Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Odličan tekst, uživao sam. Hvala @Setite se 2011 što je postavio. 

 

Ne sećam se kada sam pročitao poslednji put tako dobro sročen i pismen članak. 

 

"Profesionalni primač plate". Genijalno!!

 

Baš sam juče pokušao to da objasnim u mojoj trapavo formulisanoj opservaciji.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Jesam li ja jedini kome je članak sveukupno onako?

Ja bih pre rekao da članak ima dosta pogođenih stvari,poenti,ali i promašaja..tj.olakih kvalifikacija bez da se razume i spomene određeni kontekst. U svakom slučaju,više dobrih nego loših stvari..bar po meni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Barkley#34 said:

Jesam li ja jedini kome je članak sveukupno onako?

 

+ 1

 

Nešto je kao hteo da iskritikuje, ali u stilu - malo bi, malo ne bi. Izdvojila bih ovaj deo:

 

Quote

Mi volimo košarku zato što nas definiše. Budi i najfinija osećanja ljubavi i privrženosti i najsuroviju želju da naudimo prvom komšiji. Dovoljno smo jaki na svetskom nivou da možemo da pretimo svima, a dovoljno ekonomski siromašni i životno neispunjeni da nam je zlatna medalja važnija nego ostalima. 

 

Link to comment
Share on other sites

 

  Možda smo ipak zaboravili da čitamo nešto ozbiljno  , posle toliko tabloidnog smeća ...

 

Quote

Nikola Jokić plakao je kad smo osvojili zlato tada… Jer je bio petomesečna beba. Ali, bogami, plakali smo i mi koji smo bili svesni svog postojanja. Plakali smo od sreće jer ćemo stajati u redu da dočekamo šampione, a ne u koloni za hleb i mleko. Konačno neki dostojanstveni red.

 

Quote

Sva je prilika da je Nikola Jokić govorio iz svog ugla. On je jednostavan i pošten čovek. Jasno svima stavlja do znanja šta voli, a šta ne. U ovom trenutku draže mu je da leto provede kao 15-godišnjak na ekskurziji nego da igra za reprezentaciju i poveća joj šanse da postane šampion sveta posle 21 godine. Nema potrebe za pričama o nekakvom patriotizmu, to je prevaziđeno. Može samo da nam bude žao

 

Quote

Jokićev primer najbolje opisuje modernu košarku i kalendar takmičenja. NBA to pravi za sebe, ostali ne postoje. Plate u Americi su ogromne, ali moraju da se zarade svake druge večeri. Sve je sličnija situacija i u Evropi. Igrač ako želi duži odmor mora da ne igra za reprezentaciju.

Quote

U takvim okolnostima žrtvovan je i jedan trener i to kakav, Igor Kokoškov. Njegov naslednik Svetislav Pešić (kako to čudno zvuči), nije odradio dobar posao na Evropskom prvenstvu. Imao je ideju koju je sledio, ali je pogrešio. Uložio je sve na Jokića, a njega sada nema. A nema ni Miloša Teodosića, utemeljivača postjugoslovenske reprezentacije. On ne da je 15 godina bio najbolji srpski košarkaš, već smo imali takvu privilegiju da 100 odsto svog beskrajnog talenta stavlja u službu reprezentacije. A kad najbolji ima takav stav, imaju ga i ostali. (I na termin za rekreativni basket ćete pre doći ako igrate sa onima koji znaju). Miloš Teodosić je iz reprezentacije mogao samo da ode, nikako da bude oteran

 

  

