hours ago, kendrick said:

U proslosti smo videli da su se poreski dugovi vracali 2.5% - meni je ta varijanta iz ugla navijaca pogodnija po klub, a iz ugla morala i zakona mnogo puta losija ili "ogavnija" kako Alex rece.

Buduci da je klub dobio vec dosta pogodnosti od strane drzave na temu poreza, zaista bi bilo aprijatno insistirati na UPPR-ovima ili otpisima, iako smo videli da je i ta varijanta moguca. 

 

Osim sto je i UPPR i tih famoznih 2.5% po zakonu. To nikako da nauce neke od komsija.

 

Ni da naucite da je KKCZ dugovala drzavi nesto manje od 100.000eur (koliko je meni poznato) a ne kao vi. Problem je sto smo mi imali gomilu drugih dugova, prema igracima, trenerima, menadzerima, klubovima, "pozajmiljivacima", kompanijama, itd kojima smo dugovali velike pare. Neki od njih su dobili 100% a vecina je dobila 2.5% medju kojima i neka zvucnija kosarkaska imena koja i dan danas iskazuju svoju ljubav prema Zvezdi bez obzira na to. 

 

Ali jbg... zasto bi to tebe sprecavalo da tatises? 

 

 

 

Da se vratim na temu:

Za ostalo se slazem sa tobom - ni ja kao komsija ne vidim neki problem u ovoj akciji - ako ima ljudi koji zele da daju pare da se klub finansijski stabilizuje to je sasvim normalno i ocekivano. Bukvalno, klub nikoga ne tera to da uradi. Nema uslovljavanja. A benefiti za donatore (koji daju 3000+ dinara) su ne mali - clanska karta (koja je sama po sebi kostala toliko koliko sam razumeo + potpisana majica, koja sve i da je najtrash kineska a ne verujem, kostala bi 1500din a sa potpisima mnogo mnogo vise). Tu je jos mnogo finih detalja, imena na terenu, u monografiji itd... 

 

A tek ono za life-time court seat je nesto sto targetira nekog individualca a ne nekog sponzora, i super marketing potez. 

 

A to sto je namenjeno za porez drzavi - opet ne vidim da je problem da to tako bude a ne recimo za budzet za igraca (to je potencijalna nagazna mina jer bi on neki pricali "ah zar sam za ovu budalu ja pare dao"). Ovako, korektno, kaze se sta je najveci dug, za to ce i biti, namenski racun, i to je to. 

 

Druga prica je sto je dug drzavi toliki. O tome ne bih sada. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

 

Sa čisto marketinške strane, ovo je jako lepo osmišljeno. Ali kad se pogleda cilj... Porez treba da plati klub, da za to iznadje finansije. Narod plaća svoj porez državi, još samo fali da se donira klubovima. Baš mi je ovo yadno, u najmanju ruku.

Ne plaća narod nwgo navijači od kojih neki ne plaćaju porez ovoj nego nekim drugim državama. Ti navijači kao jedinke imaju opciju da svoje pare spizde na svašta nešto, pa zašto ne bi i na plaćanje duga po osnovu poreza.

 

Sve obaveze kluba su u istoj ravni iz ugla činjenice da klub treba da ih pokrije. Isti đavo da li im se donira oprema, finansira igrač, sređuje teren ili plaća obaveza prema državi.

 

Marketinški jeste lepo osmišljeno, lepo je gađan svaki segment navijača i pritom se dobija osećaj da se nešto opipljivo pruža zauzvrat, makar majica. Poštovanje za to.

 

Voleo bih da u nekoj utopijskoj Srbiji ovako nešto profunkcioniše kao trajnija opcija. Meni Partizan znači više od zabave za koju platim kartu i dobijem performans. Želim da makar simbolično budem "akcionar" kluba, da ga podržim i na taj način. I ne samo ja nego cela zajednica okupljena oko njega. Kao što rade sa nekim fk-ovima u Engleskoj i Nemačkoj, npr. Kao što je napisano, fine bi pare mogle da se skupe svake godine od toga, plus ulaznice, EL, sponzori... Podigao bi se stepen samoodrživosti kluba.

 

E, sad, jbg, da bi se to ostvarilo potrebno je poverenje, otvorenost u odnosima, čisti i javni papiri. Zato mi je jasna svaka skepsa jer ipak ovo organizuje neko ko je debelo upetljan u sns. Skotovi su u stanju da ukradu iz oka pa im je dečja igra da nađu način da se ovde nekako ugrade.

