Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

17 minutes ago, ChrisJudd said:

Od ovih mojih Australijanaca, poslednji stigao zet za vikend, krivo mi što je propustio Arenu u četvrtak, pa je rekao ostalima da navija da bude peta utakmica. Oni mu rekli da pazi kako se ponaša dok bude večeras gledao sa mnom da ne upozna moju dark side.

Ja vodio Kanadjanina, ali pravog, kaže da je bilo fun, nema ovoga kod njih u Severnoj Americi... srećom nije mi pitao da mu prevodim pesme jer bih mora da ga lažem... u svakom slučaju Gravediggers Vancouver uskoro

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dosta glupih faulova, koji su karakteristični za pojedine igrače, ali za neke baš i ne. To je saseklo bilo koji pokušaj da se igra odbrana u drugom poluvremenu. Napad đene-đene, ali je i to stalo u drugoj deonici (fali Aleksa™). Preeeviše izgubljenih lopti. Madar fenomenalan, Lessort kriminalan i nastavlja da kopa sebi sve dublji kanal. Poispadale su mu sve žive lopte, a i napravio je više faulova u napadu nego što mu je svirano. Dante se probudio, zli jezici bi rekli otkako nije na mom avataru. 

 

Zaslužila je CZ da dobije ovo večeras, bili su bolji, više su se borili, ali i dalje mislim da dobijate u 4. Samo je preveliki luksuz (koji nemate) da se i Smajli i Lessort glupiraju u tekmi u kojoj njihova centarska linija igra dobro do odlično.

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U glavi nismo dobro ušli u utakmicu a onda smo se poslednjih 12-13 minuta raspali. Glupe lične, osam promašenih bacanja, 17 izgubljenih lopti, sedam ofanzivnih skokova komšija, 53 primljena poena u 2/2... Nema tu leba, osim ako baš ne šutiraš kao lud, a nama je i to stalo kako se meč bližio kraju. Na kraju i rezultatski ubedljiv poraz.

 

-20 na terenu Lesora, -22 Madara, obojica za nekih 22-23 minuta. Jeste Madar poenterski bio dobar, ali je upadao u zamke, mučio se da postavi napad, osim poena slabo šta je uradio. Lesor osim skoka katastrofa.

 

Komšiluk je namestio glavu, nije ih izbacio iz ritma ni loš šut spolja, na kraju su i tu nešto ubacili. Mislim da su nakon početnih promašaja dali nekih 15-16 bacanja u nizu, što pokazuje koliko su bili fokusirani.

 

Ništa, idemo ponovo po treću.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako nismo dobro usli u utakmicu ako smo vodili prvo poluvreme?

I kako da igraš kad te otupe sa ovim ličnim greskama? I onu dozu agresivnosti i vrstu odbrane  tri pravim možda mi jedan faul sviraju, mi smo isparirali. Ali ne možeš da igras odbranu kada te Javor &co rutinski odradie.

Meni su problem kod nas bila bacanja recimo ili zašto Zelko nije Papu vise na 4 koristio.

Inače Zvezda je sprovela svoj plan a bilo je i nekih bravura Nedovića i Mitrovica i na tome im kapa dole.

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao da nismo glavom dobro ušli, što i nismo - bacanja, glupe lične, izgubljene lopte. Držali smo se šutem, njihovim promašajima i kakvom-takvom odbranom sve do pred kraj treće. Posle je bilo još par trzaja ali smo se generalno raspali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Ja sam napisao da nismo glavom dobro ušli, što i nismo - bacanja, glupe lične, izgubljene lopte. Držali smo se šutem, njihovim promašajima i kakvom-takvom odbranom sve do pred kraj treće. Posle je bilo još par trzaja ali smo se generalno raspali.

Partizan u poslednjih par meseci generalno ima mali broj izgubljenih lopti po mecu ( bar je to moj utisak ), tako da je taj disparitet u njima danas bio jedan od glavnih razloga poraza

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I kad ih imamo više to obično kompenzujemo drugim stvarima. Večeras, u kombinaciji sa bacanjima, problemima sa faulovima, vašom koncentracijom, lošom odbranom u 2/2... put je nažalost na krsju bio jednosmeran, iako sam mislio da možemo da prelomimo ako se dovučemo u 4/4 u egalu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da od svega nabrojanog opterecenje faulovima je bilo nesto sto vas je izbacilo iz ritma i presudilo.

 

Vi ste tim koji igra sa malom rotacijom, i kada igraci koji vam ovoliko znace budu iseceni, nekad moraju da izadju neplanski, to im ubija ritam. A kad su u igri moraju da se cuvaju, ne mogu sa istom energijom i fokusom da igraju. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ove godine slabo igramo rukomet.

 

Ona dva cirkusanta i Nedović nas ne bi dobili ni  da se utakmica igra do Ilindana. Lazić, Dobrić,Marković,Mitrović su imali po 8-10 faulova u prvom poluvremenu, od toga 90% na igračima bez lopte. Košarka se neće igrati ni u sledećoj utakmici, tako da Arena, nema druge. 

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...