Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

15 minutes ago, NMX said:

 

A jbm mu sve, ako se potrefi da pobeda protiv PAO nije dovoljna (meaning da dve od tri ekipe - Baskonija, Efes, Žalgiris dobiju sve 3 do kraja), onda ok, razumem...ali uz sve neočekivane rezultate do sada, ovo je SF scenario...tako da gadjajte taj Olimpijakos :s_d:

 

mislim da oly nije nista slabiji od reala i barce. mozda je monako za nijansu pozeljniji protivnik, jer zavisi puno od majk dzejmsa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NMX said:

 

A jbm mu sve, ako se potrefi da pobeda protiv PAO nije dovoljna (meaning da dve od tri ekipe - Baskonija, Efes, Žalgiris dobiju sve 3 do kraja), onda ok, razumem...ali uz sve neočekivane rezultate do sada, ovo je SF scenario...tako da gadjajte taj Olimpijakos :s_d:

 

Žalgiris i Efes ako dobiju 3/3, Baskonija 2/3, tada Žalgiris ide na 19, a pravi se trougao sa 18 16 gde je Baskonija osma. Na papiru nije nemoguće, ali govorimo o 8 utakmica, još je rano za kalkulacije.

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ako mi pobedimo bar jednu, Efes je u svakom slučaju iza nas, u svim kombinacijama ovih timova.

 

Cak i u trouglovima i cetvorouglovima (sa recimo Fenerom ili Makabijem pored Baskonije, Zalgirisa i Efesa) ili petouglovima cak (i Makabi i Efes)? Verujem da postoji neka kombinacija u kojoj je Efes ispred vas ako se izjednacite po pobedama, pa cak i uz negativan medjusobni rezultat. Teoretske sanse ali postoje. 

 

Nisam bas sve te kombinacije gledao jer ima i neodigranih utakmica medju tim timovima pa je nezahvalno to raditi... 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

Cak i u trouglovima i cetvorouglovima (sa recimo Fenerom ili Makabijem pored Baskonije, Zalgirisa i Efesa) ili petouglovima cak (i Makabi i Efes)? Verujem da postoji neka kombinacija u kojoj je Efes ispred vas ako se izjednacite po pobedama, pa cak i uz negativan medjusobni rezultat. Teoretske sanse ali postoje. 

 

Nisam bas sve te kombinacije gledao jer ima i neodigranih utakmica medju tim timovima pa je nezahvalno to raditi... 

Ogradio sam se na navedene timove (Efes, Baski, Žalgiris i KKP). Tu je Efes uvek iza nas u slučaju istog broja pobeda.

 

Sve ostale kombinacije koje uključuju Fener i Makabi zavise i od utakmica koje će se tek odigrati, kao što si rekao, ali pošto sa svih pet potencijalnih timova za ukrštanje imamo 1-1 ili 2-0 (uključujući 2-0 sa Efesom), uveren sam da je u tim kombinacijama Efes uvek iza nas.

 

Uostalom, pre ovog kola je već bilo objavljeno da naša pobeda nad Barsom i jedan poraz dvojca Baskonija/Žalgiris bi nas odveli u top osam već sada. Ništa se nije promenilo - jedna naša pobeda i jedan njihov poraz. Nadam se, već u petak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Barkley#34 said:

Ogradio sam se na navedene timove (Efes, Baski, Žalgiris i KKP). Tu je Efes uvek iza nas u slučaju istog broja pobeda.

Tako je. 

 

28 minutes ago, Barkley#34 said:

Sve ostale kombinacije koje uključuju Fener i Makabi zavise i od utakmica koje će se tek odigrati, kao što si rekao, ali pošto sa svih pet potencijalnih timova za ukrštanje imamo 1-1 ili 2-0 (uključujući 2-0 sa Efesom), uveren sam da je u tim kombinacijama Efes uvek iza nas.

Evo sada sam pogledao, u principu Efes bas lose stoji jer imaju 0-2 i protiv Makabija i protiv vas i protiv Baskonije! Jedino sa Zalgirisom imaju 2-0 i ceka se jos jedna sa Fenerom gde imaju 0-1. Ne vidim neku minitabelu u kojoj oni mogu biti ispred vas. Ako je to tabela sa Zalgirisom sa kojima je Efes pozitivan, to odgovara i vama jer ste i vi sa njima pozitivni. Tako da ne vidim kako mogu da anuliraju los score sa vama. Cak i da razvale Fener. 

 

28 minutes ago, Barkley#34 said:

Uostalom, pre ovog kola je već bilo objavljeno da naša pobeda nad Barsom i jedan poraz dvojca Baskonija/Žalgiris bi nas odveli u top osam već sada. Ništa se nije promenilo - jedna naša pobeda i jedan njihov poraz. Nadam se, već u petak.

Bice da je tako 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mfmilan said:

Ali Sport Klub analiza..

 

Netačan naslov u startu:

 

Pa nastavlja:

 

Na stranu koliko je realno da ove dve ekipe dobiju svih 6 utakmica, ali, ako je realno da Baskonija dobije Olimpijakos u gostima, onda je još realnije da mi zveknemo Real kod kuće.

 

 

Evo vam dokaz da neko sa SK čita forum, promenjen naslov, sada je:

 

Quote

Da li će Partizanu biti dovoljan samo PAO, CZ se nada čudu

 

A URL ostao sa starim naslovom: https://sportklub.rs/kosarka-euroleague-22-23/vesti-euroleague-22-23/partizanu-nece-biti-dovoljan-pao-zvezda-se-nada-cudu/

 

Pozdrav za posmatrače!

