Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Znamo svi ko je Rudy Fernandez al to i dalje ne mijenja cinjenicu da je apsolutno besmisleno njega kriviti za suplex Yabuselea i saketanje Decka. Ko je onda s druge strane kriv za saketanje Puntera i hvatenje za vrat Lessorta? Isto Rudy il mozda lider Partizana? 

 

Znamo već da je Lessort problem s Partizanove strane u ovakvim situacijama, imao je incidente i njemu nije potreban neki lider da to podstiče. Za Pantera, jbg, sve nakon seljačkog poteza Llulla je njegova lična greška i gubitak kontrole. Real je poznat po ovakvim ispadima, kako u košarci tako i u fudbalu, a jedan od čuvara vatre je upravo Rudy. Ta njegova borbenost na terenu kao što vidiš ima i drugu stranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Znamo svi ko je Rudy Fernandez al to i dalje ne mijenja cinjenicu da je apsolutno besmisleno njega kriviti za suplex Yabuselea i saketanje Decka. Ko je onda s druge strane kriv za saketanje Puntera i hvatenje za vrat Lessorta? Isto Rudy il mozda lider Partizana? 

Niko, mi smo se branili od ničim izazvanog napada.:smiley2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Znamo već da je Lessort problem s Partizanove strane u ovakvim situacijama, imao je incidente i njemu nije potreban neki lider da to podstiče. Za Pantera, jbg, sve nakon seljačkog poteza Llulla je njegova lična greška i gubitak kontrole. Real je poznat po ovakvim ispadima, kako u košarci tako i u fudbalu, a jedan od čuvara vatre je upravo Rudy. Ta njegova borbenost na terenu kao što vidiš ima i drugu stranu.

 

Znaci za nenormalnost Decka i Yabuselea je krivac Rudy, a za nenormalnost Puntera i Lessorta nije niko kriv. Svidja mi se ta logika iskreno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dek i Panter usli da se biju, Panter se tukao malo vise, Dek poceo sve, rekao bih. Klasicna sorka.

 

Dva meca suspenzije.

 

Ova dva kretena Lesor i Jabusele sa ovim potezima opasnim po zivot i zahvatima, trebaju zestoko da budu kaznjeni.

 

Lesor 5 utakmica, Jabusele jedno 25.

Link to comment
Share on other sites

Rudi je prgav, bezobrazan, podmukao, verovatno uz Pninija najmanje fair play igrač u poslednje 2 decenije, zapravo je sinonim za no fair play. Ali pošteno, ja ne mogu da mu pripišem neku veću odgovornost za ovaj incident večeras. Radio je ono što i inače radi, kroz čitavu karijeru; ali na terenu, gestikulacijama ka sudijama i ponekim ne baš sportskim faulom. Meni je lično ovaj Llull ispao teška smradina, ogledalo frustracije i nemoći onaj potez i udaranje Puntera.

Takođe, Jabusele je jedna glupa masa, neiživljena sirovina. Vidiš mu na faci da mu je IQ ravan broju mlečnih zuba u vilici. Mogao je onim zahvatom da mu polomi vrat, ili neki pršljen, kičmu. Moglo je biti fatalno, ne daj Bože. Nekad mi bude žao što takve neartikulisane kljusine ne nalete na nekog njima ravnog, ali luđeg. 

 

Mi smo pokazali košarkaškoj Evropi da smo na terenu bolja ekipa od Reala. Za klasu. Šta god odluče iz EL, a ne verujem da će iz cele priče Madrid izaći više oštećen od nas, mi smo uzdignute glave. 

Ova ekipa je zaslužila da se nađe u 4 najbolje, zaslužila je da ide u Kaunas i da se bori, NA TERENU, za titulu evropskog prvaka. Ja ne mogu biti više ponosan na sve do jednog igrača, člana stručnog štaba i Željka Obradovića. Puno mi je srce, moj Partizan igra najbolju košarku u Evropi. 

 

Dante, momčino, želim ti brz oporavak. 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Znaci za nenormalnost Decka i Yabuselea je krivac Rudy, a za nenormalnost Puntera i Lessorta nije niko kriv. Svidja mi se ta logika iskreno. 

 

Pa da, ta logika nema smisla kad isključimo jednu sitnicu, a to je da je Real (kao i kad pričamo o španskim klubovima inače), poznat po takvoj kulturi. I ne vidim problem, samo hajde da ne nazivamo ponašanje džibera Rudyja Fernandeza gospodskim, ni u kakvoj iteraciji. Zadržimo se na tome da je fajter, za to i može da dobije poštovanje, kao i za svoju karijeru.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

rudy celu svoju karijeru kuka kod sudija, cudi se, trashtalkuje i pravi faulove kojim se nada da ce da napravi prednost za svoju ekipu (pa se opet cudi ako mu dosude prekrsaj).

