Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Cini mi se da zaboravljate da Sarenac nije samo sportski komentator vec i voditelj Sarenice i da iz tog nekog zabavna redakcija nacina vodi ove emisije. Nije opravdanje ali je objasnjenje :classic_biggrin:

Sa Gudurom su bili fini segmenti, mada je pre do Marka nego do Sarenca. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mairosu said:

 

Što se tehnike tiče da, nije ideja da se vidi druga kamera kad jedna snima. barem meni nije. možda na rts imaju druge kriterijume.

Mislim da sam to prvi put video u onoj emisiji Balkanskom ulicom.

Link to comment
Share on other sites

za mene je kod Belog garantovao Novica, a znam da su momci iz BL koji su išli u Sactown gurali preko Save Lešića. Beli se pokazao dosta flexi kad smo ga snimali, čak smo i ponovili ceo shoot na njegov zahtev jer on nije bio zadovoljan lokacijom i atmosferom, pa nam je izašao u susret i snimili smo ga bukvalno one-take između shootarounda i dremke. To je možda u najbolje snimljen segment iz moje Vice USA epizode, uz naravno onaj jedan nekošarkaški kad sam snimao Đošu Stijepovića na plaži Santa Monice. 

Link to comment
Share on other sites

inače oko onog buddy buddy sa igračima, te pokrivalice gde se kao braćalite umeju da budu krindž. ja uvek nosim loptu na domaće shootove pa kao nešto bacamo da izgleda pitomo, ali baš se sećam kad smo snimali Tea u SF jedina pokrivalica nam je bila kad se izgrlimo ispred hotela, i to je odmah odletelo jer, quoth urednik, niste vi drugari nego si došao na posao pizda ti materina. boy, was he ever right, ta pokrivalica bi baš iskrindžovala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2019 at 8:56 PM, Mairosu said:

Recimo, po meni, najsavršeniji i najteži sportski poduhvat je perfect game u bejzbolu. Perfect game je dakle, 27 batters up, 27 batters out. Niko walked, niko base hit. Apsolutna dominacija pitchera. No-hitter je blaži oblik perfect gamea, u kojem možeš dati neki walk, ali nijedan hit. Obe stvari su dovoljno retke pojave da kad god neko "ponese" no-hitter ili perfect game u 6. inning, sve sportske televizije bacaju odmah kajron "____ PERFECT THROUGH SIX", i svi se uključe na poslednji inning.

 

U ovih 150+ godina koliko se u Americi igra organizovani bejzbol bačeno je svega 23 perfektnih partija. Ja sam gledao tri u prenosu, Randya Johnsona, Marka Buehrlea i Felixa Hernandeza. Ako se ne varam, poslednji Costnerov bejzbol film, For the Love of the Game, je frejmovan oko njegovog perfect gamea.

 

 

Da, dok se utakmica odvija i dok se blizi perfect game-u paralelno se predstavlja zivotna retrospektiva Kostnerovog lika. 
A film Fever pitch kao finalni rasplet ima cuveni comeback Red Soxa protiv najveceg rivala
 

On 6/26/2019 at 10:34 AM, Klipan said:

Blago vama kada vam je Denda najveci problem, i to sto verovatno ne prati dovoljno kosarku van svojih prenosa...

A sta da radimo mi koji smo najbolje godine ostavili slusajuci Dobrosava Gajica  😭...pa onaj covek ne da nije pratio kosarku, nego nije pratio sport...a sve je prenosio.

Cak bio i urednik, ako ne gresim.

Valjda je za Gajica bila prica da ga je kolima udario neki bitan lik, ako ne iz samog RTS, i da su mu zato dali posao na televiziji

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2019 at 10:04 PM, pantelia24 said:

Doduse, meni recimo Krivokapic ne smeta, iako nema pojma o fudbalu. .

Rece za coveka koji je bio golman, i to tipa nasa super liga (valjda branio u Javoru iz Ivanjice) 😄

 

On 6/28/2019 at 1:06 PM, Mairosu said:

Boki je komentarisao samo jednu NBA tekmu da ja znam, Lakers-Chicago, i to je navodno bilo po kazni ili je izgubio neku opkladu (pokojni komšija Neša je radio u BKTV). I tačno se sećam tog prenosa, bukvalno kao da se spržio dva haš džoksa i u kompletnom zen transu izbacio prijave. "Van Eksel...eh Van Eksele, tako ti je to u NBA...danas pukovnik...sutra pokojnik...".

 

I naravno, Henry Williams nije nikada bio samo Henry Williams, već napast zvana Henry Williams.

Imam tu utakmicu jos uvek na nekom VHSu... Elden Kempel sam pobedio Cikago, ostvario rekord karijere sa nekih 40ak poena 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Mairosu said:

jao da iskidao easy tu, bravo. 

 

Je l znas mozda Dragana Stojadinovica, nekada je radio NBA na jednoj niskoj televiziji, a pisao je na ranom pocetku foruma b92, zajedno sa Ivanom

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ridji said:

 

Da, dok se utakmica odvija i dok se blizi perfect game-u paralelno se predstavlja zivotna retrospektiva Kostnerovog lika. 
A film Fever pitch kao finalni rasplet ima cuveni comeback Red Soxa protiv najveceg rivala
 

Valjda je za Gajica bila prica da ga je kolima udario neki bitan lik, ako ne iz samog RTS, i da su mu zato dali posao na televiziji

 

Ovakvog coveka ste nasli da napadate, ccc

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoć odgledah finale EP 1997 Yuga-Italija, zanimljivo mi je da je Danilović počeo u petorci u prvom, dok je u drugom njegovo mesto zauzeo Lončar. Ok, Lonče je igrao prilično agresivnu odbranu na Karltonu Majersu, ali opet mi čudno da Danilović maltene presedi do kraja tekme.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Whitnail said:

Sinoć odgledah finale EP 1997 Yuga-Italija, zanimljivo mi je da je Danilović počeo u petorci u prvom, dok je u drugom njegovo mesto zauzeo Lončar. Ok, Lonče je igrao prilično agresivnu odbranu na Karltonu Majersu, ali opet mi čudno da Danilović maltene presedi do kraja tekme.

 

Danilovic je bio povredjen, izvrnuo je zglob cini mi se u polufinalu, cudo je uopste bilo i to sto je igrao

A bio je nas najbolji igrac na tom sampionatu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...