Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Precenjujete znacaj ovog foruma, kao sto je precenjivan znacaj i FB92. Portali, ma kako ih smatrali retardiranima, su njima u fokusu i mnogo bitniji nego neka mikro zajednica gde pisu ljudi koji se znaju odavno. Jedini forumi koji su iole bitni (mada su i oni nebitni) su njihovi, koji su povezani sa klubom, tamo nece dugo trpeti da se pise bas sta ko god hoce.

 

Potpuno je iluzorno ocekivati da botovi Nebojse Covica, Vucica il koga god dobiju zadatak da pisu na ovom forumu.

 

A i da dobiju, nikad nece doci jedan ili dvojica, nego bar njih 50, koji ce obesmisljavati svaku diskusiju koja se povede o stvarima koje ih zanimaju.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

Precenjujete znacaj ovog foruma, kao sto je precenjivan znacaj i FB92. Portali, ma kako ih smatrali retardiranima, su njima u fokusu i mnogo bitniji nego neka mikro zajednica gde pisu ljudi koji se znaju odavno. Jedini forumi koji su iole bitni (mada su i oni nebitni) su njihovi, koji su povezani sa klubom, tamo nece dugo trpeti da se pise bas sta ko god hoce.

 

Potpuno je iluzorno ocekivati da botovi Nebojse Covica, Vucica il koga god dobiju zadatak da pisu na ovom forumu.

 

A i da dobiju, nikad nece doci jedan ili dvojica, nego bar njih 50, koji ce obesmisljavati svaku diskusiju koja se povede o stvarima koje ih zanimaju.

 

Marketing strategija i medijska slika nula bodova.

 

Prvo nije nista iluzorno u digitalnom vremenu kada su bas ovakva mesta pokazatelji raspolozenja u narodnim masama iz kojih neko ko dobro poznaje oblast moze da izvuce dosta informacija i na osnovu njih osmisli i kreira sliku o sebi ili o svom poslodavcu. 

 

Drugo naravno da nece dolaziti u masama i obesmisljavati diskusiju to bi radili da zele da ugase forum, da zele ono sto sam naveo u prvom pasusu dolazili bi pojedinacno i imali bi (kao i sto su imali) isto ponasanje. Par postova sa insajd informacijama koje se ispostave kao tacne, onda par upisa za plusice gde se predstavlja kao obican random lik sa upisima bliskim vecinskom misljenju na forumu - nisam ni ja za Nebojsu al ko bi drugi, i na kraju u fazi tri kada su pridobili poverenje naroda krecu spinovanja, lazi i botovanja. Pa tako dobijes info da je Nebojsa bio protiv Filipa al Tomic gledao Sinerdzi, ili drzava zavrce Zvezdi slavinu i pusta Nebosju niz vodu... sami protiv svih smo. 

Naravno prosecan forumas kaze i to je istina lik ima info iz kluba zar nije pogodio da smo pregovarali sa onim i najavio je ovog sto je dosao sigurno ne laze za i za ovo. 

 

Nije vise ni javna tajna da rsb i onaj drugi sajt sto drzi fasista rade za klubove i da ih oni finansiraju, cak se i taj drugi raspolutio pre par godina kad je lova presusila. Njihova jedina svrha postojanja je pridobijanje narodnih masa i gusenje kritickog razmisljanja.

 

Slicno ako ne i isto je sa sportskim sajtovima. Najocigledniji primer je Mocart koji je toliko sraman da ga treba ugasiti. Pogotovo oko izvestavanja za FKCZ.

Najnoviji primer je i Kuzmanovic koji ocekuje podrsku Nebojse za Aba ligu i onda ne sme da spomene ocigledno.

 

Tako da ne bih ja bas tako lako potcenjivao ni ovaj niti bilo koji relevantni slican forum, koji je opet lokalnog karaktera ali ima odredjenu snagu.

 

P.s. samo da kazem da @Šarac  po mojoj proceni nije Nebojsin bot, mada se uklapa u gore opisanu sliku 😄

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, McLeod said:

Precenjujete znacaj ovog foruma, kao sto je precenjivan znacaj i FB92. Portali, ma kako ih smatrali retardiranima, su njima u fokusu i mnogo bitniji nego neka mikro zajednica gde pisu ljudi koji se znaju odavno. Jedini forumi koji su iole bitni (mada su i oni nebitni) su njihovi, koji su povezani sa klubom, tamo nece dugo trpeti da se pise bas sta ko god hoce.

 

Potpuno je iluzorno ocekivati da botovi Nebojse Covica, Vucica il koga god dobiju zadatak da pisu na ovom forumu.

 

A i da dobiju, nikad nece doci jedan ili dvojica, nego bar njih 50, koji ce obesmisljavati svaku diskusiju koja se povede o stvarima koje ih zanimaju.

 

 

 

potcenjus uticaj, pa makar i jednog jedinog pojedinca, (a ima ih vise) koji slucajno ima/ju freske informacije iz kluba (pazi covicevog kluba. a cova je poznat po tome da rado deli informacije :lol_2:) na formiranje misljenja jednog dela mase, u ovom slucaju se radi o kkcz navijacima konkretno.

