Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Elem jel smo komentarisali izjavu trenera FMPa ciji je jedini cilj bio da se nasi igraci ne odmore? 😄

Koliko je neregularna liga spektakl.. Da ne pricamo o Mornaru koji je odlozio utakmicu i raspustio strance nakon toga...

  • Like 12
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Gb92 said:

Elem jel smo komentarisali izjavu trenera FMPa ciji je jedini cilj bio da se nasi igraci ne odmore? 😄

Koliko je neregularna liga spektakl.. Da ne pricamo o Mornaru koji je odlozio utakmicu i raspustio strance nakon toga...

 

Što se mene tiče, sad Ćoki do kraja ligaškog dela može da igra protiv juniora FMP-a.. Mi se pitamo za prvu poziciju, a sačekaćemo i to finale, pa da vidimo kako će na našem terenu napraviti brejk u ABA ligi... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Nije obavezno.

 

Eksum ima na poslednjih 10 utakmica redom: 20, 23, 22, 22, 28, 17, 16, 24, 28, 23 minuta. Ej, Eksum. Rekao bi čovek da ima obaveznih 25+. Ali to što on za 23 minuta upropasti Real je od mnogo većeg značaja nego sam broj minuta. 

 

Poenta je da ćeš uz ovih šest+Aleksa lako da uklopiš minute i lopte još jednog koji donosi kvalite bar na Aleksinom nivou, ako ne i više. Tim će u tom slučaju dobiti dodatne opcije u oba smera i verovatno malo manje patiti u 3/4.

 

okej, samo, exumov prosek na 31 euroleague tekmi je 22mins 49sec, u sustini, vecinu tekmi igra oko td minutaze, minus par ekstrema.

 

on je u tom drugom esalonu od 20+mins. nebitno.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, sasa965 said:

Samo ako doda 10+ kilograma mišića.

Pored ozbiljnih bekova izgleda kao petlić.

 

Kad se setim početka tekme sa Olijem, Vokap i Madar u direktnom duelu, kao kadet je izgleda pored ovoga.

Doduše, Vokap jedan od najjačih plejmejkera koje samo u životu gledao uživo.

 

Ipak, ne mislim da će snaga biti ključna u njegovom razvoju. Imamo dosta primera fizički vrlo inferiornih igrača koji su igrali na visokom nivou.

Ključna stvar je napredak u gotovo svim poljima, naročito organizaciji.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, jedibojan said:

Aleksa-Jare na 2 (ili Aleksa na 1, Jare na 2). bi bio bas high octane duo. Madara davati bi bila ludost.

Najvise me brine sto kontam da su sanse za zadrzavanje Exuma i Lesora minimalne

Edit: izretardirao sam se

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

Best 5-men line-up in Euroleague this season (NetRtg, at least 50 minutes):

45.2 Brown- Baldwin- Colson- Cohen- Nebo

31.8 Calathes - Wilbekin - Pierre - Hayes Davis - Motley

31.4 Exum - Punter - Papapetrou - LeDay - Lessort

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ta za dodvanje 10+ kg misica je samo jedna klasicna balkanska zabluda, u rangu one da Djokovic nema snage za pika loptice jer ne jede meso.

 

Narocito za pg to nije presudno.

22 minutes ago, jedibojan said:

 

Edit: izretardirao sam se

 

Mislim da su sanse za zadrzavanje

Lesora sasvim dobre, ali mnogo bitnije bi bilo zadrzati Dantea, sto mislim da je bas close to zero.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ta za dodvanje 10+ kg misica je samo jedna klasicna balkanska zabluda, u rangu one da Djokovic nema snage za pika loptice jer ne jede meso.

 

Narocito za pg to nije presudno.

 

Mislim da su sanse za zadrzavanje

Lesora sasvim dobre, ali mnogo bitnije bi bilo zadrzati Dantea, sto mislim da je bas close to zero.

Slazem se za kilazu Madara.

Sto se tice Lesora, centri trazena roba, a ovaj statisticki najbolji u EL.

Isto mislim da ce teze biti zameniti Danteov impact ali jbg. Za sad uzivajmo...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, uini said:

^stig'o jinxer

 

Ne znam sta je jinxanje kada kazem da nemamo velike sanse protiv ekipe koja je ukupno 4a, a kao domacini imaju drugi najbolji skor. Jedine poraze kod kuce su imali od Reala, Barse i Fenera. U poslednjih 5 kola imaju skor 4-1 i uz povoljne rezultate mogu zavrsiti mozda i iznad Reala/Barse. 