Quote

Moglo bi se reći da se i mentalni sklop prosečnog srpskog košarkaša menja. Sve je češći put da se u tinejdžerskim danima odlazi u NBA, ako se ukaže i najmanji prozor. Umesto takmičarskog pritiska igranja u Evropi bira se uloga profesionalnoig primača plate u SAD. Pet poena, dva skoka za 11 minuta, SMS iz banke prvog u mesecu. Nema pretnji na Tviteru, nema vređanja porodice, ali nema ni ozbiljnih utakmica, nema navijačke ljubavi i emocija.. Kao da radiš u državnom preduzeću. Nema onoga da Lučić dođe pa najbolju utakmicu u sezoni odigra pred punom halom navijača Zvezde, da Kalinić najveću želju ima protiv Partizana. Nema više ni uspeha mlađih reprezentativnih kategorija. Ne što nema uspeha, nego nema igre, nema identiteta. Nema maštovitih igrača, nema dobrih šutera, svi su isti, važno je samo da što pre fizički stasaju i da postanu šesti igrač Rose Radom ili 14. Vašington Vizardsa, svejedno. Srpska košarkaška škola trebalo je da se nasloni na jugoslovensku. U eri Đorđevića i Teodosića to je ličilo na slavne dane, sad ne liči ni na šta. I sa ovakvim stavom igrača, neće se ni promeniti.

A da ćemo navijati, navijaćemo.

 

 

Quote

 U Srbiji je opasno i pomisliti tako nešto. Rivalitet i mržnja između najvećih klubova u Srbiji dostigli su najvišu tačku.

  

Quote

Sada su košarkaški timovi bitni. Uspeh na evropskom nivou u ovom sportu nije tako skup kao u fudbalu. Državnih sedam, osam miliona na obe strane, oba tima u Evroligi, stižu zvučna pojačanja… Idealan i na državnom nivou jeftin poligon za rivalitet na steroidima. Iako novac stiže sa istog mesta, iako navijači rade iste stvari godinama, iako se klubovi služe najprljavijim trikovima da naštete ovom drugom, svi se diče krilaticom: „Nismo isti“. U tom fanatizmu svako je sklon da zaista poveruje u to, od domara u školi do doktora nauka. I tu košarka postaje sredstvo, trenutno veoma važno, na najvišem nivou. Selektor je verovatno mislio na nešto drugo, ali ovo sredstvo je trenutno mnogo opasnije jer deluje poput hipnoze. I to je začarani krug jer da tako ne deluje na navijače, ne bi toliko novca ni ušlo u klubove. Prošla sezona je bila eksperimentalna i dala je izuzetne rezultate, fanovi su pratili i na svim nivoima se trudili da pokažu kako su oni bolji od onih drugih. Svađali se na slavi ko je platio igrača dva miliona, a ko milion i po po sezoni. U zemlji Srbiji. Pa je valjda taj od milion i po moralniji i njegovih 20 poena je lepše od 20 poena onoga od dva miliona.

 

Quote

I sve je to u redu dok se nije došlo do stadijuma Mirotić. Šta god da se tu tačno dogodilo, a sigurno je bilo svega i svačega, nepobitna je činjenica da Nikola Mirotić nije želeo da dođe u ovakvu Srbiju. Njegov potez bi trebalo da ide u smeru pomirenja i otrežnjenja, a verovatno će imati drugačiji efekat. Mirotić kao osvedočeni nosilac pravih vrednosti je procenio da je to za njega previše, da ne želi da dođe u zemlju u kojoj predsednik treba da mu garantuje bezbednost. On je košarkaš, a ne zaštićeni svedok.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Setite se 2011 said:

Možda smo ipak zaboravili da čitamo nešto ozbiljno  , posle toliko tabloidnog smeća ...

 

Pa dobro, većinu ovoga je mogao sročiti bilo ko od viđenijih forumaša ovde. Svakako da je poentirao na više mesta; ali evo i u delovima koje si citirao se tačno vidi gde je malo skidao rukavice, pa ih malo o5 navlačio i tako u krug. 