 

imas one klasicne goran vesic modus operandi preimere - klub je hteo simona, a tomic izdajnik je hteo brauna, nije klub (cova) kriv, a.k.a to je uradila bivsa vlast na celu sa draganom djilasoom. :classic_rolleyes:

 

imas jos mali milion takvih i slicnih primera, samo ne ume svako da procita napisano tj da procesuira procitano na pravi nacin jer uz spin ide i malo istine koju ista ta masa voli da cuje, kao sto je recimo dolazak tea ili xavija. :classic_biggrin:

 

najbolje se videlo sinoc u diskusiji sa vinijem, tipicna nemoc i samozakopavanje i ulazak na nepoznat teren i svadja sa samim sobom te demanti samog sebe, ali to je nebitno jer je sve u svrsi sluzbe i motivi za pisanje ovde su neke druge prirode, pa blam i stid nije opcija. 💪

 

sad se planski jase tomic, ranije je bio radonjic na tapetu po istom sistemu, ne znam zasto se dozvoljava to je pitanje za nekog drugog, ali je pusteno i zapatilo se i bice jos gore ako se ne bude seklo u korenu, narocito sa ovako pasivnim, ali vidljivim nastupima.

 

na kraju su najjaci ovi tipovi slobodarskog duhatm kao green koji su protiv linca, ugnjetavaca i etiketiranja, a u stvari nisu ni svesni svoje nesvesti i nemaju blage veze sta brane, a brane bas ono protiv cega se bore na voxu i u svakodnevnom rl zivotu.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Marketing strategija i medijska slika nula bodova.

 

Prvo nije nista iluzorno u digitalnom vremenu kada su bas ovakva mesta pokazatelji raspolozenja u narodnim masama iz kojih neko ko dobro poznaje oblast moze da izvuce dosta informacija i na osnovu njih osmisli i kreira sliku o sebi ili o svom poslodavcu. 

 

Drugo naravno da nece dolaziti u masama i obesmisljavati diskusiju to bi radili da zele da ugase forum, da zele ono sto sam naveo u prvom pasusu dolazili bi pojedinacno i imali bi (kao i sto su imali) isto ponasanje. Par postova sa insajd informacijama koje se ispostave kao tacne, onda par upisa za plusice gde se predstavlja kao obican random lik sa upisima bliskim vecinskom misljenju na forumu - nisam ni ja za Nebojsu al ko bi drugi, i na kraju u fazi tri kada su pridobili poverenje naroda krecu spinovanja, lazi i botovanja. Pa tako dobijes info da je Nebojsa bio protiv Filipa al Tomic gledao Sinerdzi, ili drzava zavrce Zvezdi slavinu i pusta Nebosju niz vodu... sami protiv svih smo. 

Naravno prosecan forumas kaze i to je istina lik ima info iz kluba zar nije pogodio da smo pregovarali sa onim i najavio je ovog sto je dosao sigurno ne laze za i za ovo. 

 

Nije vise ni javna tajna da rsb i onaj drugi sajt sto drzi fasista rade za klubove i da ih oni finansiraju, cak se i taj drugi raspolutio pre par godina kad je lova presusila. Njihova jedina svrha postojanja je pridobijanje narodnih masa i gusenje kritickog razmisljanja.

 

Slicno ako ne i isto je sa sportskim sajtovima. Najocigledniji primer je Mocart koji je toliko sraman da ga treba ugasiti. Pogotovo oko izvestavanja za FKCZ.

Najnoviji primer je i Kuzmanovic koji ocekuje podrsku Nebojse za Aba ligu i onda ne sme da spomene ocigledno.

 

Tako da ne bih ja bas tako lako potcenjivao ni ovaj niti bilo koji relevantni slican forum, koji je opet lokalnog karaktera ali ima odredjenu snagu.

 

P.s. samo da kazem da @Šarac  po mojoj proceni nije Nebojsin bot, mada se uklapa u gore opisanu sliku 😄

 

Na moju veliku zalost, kazem zalost, jer da znate ono sto ja znam pojedinima bi sve ladje potonule, i za razliku od vas 95% na ovom forumu ukljucujuci tu i tebe, marketing strategiju i medijsku sliku Srbije poznajem iznutra, pogotovo onih koji se bore za sportski kolac.

 

Ovo mesto nije nikakav pokazatelj raspolozenja. Kao sto to nije ni ta mocna srpska tviter zajednica. To je jedan mehur, zatvoreni prostor gde obitava bukvalno nekoliko hiljada ljudi (a ovde obitava nekoliko desetina, do 100 ljudi) koji interaguju jedni sa drugima i usput misle da su kao zajednica znacajni indikator... necega. Zabluda broj jedan.