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mfmilan said:

 

 

Evo vam dokaz da neko sa SK čita forum, promenjen naslov, sada je:

 

 

A URL ostao sa starim naslovom: https://sportklub.rs/kosarka-euroleague-22-23/vesti-euroleague-22-23/partizanu-nece-biti-dovoljan-pao-zvezda-se-nada-cudu/

 

Pozdrav za posmatrače!

 

 

 

 

Plot twist: neko od forumaša radi na SK 🙃

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

 

Žalgiris može da dobije sve tri, mislim da je tu samo Makabi upitan. 

 

Baskonija ima 2 teška meča, videćemo već u petak kako će to izgledati. Nadam se pobedi Fenera, da ne čekamo zadnje kolo i meč sa Olimpijakosom, kojem će taj meč biti nebitan možda.

Ja uopšte ne bih odbacio mogućnost da njih Bajern pobedi u Minhenu u zadnjem kolu. Bez obzira što Bajern naravno nema šanse za TOP 8, meni je u tom meču Žalgiris samo blagi favorit, ako ne i 50-50.

Link to comment
Share on other sites

Ide li ko na ovu revijalnu utakmicu?

Ja baš ne volim, ali bih možda kao i otišao. Mada je dosta rano. Mogli su na poluvreme da ih stave, na pola terena Mozzart šutiranje trojki, a na drugoj polovini veteranska basketica. 😁

Inače, igrao sam sad za vikend protiv Milenka tekmu u rekreativnoj ligi. Pozitivno me iznenadio što je ostao na pivu posle. Inače je utakmica bila u pola 10 ujutru. 😄

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko mi je da poverujem da ( ako se desi da izgubite obe pre toga, a neko od rivala ne dobije sve tri ) Partizan nece dobiti Pao pred 20 k prepaljenih ljudi, narocito sto Zeljko nije imbecil pa da mu se dva puta u dve godine desi Bursa. Cak je teoretski realniji isto cudan scenario da oba rivala dobiju sve tri utakmice, ali ste i u tom slucaju i dalje gospodari svoje sudbine, imate dovoljno prilika da rastereceno resite sve dileme.

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uvrnuto said:

Ide li ko na ovu revijalnu utakmicu?

Ja baš ne volim, ali bih možda kao i otišao. Mada je dosta rano. Mogli su na poluvreme da ih stave, na pola terena Mozzart šutiranje trojki, a na drugoj polovini veteranska basketica. 😁

Inače, igrao sam sad za vikend protiv Milenka tekmu u rekreativnoj ligi. Pozitivno me iznenadio što je ostao na pivu posle. Inače je utakmica bila u pola 10 ujutru. 😄

 

Nema se svaki dan prilika za vidjeti Vardu na terenu. 🙂

 

Vidjeh danas Vuleta kako se priprema za sjutra (ili makar mislim da je to on). Izgleda full spremno da izdominira penzionere sjutra.

Link to comment
Share on other sites

Sutra prvi put vodim ćeru na utakmicu Partizana pa sam se prisjetio svoje prve utakmice protiv Bosne u Zetri. U sjećanju mi je ostalo samo da smo izgubili trojkom u zadnjoj sekundi i da sam bio beskrajno ljut na ljude oko mene koji se vesele, durio sam se cijelim putem kući.

Morao sam da izguglam da je to bilo 05.11.1988 i da je tu trojku dao izvesni Mitrović. Dule bio trener u nastanku, a Danilović igrač. Đorđević, Paspalj, Nakić, Divac. Sveti Sava sad maltretira neke nebeske obruče…

Sudbina je da moje i ćerino prvo iskustvo povezuje isti čovjek, tada igrač a danas najtrofejniji evropski trener svih vremena. We’ve come a long way…

I onda shvatim da sam cijeli život okružen istim ljudima, slavim njihove uspjehe i tugujem njihove patnje.

Porodica.

Poješćemo ih sutra.

Laku noć.

  • Like 10
  • Love 15
Link to comment
Share on other sites

On 3/29/2023 at 7:06 AM, Ljubitelj baklave said:

 

I jos jedna opcija, Zalgiris 4/4, Baskonija 2/3 i Efes 3/3, tada bi se napravio trougao sa Zelimirom, Atamanom i Baskonijom od 18 16 gde je Baskonija najbolja. Zapravo, ovaj scenario je i najmanje nerelan, mada to ce se vec danas znati, ako Zalgiris ne dobije Monako onda ce i pobeda nad PAO veoma verovatno da znaci top 8 sa pozicije sedam, sto znaci da se ide na drugoplasirani, a ko ce to biti, tesko je reci, vise naginje ka Realu ili Olimpijakosu, nego Barsi.

 

Nije tu Baskonia najbolja nego Partizan koji bi tu imao 3-1.

 

Baskonia bi imala 3-1 ali losiji medjusobni skor sa Partizanom.

 

22 hours ago, Kooineeperk said:

A mi, komsije, potrudicemo se da vam sklonimo i Fener u poslednjem kolu 😉 

 

Moze da se desi i jedna cudna, mada izuzetno neverovatna sutuacija:

 

Zalgiris izgubi sve tri do kraja, Baskonia dobije samo Asvel, Efes izgubi obe, Crvena zvezda dobije sve tri, a Partizan izgubi i od Reala i od Monaca.

 

Tada bi tabela bila ovakva: 7. Partizan 17-16, 8. Baskonia 17-17, 9. Crvena zvezda 17-17 i onda bi Partizan ako namerno izgubi od zelenih u poslednjem kolu izbacio Baskoniu i ubacio Crvenu zvezdu u TOP8.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...