Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, Kooineeperk said:

Komsije pocinju vam klinci, ako vas zanima 😄 

 

 

 

Bole vas za klince... zasto i investirati u njih kad moze da se kupi, jel? 😄 

 

A i nije vam neka generacija.

 

Da nema malog Drezgica koji je fin potencijal, generacija bi bila bas losa. On je radilica, i ima tu sportsku drskost. Od njega ce sigurno biti nesto. On i nas Topic za 4-5 godina verovatno okosnica bekovskih pozicija repke. Komplementarni su. 

 

Onaj centar Mikic, nekada se pitam ko njega gura, jer ima neke utakmice gde bas puno gresi, ali ima size pa ga to drzi visoko kotiranog medju juniorima. Prilcno nekonstantan sut ima, nekad zatrpa za 2p sa nekih 70-80% suta a onda, kao danas, ne moze zicer da ubode i ima 30% za 2p sto je za centra koji igra toliko pod kosem katastrofalno. Ali zato hvata lopte kao lud. Size. Kazu da centri kasnije sazrevaju pa mozda ipak nesto bude od njega, samo da ustali taj sut. 

 

Ostali... ako bas treba pomenuti onda jos Plisnic (nije sin Vanje Plisnica). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Ostali... ako bas treba pomenuti onda jos Plisnic (nije sin Vanje Plisnica). 


Mislim da mu je to sin od brata. Pominjao ga je da vežbaju zajedno, a mislim da je klinac igrao u Staru iz Sr. Kamenice.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

Bole vas za klince... zasto i investirati u njih kad moze da se kupi, jel? 😄 

 

A i nije vam neka generacija.

 

Zato ste nam vi pokazali kako se to radi u ovim godinama iza nas, jel da? :classic_rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Aman 2 said:

Kraljevski klub nije šala. Da ne bude Partizan pobedio Real aprililili

 

Znači, utakmica se zbog nekog razloga završava posle ponoći...

 

8 minutes ago, uvrnuto said:


Mislim da mu je to sin od brata

 

Kaže se sinovac.

Ne Sinovec!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mfmilan said:

 

Zato ste nam vi pokazali kako se to radi u ovim godinama iza nas, jel da? :classic_rolleyes:

Ne bih da se ovo pretvori u neku raspravu nivoa Tate, ali, da, jesmo. Ne koliko bih ja voleo, ali daleko bolje od vas. 

 

Mislim, mozemo da nabrajamo i prodjemo kroz cinjenice, ali bez tatisanja. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

I te kako je investirano u njega i pruzena mu je sansa. Ne bas konstantna sansa ali je imao. Do njega je bilo sto nije vise postigao. 

 

Aj ne zajebavaj. Ovde se izgleda zaboravilo šta znači dati šansu klincu. To znači istrpeti ga makar godinu dana kontinualno pa makar useravao svaku utakmicu, a ne kao mi čim nešto ne odradi dobro, slede tri utakmice klupa, jedna tribine. Ako smo išta uradili, to smo ubili talenat i u njemu i u Radanovu.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Da imamo iole srama svi bismo ćutali o tom pitanju jer smo katastrofalni i jedni i drugi.

Ja sam bliži ovom stavu. Jeste vi izbacili više igrača, ali je sve to manje-više suv prosek.

 

Nažalost, skoro je neko rekao, ne mogu da se setim ko, da smo u nekom trenutku zaboravili da je prioritet u mlađim selekcijama razvoj i učenje košarke, a ne pobeđivanje po svaku cenu. Zato i imamo milion primera ekstra talenata koji na prelasku iz mlađih selekcija u seniore prosto nestanu i odu da se smucaju po nekim drugim ligama zemalja u kojima niko ne zna da nabroji ni dva tima iz prve lige.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mfmilan said:

Nažalost, skoro je neko rekao, ne mogu da se setim ko, da smo u nekom trenutku zaboravili da je prioritet u mlađim selekcijama razvoj i učenje košarke, a ne pobeđivanje po svaku cenu.

 

Marin Sedlaček to skoro izjavio. Ne sećam se koji podkast.

 

Top što mi izbacujemo su ragbisti a ne košarkaši.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Aj ne zajebavaj. Ovde se izgleda zaboravilo šta znači dati šansu klincu. To znači istrpeti ga makar godinu dana kontinualno pa makar useravao svaku utakmicu, a ne kao mi čim nešto ne odradi dobro, slede tri utakmice klupa, jedna tribine. Ako smo išta uradili, to smo ubili talenat i u njemu i u Radanovu.

Slazem se, zato sam i rekao "ne koliko bih ja voleo" ali svakako vise od KKP. 

