Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

On 9/11/2023 at 1:32 PM, Chaos Is Me said:

Mene Sedlaček uopšte ne impresionira kao mnoge ovde, zna da se izlupeta samo tako i nisam siguran koliko prati nove igrače i tokove. Više mu dođe kao neki legacy akt i svakako ozbiljan upgrade na Kuzmanovića koji je više kao neki lik ispred dragstora, plus je mnogo kulturniji i ne upada u reč glavnom komentatoru. Za Plavšića sam tvrdio da je sasvim ok i dok je bio na dnu reputacije, a očigledno da mu ovi izlivi emocija na mozak samo dodatno pomažu.

 

Ispravio je Plavsica u par navrata oko nekih kosarkaskih pravila, jebem li ga, ne znam toliko u detalj da znam dal je tacno, ali je svakako korisno i dovoljno da bude u prenosu. To za lupetanje ne znam, nisam primetio, ali da, za nove tokove se slazem, mada je i tu za Kuzmu - Stiv Ker. 

 

Nisam fan Plavsica, ali dobar su tandemb ili na prvenstvu. Nije da sam tempirao na SK da gledam, namesteno mi na TV bilo pa sam prirodno gledao, ali da, drugar gledao na RTS i bio u fazonu uzas. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Imao je Plavsa kroz karijeru dosta gafova koji ne bi smeli da se kazu u prenosu tipa za fudbal 

"Turska je odvratna reprezentacija" sa cim se ja slazem ali nije za tv, inace mi je omiljeni komentator vec dugo vremena i bas mi je falio dok je bio odsutan.

 

Radujem se sto cu ga slusati i naredne sezone u evro ligi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne vidim sta je lose u tome, jedno ide drugome u prilog. Da nismo zemlja kosarke te podcaste niko ne bi gledao i ne bi postojalo interesovanje. I te stvari dovode do dalje popularizacije kosarke i sireg interesovanja. Da li su sada kvalitetni je naravno sasvim druga prica. Ali je i stvar ukusa. Ja redovno gledam Luku i Kuzmu ali neki moji ortaci kazu da ne mogu da gledaju kada Luka objasnjava kao taktiku neke ekipe pap ita "Kako se zove ovaj mali plavi bek?" 😄 

Doduse su mi ova dvojica sa Mozzarta u kombinaciji negledljivi jer konstantno upada komentator gostu u rec i vice versa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cedevita užasna, kao grupa rekreativaca na terminu, ali ipak gori i od njih je komentator Sport kluba koji to prenosi, celo prvo poluvreme njemu je svaki crnac u zelenom Šon Armond, igra sve od 1-4, ušao je u igru jedno pet puta po njemu (iako je imao samo jedan kraći stint u prvoj četvrtini). Odavno očajniji komentar nisam slušao.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Da da, ostaće Plavšiću mala mrlja u karijeri taj odnos prema Lorencu.

 

Kontam da nas je sve Darko kupio za vreme poslednjeg SP-a. A opet to sa Lorzenom mu nista ne moze izbrisati i jos takvih 10x perfomansa kao na SP da uradi.

 

On je njega zestoko pljuvao kad je bio u Zvezdi a kad mu je u konkurenciji bio jedan lik u vidu Filipa Covica. Ajde dok je samo bio u Zvezdi ali on je nastavio kad je ovaj bio i u Feneru.

I to nisu bili bas prijatni komentari sto tice njega. Jer bi posle svake greske bilo vidite kako ovaj lik nema pojma.

 

I plus sto @uini kaze praktikuje matricu domaci su zakon a strance ko sisa.

 

Ja mu to ne mogu zaboraviti jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Don Dusko problem je sto se gleda Lorenzo sa EP sa Spanijom i iz Makabija pa se dosta zaboravlja kako je izgledao zapravo u Zvezdi i Feneru.

U Zvezdi je imao tip 12 poena na 45% suta, ispod 30% trojke i odnos ass/izg je bio 4.5/3.

