Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

8 hours ago, Del Piero said:

Ne postoji pravilo koje te sprecava da namerno promasis i uhvatis skok, bez obzira koliko je ocigledno. Jedino sto lopta mora da pogodi obruc i ne mozes samo tablu da spucas. Tako da ono sto je Lessort uradio je zapravo bilo idealno i bila je greska sudija sto su svirali prestup.

 

Onda se slazemo, samo je razlika bila u semantici

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ima ona NBA arena koju vode Edin i Kostić sa Nenadom Miljenovićem. Veoma slušljivo i ok, posebno Miljenović koji je odličan i sa elokvencijom i sa opservacijama.

Nije to to kad nema TMZ rubrike...

Link to comment
Share on other sites

Miljen je dobar lik, poznaje dosta, prati, elokventan je, ali meni je to malo monotono. Doduse nisam gledao neko vreme, mozda i bacim pogled jer nema nista drugo.

Ali generalno je podcast mnogo bolji od TV forme jer je opustenija atmosfera, ima prostora za zajebanciju, zanimljivija je prica generalno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2023 at 10:36 AM, Barkley#34 said:

 


mislim da će vam se svideti ovo. malo je televizičniji format, nije ono podcast lupetanje, malo smo kao "ozbiljniji" (koliko je god to moguće sa mnom u glavnoj ulozi). ali jako je pitko, lepo je montirano i bogato priređeno, ima snimaka iz arhive, starih slika, itd. i nije za hoops geekove, nego malo približavamo i ličnosti, ne samo njihove karijere.

likovi koje smo snimali u ovoj prvoj i nadam se ne i jedinoj sezoni su dosta šareni. recimo, imaćete priliku da vidite karija pešića u jednoj proročkoj epizodi - on je dao odličan, gotovo vrhunski intervju, koji ne bi vredeo sto dinara da se SP nije odigralo onako kako jeste. pošto smo SP završili kao drugi, pešić je u našoj epizodi najmudriji čovek kosmosa, a ja vidovnjak koji samo dodaje gas kako ćemo da pokidamo svetsko. snimano je inače dva dana pred objavu spiska u špicu one medijske depresije kako odustaju svi redom. da smo zasrali SP pitanje je dal' bi smeli da objavimo ono uopšte haha.

mikan grušanović isto odličan. ta epizoda je slikana u njegovom rodnom selu gde i dalje živi, klenju, i ima dosta lepih pastoralnih kadrova, ali i mikanov intervju je iz srca, sa nekoliko detalja koji su meni jako kvalitetni i ne tiču se košarke uopšte.

paspalja smo snimali kod njega na gajbi. ima mnogo moćnih detalja, palja je ozbiljan hrčak sakupljač, puno priča i o tome, a kolekcije su neke nesvakidašnje. ali ima i lepih delova intervjua. 

kevin punter je jedan spektakularan intervju. bio sam na pripremama krajem avgusta na kopaoniku ceo dan, tu smo ga malo vijali da snimamo pokrivalice i njega, i treninga itd. nas dvojica tu nešto se skontamo, on dečko iz bronxa gleda yankeese ceo život, ja odmah krenuo jeter, rivera, posada, i on prihvatio volej i bilo dosta kulturno. intervju smo snimili tek mesec i po kasnije, bio je jako raspoložen i rekao neke vrlo kul stvari. ne pamtim da je otvorenije pričao nego sa mnom. tu ćete čuti neke lepe stvari.

dino rađa, mislio sam da je već sve ispričano to ali on je takođe imao par zabavnih detalja.

javiću kad krene, pa eto. 

  • Like 22
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mairosu said:


mislim da će vam se svideti ovo. malo je televizičniji format, nije ono podcast lupetanje, malo smo kao "ozbiljniji" (koliko je god to moguće sa mnom u glavnoj ulozi). ali jako je pitko, lepo je montirano i bogato priređeno, ima snimaka iz arhive, starih slika, itd. i nije za hoops geekove, nego malo približavamo i ličnosti, ne samo njihove karijere.

likovi koje smo snimali u ovoj prvoj i nadam se ne i jedinoj sezoni su dosta šareni. recimo, imaćete priliku da vidite karija pešića u jednoj proročkoj epizodi - on je dao odličan, gotovo vrhunski intervju, koji ne bi vredeo sto dinara da se SP nije odigralo onako kako jeste. pošto smo SP završili kao drugi, pešić je u našoj epizodi najmudriji čovek kosmosa, a ja vidovnjak koji samo dodaje gas kako ćemo da pokidamo svetsko. snimano je inače dva dana pred objavu spiska u špicu one medijske depresije kako odustaju svi redom. da smo zasrali SP pitanje je dal' bi smeli da objavimo ono uopšte haha.