 

ljudi mrze rudy jer stalno to radi.

ja inace nikada nisam video rudyja da ide namerno da obogalji nekoga, kakvih primera ima svugde, da ih ne pominjem sad, jer, tata don't preach.

 

stav da je zbog toga rudy zakuvao tucu, bi znacio da smo gledali jedno 700 tuca na tekmama tokom rudijeve karijere a nismo.

 

tako da, neko ga mrzi, ja ga volim, individualni senzibilitet ali ovde imamo koliko hoces pojedinacnih krivaca za ceo hepening, ukljucujuci i nekolicinu partizanovih igraca, koji su resili da isteruju pravdu.

 

@Beonegro ga poredi sa mirom markovic, okej, duhovito je ako nista ali ovo objasnjavanje ko je prvi poceo, pa je stoga onaj drugi pravednik koji samo odgovara na sranje, podseca na ratove u sfrj, kao i cuvenu predstavu na temu, "mamu mu jebem, ko je prvi poceo".

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

rudy celu svoju karijeru kuka kod sudija, cudi se, trashtalkuje i pravi faulove kojim se nada da ce da napravi prednost za svoju ekipu (pa se opet cudi ako mu dosude prekrsaj).

Hoćeš da kažeš da cijelu svoju karijeru kad njegovoj ekipi ne ide gleda kako da izbaci utakmicu iz okvira košarkaške igre?

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

za nenormalnost Puntera

Ajde oladi s ovim. Izašao je snima i iz drugog ugla, gidi se da su Musa i Panter iz gužve izašli u klinču, nakon čega Panter nastavlja fajt s njim. Nije dograbio prvog na koga je naleteo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A šta da je Panter iskulirao?
Ostalo je 1:40 do kraja, nisam baš siguran da sledeći napad ne bi opet isto pokušali...
Ljudi su dobili što su hteli - damage control i potencijalnu pobedu u suspenzijama bitnih igrača.
Iskreno, ne mogu našima ništa da zamerim.
Panter koji je bio smiren 78min na terenu u 2 dana , da ovako prsne samo zbog jačeg faula - kako da ne...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Noćas, a nastavlja se i od jutros... desetine upisa iz kojih možemo da  upoznamo prave karaktere mnogih forumskih legendi.

 

Čestitatam svim igračima KKP koji nisu dali ni na sebe, ni na dres koji nose. Verujem da će objektivna beogradska publika i jedan i drugi tim dočekati sa puno emocija, i jedva čekam da isti počne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzgred, Ljulj udara Pantera rukom, pa kad mu se ovaj okrene i krene da unosi, sa i dalje spuštenim rukama, Ljulj ga nabada ramenom, tek tada Panter gubi živce, ne zbog prvog kontakta.

Nakon toga Egzum gura Ljulja da ga skloni od Pantera, Egzumu prilazi Dek i baca ga na pod (pročitah da je moguće da mu je tada slomio zub), posle toga kreće opšti haos.

Od naših Lesor pravi vrlo opasan potez na Musi, sa leđa ga hvata za vrat i baca na zemlju, u situaciji gdje je Džanan već van gomile.

 

Po meni, biće ovako:

Jabusel 3+ tekme

Ljulj jednu, možda dvije

Dek jednu

 

Lesor 2

Panter 1

Egzum 1?

 

Doduše ima nekoliko sekundi kad na snimcima koji su na YT ne mogu da vidim šta se dešava u gomili, možda tu EL nađe još neko nepočinstvo koje sam preskočio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Beonegro said:

Hoćeš da kažeš da cijelu svoju karijeru kad njegovoj ekipi ne ide gleda kako da izbaci utakmicu iz okvira košarkaške igre?

 

hocu da kazem da ono sto on radi nije najsportskije ali je u okvirima pravila.

hocu da kazem kako bi gledali tuce na svakoj tekmi da je on neki faktor u tom smislu ali ih ne gledamo, jer profesionalci i u incidentnim trenucima drze "eyes on the prize", nisu batice na basketu u kraju.

 

sve sam jasno napisao u prethodnom postu i jednom sinoc, nema potrebe da zagusujemo thread pisanjem jednog te istog.

 

daklem, llull je prvi odgovorni, punter drugi. to sto je llull gnjida & govno, ne cini narocitu uslugu aspiracijama partizana.