 

Mi igramo kvalitetan basket, ali realno su oni favoriti, sto potvrdjuju i kladionice. 

 

13 hours ago, fillam said:

 

Ja koji sam sve vreme svog bitisanja ovde ubeđen da je lik magla...

images?q=tbn:ANd9GcTOn-oYq6f30cwDZIq08Fl

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Gb92 said:

Elem jel smo komentarisali izjavu trenera FMPa ciji je jedini cilj bio da se nasi igraci ne odmore? 😄

Koliko je neregularna liga spektakl.. Da ne pricamo o Mornaru koji je odlozio utakmicu i raspustio strance nakon toga...

 

Potpuno legitimna izjava - zna da ne moze da pobedi, jedini cilj je naterati rivala da se za pobedu pomuci. Isti cilj (nazalost) ima i svaki klub koji se ne zove KKCZ u ABA ligi.

 

6 hours ago, Instinkt said:

 

Što se mene tiče, sad Ćoki do kraja ligaškog dela može da igra protiv juniora FMP-a.. Mi se pitamo za prvu poziciju, a sačekaćemo i to finale, pa da vidimo kako će na našem terenu napraviti brejk u ABA ligi... 

 

Totalno nebitna serija ako klubovi i dalje budu imali de facto A licence. Da, tacno je da ce titulu osvojiti ekipa koja poslednju utakmicu bude igrala kao domacin (a kada to nije bio slucaj?), ali ta serija moze biti napeta samo ako samo pobednik ABA lige ide u EL sledece sezone.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Magia said:

 

Ne znam sta je jinxanje kada kazem da nemamo velike sanse protiv ekipe koja je ukupno 4a, a kao domacini imaju drugi najbolji skor. Jedine poraze kod kuce su imali od Reala, Barse i Fenera. U poslednjih 5 kola imaju skor 4-1 i uz povoljne rezultate mogu zavrsiti mozda i iznad Reala/Barse. 

 

Mi igramo kvalitetan basket, ali realno su oni favoriti, sto potvrdjuju i kladionice. 

 

Quote

Protiv Monaka nam ne dajem velike sanse, ali idemo rastereceno pa mozda iz toga proizadje neka suterska rapsodija. 

 

pricamo 5og aprila o ekipi koja je od 7. marta do danas, daklem, u metar dana, pobedila virtus u gostima, izgubila od armanija u gostima, dobila efes na strani, oly kod kuce, izgubila od barce i dobila stejtment pobedom real kod kuce. 

 

sto bi rekao konobar, sta smo imali>> pobede nad dva od cetiri f4 favorita, plus nad aktuelnim dvostrukim prvakom evrope u gostima (koji nije u formi ali je komotno jaci nego kada je osvajao titule).

 

monako je odlicna ekipa ali zavisi od performansa par igraca daleko vise nego vi, koji ste takodje odlicna ekipa. 

pri cemu nisu dominantni na centarskim pozicijama. pri cemu njihov domaci teren moze biti vas a taman da niko od kroasan boyz ne dodje, imacete neutralno-prijatnu atmosferu.

 

jedino ako mislis da to sto se oba trenera prezivaju obradovic potire vasu prednost u tom departmanu.

 

mogu oni da budu blagi favoriti u ovom trenutku protiv vas ali nista vise od toga. svaka tekma moze da ode na neku neocekivanu stranu, kao sto je i vase dranje reala od 20 razlike bilo. ipak, rekao bih da je to jedan egal duel, gde je monako u blagoj prednosti iskljucivo na stanje na tabeli, nista igracki. kada bi mogli da igrate protiv njih u 1/4finalu, moj stav bi bio da je to fifti-fifti duel. ovde je jedna tekma kod njih, pa eto blaga prednost za opet njih.

Edited by uini
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ja u principu razumem to kukumavcenje, desavalo se i nama, mada mislim da ni u onoj najboljoj sezoni nismo ovako dobro izgledali kao Partizan sada. Ali kukali jesmo, na sva zvona, i kada smo bili kaznena ekspedicija u Evroligi te jedne sezone, kada smo igrali fantasticnu odbranu.

 

Sta je uzrok toga? Pa mozda malo i sujeverje, to jinxovanje sto pominjete. Ali ako se racionalno gleda na stvar, ja zaista ne vidim ni jedan jedini razlog za pesimizam kod navijaca Partizana, trenutno. Vi ste ranije gubili ovakve meceve kao sad protiv FMP-a, ali sada imate odgovor na sve. Poraz od Barse je poraz od onakvog tim. Onda pobeda nad Realom fantasticna, pobeda nad Efesom i Fenerom na strani, sve timovi sa dosta jacim budzetima. Sta treba da izvucete kao pouku iz toga? Pa racionalna pouka je da iako mozda niste favoriti jer nemate prednost domaceg terena, svakako JESTE na tom nivou i mozete dobiti bukvalno svakoga.