 

Zabluda broj dva je da nekoga klub, Nebojsa Covic ili Aleksandar Vucic salje da bi na ovom forumu ili nekom drugom slicnom zatvorenom mestu "usmerio mase" (da te opet pitam, kakve mase? Pise vas 20 u vrh glave na KKCZV topiku, bitni ste onoliko). To sto pojedinci dolaze sa "insajd" informacijama se desavalo i pre, tu si u pravu, mnogo pre Nebojse Covica, zato sto je to prosta zelja pojedinih da pokupi neku informaciju negde i slihta se nekome da bi onda on dosao kao bitna individua i saopstio to nekoj grupi ljudi i da gleda kako mu se puni inboks sa pitanjima dok raste kao kvasac. Takve smo imali sa obe strane brda i takvih je bilo i mnogo pre foruma, interneta i dok je sveta i veka i njih niko ne salje, nego su u pitanju ljudi koji ocajnicki zele neku paznju i pet minuta slave.

 

RSB je nesto sasvim deseto i nema nikakvih dodirnih tacaka sa ovim niti B92 forumom, niti je to u pravom smislu te reci forum, ima samo tu formu, i ti to jako dobro znas, a i sam sam to pomenuo u postu koji si citirao.

 

Ta forumaska sizma takodje nije ekskluzivitet raznoraznih sportskih foruma. Na B92 forum su dolazili storm frontovci u prvim godinama rada, ne zato sto ih neko salje, nego zato sto su pravoverni Srbi koji hoce da objasne neke stvari izdajnicima. Mehanizam o kojem pokusavas da pricas ne radi tako kako mislis.

 

A onda ubacujes u pricu Mocart, koji je najcitaniji sportski sajt uz Sportske u Srbiji i koji dnevno poseti, pazi sad ovo, oko 200 hiljada ljudi. I ti ces sa tom publikom da poredis forum. Pomesao si babe i zabe. A i Mocart i ostali mediji uglavnom rade autocenzuru, jer znaju da postoji mogucnost da recimo Nebojsa "pozove", pa onda nece da rizikuju da dobiju taj poziv. Da li je zapravo zvao je upravo najnebitnija stvar u celoj prici, jer ti mediji imaju vidljivost, autoritet i milionsku publiku (i Mocart je ima, kad se sve sabere).

 

A nas 100 ovde svakodnevno bistri da li je Nebojsin mali pravi bekap plej, uporedivo u picku materinu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Na moju veliku zalost, kazem zalost, jer da znate ono sto ja znam pojedinima bi sve ladje potonule, i za razliku od vas 95% na ovom forumu ukljucujuci tu i tebe, marketing strategiju i medijsku sliku Srbije poznajem iznutra, 

 

miči se jado, dalje nisam čitao. 

 

po onom postu koji je naterao fendera da odgovori, ti nemaš pojma, pa makar bio ana brnabic iz reklame o sns budućnosti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

 

 

potcenjus uticaj, pa makar i jednog jedinog pojedinca, (a ima ih vise) koji slucajno ima/ju freske informacije iz kluba (pazi covicevog kluba. a cova je poznat po tome da rado deli informacije :lol_2:) na formiranje misljenja jednog dela mase, u ovom slucaju se radi o kkcz navijacima konkretno.

 

imas one klasicne goran vesic modus operandi preimere - klub je hteo simona, a tomic izdajnik je hteo brauna, nije klub (cova) kriv, a.k.a to je uradila bivsa vlast na celu sa draganom djilasoom. :classic_rolleyes:

 

imas jos mali milion takvih i slicnih primera, samo ne ume svako da procita napisano tj da procesuira procitano na pravi nacin jer uz spin ide i malo istine koju ista ta masa voli da cuje, kao sto je recimo dolazak tea ili xavija. :classic_biggrin:

 

najbolje se videlo sinoc u diskusiji sa vinijem, tipicna nemoc i samozakopavanje i ulazak na nepoznat teren i svadja sa samim sobom te demanti samog sebe, ali to je nebitno jer je sve u svrsi sluzbe i motivi za pisanje ovde su neke druge prirode, pa blam i stid nije opcija. 💪

 

sad se planski jase tomic, ranije je bio radonjic na tapetu po istom sistemu, ne znam zasto se dozvoljava to je pitanje za nekog drugog, ali je pusteno i zapatilo se i bice jos gore ako se ne bude seklo u korenu, narocito sa ovako pasivnim, ali vidljivim nastupima.

 

na kraju su najjaci ovi tipovi slobodarskog duhatm kao green koji su protiv linca, ugnjetavaca i etiketiranja, a u stvari nisu ni svesni svoje nesvesti i nemaju blage veze sta brane, a brane bas ono protiv cega se bore na voxu i u svakodnevnom rl zivotu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pojedinac moze imati uticaj na masu, ali je nasa (vasa) "masa" na ovom mestu toliko bitna da tangira Covica ili Vucica ili koga god onoliko koliko mene tangira prasina na lusteru. Mozda znam za njeno postojanje, mozda ce mi u jednom trenutku i zasmetati u dalekoj buducnosti, ali u tom trenutku znas sta cu da uradim? Da obrisem luster i vise nema prasine. Sigurno necu da se igram sa tom prasinom i "potpisujem" se. E tako bi Covic dr Nebojsa resio problem ovog foruma, da mu smeta i da zna za njegovo postojanje, sigurno ne bi slao botove na njega.