 

Ako neko na SK može da napiše oštriji tekst na temu to je Plavšić, a pogotovo ako je ovako opširan - očekujem više. Ili ga piši do kraja ili ga nemoj ni pisati jbga.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

 

Pa dobro, većinu ovoga je mogao sročiti bilo ko od viđenijih forumaša ovde. Svakako da je poentirao na više mesta; ali evo i u delovima koje si citirao se tačno vidi gde je malo skidao rukavice, pa ih malo o5 navlačio i tako u krug. 

 

Ako neko na SK može da napiše oštriji tekst na temu to je Plavšić, a pogotovo ako je ovako opširan - očekujem više. Ili ga piši do kraja ili ga nemoj ni pisati jbga.

 

Perfect is the enemy of good.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DameTime said:

 

 

Ako neko na SK može da napiše oštriji tekst na temu to je Plavšić, a pogotovo ako je ovako opširan - očekujem više. Ili ga piši do kraja ili ga nemoj ni pisati jbga.

 

   Evo samo dva detalja ...ne znam šta tu treba više da se piše

 

Quote

 Srpska košarkaška škola trebalo je da se nasloni na jugoslovensku. U eri Đorđevića i Teodosića to je ličilo na slavne dane, sad ne liči ni na šta. I sa ovakvim stavom igrača, neće se ni promeniti.

 

Quote

da ne želi da dođe u zemlju u kojoj predsednik treba da mu garantuje bezbednost. On je košarkaš, a ne zaštićeni svedok.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Setite se 2011 said:

Evo samo dva detalja ...ne znam šta tu treba više da se piše

 

Pa evo 🙂 

 

Quote

 Srpska košarkaška škola trebalo je da se nasloni na jugoslovensku. U eri Đorđevića i Teodosića to je ličilo na slavne dane, sad ne liči ni na šta.

 

A pre toga:

Quote

On je jednostavan i pošten čovek. Jasno svima stavlja do znanja šta voli, a šta ne... Nema potrebe za pričama o nekakvom patriotizmu, to je prevaziđeno. 

 

Lol, pa je negde provukao kako Jokić jeste patriota i foru da je plakao kad smo uzeli zlato, ali zato što je bio 5mesečna beba.

 

Pa dalje:

Quote

nepobitna je činjenica da Nikola Mirotić nije želeo da dođe u ovakvu Srbiju. Njegov potez bi trebalo da ide u smeru pomirenja i otrežnjenja, a verovatno će imati drugačiji efekat. Mirotić kao osvedočeni nosilac pravih vrednosti je procenio da je to za njega previše, da ne želi da dođe u zemlju u kojoj predsednik treba da mu garantuje bezbednost.

 

Ovo zvuči kao da Plavšiću nije problem što se predsednik, pored državničkih obaveza, meša u ovakve stvari i lično garantuje bezbednost bilo kome (umesto da to rade institucije). Nego je problem to rivalstvo (koje svakako jeste jelte), jer da sve nije zatrovano između KKCZ i KKP, eto, preCednik ne bi morao da zove. Međutim, on tretira posledicu, ne uzrok - taj isti preCednik konstantno hrani to rivalstvo jer su mu potrebni politički poeni. A to da je Mirotić košarkaš a ne zaštićeni svedok je svakako istina.

 

I tako, čitav tekst je pun nekih kontradiktornosti i paušalnih procena, mada ima i dobrih strana. Plavšić solidan, ali nije da sam pala na dupe od oduševljenja.

Edited by DameTime
dopuna
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

Ovo zvuči kao da Plavšiću nije problem što se predsednik, pored državničkih obaveza, meša u ovakve stvari i lično garantuje bezbednost bilo kome (umesto da to rade institucije). Nego je problem to rivalstvo (koje svakako jeste jelte), jer da sve nije zatrovano između KKCZ i KKP, eto, preCednik ne bi morao da zove. Međutim, on tretira posledicu, ne uzrok - taj isti preCednik konstantno hrani to rivalstvo jer su mu potrebni politički poeni. A to da je Mirotić košarkaš a ne zaštićeni svedok je svakako istina.

