Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

2 hours ago, McLeod said:

Ovo ostalo sto si rekao ide u prilog mojoj tezi - da je Nebojsa Covic ili Aleksandar Vucic resio da stavi sapu na ovaj forum - znali bismo. Ne bismo se optuzivali medjusobno za botovanje, bilo bi bolno ocigledno, kao sto je ocigledno sve drugo u ovoj drzavi.

 

Kako se stavlja šapa na internet od strane NČ? Ok moze da kupi i plati RSB i da šta ide od foruma do foruma i da kupuje moderaciju, da viđenijim članovima daje neke povlastice i šta ništa... na kraju su ugasli b92 došli smo ovde... sutra idemo tamo... da je to toliko prosto i da ima resurse ja verujem da bi imao bot timove ranga sns koji zatrpavaju sve otvorene prostore.

Srazmerno broju ljudi koji u SRB aktivno prate basket ovaj forum je ozbiljna skupina koja možda nema snagu da prevrne brod, al ima tu inicijalnu kapisla formu, može da bude, jer ovde hteli mi to da priznamo ili ne, pišu ozbiljni ljudi, u ozbiljnim godinama kojima je pun kufer svega pa od svakodnevne muke koju preživljavaju, odu da gledaju basket i izvižde najvernije kad vređaju Kalinu, a u hali se to primi kod random navijača ne forumasa, koji nije zaboravio šta je Nikola u dresu CZV radio... sve su to sitne stvari, koje mogu da budu, al ne moraju da znače, tipa skupi se večeras "kritična masa" pa izvižde FC3 na primer i to u Pioniru, koji je manji od aArene, pa ti treba i manja inicijalna kapisla za eksploziju. Razumeš, poenta svake ove vladavine i AV i NČ je da nemaju nikakvu opoziciju i mogu da rade šta hoće, pa i da im sin igra el, a opet košarkaška publika nije baš svetina ispred prodže koja pije mlako zidarsko i bistri svetsku pilitiku/ekonomiju, bar ja takvu ekipu ispred zadruge nisam sreo.

 

E sad zaamisli situaciju da NČ pošalje ovde low level botove, one što komentarišu po portalima izdržali bi dan i po, ako i toliko. E sad za sve to treba para treba finansirati sve to, a šta nas sprečava da odemo sutra na nekibtreći server, peti, sedmi... mi radimo ovo jer smo "dokoni", a oni za pare pa kome dosadi pre... 

 

A ovo sa svetinom i prostom većinom si u pravu 300% nema greške, samo što ovde sad pričamo o podgrupi šire društvene grupe, koja se opet ne može svrstati u rangu proste svetine ili ti većine, nego pričamo o tipa 10k ljudi koji dolaze da prate utakmice KK CZV uživo, pişu po forumima, portalima...  možda ispizdimo @Mairosu pa krene da u podkastu postavlja zajebana pitanja, pa se priča proširi, pa počnu ljudi da obraćaju paznju na malog ćelavog sa brojem 3 na leđima...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mairosu said:

samo me prozivajte, zvaću filipa i kuzmu zajedno da pričamo sva trojica koliko kida zvezda je trojka šef parade.

 

Jel ti to po nekom standardnom cenovniku koji imas ili pravis custom ponudu? 😄

Pitam za drugara Nebojsu... 😉 

 

 

EDIT:

Splitovali temu dok sam ja pisao komentar 😄 prepisacu gde treba 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Dragi moj @McLeod  

 

Quote

 

Pojedinac moze imati uticaj na masu, ali je nasa (vasa) "masa" na ovom mestu toliko bitna da tangira Covica ili Vucica ili koga god onoliko koliko mene tangira prasina na lusteru. 

 

Ova tvoja bas smela tvrdnja ide u prilog mojoj teoriji da ocene dajes pausalno i na osnovu neke logike koja u dosta slucajeva nema uporiste u realnosti. Dakle ti sebe postavljas na mesto Covica i sa te pozicije na kojoj niti si pribliznio bio niti imas iskustva dajes onako bas zrele ocene kako njega bas briga za maleni forum. 

