Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

2 minutes ago, uini said:

u zlatnim polugama (dozvolite) 

Da malo off-ujem. Je li iko uzimao zlatnu polugu u ruku? Standardna tezina jednog komada je negdje 12-13kg. Ti nije nimalo lak posao. Kad se sjetim nekih filmova da poluge kao napolitanke bacaju. Sipak, bajo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pepe sancez said:

Da malo off-ujem. Je li iko uzimao zlatnu polugu u ruku? Standardna tezina jednog komada je negdje 12-13kg. Ti nije nimalo lak posao. Kad se sjetim nekih filmova da poluge kao napolitanke bacaju. Sipak, bajo.

Bila je neka priča da su u Majdanpeku svojevremeno svakom ko sa dva prsta podigne zlatnu polugu dozvoljavali da je odnese kući. Naravno da niko nije uspeo, ali me je uvek zanimalo šta bi bilo da se pojavi neki baja i to uradi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bi samo dodao na pricu o komentatorima kakvo su zastidje i transfer blama postali Kuzmanovic i Plavsic, kapi realnosti pri sagledavanju situacija nemaju a sam kvalitet je drasticno opao do te mjere da sam mislio da Grgura niko prejebat ne moze al mu se oni ozbiljno primicu. Fabrika izgovora za pojedine a za druge samo ostro i kriticki.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Vins Karter Radmanovic 😄

Ono po cemu cu ga kao Zvezdas uvijek pamtiti.

Bio sam spreman kao zapeta puska za kritiku, ali ispuni mi zelju.

 

Super epizoda, mnogo ste uspomena evocirali. Mislim da u nekoj antologiji sportskih prenosa njegov rad sa Marinom Sedlacekom (kojeg je i sam pomenuo) treba da zauzme posebno poglavlje kao nesto sto je kvalitet prenosa diglo na novi nivo. 

 

offtopic

jednom sam na radiju (bg1) slusao emisiju sa  starijim gospodinom koji je opisivao svoj zivotni vijek na radiju. Poznat je valjda bio po tome sto je izmedju ostalog uveo kombinovani prenos svih utakmica fudbalske lige SFRJ uzivo sa svih terena. Generalno, emisija je obavezno stivo za svakog covjeka ko pomisli da se bavi poslom sportskog novinara ili komentatora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Whitnail said:

 Najbolji su ovi podkasti kad dođeš po glavu sagovornika, a vratiš se sa kezom od uva do uva. 

 

 

hahahah

fakat mairosu svojim pristupom čini da gledaoci & slušaoci sklone po strani predrasude i ubeđenja koja imaju oko gosta i dopuste sebi da vide neke kvalitete koje možda nisu mogli ili hteli do sada

 

nisam stigao da pohvalim i onaj dupli album sa edinom i sonicsom, dobra uživancija iako se ja često ne slažem sa njihovim nba pogledima

 

takođe mi prija ovaj produženi format od preko sat vremena

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao ovu sa Šarenim. Sa Edinom i Ivanom je bila ok, mada je Edin malo privatizovao emisiju, brat je pričao barem 70% vremena. 

 

Inače, dobro radi arena za sada nba prenose, vrlo entuzijastično prenose i Edin/Kole i Igor Tadić. Na SK su često znali da odrađuju to preko one stvari. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...