Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Vrlo je moguce da i ovde ima neki minimum kazne za broj utakmica i da je on verovatno 3. Tako da ako bude kaznjavanja u tom smislu nema 1 ili 2 utakmice. Ili samo po dzepu ili 3 i po dzepu. A deluje mi zaista mnogo da bilo ko osim onog kecera dobije 3 utakmice suspenzije.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ding Hao said:

Ako ijedan naš igrač dobije dve utakmice suspenzije, mi moramo izgubiti treću. 

 

Što se mene lično tiče, možemo da izgubimo sve do kraja, ništa mi to neće pokvariti zadovoljstvo koje su mi doneli ovi momci. Mi nismo monaški red Sv.Jovana, mi smo odličan košarkaški tim, i tako smo se i sinoć ponašali, od prve do poslednje sekunde. Neka suspenduju koga i koliko hoće, mi tu ne možemo baš ništa. Osim da  dočekamo goste kako su zaslužili, a sve u granicama dozvoljenog. Rudy varijanta.

Edited by KockoOblo
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alek The Great said:

Vrlo je moguce da i ovde ima neki minimum kazne za broj utakmica i da je on verovatno 3. Tako da ako bude kaznjavanja u tom smislu nema 1 ili 2 utakmice. Ili samo po dzepu ili 3 i po dzepu. A deluje mi zaista mnogo da bilo ko osim onog kecera dobije 3 utakmice suspenzije.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

https://www.eurohoops.net/en/eurocup/1461950/tyrique-jones-suspended-for-one-game-after-punching-trent-lockett/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ludost bi bila da EL bilo kome dodeli više od 1 utakmice suspenzije (Yabusele excluded). Na kraju krajeva, niko nije ni povredjen (Exum excluded).

 

Šta je poenta, da Partizan ode na Barsu bez par ključnih igrača? 

 

Koja je poenta i kome to treba?

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, jedibojan said:

To se ne dovodi u pitanje ali 1. sta on moze 20cm visem Tavaresu 2. onda smo oslabljeni na 4 (doduse i oni ce biti ali imaju Randolpha)

 

Na ove dvije tekme mi je Randolph izgledao daleko od plusa za svoju ekipu, u prvoj tekmi je dao trojku i mislim da mu je to jedina pozitivna akcija u obje tekme. Ne mislim da će Zeko da neutrališe Tavareša (doduše, treba još da vidimo u kakvom će stanju biti njegovo koljeno u utorak), ali će ga izlomiti u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

To je bio dobar samar, ovde je bilo pesnicenja i bacanja na pod. 😕

 

http://ftpserver.euroleague.net/general/2022_23_EuroLeague_Bylaws.pdf

 

Evo ovdje ima taj disciplinski, članovi 28.1 i 28.2 se odnose na situaciju, dobra stvar je što nema minimalne suspenzije piše samo up to 5 games.

 

Uzdajmo se u tu komisiju koja je vjerovatno od jutros pod pritiscima sa svih strana (dobra stvar je što su vjerovatno interesi svima jednaki a to je što manja kazna i za jedne i za druge) i da budemo imali MNOGO više sreće nego pameti.

 

P.S. I da Dante bude dobro, to se podrazumjeva.

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Secam se ovog, ali nisam ispratio kaznu. Lik dobio samo jednu utakmicu. Ako su pravila u EC ista i za EL onda ne bi trebalo da bude kazni za nas. Od nasih niko nije ovako slicno postupio sinoc. Mozda Lesor samo. Ali sto Dilejni rece: "31 should be suspended too for faking like a soccer player. He wasn’t even hurt lol"[emoji3]f66bc387a136e5d7efb973f0a58a8902.gif

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

http://ftpserver.euroleague.net/general/2022_23_EuroLeague_Bylaws.pdf

 

Evo ovdje ima taj disciplinski, članovi 28.1 i 28.2 se odnose na situaciju, dobra stvar je što nema minimalne suspenzije piše samo up to 5 games.

 

Uzdajmo se u tu komisiju koja je vjerovatno od jutros pod pritiscima sa svih strana (dobra stvar je što su vjerovatno interesi svima jednaki a to je što manja kazna i za jedne i za druge) i da budemo imali MNOGO više sreće nego pameti.

 

Čitam sad taj pravilnik, nije ružičast ni najmanje

 

Quote

27.1 The following are considered serious infringements:

 

a) Physical aggression against a member of the officiating crew, another Individual, the public, a fan, or any person in general.

 

b) The undertaking of actions that cause the definitive suspension of a game under Article 30 to Article 33 of the EuroLeague Regulations, or 30 to 33 of the EuroCup Regulations.

 

c) Threatening, humiliating or degrading actions towards a member of the officiating crew, another Individual, the public, a fan, or any person in general.

 

d) Discriminatory actions by word or deed towards a member of the officiating crew, another Individual, the public, a fan, or any person in general.

 

Quote

Specific sanctions for serious infringements

 

The serious infringements above will be penalised with the following sanctions:

 

a) A fine ranging from 30,001 euros to 280,000 euros.

b) Prohibited access to the arenas and/or participation in Euroleague Basketball competitions, games and/or events for a period from one to four years.

c) Temporary disqualification from the Euroleague Basketball competitions for a period from one to four years or for three or more games.

d) Permanent disqualification from the Euroleague Basketball competitions.

 

Sem Jabusele imbecila, bilo bi fer da ostali popiju novcane...makar i maximalne.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, medobrundo said:

Ludost bi bila da EL bilo kome dodeli više od 1 utakmice suspenzije (Yabusele excluded). Na kraju krajeva, niko nije ni povredjen (Exum excluded).