Jos ukljucujes lika predsednika drzave, zvalavog vodje sns-a koji ima 9 televizora u kancelariji i zna ko sta napise na tviteru i to komentarise 10 min posle objave ali je apsolutno neuporediv sa predsednikom KKCZ iz vizure vox92 foruma. A sam Nebojsa Covic je rekao u intervjuu da prati forume. Dakle zanima ga sto dalje znaci da nisi u pravu. A znamo i da su njegovi saradnici pratili. Samo da pocenemo od prve tvrdnje sa kojom nisi u pravu.

 

Dalje druga tvrdnja tvog svemirskog znanja svega i svacega a pogoovo medija i njihove strategije, digital marketinga i kreiranja javnih vesti i mnjenja... Zanimljivo kako kada uporedjujes snagu ovog foruma napises vas 20 sto pise a kada spominjes Mocart kazes 200 000 poseta dnevno (samo mi prosledi odakle taj podatak) sto valjda treba da umanji snagu ovog mesta tim preterivanjima. Sto naravno nije tacno a to mozemo videti prostim pogledom statistike. Pritom namerno to radis. 

Ako odemo na prvu stranu ovog sajta videcemo da je na njemu trenutno 179 registrovanih clanova i 426 gostiju, sto je oko 600 ljudi samo u ovom trenutku, a ukupno ima oko 1000 registrovanih clanova. Ako uzmemo da je sport najcitaniji evo ti sam proceni koliko od ovih 600 ljudi cita i prati KKCZ temu. Podeli 600 na one koji prate samo kosarku, pa to jos podeli na one koji prate KKCZ. Svakako je vise od 20 jel tako, a dalje u teksu cemo izracunati koliko je udeo ljudi odavde u hali i direktno ucestvuje u zivotu kluba. Dakle ni tu nisi u pravu. 

 

Sad malo ozbiljnije. Preglednost, uticajnost i "jacina" nekog sajta se ne ogleda samo u broju jednistvenih posetilaca na sajtu. Za one koji ne znaju to je broj ljudi tj IP adresa koje posete sajt. Cesto na glupavim sajtovima kao sto je Mocart imas "Bounce rate" a to je da korisnik poseti samo jednu stranicu sajta. Ukupan broj se povecava ali to sto se broj pregledanih strana smanjuje pokazuje da nesto ne stima, uglavnom sa sadrzajem sajta, ili brzinom njegovog ucitavanja ili kao u mom slucaju sa naslovima. Gleda se da li se sajt posecuje ili sa mobilnog telefona, onda se gledaju lokacije, i sve to zajedno pregeledano i vrlo sistematicno, daje jacinu nekome sajtu pa i sto se finansiranja tice ali finansiranje nije nasa tema, kao sto nisu ni SEO optimizacije i druge stvari koje uticu na broj poseta sajtu. 


U nasem primeru Nebojsa Covic = vlast, a za vlast svuda u svetu i na svim pozicijama je opasno da postoji mesto ma koliko veliko ili malo gde ce se okupljati zdravorazumski ljudi i razmenjivati slobodoumne ideje. 

U hali na utakmicama Zvezde je prosecno izmedju 3500 - 4000 ljudi ne racunajuci EL. Ako uzmemo gornji podatak o malo vise od 20 ljudi sa ovog foruma koji prate KKCZ i imamo na umu da nema organizovanog navijanja u hali dolazimo do POTENCIJALNO opasne grupe po interese pojedinaca. Zamisli nas samo 20 iza klupe sa parolama o Filipu ili Vucicu? A gde smo se nasli nego na ovom forumu, i gde smo razvijali te subverzivne ideje nego na ovom forumu. Kad ne bi bilo ovih stvari ljudi i ne bi znali koliko ima istomisljenjika po mnogim temama o kojima se u ovom drustvu ne razgovara. Pa tako dobijes vest na SK kako je deo navijaca, takoreci delic mali skoro beznacajni protiv Filipa. A onda pogledas ovde i vidis da je to 90%. Tako da ne bih bas rekao da je kriticki nastrojena masa na ovom forumu u odnosu na KKCZ, ponavljam u odnosu na KKCZ beznacajna, ma koliko ovaj forum realno imao mali udeo u celokupnom sportskom internet nebu Srbije. I zato ga i prate i zato i dolaze botovi, ma koliko glupo bilo u to da se poveruje, dolaze. To sto ti mislis da 200 ljudi nije mnogo, mozda i nije ako gledas broj dobrih riba u tvom soliteru, ali ako gledas procenat u siroj slici onda je sasvim dovoljno. Pritom u racunicu nisam ubacio rekla kazala, jer slozicemo se da niko ne cita samo forum i zadrzava vesti samo za sebe, tako da tu dolazimo samo do povecanja broja. 