 

A to sto je vas 20 istomisljenika zakljucilo da kad ste u apsolutnoj vecini ovde, mora da ste u apsolutnoj vecini i medju "normalnim ljudima", pa onda svako ko ovde pise suprotno od vaseg misljenja mislite da je bot, placenik, trol ili idiot, to je samo vas problem, jer se vecinsko misljenje na ovom forumu ni u jednoj kategoriji ne oslikava u srpskoj stvarnosti.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

miči se jado, dalje nisam čitao. 

 

po onom postu koji je naterao fendera da odgovori, ti nemaš pojma, pa makar bio ana brnabic iz reklame o sns budućnosti. 

 

I ja mislim da je tvoje misljenje bezvredno i da osim sala u stilu Andrije Milosevica nikada nisi nista ni ponudio ovom forumu pa to ne ponavljam kao papagaj.

 

Ne moras bas svuda da se guras i trolujes svaku diskusiju koja se povede jer nemas nista pametno da kazes na tu temu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

I ja mislim da je tvoje misljenje bezvredno i da osim sala u stilu Andrije Milosevica nikada nisi nista ni ponudio ovom forumu pa to ne ponavljam kao papagaj.

 

Ne moras bas svuda da se guras i trolujes svaku diskusiju koja se povede jer nemas nista pametno da kazes na tu temu.

 

slušaj pametnjakoviću, to o čemu pišeš u proteklih par postova je moj posao u proteklih 15 godina. 

 

samo ću još jednom reći da nemaš pojma šta pričaš ali voliš da se qrchish. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

slušaj pametnjakoviću, to o čemu pišeš u proteklih par postova je moj posao u proteklih 15 godina. 

 

samo ću još jednom reći da nemaš pojma šta pričaš ali voliš da se qrchish. 

 

 

 

Pa verujem ti, i Andrija Milosevic je popularan u Srbiji. Drago mi je sto si nasao pravi poziv i snasao se u ovoj zemlji, iskreno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I moj reply je bio vrlo smislen, ali jbg, nisi ga citao pa ne znas.

 

A to sto sam napisao je 100% tacno. Gotovo niko od vas ovde nema pojma o tome kako funkcionisu srpski mediji i kako se radi marketing strategija u Srbiji. Uglavnom je jos gore nego sto mislite, ali dobro, to nije tema, a malo me mrzi da nekome ko se bavi odredjenim poslom 15 godina i to mu je krunski dokaz da neko drugi nema pojma dokazujem da znam posao kojim se ja bavim.

 

Takve sam uvek ostavljao da uzivaju u svojim uverenjima.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Joj Mek majku mu zasto moras u sve da se razumes? Ja kad u kafani krenem o nekim pravnim stvarima poklope me pa se ne javljam od sramote 15 dana.

A ti u sve od Silvane do Nirvane. Pritom bas nisi u pravu. 

 

Tvoje pisanje o temi o kojoj ne znas a voleo bi da znas sve, se svodi na kako mali djokica zamislja stvari i vodis se nekom logikom koja je ok ali jako povrsna za sagledavanje sustine. Otprilike kao ja posle 5 zajecarca da krenem bulaznim o ekonomiji o kojoj znam malo manje od prosecne kasirke u maxiju i onda mi neko ocita lekciju a ja od sujete ne kazem ok u pravu si, nego e kad bi ti znao ko sam ja i sta ja znam... to nije argument nego bezanje od istog

 Ja sam u pravu al ne mogu da ti kazem zasto, moraces da se pomiris sa tim da sam pametniji. 

 

Elem sad nemam vremena al napisacu veceras zasto debelo nisi u pravu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tamburinjo said:

Ja sam u pravu al ne mogu da ti kazem zasto, moraces da se pomiris sa tim da sam pametniji. 

 

Elem sad nemam vremena al napisacu veceras zasto debelo nisi u pravu. 

 

😄 Hajde, zaista, napisi. Inace nista od toga da ce @McLeod da se pomiri sa tim 😄

 

Sto bih ja voleo da vas (ti, Mek, uini, ko jos zeli...) slusam u nekom live prenosu, pa to bi bio show. Ako ste za, dajte da tehnicki to organizujem a neko iz moderacije, na primer @Arsenije Pesic da bude moderator sesije. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

 

😄 Hajde, zaista, napisi. Inace nista od toga da ce @McLeod da se pomiri sa tim 😄

 

Sto bih ja voleo da vas (ti, Mek, uini, ko jos zeli...) slusam u nekom live prenosu, pa to bi bio show. Ako ste za, dajte da tehnicki to organizujem a neko iz moderacije, na primer @Arsenije Pesic da bude moderator sesije. 