 

  Ovo znači da ti nisi razumela ili bar da različito razumemo napisano . Možda to donosi  "političke poene" ali to više govori o nama ovde i o "državi" u kojoj živimo 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Setite se 2011 said:

Ovo znači da ti nisi razumela ili bar da različito razumemo napisano . Možda to donosi  "političke poene" ali to više govori o nama ovde i o "državi" u kojoj živimo 

 

Da, pa za to "stanje u državi" je direktno odgovoran predsednik koji rivalstvo između KKCZ i KKP koristi za svoje političke ciljeve. Prema tome, nije prvi problem jaooo predsednik mora da mu garantuje bezbednost, nego zašto se taj čovek uopšte meša u nešto što mu nije u opisu posla.

 

Ja razumem da je teško skinuti rukavice kad se pišu neke stvari, ali jbg, ako si novinar koji hoće da napiše nekakvu kritiku košarkaške javnosti i društva u celini, onda je to tvoja dužnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nego seca li se neko basket turnira poznatih "2 na 2 na 3K"? Jbem li ga kog leta je isao, 2001, 2002, uglavnom tad kad nam je kosarka bila na vrhuncu? Snimano na Malom Kalemegdanu. Bilo bas kul, a sad nigde nema nijednog snimka ni traga. Inace je taj Treci kanal bio nesto najbolje sto je nasa televizija ikad iznedrila. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Nego seca li se neko basket turnira poznatih "2 na 2 na 3K"? Jbem li ga kog leta je isao, 2001, 2002, uglavnom tad kad nam je kosarka bila na vrhuncu? Snimano na Malom Kalemegdanu. Bilo bas kul, a sad nigde nema nijednog snimka ni traga. Inace je taj Treci kanal bio nesto najbolje sto je nasa televizija ikad iznedrila. 

Pokojni Delca vodio/komentarisao. 

 

Secam se, bas je dobro bilo, opusteno ali nekad bas i ne 😄  

 

Sad guglam da nadjem nesto o tome - mozda nije Delca, pominju Baneta Vidakovica kao komentatora, verovatno sam prezupcio nesto. Meni nesto bilo da je i Delca bio tamo. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 

Wait... what?! 😄 Deja vu, kao takav. 

 

  

On 10/9/2020 at 10:20 PM, Duh koji lebdi said:

Ne znam gde da pitam, jel se seca neko emisije "2 na 2 na 3K"? Pikao se basket na Kalisu, neke tada poznate face, bas je bila dobra prica.

 

 

33 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Nego seca li se neko basket turnira poznatih "2 na 2 na 3K"? Jbem li ga kog leta je isao, 2001, 2002, uglavnom tad kad nam je kosarka bila na vrhuncu? Snimano na Malom Kalemegdanu. Bilo bas kul, a sad nigde nema nijednog snimka ni traga. Inace je taj Treci kanal bio nesto najbolje sto je nasa televizija ikad iznedrila. 

 

 

Brate, obrnuo si igricu. 😄

 

 

 

 

Ali dobar sam bio, nisam omasio. Bio je Delca.

  

On 10/9/2020 at 10:33 PM, Сандро Лаки Ђентиле said:

 

Како да не. Покојни Делча и Бане "Робија" Видаковић водитељи. "Даде га мајци Милан Калинић издалека", "Цукићаускас" и "Бори се, Борисеее" су само неке од добрих провала, умирао сам од смеха. Све их је разбио Слободан "Баш наш" Вуксановић. Мада, колико се сећам, и вонаби Клуни је доста далеко догурао.

 

 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Wait... what?! 😄 Deja vu, kao takav. 

 

  

 

 

 

 

Brate, obrnuo si igricu. 😄

 

 

 

 

Ali dobar sam bio, nisam omasio. Bio je Delca.

  

 

 

 

Ja se ne secam ni sta sam juce jeo, kamoli sta sam pitao ovde pre 3 godine 🙂

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...