 

Ono gde si jedino u pravu je da u medijima postoji cenzura i autocenzura ali to sam ja i rekao i tvrdio ne znam zasto si nasiroko krenuo da pises o portalima i pozivima Nebojse Covica i oduzimanju akreditacija kada sam kao sto rekoh to i ja napisao i to svi znamo.

Pisem posle poraza i jos jednog performansa Filipa tako da ima rupa pa slobodno rasrafljuj :-) 

Link to comment
Share on other sites

Podatak za Mocart sam video. Kao sto sam video i za Sportske. I za Sportal nekadasnji. I za Hotsport. Za ButaSport nisam, ali mogu da ti dam procenu +-10 hiljada ako te zanima.

 

Sto se tice foruma, ima dosta guglovih i kineskih botova i trakera koji se vide u statistici, to nije realna brojka. Realna brojka je da ovaj forum poseti 200-ak ljudi dnevno, sto jeste solidna brojka. Brojka od 20 su aktivni korisnici zainteresovani da ucestvuju u diskusijama i stvaraoci klime na forumu - tih 20 ljudi bi maksimalno mogli da zanimaju gospodina o kom diskutujemo i tu apsolutno nema nikakve pausalne procene, sto bi rekao dr Stefanovic gadjam u glavu bez problema.

 

Dalje, to sto je Nebojsa Covic rekao da cita forume znaci zapravo sta? On RSB verovatno ubraja u forum. Ne verujem da je svestan postojanja ovog foruma. A i da je svestan i da ga cita, to opet znaci - sta? Da je toliko prso da placa botove koji ce da pisu ovde i to jednog? Znas da mozes da nadjes Kineza ili Indijca za 100 evra koji ce DDOSuje server besomucno i onemoguci rad foruma? O cemu mi ovde zapravo pricamo?

 

Sto se tice ovog treceg pasusa kada pricas o bounce rateu ili SEOu mogu da ti kao ti tvoji kafanski prijatelji kazem da lupetas gluposti i ne znas jednostavno o cemu pricas, ali posto ja nisam takav potkrepicu ti argumentovano zasto je statistika jedinstvenih korisnika bitnija za nase podneblje od bilo cega drugog. Sportske su recimo imale bounce rate izmedju 30 i 40% sto je neopisivo nisko za sajt tog tipa. Posetioci su tu dolazili i otvarali po 10+ vesti, komentarisali, vracali se nekoliko puta dnevno i Sportske su zbog toga imale najveci broj klikova jedno vreme, pogotovo kad je ugasen Sportal, ali po broju jedinstvenih korisnika su bili uvek iza Mocarta, jer Mocart sa mnogo vecim budzetom sponzorise objave po Fejsbuku i cesto se desi da ljudi "hot" vesti pronalaze kod njih. I ja ko zna koliko puta sam im dao klik jer iskacu iako sam hajdovao, iako ih nikad nisam lajkovao, Fejsbuk ih prikazuje jer imaju mnogo paid addsa i to ce doci do tebe direktno ili posredno hteo ne hteo. I Mocartu je na tim vestima bounce rate 95%+ ali to im je budzilo statistiku jedinstvenih korisnika. Sa njima tu ne mozes da se takmicis, a na konto jedinstvenih poseta, Sportske nisu uspevale godinama da dobiju veci deo kolaca cak i od Sportala od kojeg su bile bukvalno duplo vece gledajuci broj klikova i ukupan traffic, jer je taj broj bio nisko i mogu da ti pricam sta su sve radili da to povecaju, ali to bi bas preveliki off.