 

Ipak, 'ajde da vidimo kako će se zakotrljati.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Barkley#34 said:

E, sad, jbg, da bi se to ostvarilo potrebno je poverenje, otvorenost u odnosima, čisti i javni papiri. Zato mi je jasna svaka skepsa jer ipak ovo organizuje neko ko je debelo upetljan u sns. Skotovi su u stanju da ukradu iz oka pa im je dečja igra da nađu način da se ovde nekako ugrade.

 

Samoodrživost kluba ne podrazumeva da ga navijači "izdržavaju". Neophodno je da uprava ima neki dugoročan plan kako će se klub finansirati, jer niti će Želimir doveka biti trener, niti će doveka moći da se eksploatiše čuvena 1992. godina. Veliki deo poverenja koji klub trenutno uživa dolazi od toga što su konačno dovedeni ljudi koji se bave svojim poslom i to je donelo neke rezultate, ali u kakvoj državi živimo, to može svakog dana da se promeni.

Meni sa strane ova uprava ne uliva poverenje. Šta će biti sledeći put kad bude problema s porezom (dozvoliću sebi hipotezu da će ih biti)? Obratiće se ponovo navijačima? Ovo mi zvuči kao easy way out, upakovan u dobar marketing. To što je upakovano u dobar marketing ovo ne čini ispravnijim potezom.

 

Za mene postoji jasna razlika između toga da se pozovu navijači da pomognu klub kroz kupovinu ulaznica, sezonskih i mercha, kao i toga da se otvori namenski račun za uplatu donacija za prikupljanje sredstava za porez. Jednostavno, to je nešto što klub mora da reši samostalno i da na tome uprava potvrdi svoj status i sposobnost. Na konto čega će navijači verovati u klub i dalje ga pomagati novčano kroz svoje kupovine. 

 

Naravno, svako ima pravo da svojim novcem raspolaže kako želi i ko hoće da donira će donirati, bez obzira na to što mi pišemo ovde. No, priznajem da ne mogu da dokučim kako bilo ko može da podržava ovakav potez kluba, ali valjda smo zato svi različiti. Deo tvog upisa koji sam izdvojila i jeste jedan od najvećih problema. Interesuje me koliko će Ostoja donirati iz svog džepa za Partizan i da li će recimo njegovo ime biti među ugraviranima na parketu? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne plaća narod nwgo navijači od kojih neki ne plaćaju porez ovoj nego nekim drugim državama. Ti navijači kao jedinke imaju opciju da svoje pare spizde na svašta nešto, pa zašto ne bi i na plaćanje duga po osnovu poreza.

 

Naravno da svako ima pravo da svoje pare trosi na sta hoce kao sto licno imam pravo da mentola koji ce dati svoje pare drzavnom preduzecu da isplati svoje dugove nazvati bas tako, mentolom. Kao sto sam mentolom zvao onog lika koji je uzeo kredit pa valjda uplatio kkcz kad su kukali. 

 

Daj Barkli jbt dal je realno... Svi u klubu i oko kluba uzimaju lovu dal od njega dal od namestenih tendera al kad treba klib da plati onda jao mi jadni. Pa cekaj ko je napravio taj dug jbt. Prosto ne verujem da se ovde u opste vodi polemika dal je to normalno. Sto ne uplatis eps-u da isplati dug? A vec placas struju...

Hoce li ikada u ovoj drzavi oni koji lose radi odgovarati za postupke? 

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DameTime said:

Samoodrživost kluba ne podrazumeva da ga navijači "izdržavaju".

Da, upravo to može da znači. Naravno, ne izdržavaju se profi klubovi samo od uplata navijača ali one čine jednu stavku prihodne strane budžeta. Naravno, to podrazumeva kontrolu poslovanja kluba, trošenja, zarađivanja i svega ostalog. Ako se ne varam, poslovanje FK Union Berlin ima neke dodirne tačke sa tim kao i brojni engleski klubovi. 

 

Stvarno ne vidim problem u tome da sutra KKP prikupi redovno godišnje par miliona evra od članarina/uplata/donacija/čega god, plus ostali prihodi. Ako bi ljudi imali poverenja u funkcionisanje kluba, dali bi pare da on nastavi da "radi posao".

 

O skepsi u vezi uprave mislim da sam već pisao u prethodnom postu, kao i mnogo puta pre.