 

1 minute ago, mfmilan said:

Ja sam bliži ovom stavu. Jeste vi izbacili više igrača, ali je sve to manje-više suv prosek.

Uf, kakav statement. Kakav kvalitet ste vi izbacili sa tih manje igraca koje ste izbacili? 

 

1 minute ago, mfmilan said:

Nažalost, skoro je neko rekao, ne mogu da se setim ko, da smo u nekom trenutku zaboravili da je prioritet u mlađim selekcijama razvoj i učenje košarke, a ne pobeđivanje po svaku cenu. Zato i imamo milion primera ekstra talenata koji na prelasku iz mlađih selekcija u seniore prosto nestanu i odu da se smucaju po nekim drugim ligama zemalja u kojima niko ne zna da nabroji ni dva tima iz prve lige.

Slazem se. A vi ste imali mnogo bolju priliku da im pruzite sansu prethodnih godina kad niste igrali EL niti bili favorit za ABA trofej. Pa opet slabo... Trifunovic i Jaramaz (mada obojica nisu pocela kod vas ali se jesu kod vas razvili tako da ih racunam). 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kooineeperk said:

Slazem se. A vi ste imali mnogo bolju priliku da im pruzite sansu prethodnih godina kad niste igrali EL niti bili favorit za ABA trofej. Pa opet slabo... Trifunovic i Jaramaz (mada obojica nisu pocela kod vas ali se jesu kod vas razvili tako da ih racunam). 

 

Pa to i nema pretjerano smisla, kad ne igraš EL ili ti je borba za trofeje daleko, nemaš ni mogućnost da dovodiš najtalentovanije klince (a i kad imaš sve to, nisi nužno prvi izbor). Nije dovoljno samo pružiti šansu, bitnije je kome je pružaš. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Uf, kakav statement. Kakav kvalitet ste vi izbacili sa tih manje igraca koje ste izbacili? 

 

Kad pričamo na ovu temu, ja uvek nekako gledam u pravcu igrača oko prve petorke u repki, pošto je to merilo i krajnji cilj merenja patke oko stvaranja igrača koji nam svima donose košarkašku dobrobit. Znači, zadnje sa naše strane su negde Bogdan, Lučić, Milutinov. Trifa je klinja, rano je suditi o njemu. Jaramaza ne računam da je naš, iako je kod nas stekao neku afirmaciju. Koga ti vidiš da se uklapa u ovo a da ste ga vi oblikovali iz mlađih dana i lansirali u prvu petorku repke?

 

Quote

Slazem se. A vi ste imali mnogo bolju priliku da im pruzite sansu prethodnih godina kad niste igrali EL niti bili favorit za ABA trofej. Pa opet slabo... Trifunovic i Jaramaz (mada obojica nisu pocela kod vas ali se jesu kod vas razvili tako da ih racunam). 

 

Ja sam pristalica toga da dobre igrače i pobednike ne možeš da razviješ u klubu koji ne pobeđuje. A Partizan dugo nije pobeđivao. Niti se radilo dobro sa igračima (što smo već zaključili, kao i da to nije problem Partizana nego generalno). Zato mi ovaj sad koncept i nije loš - da li je bolje da Trifa, Tristan, Alen, Kopriva, treniraju sa Panterom, Lesorom, Nanelijem, Egzumom, PPP, ili sa Đumićem, Vrabcem i sličnima? Od koga će više naučiti? A sledeće sezona će pokazati da li su stvarno nešto naučili i da li su ruže koje će procvetati ili će se pridružiti onoj gore ekipi u drugoj bugarskoj ligi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan je igrao sa par momaka 07 godiste danas, jos na bekovskim pozicijama vs 2 agresivna beka preko puta i to nije na dobro moglo izaći nikako. Ono sto je najviše bode oči vec godinama na ovim turnirima za mlade ABA i ANGT dje igraju ovi regionalni prospekti, koliko je malo šutera i tih klinaca koji mogu i umiju da pogode cak i otvoren šut za 3, bilo spot up ili iz driblinga da ne pričam, ako ko i pogodi vise je random no sto se vidi zapravo rad na tome.


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mfmilan said:

Kad pričamo na ovu temu, ja uvek nekako gledam u pravcu igrača oko prve petorke u repki, pošto je to merilo i krajnji cilj merenja patke oko stvaranja igrača koji nam svima donose košarkašku dobrobit. Znači, zadnje sa naše strane su negde Bogdan, Lučić, Milutinov. Trifa je klinja, rano je suditi o njemu. Jaramaza ne računam da je naš, iako je kod nas stekao neku afirmaciju. Koga ti vidiš da se uklapa u ovo a da ste ga vi oblikovali iz mlađih dana i lansirali u prvu petorku repke?