 

SEO je tek nebitan za nase podneblje za tako velike sajtove, organske posete se dobijaju na brend koji je izgradjen, ode ti par posto mozda na poziciju na guglu. Jer i ako ti kucas lupam Milan Tomic otkaz i dodjes do nekih rezultata i prvo ti prikaze Blic pa onda Kurir itd. ti ces na petom mestu da kliknes na Mocart svakako jer ga citas. Da to nije slucaj, peti bi dobio oko 1% traffica, a ovako dobija na brend mnogo vise.

 

Sto se tice ostatka, nista novo, ono sto sam vec rekao, pridajete sebi preveliki znacaj. Opet kazem, Indijac za 100 evrica mesecno mu resava problem ovog foruma lagano, placati botove je nelogicno sa finansijske strane i mnogo neucinkovitije, a svi oni dobro znaju sta im se vise isplati.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Dalje, to sto je Nebojsa Covic rekao da cita forume znaci zapravo sta? On RSB verovatno ubraja u forum. Ne verujem da je svestan postojanja ovog foruma. A i da je svestan i da ga cita, to opet znaci - sta? Da je toliko prso da placa botove koji ce da pisu ovde i to jednog? Znas da mozes da nadjes Kineza ili Indijca za 100 evra koji ce DDOSuje server besomucno i onemoguci rad foruma? O cemu mi ovde zapravo pricamo?

 

i može @MetalHead  nadje pakistanca i tajvanca koji će da DDOSuju indijca i kineza za 50 evrića... pa nek se isplati ovima da se zajebavaju sa nama jer oni DDosuju po celom svetu a ekipa s voxa će da im sjebe poso za 50 evra...


na ovaj detalj da NČ ne zna za postojanje ovog foruma...   msm stvarno...  nemoj da ovakve stvari pričaš kad i sam znaš da to nije tačno.  I vrlo dobro znaš o čemu pričam a ako ne znaš  pitaj učiteljicu što je to tako.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

Realna brojka je da ovaj forum poseti 200-ak ljudi dnevno, sto jeste solidna brojka.

 

Hajde odmah da te poklopim - procena ti nije tacna, i cudi me da si ovu brojku naveo kad sam na moderaciji pricao o ovome, mozda si pogresno razumeo.

 

Recimo juce, 24.okt, minimum je bio oko 5h ujutru i tada je bilo 20 clanova i 25 visitora, dok je maximum bio posle utakmice oko 23:15 kada je bilo 180 clanova i 372 visitor-a. Dakle u tom trenutku vremena... snapshot se uzima na svakih 15minuta. Recimo utorak je bio bolji jer su bila dva sportska dogadjaja za navijace sa obe strane brda. 

 

I to je statistika foruma, zavisi kako software foruma to racuna, mislim da bi statistika servera bila bolja. 

 

 

9 hours ago, McLeod said:

Znas da mozes da nadjes Kineza ili Indijca za 100 evra koji ce DDOSuje server besomucno i onemoguci rad foruma?

 

Moze da proba, ali mu se nece isplatiti 😉 taj koji bi uspeo ne kosta 100evra 😄  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MetalHead said:

Recimo utorak je bio bolji jer su bila dva sportska dogadjaja za navijace sa obe strane brda. 

 

Sad skapirah da je i juce bilo dva sportska dogadjaja za obe strane brda 😄 eto samo jos jedne potvrde da je CZV publika vise fudbalska a PAR vise kosarkaska... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pricali smo o tome, ima vise citalaca u odredjenim delovima dana definitivno, ali ima i robota.

 

Kostaju po 15-20 dolara po satu najbolji, ali to je opet manje i ucinkovitije nego placanje botova da postuju ovde.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Diskutovanje sa Mekom

 

- Boli Covica ona stvar za forume

- Ali sam je rekao da cita i prati forume

- Prati RSB verovatno

- ForumE

- Pa i da cita ovaj kakve veze ima, sta to dokazuje? 

 

Dokazuje da ih prati i da tvoje tvrdnja da ih ne prati nije tacna.