 

25 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Naravno da svako ima pravo da svoje pare trosi na sta hoce kao sto licno imam pravo da mentola koji ce dati svoje pare drzavnom preduzecu da isplati svoje dugove nazvati bas tako, mentolom. Kao sto sam mentolom zvao onog lika koji je uzeo kredit pa valjda uplatio kkcz kad su kukali. 

 

Daj Barkli jbt dal je realno... Svi u klubu i oko kluba uzimaju lovu dal od njega dal od namestenih tendera al kad treba klib da plati onda jao mi jadni. Pa cekaj ko je napravio taj dug jbt. Prosto ne verujem da se ovde u opste vodi polemika dal je to normalno. Sto ne uplatis eps-u da isplati dug? A vec placas struju...

Hoce li ikada u ovoj drzavi oni koji lose radi odgovarati za postupke? 

Ovo državno preduzeće je napravilo neki uspeh, nije samo spizdilo pare u prazno kao EPS. Pritom, mi ga malo bliže doživljavamo od Telekoma, EPS-a ili nekog petog. Ako je ovo državno preduzeće meni ili onima sličnim meni pružilo mnogo radosti i trenutaka za pamćenje i ako je moja članarina/donacija put da i budućnosti to preduzeće nastavi da postoji i da bude deo mog života, onda bih učestvovao u tome, pa makar bio sto puta mentol.

 

Da ponovim - kada bih imao potpuno poverenje u to da je ova uprava zdrava sporCka priča, ne bih imao ni sekund dvoumljenja oko podržavanja iste (na svaki način) da vadi klub iz bule.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Barkley#34 said:

Da, upravo to može da znači. Naravno, ne izdržavaju se profi klubovi samo od uplata navijača ali one čine jednu stavku prihodne strane budžeta. Naravno, to podrazumeva kontrolu poslovanja kluba, trošenja, zarađivanja i svega ostalog. Ako se ne varam, poslovanje FK Union Berlin ima neke dodirne tačke sa tim kao i brojni engleski klubovi. 

 

Stvarno ne vidim problem u tome da sutra KKP prikupi redovno godišnje par miliona evra od članarina/uplata/donacija/čega god, plus ostali prihodi. Ako bi ljudi imali poverenja u funkcionisanje kluba, dali bi pare da on nastavi da "radi posao".

 

O skepsi u vezi uprave mislim da sam već pisao u prethodnom postu, kao i mnogo puta pre.

 

Ovo baš i nema veze sa onim o čemu ja pišem. Više puta sam ponovila tokom dana diskutujući na ovu temu da nije problem u tome da klub prihoduje od članarina i uplata navijača. To jeste praksa u maltene svim sportovima. Problem nastane onda kada klub očekuje da navijači finansiraju plaćanje poreza, a pre i posle toga dobija pare od države. Da, znam, oni ne uslovljavaju nikoga, sve je na dobrovoljnoj bazi and whatnot. No poenta je da nije lepo, da upotrebim blagi izraz, izlaziti sa ovakvim predlogom pred navijače. Pogotovo što su u našoj zemlji skepsa u vezi uprave i stepen nemaštine u kojoj ljudi žive veliki znakovi pitanja. I opet - čekam da vidim Ostojino ime na spisku donatora, sa sve cifrom. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Osim sto je i UPPR i tih famoznih 2.5% po zakonu. To nikako da nauce neke od komsija.

 

Ni da naucite da je KKCZ dugovala drzavi nesto manje od 100.000eur (koliko je meni poznato) a ne kao vi. Problem je sto smo mi imali gomilu drugih dugova, prema igracima, trenerima, menadzerima, klubovima, "pozajmiljivacima", kompanijama, itd kojima smo dugovali velike pare. Neki od njih su dobili 100% a vecina je dobila 2.5% medju kojima i neka zvucnija kosarkaska imena koja i dan danas iskazuju svoju ljubav prema Zvezdi bez obzira na to. 

 

Lepo sam u upisu rekao da je UPPR dozvoljen, odnosno da je put UPPR-a jedna od alternativa koju je drzala mogla da preduzme i u slucaju Partizana. Ne znam gde si video da provlacim da je bilo sta nezakonito, uopste se ne radi o tome.

