Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Ja moram da bacim hejt na lika koji je prenosio trecu tekmu Makabi - Monako -> mislim da je tokom prenosa Anu Panter pomenuo vise puta nego pojedinacne igrace. Bas je ozbiljno hejtuje, sto bi bilo ok za forumasa, a neprofesionalno za komentatora... Inace, da, slazem se da je ona los sudija...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo ovog Karovića, ne znam doduše kakav je ovaj fakultet, deluje mi kao neki koji bi i Toma Nikolić laganeze savladao pre roka:

 

https://www.fzs.edu.rs/najbolji-mladi-novinar-srbije-diplomirao-na-fakultetu-za-sport/

 

Što se Ognjanovića tiče, verujem da sa više žara prenosi NCAA ali ovo što prenosi od NBA i Endesa lige stvarno otaljava bez ikakvih emocija.

Link to comment
Share on other sites

Evo ako niste znali, Real je osvojio i zbog tragedije u Ribnikaru.

 

Mario Hezonja je rekao da su preživeli pet eliminacijskih utakmica, a ovo im je bila prva. Džejms Naneli je umalo ugasio san Real Madrida, da taj šut u samom finišu nije izašao iz koša sada bi se druga pesma pevala.

Ali, stvari su jednostavne, Naneli je taj šut promašio, Partizan otišao na meč broj četiri gde posle tragedije u "OŠ Vladislav Ribnikar" maltene nikome nije ni bilo do košarke, pa je Real izborio majstoricu i pboedio u drugom eliminacijskom meču.

 

https://www.b92.net/sport/euroleague/pick-n-roll.php?yyyy=2023&mm=05&dd=22&nav_id=2337507

 

 

Link to comment
Share on other sites

Partizan je insistirao da se ta utakmica igra dan posle tragedije i nisu hteli da odlažu, takva je informacija išla. Inače, takva tragedija bi trebalo podjednako da pogodi igrače bilo kog od dva tima (posebno strance) osim ako neko lično nije imao dete u toj školi.

 

Inače, smara već ovaj dickriding narativ apropo KKP, Real je dobio 3 od 3 svoje eliminacione utakmice protiv KKP od čega 2 u Beogradu, zdravo doviđenja. Košarka je to, zato je i volimo što nudi toliko uzbuđenja i preokreta.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Osim sto jedna ekipa igra na domacem terenu gde je i publika i cela atmosfera u totalnom daunu i ista ta ekipa ima mnogo vecu izlozenost tragediji kroz medije itede.

Naravno da nije to bio jedini razlog pobede Reala, ali daleko od toga da nije imalo uticaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ta publika u totalnom daunu je navijala i pevala sve u 16 u drugom poluvremenu četvrte utakmice, tako da i taj "argument" otpada. Šta je strećom utakmicom? Tu je publika imala dozvolu za celovečernje arlaukanje.

 

Imalo je uticaj sve po malo, od tuče, suspenzija, povreda, preko tragedije, do popriličnog chokea KKP i golemih muda španskih veterančina, suština je da je Real zasluženo pobedio tu seriju, sve ostalo je neki navijački narativ koji je razumljiv nakon svega ali nije objektivan.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marvin said:

Osim sto jedna ekipa igra na domacem terenu gde je i publika i cela atmosfera u totalnom daunu i ista ta ekipa ima mnogo vecu izlozenost tragediji kroz medije itede.

Naravno da nije to bio jedini razlog pobede Reala, ali daleko od toga da nije imalo uticaj.

Bodiroga je jasno rekao da je Partizan sam insistirao da se igra u četvrtak i nije želeo odlaganje.

Link to comment
Share on other sites

Quote

On je uverenja da će se igrati utakmica sutra uveče.

– Ne znam šta da vam kažem, problem je ogroman zbog termina. Kad bi mi mogli da igramo? Biće tri dana žalosti. Real ima obaveze u domaćem prvenstvu, mi imamo obaveze. Sve bi to dovelo do pomeranja. Možda se desi da se igra i peta utakmica, kad bismo to igrali? Nije to pitanje za mene. Naravno, nije to ni bitno, svi su trenutno u šoku zbog velike tragedije i logično je da ima raznoraznih mišljenja. Koliko sam ja shvatio, mi ćemo igrati utakmicu – iskren je Željko Obradović.

 

Tri dana zalosti su poceli u petak, znaci petak/subota/nedelja nije moglo da se igra, a peta utakmica je bila zakazana za sredu. Pritom Real ima obaveze i u domacem prvenstvu, a morao je i da prihvati pomeranje utakmice.

U svakom slucaju, sjebano je sve bilo, nije bilo odlicnog termina/odluke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...