 

 

- Ovaj forum je beznacajan to bre 20 ljudi 

- Nije 20 ljudi, evo podataka, registrovanih clanova onlajn 170, gostiju 400 u ovom trenutku.

- Ma to Kinezi, Pakistanci, realno je oko 200 za dan.

- kako 200 za dan kad samo sada ima 600

- ma kaki kurac i 20 ljudi je mnogo koga boli kurac za nas

 

I onda dodje MetalHead i objasni kako stoje stvari.  

Sto dokazuje da za ovu stvar nisi u pravu. 

 

 

Ja ne mogu da se borim argumentima protiv pausalnih tvrdnji. Ti dve sekunde posle dobijanja informacije o nekoj temi imas misljenje o njoj koje ti je zacementirano. I onda to potkrepljujes tvrdnjama ma 200 ljudi dnevno ovde nisam video ali znam, a na Mocartu 200 000 ljudi dnevno, video sam. Ako Mocart ima 200 000 ljudi dnevno to znaci da ima 6miliona mesecno, sto znaci da ulazi u top 10 sajtova u Srbiji. Nisam ih do sada vidjao na toj listi mada priznajem ne secam se kada sam zadnji put gledao.

 

I jos nesto ako im je BR 95% reci im da preduzmu nesto po tom pitanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Referent said:

Bez da ikoga znam da je neko bot ili da nekog optužujem, ja kontam da se "botovi" plate nekim informacijama, sezonskom kartom, druženjem pre ili posle tekme, treninga.

 

Upravo tako, a kote se konkretno ovi nasi na rsb-u.

 

Previse su oni nebitni da bi njima neko davao kintu za to sto rade, njihovo je da cute, slusaju i pisu sta i kad im se kaze, a za uzvrat dobiju neku ulaznicu, informaciju da poderle sa plebsom na dr mrezama i budu bitni tri ipo sekunde i toeto.

 

Neki kes imaju admini, eventualno modovi koji regrutuju.

 

Dok ovi koji botuju za gangstere na celu drzave su obicno zaposleni u drzavnim preduzecima i u sklopu posla im je da piskaraju po dr mrezama, bar oni koji imaju platu preko 50 soma, a oni najjadniji koji rade za 30-ak soma lupaju minuse po portalima, lajkovi kad Vucic otvori fabriku i slicno.

 

S vremena na vreme dodju na sastanke gde im se izdeklemuje sta je radni zadatak i sutradan im se produzi ugovor na mesec do tri u firmi gde rade. 

 

Tako da u sustini ti botovi ne kostaju vise od onoga koliko im je dostojanstvo. :classic_smile:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

S vremena na vreme dodju na sastanke gde im se izdeklemuje sta je radni zadatak i sutradan im se produzi ugovor na mesec do tri u firmi gde rade. 

 

vajber gupa, ko da organizuje sastanke:

bukvano ovako funkcioniše:

imaš glavnu grupu koja dobija naloge od Mićana i koji posle njemu reportuju šta i kako, a ovi ostali imaju svoje grupe gde koordinišu drugim botovima:

12:00  stiže obavjest da se  da se tu i tu kometariše to i to i onda rokaju + šalju izveštaj ovom ko je zanjih zadužen, sa brojem lakova i rekomtara + koliko su ih poslali s kog profila...


samo vajber i samo rokanje tog tipa, koji qrac da im drže sastanke i da troše vreme i prostor...  tu i tu na ovoj adresi komentri ovog tipa: udri.

i onda ide izveštavanje (sa slikom ili ne ne znam)  ja sam poslao ovoliko, ovaj onoliko i tako napreduju u botovskoj hijerarhiji.

Link to comment
Share on other sites

ne znam za Nebojšu lično ali sportski kolektivi prate forume itekako i svesni su istih i zavisno od čoveka do čoveka obraćaju više ili manje pažnje na njih. ali svakako obraćaju i u "priči" su. niko u digitalnoj eri nije ispod radara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Tamburinjo said:

Diskutovanje sa Mekom

 

- Boli Covica ona stvar za forume

- Ali sam je rekao da cita i prati forume

- Prati RSB verovatno

- ForumE

- Pa i da cita ovaj kakve veze ima, sta to dokazuje? 