 

To se lako da srediti: zakazes termin u nekoj pivnici (Boki ce ti pomoci oko izbora), ovu dvojicu sto bi da se biju u oktagon isped pivnice i iznenadio bi se koliko su ljudi u RL prijatni. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Sportski niche mediji (znaci recimo Mocart, Sportske, nekada Sportal, ButaSport, HotSport i da ne nabrajam sta sve postoji) koji su usmereni iskljucivo na net rade drugacije od onih koji imaju i stampana izdanja. Ciljevi su im takodje drugaciji, kao i izvori finansiranja. Portale drze uglavnom agencije koje se medju sobom takmice (mada je dolazilo i do ukrupnjivanja trzista, pa ista agencija drzi dva portala i konstantno pritiska slabijeg da napreduje kako ih ne bi "dropovali", sto se recimo desilo sportalu pre nekoliko godina) i njima je bitna iskljucivo analitika poseta (jedinstveni korisnici su broj jedan) kako bi opravdali taj najveci izvor finansiranja.

 

Zbog prirode posla, oni su povezani sa sportskim klubovima i tacno je da moze biti problema ako na sajtu osvane prica koja se klubu ne svidja. Jedan od gore nabrojanih portala je dobio poziv iz Crvene zvezde koji je prakticno znacio da ako ne pisete onako kako nam se svidja ukinucemo vam novinarske propusnice. Dakle, tacno je da postoje takvi pritisci i oni mogu biti i ozbiljniji od ovoga. Ti portali onda traze manevarski prostor koji im omogucava da "ne naljute" Zvezdu ili Partizan, a da ipak zadrze status iole objektivnog medija, ali u zavisnosti od tog manevarskog prostora koji imaju svakako ce doci do nekog oblika autocenzure.

 

Dovoljno je da se poziv desio jednom, da oni znaju da moze doci opet. Verujem da je skoro svaki iole bitan portal koji se bavi domacim sportom dobio taj poziv. Ali ih ima mnogo manje nego sto se ovde pominje, jednom po sezoni, jednom za odredjeni "problem" je maksimum. Za svaki sledeci "problem" poput recimo Filipa Covica, vrlo je verovatno da urednici posalju novinarima listu stvari o kojima se ne pise (ta crna lista postoji verovatno svuda) i to se tako resava.

 

Sto se tice Sport Kluba i slucaja Kuzmanovic, verujem da je verovatno da je po sredi klasicna autocenzura, ili mozda stvarno misli ono sto prica. Nije da je inace poznat kao neko ko je vrhunski sportski konsultant i strucnjak.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, uini said:

@McLeod

 

a kako ovo što pišeš ima veze sa tvojom tezom da chovi botovanje na forumu nije važno? 

 

Ima velike veze jer se pritisak i pokusaj da se utice na uredjivacku politiku medija eksponencijalno povecava sa povecanjem znacaja tog istog medija. Isto kao sto rade i marketing, zasto bih se ja cimao sa targetovanjem odredjenih grupa kad ce za par stotina evra dnevno da me vidi cela Srbija.

 

Njima je pred nosem samo udeo u gledanosti/citanosti u odnosu na opstu populaciju. Forumi tu ne postoje.

 

A ako postoje, mnogo bi im bilo lakse i jeftinije samo da obrisu prasinu.

 

Ali ja sam zapravo Covicev placenik i sluzim da kad se povede diskusija o ovome destabilizujem, istrolujem i razbijem protivnicke redove, sve do sledece slicne diskusije.

 

I vidis, odlicno mi ide. Jos i ne trosi puno na mene, a meni je to svakako izi mani.

Edited by McLeod
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Tamburinjo said:

Joj Mek majku mu zasto moras u sve da se razumes? Ja kad u kafani krenem o nekim pravnim stvarima poklope me pa se ne javljam od sramote 15 dana.

A ti u sve od Silvane do Nirvane. Pritom bas nisi u pravu. 

 

Tvoje pisanje o temi o kojoj ne znas a voleo bi da znas sve, se svodi na kako mali djokica zamislja stvari i vodis se nekom logikom koja je ok ali jako povrsna za sagledavanje sustine. Otprilike kao ja posle 5 zajecarca da krenem bulaznim o ekonomiji o kojoj znam malo manje od prosecne kasirke u maxiju i onda mi neko ocita lekciju a ja od sujete ne kazem ok u pravu si, nego e kad bi ti znao ko sam ja i sta ja znam... to nije argument nego bezanje od istog

 Ja sam u pravu al ne mogu da ti kazem zasto, moraces da se pomiris sa tim da sam pametniji. 

 

Elem sad nemam vremena al napisacu veceras zasto debelo nisi u pravu

 

bold - Jedva cekam 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

 

Ali ja sam zapravo Covicev placenik i sluzim da kad se povede diskusija o ovome destabilizujem, istrolujem i razbijem protivnicke redove, sve do sledece slicne diskusije.

 

 

još par postova i tvrdićeš da sam ja ovo napisao.