mikan grušanović isto odličan. ta epizoda je slikana u njegovom rodnom selu gde i dalje živi, klenju, i ima dosta lepih pastoralnih kadrova, ali i mikanov intervju je iz srca, sa nekoliko detalja koji su meni jako kvalitetni i ne tiču se košarke uopšte.

paspalja smo snimali kod njega na gajbi. ima mnogo moćnih detalja, palja je ozbiljan hrčak sakupljač, puno priča i o tome, a kolekcije su neke nesvakidašnje. ali ima i lepih delova intervjua. 

kevin punter je jedan spektakularan intervju. bio sam na pripremama krajem avgusta na kopaoniku ceo dan, tu smo ga malo vijali da snimamo pokrivalice i njega, i treninga itd. nas dvojica tu nešto se skontamo, on dečko iz bronxa gleda yankeese ceo život, ja odmah krenuo jeter, rivera, posada, i on prihvatio volej i bilo dosta kulturno. intervju smo snimili tek mesec i po kasnije, bio je jako raspoložen i rekao neke vrlo kul stvari. ne pamtim da je otvorenije pričao nego sa mnom. tu ćete čuti neke lepe stvari.

dino rađa, mislio sam da je već sve ispričano to ali on je takođe imao par zabavnih detalja.

javiću kad krene, pa eto. 

 

Imaš li nameru da "sledeće sezone" posvetiš starijim legendama sa YU prostora (dok ih još ima živih)? Kića, Praja, Moka, Plećaš, Tvrdić, Skroče, Jerkov, Vinko Jelovac, Raša Radovanović...?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pita me skoro drugar jesam li gledao neku KZŠ, ja mu kažem to mi se omakne samo kad u nekom društvu ili u gostima gledam, pa neko drugi hoće da posluša.

 

Danas nisam gledao, ali čujem da je ona legenda Rada, pitala Željka da li su Ponitka i Kaminski evroligaški igrači. Pa jbt bob da je jebo bob.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Vlahovic juce dominacija. Decko je sipkas, prosto ne bi trebalo da prenosi, nek vidi sa tegijem ima li mesta na partizan tvu.

U jednom momentu mrtav ladan kaze- lesor i dalje igra sa 5 faulova...

 

Da ne govorim vika konstatna tokom prenosa, proslavljanje faulova panate kao golova i slicne stvari.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

U nekom trenutku su na SK odlučili da večiti dobiju po navijača/komentatora, a komšijama je zapao bolji poznavalac košarke sa daleko više iskustva u komentarisanju. Ideja očigledno nije bila postavimo najboljeg neutralnog komentatora ili poznavaoca košarke već nekoga ko će putovati sa ekipom, u neku ruku biti deo Partizanove EL priče, a Vlahović im je očigledno bio najbolji izbor. 

Meni lično ič ne smeta iako razumem zašto Lošmija iritira. Slušao sam i ja Simonoviiiiić Ilajdže pre 6 godina i verovatno slične upise ostavljao, ipak se okreće...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Chaos Is Me said:

Onaj Vlahović sinoć bar 3 puta u poslednjoj četvrtini i produžetku rekao da slede bacanja za KKP a PAO još ni blizu da izađe iz bonusa. Čestitam komšije, ako ste hteli crno belog Ilajdžu - dobili ste ga. To je otprilike i kapacitet ovog lika.

Ilajdza je za ovog dingospo

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Chaos Is Me said:

Onaj Vlahović sinoć bar 3 puta u poslednjoj četvrtini i produžetku rekao da slede bacanja za KKP a PAO još ni blizu da izađe iz bonusa. Čestitam komšije, ako ste hteli crno belog Ilajdžu - dobili ste ga. To je otprilike i kapacitet ovog lika.

Covek je za drugi, treci i cetvrti mali faul Panate, sva tri puta rekao da su bacanja za Partizan jer je gledao grafiku na kojoj je KKP ispunio bonus, pa se pogubio. Ajde jednom, ali tri puta da to uradi, skandal. Pritom sto konstantno u prenosima protivnicke igrace naziva Ledej, Panter, Dozer… Kao da je u nekom transu pa ne zna gde tera

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...