Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Imali su 17+ na 12minuta do kraja. Nema pozivnica, ugurali su mali milion ekipa. Bice zanimljivi neki sastavi ako pokupe NBA igrace.

 

Npr u Kape Verde igra Betinjo Gomes koji je godinama igrao za Portugal. Kod FIBA sve moze izgleda. Tajland je neki Azija kup igrao sa tri Amerikanca.

 

Bice top svetsko jer se igra u kosarkaski ludim zemljama za kosarku.

 

Cak mislim da ce Ameri dovesti jak sastav jer je to deo odskle izvlace ogromnu lovu. Ipak, 32 tima, ko ziv, ko mrtav..ustupak kladionicama opet, tv prava...itd..

Link to comment
Share on other sites

Hoce li igrati Vucevic? 
FA je ovo ljeto pa ce i od toga zavisiti. Ne znam kakvi su mu planovi tu. Ako nedje ode mimo Čikaga ili Orlanda, prije neće no što oće.

Meni je iskreno svejedno oce li igrati ili neće, nemamo neke velike sanse ni s njim ni bez njega. Da se ispostuju ovi momci sto su sto su dogurali dovde, da se pruzi prilika nekom od ovih mladjih i puna kapa. Veliki je uspjeh za CG b2b SP da se ide pa kako god da se završi. Ovaj ciklus Crna Gora je jedina reprezentacija koja je iz pretkvalifikacija otisla na SP. Da ne pominjem neka egzoticna imena koja su igrala u tim prozorima, Drobnjak je tu imao i game winner vs Islanda, nakupilo se tu svega.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad si već pomenuo Island malo mi je i žao što nisu prošli, jer su košarkaški liliputanci i za evropske okvire i bio bi to podvig samo takav. 

 

Ali s druge strane, takmičarski je bolje zbog Gruzije koji mogu sastaviti respektabilan sastav- gotivni Šengelija, Mamu, Bitadze, Gargamel Šermadini, McFadden.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Stiletto said:

Ima li FIBA da podeli neke divlje karte za SP ili je to to što se tiče Argentine?

Nema više ni wild karti ni za kvalifikacije za Olimpijske Igre. Sve reprezentacijr koje nisu prošle na SP u finalnoj rundi plus za Evropu 4 najbolje sa liste idu u pretkvalifikacije, a onda idu turniri zajedno sa još 19 mesta sa SP koji ne izbore direktan plasman. Tako da videćemo kako će to izgledati.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

 

Quote

Kada je žreb za Svetsko prvenstvo u košarci?

Žreb za Mundobasket 2023 biće održan 29. aprila u Manili, a filipinsko određivanje grupa zasad nije detaljno pojašnjeno košarkaškoj javnosti.

Zna se sa sigurnošću samo da su zemlja-domaćini dobili pravo da izaberu po jednu reprezentaciju koja će svoje mečeve u grupi igrati baš u toj državi, pa su tako Filipinci odabrali Amerikance, Japanci Slovence, a Indonežani Kanađane. FIBA je ovo opravdala "komercijalnim razlozima", tvrdeći da ta odluka neće uticati na sam proces žreba.

Kakav je sistem takmičenja na Svetskom prvenstvu u košarci 2023?

Poput minulog Mundobasketa, održanog 2019. u Kini, ovaj šampionat će se takođe održati u tri etape.

U prvoj fazi, 32 reprezentacije biće podeljene u osam četvoročlanih grupa, u kojoj svako sa svim igra po jedan meč. U drugu fazu prolaze po dve ekipe, kada se formiraju nove četvoročlane grupe, njih četiri. Zatim će, po dve selekcije iz svake grupe, njih ukupno osam, nastupiti u nokaut fazu Mundobasketa.

https://www.google.com/amp/s/www.novosti.rs/amp/sport/kosarka/1207836/srbija-velika-britanija-world-basketbal-championship-kosarka-rezultati-uzivo-kvalifikacije-tabela-rezultat-svetsko-prvenstvo-kosarci-2023-kada-zreb-ucesnici-sistem-takmicenja-najnovije-vesti

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2023 at 1:21 PM, Pero_Cameron said:

Kad si već pomenuo Island malo mi je i žao što nisu prošli, jer su košarkaški liliputanci i za evropske okvire i bio bi to podvig samo takav. 