 

tanka ti je tvoja laička teorija, prosto zato što botovanje na ovakvom forumu ne zahteva resurse (novce) a potencijalni uticaj može biti da se ljudi koji su uvažavani i citirani odavde u širem spektru od bednog foruma a pri tome idu na tekme i deo su zvezdine porodice, privole da aminuju čovin dominantni stav.

 

to se već sto godina zove "opinion leaders" i mnogo je važnije nego imati 50k bezglavih likova koji viču ubi zakolji

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

još par postova i tvrdićeš da sam ja ovo napisao.

 

tanka ti je tvoja laička teorija, prosto zato što botovanje na ovakvom forumu ne zahteva resurse (novce) a potencijalni uticaj može biti da se ljudi koji su uvažavani i citirani odavde u širem spektru od bednog foruma a pri tome idu na tekme i deo su zvezdine porodice, privole da aminuju čovin dominantni stav.

 

to se već sto godina zove "opinion leaders" i mnogo je važnije nego imati 50k bezglavih likova koji viču ubi zakolji

 

To bi sve bilo lepo i krasno da funkcionise u Srbiji, a znamo da ne funkcionise.

 

Ostalo je ono sto sam vec obrazlozio, tripovanje na nekakav uticaj u nekakvoj zvezdinoj porodici. U "zvezdinoj porodici" je bitna samo organizovana navijacka grupa, apsolutno niko drugi, a pogotovo opinion leaderi sa malog foruma nemaju kapacitet da artikulisu tu masu, iako vi mislite da imaju i tu je prakticno ta majka svih zajeba koja se ogleda i u ovome, i na politickoj sceni Srbije, ali i uopste u srpskoj realnosti.

 

Tapsanje po ledjima uz slazem se sa tobom, a kada treba to javno da se artikulise - nista. A i da psi laju i da se to misljenje zaista cuje tamo gde je bitno, karavani bi i dalje prolazili bez problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 
To bi sve bilo lepo i krasno da funkcionise u Srbiji, a znamo da ne funkcionise.
 
Ostalo je ono sto sam vec obrazlozio, tripovanje na nekakav uticaj u nekakvoj zvezdinoj porodici. U "zvezdinoj porodici" je bitna samo organizovana navijacka grupa, apsolutno niko drugi, a pogotovo opinion leaderi sa malog foruma nemaju kapacitet da artikulisu tu masu, iako vi mislite da imaju i tu je prakticno ta majka svih zajeba koja se ogleda i u ovome, i na politickoj sceni Srbije, ali i uopste u srpskoj realnosti.
 
Tapsanje po ledjima uz slazem se sa tobom, a kada treba to javno da se artikulise - nista. A i da psi laju i da se to misljenje zaista cuje tamo gde je bitno, karavani bi i dalje prolazili bez problema.



Potcenjujes Jaka Blazic navijače, ako će neko da krene u skandiranje protiv velikomucenika presvetog, to su upravo obični semenkari kojih ima najviše i ovde, i u hali ali I generalno je to najveća armija Zvezdinih navijaca.

Ako im prekipi, mogu da budu mnogo nezgodni po Covu, jer njih zanima klub dok ove organizovane zanima keš, pa se prvopomenuti ne mogu tek tako podmiriti, nekim dilovima, propusnicama i slično.

Tu onda nastupaju botovi koji dolaze da peglaju i kreiraju lažnu sliku, abolirajuci Covica i prebacujuci odgovornost na nekog drugog po potrebi ... Radonjic, Tomic, Shilb, kafe kuvarica itede.
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, McLeod said:

 

A to sto sam napisao je 100% tacno. Gotovo niko od vas ovde nema pojma o tome kako funkcionisu srpski mediji i kako se radi marketing strategija u Srbiji

 

Njima je bitno da kupe mikro tv stanicu (Radoica Milosavljević) koju gleda max 15k ljudi lokalnog karaktera i da i tu voze svoju priču. Ni to ne daju, nego stižu direktive iz BG šta i kako. Uglavnom je free will da snimaju po lokalu šta žele (čitaj: da prate SNS i peCednika opštine, čak su imali specijal sat vremena, kako je lokalni SNS işao autobusima na miting završni AV za predsednika), al kad je specijal situacija stiže direktiva iz BG: ovo se čita, ovo se preuzima, ovo prenos... do najsitnijih detalja se ide.

 

E sad ako je ovako u mainstreem vestima (politika, hronika, drustvo,...) kontam da je u sportskom novinarstvu još gore jer isto i ne postoji, tj postoji, al slučajno, kad uhvate nesrećnog Lalata da se u direktnom prenosu napusava s nekim da će sve nameštene utakmice da kaze, ovoga mu krsta ili kad Čovkins i obezbeđenje iznabadaju Anđusa ili kad Birn dođe do snimaka kako Aca Mutavi & co skaču onom nesrećnom čoveku po lobanji... znači nema ga. Ima jako lepa rasprava dole na sportskim komentatorima o tome, a pošto si radio na (koliko se sećam), sa nekim portalima, tvoja iskustva kad bi podelio priča bi tek bila vrh.