 

Dokazuje da ih prati i da tvoje tvrdnja da ih ne prati nije tacna.

 

 

- Ovaj forum je beznacajan to bre 20 ljudi 

- Nije 20 ljudi, evo podataka, registrovanih clanova onlajn 170, gostiju 400 u ovom trenutku.

- Ma to Kinezi, Pakistanci, realno je oko 200 za dan.

- kako 200 za dan kad samo sada ima 600

- ma kaki kurac i 20 ljudi je mnogo koga boli kurac za nas

 

I onda dodje MetalHead i objasni kako stoje stvari.  

Sto dokazuje da za ovu stvar nisi u pravu. 

 

 

Ja ne mogu da se borim argumentima protiv pausalnih tvrdnji. Ti dve sekunde posle dobijanja informacije o nekoj temi imas misljenje o njoj koje ti je zacementirano. I onda to potkrepljujes tvrdnjama ma 200 ljudi dnevno ovde nisam video ali znam, a na Mocartu 200 000 ljudi dnevno, video sam. Ako Mocart ima 200 000 ljudi dnevno to znaci da ima 6miliona mesecno, sto znaci da ulazi u top 10 sajtova u Srbiji. Nisam ih do sada vidjao na toj listi mada priznajem ne secam se kada sam zadnji put gledao.

 

I jos nesto ako im je BR 95% reci im da preduzmu nesto po tom pitanju.

 

RSB nije forum. Isto kao sto smo se valjda slozili da SNS nije politicka stranka nego mafijaska organizacija. Ne mozes da poredis RSB i ni jedan drugi forum.

 

Citanje foruma, pa i ovog, ne dokazuje da je zainteresovan za subverzivnu delatnost. Imajuci u vidu koliko je ovaj forum za njega u tom smislu bitan.

 

20 ljudi je aktivno na KKCZV topiku u prozivanju Filipa. Neka bude i 30. Ma i 50. Sta je tih 50 ljudi kada se izadje iz okvira foruma? Koliko ih samo ima koji to rade i po tviteru i fejsbuku, dok pricaju na ulici. Sta ce Covic da uradi sa hiljada tih ljudi? On ce da se bavi sa vas 20 ovde, sigurno.

 

Sa Metalhedom smo pricali (ne samo ja) na nasim temama i pratimo kako se krece poseta. Ono o cemu nismo preterano pricali su ti botovi kojih ima i imace ih vise u peaku posete. Moze da se proveri i koliko ih ima tacno, a koliko su stvarni useri koji nisu ulogovani i samo citaju, to nije problematicno. Ti kao da ne razumes da to sto ima 200 ljudi ulogovano (neka bude i svih 200, mada je stvarna cifra manja za bar cetvrtinu) u jednom trenutku, pa u drugom trenutku ih bude 300, to ne znaci da su to sve novi ljudi i da mozes da sabiras te cifre. Aktivnih korisnika koji ucestvuju u diskusiji, o kojima sam ja od pocetka pricao (pa si ti poceo da ubacujes ukupan broj korisnika, sto je potpuno nebitna cifra za ovu raspravu, al neka ti bude da nema nijednog bota i da si u pravu), nema dovoljno da bi oni bili ista vise od prasine na lusteru koja i ako smeta - brise se, a ne prave se rupice i crta po njoj radi zabave.

 

Mocart je u top 50 sajtova u Srbiji ukljucujuci tu i fejsbuk, instagram, pornografske sajtove. U 20 je striktno srpskih sajtova odavno, kotira se oko 15. mesta. Ono sto mozes videti besplatno nije uvek precizno, sto mozes videti i ako koristis vise tih servisa, negde ce blic biti prvi recimo, negde kurir, negde ce se pojavljivati sajtovi na visokim pozicijama kojih kod drugog meraca nigde nema. Btw. po vecini tih besplatnih trakera Mocart i ima od 5.6M do 6.1M posetu mesecno.