 

Zato, malo vise ambicioznosti i pozitivnosti, nije na odmet. Iako, ponovicu, razumem. Ali ne dozvolite da svedete sebe na babe Simane u trenutku kada treba da uzivate. Ne traje to vecno, nakon Obradovica ko zna ko ce doci za trenera i kako ce biti. Uzivajte dok traje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I have to strongly agree with @uini on this one. Stvarno ne vidim razloge za pesimizam, a naročito ne defetizam, s obzirom na trenutnu formu i samopouzdanje igrača. Ok, slažem se da treba biti obazriv i ne pokazivati preterano samopouzdanje, ali realno je Monako tek u blagoj prednosti. Nekih 55:45, iako bih im ja dala doslovno minimalnu prednost, daklem 51:49. Nije ovo ona ista ekipa Partizana sa početka sezone, iako su igrači isti. 😉 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

Ja u principu razumem to kukumavcenje, desavalo se i nama, mada mislim da ni u onoj najboljoj sezoni nismo ovako dobro izgledali kao Partizan sada. Ali kukali jesmo, na sva zvona, i kada smo bili kaznena ekspedicija u Evroligi te jedne sezone, kada smo igrali fantasticnu odbranu.

 

Sta je uzrok toga? Pa mozda malo i sujeverje, to jinxovanje sto pominjete. Ali ako se racionalno gleda na stvar, ja zaista ne vidim ni jedan jedini razlog za pesimizam kod navijaca Partizana, trenutno. Vi ste ranije gubili ovakve meceve kao sad protiv FMP-a, ali sada imate odgovor na sve. Poraz od Barse je poraz od onakvog tim. Onda pobeda nad Realom fantasticna, pobeda nad Efesom i Fenerom na strani, sve timovi sa dosta jacim budzetima. Sta treba da izvucete kao pouku iz toga? Pa racionalna pouka je da iako mozda niste favoriti jer nemate prednost domaceg terena, svakako JESTE na tom nivou i mozete dobiti bukvalno svakoga.

 

Zato, malo vise ambicioznosti i pozitivnosti, nije na odmet. Iako, ponovicu, razumem. Ali ne dozvolite da svedete sebe na babe Simane u trenutku kada treba da uzivate. Ne traje to vecno, nakon Obradovica ko zna ko ce doci za trenera i kako ce biti. Uzivajte dok traje. 

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Barkley#34 said:

Kao što pre par dana nisam video ni kurčenje na temi tako sad ne vidim ni kukumavčenje, defetizam, šta god. Na koju foru donosite ocene? :classic_biggrin:

 

Pa ok, utisak i jeste subjektivna stvar. Samo kazem, nece to vecno da traje, evo vidis, mi smo se samoubili, previse zasitili, previse siroko oko guse, dominacija, pocnu greske same od sebe, implozija, krene glupiranje sa trenerom, glupiranje sa transferima, prakticno se sam od sebe sjebes. Ako osvojite ABA ove sezone to ce podjednako biti zbog vase ozbiljnosti koliko i zbog nase neozbiljnosti.

 

Da ne duzim, poenta je treba da budete optimisti, SADA zaista imate razlog za to.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Pa ok, utisak i jeste subjektivna stvar. Samo kazem, nece to vecno da traje, evo vidis, mi smo se samoubili, previse zasitili, previse siroko oko guse, dominacija, pocnu greske same od sebe, implozija, krene glupiranje sa trenerom, glupiranje sa transferima, prakticno se sam od sebe sjebes. Ako osvojite ABA ove sezone to ce podjednako biti zbog vase ozbiljnosti koliko i zbog nase neozbiljnosti.

 

Da ne duzim, poenta je treba da budete optimisti, SADA zaista imate razlog za to.

Mislim da na temi jesmo optimisti a da ti mešaš optimizam i euforiju. :wink2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Cooper said:

Best 5-men line-up in Euroleague this season (NetRtg, at least 50 minutes):

45.2 Brown- Baldwin- Colson- Cohen- Nebo

31.8 Calathes - Wilbekin - Pierre - Hayes Davis - Motley

31.4 Exum - Punter - Papapetrou - LeDay - Lessort

Sve stranci lepte..

Naših nigde ni od korova. A nekad smo bili die beste

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...