Uf ode ti na period od pre 10 godina a rekao si nesto u fazonu "ovim godinama iza nas". Trebalo je da kazes dekadama ili barem dekadi onda 🙂 Ja sam gledao ovaj period od kad smo se i mi oporavili kao klub i poceli da igramo evropksa takmicenja. Ajde da kazemo 10 godina. 

 

Bogdanovic je jedini koga ste u tom smislu izbacili da je vrh igrac. Lucic i Milutinov jesu legitimni EL igraci koji su se kod vas pojavili pre vise od 10 godina (a nisu iz domaceg pogona, ali ok - jesu prvu seniorsku afirmaciju stekli kod vas). Osim njih, i Jaramaza, i eto Trife koji jos nije legit EL igrac, ne mogu da se setim nikoga drugog. Vanja Marinkovic zapravo. I to je to. Ne znam da li je jos neko dosegao do repke ili neke evropske ekipe (koja igra neko evropsko takmicenje) od domacih igraca a da ste ga vi lansirali, afirmisali. 

 

S druge strane, u tih 10ak godina, mozda nemamo taj nivo Bogdanovica ali imamo igrace koji su izasli direktno iz juniora KKCZ sto posebno cenim (i zalim sto ih nije bilo vise). Guduric, Dobric, pa i Nedovic (ako gledamo period duzi od 10 godina kao sto si ti). Oni koji nisu izasli iz juniora KKCZ ali su rano dosli i afirmisali se kod nas su Davidovac, Kalinic, Jovic, Mitrovic pa i Branko Lazic koji je imao svoju ulogu i u repki. Zatim bilo je tu puno juniora koji su po prelasku u seniore imali minute a nisu neki vrhunski igraci iako igraju po Evropi - Dobric, Simanic, Rebic, Radanov, Tejic, pa i Ristic koji se vratio u Zvezdu posle skolovanja u USA - mnogi od njih su i zaigrali za repku 😄 To su igraci koji su dobili minute u Zvezdi u EL. Kao sada Lazarevic. 

 

OK jedno je pruzanje sanse a drugo je da li od toga posle bude nesto. Poenta price je da vi niste ni pruzali mnogo sanse u poslednjih 7-8 godina. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da na neki nacin posebno pozdravimo Musu i Hezonju. Treba tim momcima staviti do znanja da su nasiTM

 

Inace, zaista ne vidim nikakav scenario u kome mi dobijamo ovo, izuzev nekog bas epskog raspada Reala. Ne leze nam sto zbog suvog kvaliteta, sto zbog igrackih/koncepcijskih razloga.

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kooineeperk said:

Uf ode ti na period od pre 10 godina a rekao si nesto u fazonu "ovim godinama iza nas". Trebalo je da kazes dekadama ili barem dekadi onda 🙂 Ja sam gledao ovaj period od kad smo se i mi oporavili kao klub i poceli da igramo evropksa takmicenja. Ajde da kazemo 10 godina. 

 

Bogdanovic je jedini koga ste u tom smislu izbacili da je vrh igrac. Lucic i Milutinov jesu legitimni EL igraci koji su se kod vas pojavili pre vise od 10 godina (a nisu iz domaceg pogona, ali ok - jesu prvu seniorsku afirmaciju stekli kod vas). Osim njih, i Jaramaza, i eto Trife koji jos nije legit EL igrac, ne mogu da se setim nikoga drugog. Vanja Marinkovic zapravo. I to je to. Ne znam da li je jos neko dosegao do repke ili neke evropske ekipe (koja igra neko evropsko takmicenje) od domacih igraca a da ste ga vi lansirali, afirmisali. 

 

S druge strane, u tih 10ak godina, mozda nemamo taj nivo Bogdanovica ali imamo igrace koji su izasli direktno iz juniora KKCZ sto posebno cenim (i zalim sto ih nije bilo vise). Guduric, Dobric, pa i Nedovic (ako gledamo period duzi od 10 godina kao sto si ti). Oni koji nisu izasli iz juniora KKCZ ali su rano dosli i afirmisali se kod nas su Davidovac, Kalinic, Jovic, Mitrovic pa i Branko Lazic koji je imao svoju ulogu i u repki. Zatim bilo je tu puno juniora koji su po prelasku u seniore imali minute a nisu neki vrhunski igraci iako igraju po Evropi - Dobric, Simanic, Rebic, Radanov, Tejic, pa i Ristic koji se vratio u Zvezdu posle skolovanja u USA - mnogi od njih su i zaigrali za repku 😄 To su igraci koji su dobili minute u Zvezdi u EL. Kao sada Lazarevic. 