 

Ali s druge strane, takmičarski je bolje zbog Gruzije koji mogu sastaviti respektabilan sastav- gotivni Šengelija, Mamu, Bitadze, Gargamel Šermadini, McFadden.

 

Pa mogao je i Island da ima nekog Ferrella pa bi onda oni prosli dalje (ili da su angazovali Amerikanca na poziciji centra, kao da su klub, a ne reprezentacija).

 

Svaka cast Gruzinima na patriotizmu, ali jedna su mi od odbojnijih reprezentacija sa tim menjanjem Amerikanaca na poziciji 1. Ako nemas dobrog pleja, onda nemas dobrog pleja, igras sa onim sto imas.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2023 at 2:58 PM, goldberg said:

Svaka cast Gruzinima na patriotizmu, ali jedna su mi od odbojnijih reprezentacija sa tim menjanjem Amerikanaca na poziciji 1. Ako nemas dobrog pleja, onda nemas dobrog pleja, igras sa onim sto imas.

 

tjah, da španci nisu aktuelni prvaci evrope i najtrofejnija repka u aktuelnih 20ak godina, sa istom tom logikom, pa da mi gruzija bude odbojna zbog toga.

pri čemu imaju 50milki stanovnika i vrhunske košarkaše

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jako ću se iznenaditi ako ne bude Sesar pošto već mjesecima kruži priča da je to već gotova stvar i da je ovo sve običan Acin igrokaz. A tko bi bio bolje rješenje, Gjergja naravno, čovjek ima uspjehe i u klupskoj i u reprezentativnoj košarci, mislim da Hrvatska trenutno nema baš puno ozbiljnijih trenera od njega.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

https://www.eurohoops.net/en/fiba/1486028/paolo-banchero-states-that-he-might-end-up-playing-for-usa/

 

Banchero na pragu da ispali Italiju i da se odluci za reprezentaciju SAD.

To je nazalost jedna bas teska prica i pogresna, no sto da se cini. Italijani su planirali da odrade nesto slicno ko sa Manionom, da odigra za Italiju utakmice prije 18 rodjendana, no nazalost desio se COVID i nije to moglo da se odradi. Isao je neko iz njihovog saveza njemu u posjetu i bilo je pozitivnih signala da bi htio da zaigra, cak se i slikao onomad u dresu Italije. Medjutim, sad nakon koledza dje je izabran ko #1 overall pik, jos bio na Duke dje je najveca USA basketball mafija, imas tipove poput coach K i Grant Hilla koji u njemu vide marketinski potencijal i zele da ga ubace potencijalno da igra tamo za SAD, tako sto mu zavrsavaju neke sponzorske ugovore, uskoro bi mozda mogao i signature shoe da dobije ako se za njih odluci, uglavnom pare i uticaj su glavne kocnice sto jos to nije ozvaniceno a bilo je vec vidjeno da ce igrati za Italiju. Sad kad bude uzeo ROY u NBA bilo bi to lose za tipa koji je igrao na Dukeu, izabran prvi da na kraju igra za neku tamo Italiju sa kojom nema bas najjace veze. Tako da na kraju sve ostaje na njemu samom da izabere kojim ce putem otici, a ovaj za team USA je primamljiviji pa sve i da ne odigra bez mozda 1 turnir za njih, donosi dugorocnije benefite.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

@MrTwister jel bio banchero nekada u italiji, makar turisticki?

Mislim da nije. Ako se sjecam dobro, njegov cale je italijan, pradjed mu je dosao u SAD i umjesto ko svaki posten italijan zavrsio u Bostonu ili NY, on otisao skroz na drugu obalu u Oregon, bice da je nesto bio zajebo pa uteko sto dalje od njih 😄 
Dobio je taj pasos 2020 al sto ce biti dalje niko ne zna jos.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...