U Feneru je imao jos goru statistiku. 

 

Ovo u Makabiju veliki respect ali ae se sjetimo meceva protiv Pao, Himkija itd itd kada se raspadao lik a bili nam bas bitni mecevi. 

 

Svakako stoji da Darko nije trebao biti toliko subjektivan ali nemojmo praviti Lorenza da je igrao kod nas kao stonigra zadnje 2 godine.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Brown je kod nas bio odličan, jedna od retkih svetlih tačaka iz te čudne sezone. Nije bio na ovom nivou iz Makabija ali je jasno bilo da je elitni EL igrač u pitanju. Jedina baš loša sezona mu je ona u Feneru. Veliki Plavšićev gaf, ima igrača koji te nerviraju, čak i dobrih igrača koji igraju divljački al jbga imaju kvalitet, ne znam šta je bio problem sa Lorenzom osim što je ponekad dosta ležeran i što mu govor tela nije paljevinski.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Miki28 said:

@Don Dusko problem je sto se gleda Lorenzo sa EP sa Spanijom i iz Makabija pa se dosta zaboravlja kako je izgledao zapravo u Zvezdi i Feneru.

U Zvezdi je imao tip 12 poena na 45% suta, ispod 30% trojke i odnos ass/izg je bio 4.5/3.

U Feneru je imao jos goru statistiku. 

 

Ovo u Makabiju veliki respect ali ae se sjetimo meceva protiv Pao, Himkija itd itd kada se raspadao lik a bili nam bas bitni mecevi. 

 

Svakako stoji da Darko nije trebao biti toliko subjektivan ali nemojmo praviti Lorenza da je igrao kod nas kao stonigra zadnje 2 godine.

 

Nije statistika sve.

 

Moras uzeti u obzir da se kod nas privikavao na EL a opet je vezao mesec dana nestvarne kosarke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Karovic i Cakovic sa arene sto prenose kkcz su apsolutno grozni, narocito u tandemu. Nesto slicno srkici radojevicu, bave se cesto botizmom, kao i onaj napaljenko sa ska sto prenosi kkp u EL.

 

Bas nedostaju Edin i Kole, narocito ovaj prvi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2023 at 12:06 PM, Chaos Is Me said:

Brown je kod nas bio odličan, jedna od retkih svetlih tačaka iz te čudne sezone. Nije bio na ovom nivou iz Makabija ali je jasno bilo da je elitni EL igrač u pitanju. Jedina baš loša sezona mu je ona u Feneru. Veliki Plavšićev gaf, ima igrača koji te nerviraju, čak i dobrih igrača koji igraju divljački al jbga imaju kvalitet, ne znam šta je bio problem sa Lorenzom osim što je ponekad dosta ležeran i što mu govor tela nije paljevinski.

Svakako je na nivou sezone bio dobar ali ljudi su zaboravili da Braun nije mogao da se sastavi prvih mesec-dva.

Izgubljene lopte, promasena polaganja i ona njegova kucanja iz ulaza, neka besmislena i nerezonska resenja u napadu, mnogi su ga prozivali ovde, neki ga cak i terali.

 

Koga ne mrzi neka baci pogled na statistiku prvih 5-6 meceva u El tada, imao je partije sa po manje od deset minuta u igri, sa po 5 izgubljenih lopti, a sezonu je zavrsio sa procentima: 46% za 2 i 29% za 3, u odnosu na recimo proslu sezonu kada je imao 50% za 2 i 35% za 3.

 

To svakako ne opravdava Plavsica i njegov animozitet prema Lorencu, niti govori o tome da je on imao slabu sezonu, samo pricam o tome kako je Braun u tom periodu bio daleko od onoga sto je danas, tek je na mahove pokazivao sta zapravo zna i moze.

Za njega je prelomna sezona bila ona kod Perasovica gde je dobio slobodu, kao i SP sa Skariolom sa koga se vratio kao mnogo bolji i kompletniji igrac.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...