 

OK jedno je pruzanje sanse a drugo je da li od toga posle bude nesto. Poenta price je da vi niste ni pruzali mnogo sanse u poslednjih 7-8 godina. 

 

 

 

Branko Lazić? Really?

 

Ako ćemo njegov doprinos u reprezentaciji da računamo kao nešto validno za ovu raspravu, a da ne pominjem prisustvo FMP-a generalno u ovoj diskusiji (da ne bi u bilo kom smislu tema otišla ka klasičnom klubaštvu...), onda su nam kriterijumi skroz nedefinisani i diskusija pomalo gubi smisao 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Zvezda je fuzijom dobila najbolji pogon za razvoj mladih igrača u državi. Takođe, svi ti igrači su svoje greške pravili u razvojnom timu na istom nivou takmičenja, što je ogromna, ogromna prednost. Partizanovi pokušaji sa Dinamikom i Mladosti su možda u potencijalu mogli da dođu do tog nivoa, u praksi je to bilo dosta, dosta niže. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

  

29 minutes ago, Kooineeperk said:

Uf ode ti na period od pre 10 godina a rekao si nesto u fazonu "ovim godinama iza nas". Trebalo je da kazes dekadama ili barem dekadi onda 🙂 Ja sam gledao ovaj period od kad smo se i mi oporavili kao klub i poceli da igramo evropksa takmicenja. Ajde da kazemo 10 godina. 

 

Bogdanovic je jedini koga ste u tom smislu izbacili da je vrh igrac. Lucic i Milutinov jesu legitimni EL igraci koji su se kod vas pojavili pre vise od 10 godina (a nisu iz domaceg pogona, ali ok - jesu prvu seniorsku afirmaciju stekli kod vas). Osim njih, i Jaramaza, i eto Trife koji jos nije legit EL igrac, ne mogu da se setim nikoga drugog. Vanja Marinkovic zapravo. I to je to. Ne znam da li je jos neko dosegao do repke ili neke evropske ekipe (koja igra neko evropsko takmicenje) od domacih igraca a da ste ga vi lansirali, afirmisali. 

 

S druge strane, u tih 10ak godina, mozda nemamo taj nivo Bogdanovica ali imamo igrace koji su izasli direktno iz juniora KKCZ sto posebno cenim (i zalim sto ih nije bilo vise). Guduric, Dobric, pa i Nedovic (ako gledamo period duzi od 10 godina kao sto si ti). Oni koji nisu izasli iz juniora KKCZ ali su rano dosli i afirmisali se kod nas su Davidovac, Kalinic, Jovic, Mitrovic pa i Branko Lazic koji je imao svoju ulogu i u repki. Zatim bilo je tu puno juniora koji su po prelasku u seniore imali minute a nisu neki vrhunski igraci iako igraju po Evropi - Dobric, Simanic, Rebic, Radanov, Tejic, pa i Ristic koji se vratio u Zvezdu posle skolovanja u USA - mnogi od njih su i zaigrali za repku 😄 To su igraci koji su dobili minute u Zvezdi u EL. Kao sada Lazarevic. 

 

OK jedno je pruzanje sanse a drugo je da li od toga posle bude nesto. Poenta price je da vi niste ni pruzali mnogo sanse u poslednjih 7-8 godina. 

 

 

 

Ja sam mislio nekih 10tak godina unazad, s tim sto je to u mojoj glavi do 2010., još se nisam navikao da smo solidno odmakli od 2020., haha. Svakako nije precizno određeno. A tek vam se ne isplati da idemo dalje u prošlost.

 

Otišao si malo preširoko, računao igrače za koje nema osnova da se pominju u ovoj priči. Recimo Kalinić. Jeste ostavio trag, naročito onim povratkom prošle godine, ali računati njega u ovo je blago rečeno malo klimavo. Ukupno je u dva mandata proveo dve sezone kod vas, od čega drugu sezonu u kasnoj fazi karijere. Kako se on kvalifikuje za igrača kog ste vi napravili?

 

I još važnije, ovaj broj igrača treba da podeliš sa 2, pošto su se svi ti igrači razvijali paralelno u dva kluba. Ogromnoj većini CV izgleda ovako:

2015–2021 Crvena zvezda

2015–2018 → FMP

 

Faktički si nabrojao igrače dva kluba a pripisao ih jednom klubu.

 

A i dalje su to velikom većinom igrači osrednjih kvaliteta, znači ništa spektakularno, ništa prva petorka repke.

 

Da zaključim - apsolutno nemate čime da se hvalite na ovu temu, niti da bilo kome držite predavanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...