 

KK Partizan je u prethodnih, ajde neka bude 6 godina koliko je tu Ostoja peglao ako se ne varam slican iznos kao sto je ovaj poreski - dakle oko 6/7 miliona bivsim igracima, menadzerima, trenerima i ostalima, iako je u vasem primeru bilo mnogo vise potrazioca, sustina je da je taj iznos vracen osim u slucaju gde su bivsi igraci dobrovoljno oprastali taj dug. Klub i Ostoja su im se u vise navrata zahvalili, meni se ne nikada ne svidja kada ljudi ne dobiju pun iznos po ugovoru, ma ko da ga je potpisao, ali to je neka druga prica. KKP je prepeglao one kretenske kamate koje je rokala ako se ne varam Marfin banka, dakle imao je dosta olaksica i zato sam smatrao, kako pise u upisu da bi bilo izrazito aprijatno da se pozivamo na los tretman. Sustinski, kad/ako se prepegla i ovaj poslednji bucket dugovanja, KKP ce kada se podvuce vratiti dosta veci novac nego sto je Zvezda tokom procesa UPPR-a - s' tim sto postoji jedna velika razlika. Zvezda nije snosila nikakve sportske "konsekvence" - naprotiv, dobila je najbolji mladi pogon u drzavi i krenula u tu prvu sezonu neopterecena dugovanjima (odnosno, minimalno opterecena), a to je doslo po nekoj svojoj ceni. Upravo ovo je kljucan faktor, klubovi su, svaki u svom trenutku, se nasli ozbiljno optereceni dugovanjima, da izlazak iz te situacije po nekom cistom i zapadnjackom principu jednostavno nije bio moguc, osim da se klub iz godine u godinu srozava igracki i reputaciono. Postojala bi odredjena vernost navijaca, ali na kraju tog ciklusa imali bismo klubove koji su potpuno abitni igraci na evropskoj sceni, a organski rast post-2010 jos nijedan klub nije postigao.

 

3 hours ago, uini said:

svakako je bolje uplatiti novac nekom detetu koje ceka operaciju ili nema sta da obuce i jede.

 

ali da, druga najbolja opcija je partizanu da plati porez, @Kooineeperk

 

Kao da sam skoro procitao tvoju repliku @goldberg-u da u svetu SNS-a gde ogromni iznosi lete u privatne dzepove i shady poslovanja, 30ak milki za vrhunski basket dva kluba se cini najmanjim problemom. Mozda nije tvoja replika, ali najjace da cemo sada da uvlacimo decu i lecenja kao argument na temu ove akcije. 

 

2 hours ago, DameTime said:

Samoodrživost kluba ne podrazumeva da ga navijači "izdržavaju". Neophodno je da uprava ima neki dugoročan plan kako će se klub finansirati, jer niti će Želimir doveka biti trener, niti će doveka moći da se eksploatiše čuvena 1992. godina. Veliki deo poverenja koji klub trenutno uživa dolazi od toga što su konačno dovedeni ljudi koji se bave svojim poslom i to je donelo neke rezultate, ali u kakvoj državi živimo, to može svakog dana da se promeni.

 

Lepo zvuci na papiru, misaona imenica u evropskoj kosarci. Samoodrzivost kluba ima dva uslova, a to su dobra volja drzave i igranje na najvecoj sceni, tim redosledom. Jedno od dva da nestane, za jednu sezonu bi nastali veliki problemi, najpre rezultatski. Ovo kuda KKP se cini da ide trenutno moze da rezembluje odredjenu dozu sopstvenosti - klub je u poziciji da u slucaju ponovnog igranja EL osigura makar 4, 5 miliona jura sto je otprilike 1/3 celog budzeta. 

 

KKP je pre dolaska Zeljka bio miljama udaljen od EL - onaj odlican stretch sa Trinkijem je sa rezultatske strane i kemije tima bio success, a koliko je ta prica bila odrziva pokazala je cinjenica da je bilo potrebno svega 5 meseci pandemije da se vratimo dve godine unazad. Svima je jasno da je Zeljko centerpiece cele ove price, uzeli smo precicu koju je jedino on mogao da stvori, a kad je vec tako, meni je drago da je klub na maksimumu napora da stvori neku pricu koja ce i po njegovom potencijalnom odlasku imati na cemu da se nastavi. Pomenuo je @Son_of_a_gun - i ja poput njega vidim da ovi napori kluba dolaze iz potreba kluba, makar dovoljno da je vise od outcry-a navijacima da ga vade iz bule. Za Partizan je short-term najbitnije da ostane deo elite, da ostane Zeljko Obradovic i da maksimalno iskoristi ovaj talas pozitive koji nismo imali celu deceniju, sva tri su neophodna da bi bilo kakva long-term prica bila moguca.

 

1 hour ago, DameTime said:

 I opet - čekam da vidim Ostojino ime na spisku donatora, sa sve cifrom. 