 

Elem, šta hoću da kažem, sportsko novinarstvo, pogotovo basket, ti se svodi na tviter, forum i facebook. Od 5 kanala Arene u 7 dana u nedelji, ti imaš sat vremena emisiju o basketu, a pola sata je rezervisano za gosta nekog.

 

Znam dosta ljudi koji prate rsbove, gtrove, kojekakve Dnevne Doze po fejzbucima, i ostale hotspot espresoe, al opet im je ovo ovde najsigurica i najmerodavnije što se basketa tiče, jer se opet svodi na nekog slučajnog pojedinca tipa @leki bg koji jr simpatizer KK CZV, a ima 1/1 spisak pojačanja najljućeg rivala ili kad dođe @kum žoržo i kaže Dobro Jutro, znači danas je dan za nešto, retko kad kaže čovek šta, al uvek bude nešto, tako da ne potcenjuj ovakve džepove koji u manjoj društvenoj skupini (ljubitelji košarke) ne čine mali broj u ukupnom procentu posetilaca na košarkaškoj utakmici, a onda uzmi i u obzir koliko smo se ovde međusobno edukovali o osnovama košarkaške igre, pa u Kafani gde svako malo neko diže neku pobunu protiv nekog andraka... e sad sve ovo vrati na početak i pročitaj prvi pasus opet.

 

Pa uporedi mainstreem medije i ovaj bubble, gledamo CZV vs BUD iz ptičije perspektive, a Nenad Kostić se zahvlaljuje AV i Vladi R. Srbije na ulaganjima, Novi Pionir ovo ono... Kuzmanović i Čović u EL, pa te opet vratim na deo  o kontroli svega i svakog narativa, bukvaalno. Gde ti još osim ovde da porčitaš smislenu i argumentovanu raspravu zašto je FČ prvi koji treba da ide u seči knezova, jer to, to, to i to i gde se sve više i više poziva na zviždanje FC3... apsolutno nigde, a cilj je uspostaviti narativ svoj svugde i u svakom trenutku.

 

Razumeš?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalistenika u rutini said:


 

 

 


Potcenjujes Jaka Blazic navijače, ako će neko da krene u skandiranje protiv velikomucenika presvetog, to su upravo obični semenkari kojih ima najviše i ovde, i u hali ali I generalno je to najveća armija Zvezdinih navijaca.

Ako im prekipi, mogu da budu mnogo nezgodni po Covu, jer njih zanima klub dok ove organizovane zanima keš, pa se prvopomenuti ne mogu tek tako podmiriti, nekim dilovima, propusnicama i slično.

Tu onda nastupaju botovi koji dolaze da peglaju i kreiraju lažnu sliku, abolirajuci Covica i prebacujuci odgovornost na nekog drugog po potrebi ... Radonjic, Tomic, Shilb, kafe kuvarica itede.

 

 

 

Ne potcenjujem, stavljam ih u pravi okvir. Desavalo se da se "semenkari" sukobe sa "najvernijima", recimo sad kad su zvizdali Kalinicu poslednji slucaj za koji znam, ali sta se iz toga izrodilo?

 

Isto kao sto ce narod izaci na ulice, sta ce Vucic onda, on je pizda i slicno, realnost demantuje sve to sto pisete, nazalost.

 

Upravo zato sto "najvernije" zanima kes se svi problemi lako resavaju. Znamo njihov sastav, a znamo i sastav semenkara, ne zelim da razmisljam u tom smeru. Dalje, imas te "disonantne tonove" koji dolaze do Covica. Zuljaju ga, nije sporno. Da li mislis da ce on problem resavati u korenu, tako sto ce krenuti da zavodi red po forumima i komentarima portala (recimo da je to koren)? Koliko je to svrsishodno za njega i realno ocekivati?

Cak i ako ignorises njihov celokupni modus operandi, u koji se svakako ne uklapa slanje nekih botova na mali forum, to nije logicno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stondisha said:

 

Njima je bitno da kupe mikro tv stanicu (Radoica Milosavljević) koju gleda max 15k ljudi lokalnog karaktera i da i tu voze svoju priču. Ni to ne daju, nego stižu direktive iz BG šta i kako. Uglavnom je free will da snimaju po lokalu šta žele (čitaj: da prate SNS i peCednika opštine, čak su imali specijal sat vremena, kako je lokalni SNS işao autobusima na miting završni AV za predsednika), al kad je specijal situacija stiže direktiva iz BG: ovo se čita, ovo se preuzima, ovo prenos... do najsitnijih detalja se ide.