 

ako je svima vama (a jeste) na vec sigurnih 2:0 u gostima, pred tekme u bgdu, prioritet da dovrsite biznis i odete zasluzeno na f4, ne moze to da se prekida intermecom za isterivanje pravde. to je i punteru od jutros jasno, posto mislim da isto kao i vi zeli f4. rudy tu nista nije kriv.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

dobro jutro

 

mogla bi da padne neka koreografija i setalica na granici morbidnog, ali ipak u sportsko-navijackim granicama

 

na primer, neki momak u uniformi grobara (pravog) koji bas slucajno podseca likom na Exuma stoji pored iskopane rake i smeje se psihopatski dok drugi sa krunom i grbom reala stoji usran od straha

 

sa tribina gotovo neprestano ide jer mi smo stoka sa tribine juzne, da bi pred kraj krenulo "sad ce stoka da vas nabije 30 razlike picke madridske", a ćus mateo i hezonja vode razgovor tipa "sta kaze ovaj" - "kaze ti da jedes govna"

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne moramo da gledamo 700 tuča u njegovoj karijeri, jedna je i više nego dovoljna. I okej, koristi dozvoljena sredstva, samo hajde da ga ne nazivamo gospodinom jer je eto prišao Exumu. Da je ovoj skupini vodja neki Hezonja ili Exum iz future (ne KK), teško da bismo gledali onakvu scenu. No dobro, i ja bih sada radije pisala o maestralno pripremljenoj i odigranoj utakmici nego o toj "gospodi".

Link to comment
Share on other sites

@Beonegro Jabusele ne bi trebalo da vidi teren do kraja sezone, ali ne evroligaske jer je to jedna utakmica, vec kalendarski, do jula meseca. Ali naravno, ostace sve na sablaznjavanju, vuk ce da pojede kupus a svinja ce da igra vec za par nedelja.

 

Sto se tice ovih predloga o transparentima i payback mindsetu, to je poslednje sto vam treba. Vi ste ih posteno razbili, sada unositi neke emocije osvete je najgluplje sto mozete sebi da uradite. Samo mirno, po planu i bice 25 razlike u Beogradu.

Edited by John Terry
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Jabusele je zaslužio vremensku suspenziju koja bi se odnosila na sva takmičenja, recimo 6 meseci - tako da ne može da igra ni u završnici Endese, ni na svetskom prvenstvu. I ne to novčanu kaznu, koju bi osetio. Mogao je da mu povredi kičmu ili vrat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

@Beonegro Jabusele ne bi trebalo da vidi teren do kraja sezone, ali ne evroligaske jer je to jedna utakmica, vec kalendarski, do jula meseca. Ali naravno, ostace sve na sablaznjavanju, vuk ce da pojede kupus a svinja ce da igra vec za par nedelja.

Ovo bi bilo idealna prilika da se otvori ovo pitanje. U NBA-u ako uradis ovako nesto, ostavio si tim na cedilu. Jabusele prakticno je mogao jos gore da ga povredi, a da je ovo bila treca utakmica, Real bi ispao i on na primer sledece sezone ode u NBA ili Kinu... i tako nikakvu suspenziju ne dobije. 

 

U svakom slucaju, eto njega u nedelju na terenu, kao da se nista nije desilo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KockoOblo said:

 

 Više od svega bih voleo da zaigra u Areni. Znam da se to neće desiti ove sezone, ali život je pred nama...

 

Zbog cega? Da bi ste mogli da mu se nakrsite majci? Ne treba vam taj hejt na utakmici, samo pozitiva.

 

Lepo vam je rekao vas trener, samo eyes on the ball. Fokusiranost, ne obracajte paznju na svinju.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Zbog cega? Da bi ste mogli da mu se nakrsite majci? Ne treba vam taj hejt na utakmici, samo pozitiva.

 

Lepo vam je rekao vas trener, samo eyes on the ball. Fokusiranost, ne obracajte paznju na svinju.

 

To je možda moguće medju pčelama i mravima...medju homosapiensima teško. Utakmica se ne igra na Hilindaru, nego u Areni. Što je dobro,rekao bih.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon sto puta odgledanog snimka mišljenja sam da Jabusele nije u trenutku bio svestan šta radi, tj. koliko opasno to može da bude, imajući u vidu razliku u masi i sam potez. Učestvuje u tuči, duplo je veći i ne kapira da može nekog da prelomi kao grančicu.

 

Naravno, to nimalo ne umanjuje ozbiljnost učinjenog. Samo mi deluje da nije svesno ušao da napravi najveće sranje, kao recimo Dek što je krenuo u obračun.

 

9 minutes ago, KockoOblo said:

 

 Više od svega bih voleo da zaigra u Areni. Znam da se to neće desiti ove sezone, ali život je pred nama...

Bilo bi dobro kada bi bio pod "pritiskom" a da mu se ništa ne desi. Ali, pošto nema šanse da tako prođe, bolje ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...