 

U saopstenju stoji da ce clanovi uprave, na celu sa Ostojom biti prvi donatori u sklopu ove akcije. Videcemo koliki ce iznos biti, a pledge je vrlo planski ubacen. Partizan ove sezone dominira na temu marketinga, a to ne dolazi sa marketinskim magovima i dobrim pivot tabelama u Excelu, vec placenim istrazivanjem i razumevanjam milionskog odijensa koji se gadja, domena i finih linija izmedju svega toga. Na ljudima je kako se osecaju povodom ove akcije, ja sam skloniji verovanju da je najbolja strateska opcija od ponudjenih (a znajuci da je peglanje duga neizbezno), a sama prica mi pre deluje kao lepo osmisljen projekat nego kakav grand scam kakav najavljuju @propolisili @Tamburinjo pouceni sopstvenim iskustvom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kendrick said:

 

Kao da sam skoro procitao tvoju repliku @goldberg-u da u svetu SNS-a gde ogromni iznosi lete u privatne dzepove i shady poslovanja, 30ak milki za vrhunski basket dva kluba se cini najmanjim problemom. Mozda nije tvoja replika, ali najjace da cemo sada da uvlacimo decu i lecenja kao argument na temu ove akcije. 

 

jeste, ja sam to napisao / rekao.

ujedno, upravo tu zivi i bizarnost ove akcije

pomozimo voljenom bogatasu, koji vec dobija 15ak+ milki, tvojih, mojih i ljudi koje ne interesuje basket ali imaju tu nesrecu da zive u ovoj drzavi, da plati porez :lol_2:

 

majica koja treba da se deli glasi, platio sam svoj porez a zatim partizanov

 

sto se dece tice, to je samo predlog, ako vec neko ima few bucks to spare. ali kazem, druga logicna opcija je placanje poreza milioneru.

samo superhik fali, da se napravi omaz alan ford epizodi.

edit, ima i za mural materijala ofc

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

 Ljudi sednu u avion, i puste da ih nepoznata osoba vozi (osoba nekada ima i brkove), na 10000 metara iznad zemlje, u alu-konzervi sa mlaznim motorom, u nekakav Šangaj, da bi tamo kupili štene Kineskog ćubastog psa.

Homosapiensi i racio,jbg.

Porez? Može brt,daj pet komada.

Link to comment
Share on other sites

Dajem ja i za djecu kad me već vučete za jezik, i ne samo za djecu već i za druge potrebite, ali ne vidim razlog da vam ovdje polažem račune na šta trošim svoje pare.

Kupim i dve tri video igre mjesečno, iphone svake druge godine, ipad svake tri. Kutiju cigareta dnevno, jutarnju kafu u kafiću pored posla. Plaćam HBO, Netflix, Sky. Odem na more dva puta godišnje, do Beča jednom. Istresem se par puta godišnje i za druge porodične izlete.

Sve ove pare sam mogao da dam za liječenje djece.

Stvarno sam đubre od čovjeka.

giphy.gif

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, uvrnuto said:

 

Kakvi šabani. Preko VPN-a isto ne uspevam. 

 

https://www.realmadrid.com/entradas/baloncesto

Aj probaj. 

 

 

Mada verovatno svakako neću moći da idem. Iako sam našao super varijantu Temišvar - Madrid, wizzair, 100e povratna... Od subote do subote. 

@Dorcol ti si pisao da ti se javi.

Tako je bilo i za Monako. Mora da se nadje neko iz EU da kupi karte. Obavezno na ime onog ko ce da ide na utakmicu. 

 

Znaci i oni se ciganisu kao Barselona.

Edited by Dorcol
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Dajem ja i za djecu kad me već vučete za jezik, i ne samo za djecu već i za druge potrebite, ali ne vidim razlog da vam ovdje polažem račune na šta trošim svoje pare.
Kupim i dve tri video igre mjesečno, iphone svake druge godine, ipad svake tri. Kutiju cigareta dnevno, jutarnju kafu u kafiću pored posla. Plaćam HBO, Netflix, Sky. Odem na more dva puta godišnje, do Beča jednom. Istresem se par puta godišnje i za druge porodične izlete.
Sve ove pare sam mogao da dam za liječenje djece.
Stvarno sam đubre od čovjeka.

giphy.gif

fCCGpTb.jpg

 

38 minutes ago, Cooper said:

Kod mene će i baba, deda, keva, ćale, buraz, i kuca i maca da uplate. Ujak neće, zato što je pi*** ci*****.

kbg9NoR.jpg

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...