 

E sad ako je ovako u mainstreem vestima (politika, hronika, drustvo,...) kontam da je u sportskom novinarstvu još gore jer isto i ne postoji, tj postoji, al slučajno, kad uhvate nesrećnog Lalata da se u direktnom prenosu napusava s nekim da će sve nameštene utakmice da kaze, ovoga mu krsta ili kad Čovkins i obezbeđenje iznabadaju Anđusa ili kad Birn dođe do snimaka kako Aca Mutavi & co skaču onom nesrećnom čoveku po lobanji... znači nema ga. Ima jako lepa rasprava dole na sportskim komentatorima o tome, a pošto si radio na (koliko se sećam), sa nekim portalima, tvoja iskustva kad bi podelio priča bi tek bila vrh.

 

Elem, šta hoću da kažem, sportsko novinarstvo, pogotovo basket, ti se svodi na tviter, forum i facebook. Od 5 kanala Arene u 7 dana u nedelji, ti imaš sat vremena emisiju o basketu, a pola sata je rezervisano za gosta nekog.

 

Znam dosta ljudi koji prate rsbove, gtrove, kojekakve Dnevne Doze po fejzbucima, i ostale hotspot espresoe, al opet im je ovo ovde najsigurica i najmerodavnije što se basketa tiče, jer se opet svodi na nekog slučajnog pojedinca tipa @leki bg koji jr simpatizer KK CZV, a ima 1/1 spisak pojačanja najljućeg rivala ili kad dođe @kum žoržo i kaže Dobro Jutro, znači danas je dan za nešto, retko kad kaže čovek šta, al uvek bude nešto, tako da ne potcenjuj ovakve džepove koji u manjoj društvenoj skupini (ljubitelji košarke) ne čine mali broj u ukupnom procentu posetilaca na košarkaškoj utakmici, a onda uzmi i u obzir koliko smo se ovde međusobno edukovali o osnovama košarkaške igre, pa u Kafani gde svako malo neko diže neku pobunu protiv nekog andraka... e sad sve ovo vrati na početak i pročitaj prvi pasus opet.

 

Pa uporedi mainstreem medije i ovaj bubble, gledamo CZV vs BUD iz ptičije perspektive, a Nenad Kostić se zahvlaljuje AV i Vladi R. Srbije na ulaganjima, Novi Pionir ovo ono... Kuzmanović i Čović u EL, pa te opet vratim na deo  o kontroli svega i svakog narativa, bukvaalno. Gde ti još osim ovde da porčitaš smislenu i argumentovanu raspravu zašto je FČ prvi koji treba da ide u seči knezova, jer to, to, to i to i gde se sve više i više poziva na zviždanje FC3... apsolutno nigde, a cilj je uspostaviti narativ svoj svugde i u svakom trenutku.

 

Razumeš?

 

 

Lokalna tv stanica ne moze da se poredi sa "globalnim" ali malim niche forumom. Od toga je i krenulo nerazumevanje. Znaci potpuno drugaciji mediji, potpuno drugaciji razlog zbog kojeg bi se uticalo, potpuno drugacija ciljna publika.

 

Ovo ostalo sto si rekao ide u prilog mojoj tezi - da je Nebojsa Covic ili Aleksandar Vucic resio da stavi sapu na ovaj forum - znali bismo. Ne bismo se optuzivali medjusobno za botovanje, bilo bi bolno ocigledno, kao sto je ocigledno sve drugo u ovoj drzavi.

 

Sto se tice poslednjeg pasusa, to sto jedino ovde ili na tviteru mozes da procitas nesto i cujes te "disonantne tonove" je prosto posledica cinjenice da ti je otprilike to udeo ljudi koji se iole razumeju u ovom slucaju u kosarku na nekom intermediate+ nivou.

 

Kao sto i sve ostale stvari polaze od toga da su ljudi u ovoj zemlji glupi, potkupljivi, neobrazovani i lenji, sve te pojavne oblike koje vidimo pa kako pa zasto pa da li je moguce pa ko zna sta su mu radili pa onda dodje 500 njih da aplaudira direktoru i udovica ubijenog politicara botuje za vlast, e to ti je dragi moj Stondisha vecina, a ne glasna i prosta manjina u ovoj zemlji i time se elegantno objasnjavaju svi problemi o kojima pricamo ovde.

 

Onima koji odbijaju u to da poveruju preporucujem da kad izadju napolje ili se nadju na nekom javnom mestu tipa posta, pijaca, ulica, banka, bilo gde, zapravo slusaju ljude, da sam mazohista preporucio bih i da popricate sa nekim random, radite to dok ne skupite mnogo veci uzorak od 100 ljudi koje je povezala ljubav i donekle znanje o kosarci, pa onda razmislite o tome ponovo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MetalHead said:

 

😄 Hajde, zaista, napisi. Inace nista od toga da ce @McLeod da se pomiri sa tim 😄

 

Sto bih ja voleo da vas (ti, Mek, uini, ko jos zeli...) slusam u nekom live prenosu, pa to bi bio show. Ako ste za, dajte da tehnicki to organizujem a neko iz moderacije, na primer @Arsenije Pesic da bude moderator sesije. 

 

 

 

Samo ne znam ko bi bio koja uloga...ok Arsenije voditeljka..  samo da ga Sergej ne nagna u tvitu posle

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...