 

BR je 95% na vestima koje su sponzorisane na fejsbuku. Srbija Danas,recimo, ima jos veci bounce rate na fejsbuku. Ne smeta im. Pegla se jedna statistika drugom, ako podignes unique korisnike u nebo, ovo ti ne smeta. Dalje, bounce rate je negativni signal za organic search, ali ti sajtovi su toliko veliki i brendirani da im ni to ne smeta toliko. Bounce rate preko 80% bi ubilo organic malog niche sajta, na ove sa milionskom posetom nema toliki uticaj.

 

Drustvene mreze ovim sajtovima uglavnom radi Aca Informacija.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

@Stondisha

 

ja sam cuo da imaju i neke sastanke s vremena na vreme te da ne ide stalno preko mreza i softvera ... bar kad su u pitanju ovi vidjeniji, a cuo sam da ima i neko bodovanje pa ako preskocis neku vest vrlo lako skliznes na tabeli :lol_2:

 

msm ovo mi prica tip cija je cerka zaposlena kod civija dacica u ministarstvu i u poslu je, ali nije bas recit samo mi je natuknuo nesto pod dejstvom par domacih ljutih, pa se brzo ujeo za jezik.

Edited by kalistenika u rutini
Link to comment
Share on other sites

Just now, kalistenika u rutini said:

@Stondisha

 

ja sam cuo da imaju i neke sastanke s vremena na vreme te da ne ide stalno preko mreza i softvera ... bar kad su u pitanju ovi vidjeniji, a cuo sam da ima i neko bodovanje pa ako preskocis neku vest vrlo lako skliznes na tabeli :lol_2:

 

msm ovo mi prica tip cija je cerka zaposljena kod civija dacica u ministarstvu i u poslu je, ali nije bas recit samo mi je natuknuo nesto pod dejstvom par domacih ljutih, pa se brzo ujeo za jezik.

 

verovatno da imaju ti vidjeniji šefovi sektora neke sastanke i team buildinge mesečno dva-3 puta  nebitno na krajui krajeva... ja ti pričam kako na lokalu to izgleda, kad se spusti do low level botova koje rade po ugovorima o delu, na odredjeno ili na privremenim i povremenim poslovima...  dobiju na vajber i cepaj, pretpostavljam da i oni imaju dva tri puta mesečno sastanke neke operativne sa lokalnim vrh botom, ali ove day to day stvari, šta se deli, gde se kometariše, gde se plusićari.... to samo vajber i cepaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mairosu said:

to čim vidiš da je vajber znaš da je neozbiljno. ili vocap il' ladna morava.

 

pričamo o botovima SNS-a koji rade po ugovoru o delu u nekom opštinskom preduzeću...  znači  nivo onako malo boljeg kamena za kiseljenje kupusa, tako neka upotrebna vrednost. :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A oni što koriste slack su pro? 🙃 U šestoj knjizi iz serijala milenijum o hakerki Lizbet Salander botovi su organizovani u takozvane fabrike trolova preko kojih utiču na javno mnjenje. Istraživačko novinarstvo :classic_smile:

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Mairosu said:

ne znam za Nebojšu lično ali sportski kolektivi prate forume itekako i svesni su istih i zavisno od čoveka do čoveka obraćaju više ili manje pažnje na njih. ali svakako obraćaju i u "priči" su. niko u digitalnoj eri nije ispod radara.

 

Kako sad to kad kaze Mek da ih boli uvo da prate? 

 

43 minutes ago, McLeod said:

 

RSB nije forum. 

 

😄 dal te bude malo blam ovih pokusaja? Dakle kad dokazemo da prati onda to sto on prati mi nemamo pojma sta je! Jbt ko Matrix. 

Link to comment
Share on other sites

To sam napisao odmah. Kao sto sam napisao da to da li oni prate ili ne nije bitno za kontekst onoga o cemu pricamo, a to je da li Covic salje botove na ovaj forum da duvaju u drugu tikvu.

 

Citaj pazljivije.

 

Uostalom, ja ne botujem za Covica, pa smatram da preterujete debelo kada pricate o "vepru" i njegovom uticaju na tim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...