 

Šta je poenta, da Partizan ode na Barsu bez par ključnih igrača? 

 

Koja je poenta i kome to treba?

Zajebana je situacija i za njih.

 

Ako budu lagane kazne, šalju lošu poruku.

 

Ako reše da treniraju strogoću, upropastiće završnicu sezone.

 

Po meni, najbolja taktika bi bila kontakt sa obe strane, izdavanje saopštenja na temu izvinjavamo se, što su Željko i rudi već radili sinoć, Ljulj jutros, nećemo nikad više, i dalje smo dobri drugari, itd. Da se cela situacija downplayuje, smiri. I onda, u takvim okolnostima, kazne mogu da budu manje što se suspenzija tiče, tako da navijači i košarkaška javnost neće mnogo izgubiti. Finansijski ih rebnuti dobro i svi srećni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U iscekivanju odluke EL, zaista se nadam, vodeci se interesom Partizana, da ce klepiti svima novcane sem Yabuseleu, koji ce jedini dobiti neku suspenziju. Mislim da je i reakcija javnosti bitna pri donosenju odluke, jer su ugled i poruka lige nakon nesvakidasnjeg incidenta dosta bitni. Javnost je cini mi se vecinski osudila incident kao takav, ali su usmereni na Yabuseleov zahvat.

 

U svakom slucaju, mislim da ligi nije u interesu da suspenduje 4/5 najboljih igraca obe ekipe. A tek joj nije u interesu da stvori narativ da tim koji ima -15 na minut i pol do kraja i izglednih 0:2 u Bo5 seriji, zakuvavanjem situacije i tucom dodje do nekakve prednosti pred sledeci mec.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ostoja nek plati za onaj cirkus juče, dupla karma mamu mu.

 

Ako vas kazne finnn..finnana...fin...novcano, hocete da opet skupljate donacije il cete da skinete od racuna za porez :classic_biggrin:

 

 

 

Sve preko jedne utakmice kazne za sve ucesnike osim Jabuselea je preterano, Panter mozda dve jel je mlatio tamo vetrenjacu kao u osnovnoj skoli samo mlatis pa koga zakacis. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kendrick said:

U iscekivanju odluke EL, zaista se nadam, vodeci se interesom Partizana, da ce klepiti svima novcane sem Yabuseleu, koji ce jedini dobiti neku suspenziju. Mislim da je i reakcija javnosti bitna pri donosenju odluke, jer su ugled i poruka lige nakon nesvakidasnjeg incidenta dosta bitni. Javnost je cini mi se vecinski osudila incident kao takav, ali su usmereni na Yabuseleov zahvat.

 

U svakom slucaju, mislim da ligi nije u interesu da suspenduje 4/5 najboljih igraca obe ekipe. A tek joj nije u interesu da stvori narativ da tim koji ima -15 na minut i pol do kraja i izglednih 0:2 u Bo5 seriji, zakuvavanjem situacije i tucom dodje do nekakve prednosti pred sledeci mec.

Ove serija je zavrsena i suspenzija 4/5 igraca nece uticati na njen ishod vec bi samo poslala jasnu poruku da ovakve stvari ne smeju da se desavaju a ne da se pravi presedan sa blagim kaznama zbog nekog interesovanja i marketinga i rejtinga i sta ti ja znam. 

 

Deck, Lesor, Panter, se ne mogu provuci samo novcanim kaznama. Za Jabuselea je jasno. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ti verujes da je serija zavrsena, i pored suspenzija Pantera i Lesora (mozda i Exuma) za jedan ili vise meceva? Partizan je ionako nategnut rosterom, izostanak bilo kojeg od nosilaca je veliki problem, da ne pominjem momentum igraca i ostalo. Sa druge strane, Real bez Decka, Yabuselea i Llulla iako oslabljen, ima kako da nadomesti njihov izostanak. U slucaju suspenzija, Partizan bi daleko, daleko vise oslabljen bio. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, 40Wins said:

Odgledao sam snimak 30 puta, mislim da kad bi Svinjosele ono izveo na meni da bi me ubio for real. 

 

Zaista je mogla da strada kicma Exumu, dobro je sto nakon suplexa nije pao na njega svinja, inace bi bila jos teza povreda, a sto kaze Partizanov doktor, cak i povreda kicme.

 

Inace, pohvalio bih reakciju Reala kao kluba, nakon ovog divljastva jasno su stavili do znanja da im to rusi ugled i da ce zestoko kazniti one koji su ovo napravili, a u svojim redovima.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam snimak, doktorska partija naših igrača a Željko zaslužuje pohvale, samo ne znam kako da ga adekvatno pohvalim, nemam reči...

 

Madarova odbrana u prvom poluvremenu je za neverovati, svuda ga je bilo prava osica. Naneli iskusno, lagano, jedan kiks je imao u odbrani (Hezonja 2+1) i mašeno polaganje u napadu, Lesor pokupio sve što treba, Panter na nivou, Dante nezadrživ, Smajli ih rešio sa 7 uzastopnih poena, Ledej u drugom, Grk u prvom... Mislim da je Francis to rekao, u jednom momentu sam pomislio - pa mi igramo najbolju utakmicu ikad. Na sve smo imali odgovor i svuda nas je bilo.

 

Mada, da se odmah našlo rešenje na zonu, i ranije bi otišlo na plus 20. 

 

I dalje ne verujem šta sam gledao

 

🖤🖤🖤

  • Like 10
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...