Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

On 4/28/2023 at 11:47 AM, Chaos Is Me said:

Ne očekujem arapskog igrača u NBA uskoro jer oni jednostavno nemaju ni minimalan talenat za tako nešto ali zato očekujem dosta dobrih igrača da postanu naprasno Katarci, Emiraćani ili nešto slično.

 

Sve više se pominje Nadir Hifi (2002)kao moguči izbor u drugom krugu draft. Dečko je među najboljim napadačima 🇫🇷 lige. Kadetski reprezentativac 🇩🇿 koji bi trebao ubuduče nastupati za 🇫🇷.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Litvanija ce igrati jos vise ragbija nego sto igra i obicno. 

Maksvitis je danas izjavio da sigurno nece biti na raspolaganju Grigonis, Lekavicius, Ulanovas i Giedratis.

Sabonis jos nije siguran. 


Ovo bi bio tezak udarac za svakoga a kamoli za njih koji su operisani od bilo koje ofanzivne kreativnosti zadnja 2-3 takmicenja. Zao mi je, ne volim ih, ali ih jako postujem. Dozivljavam tekme s njima kao najveci derbi.

Za nas je to zanimljivo jer je veoma moguce da naletimo na njih u 1/4 ali u ovoj konstelaciji bi me jako iznenadilo ako Grcka ne zauzma drugo mesto u kosturu sa kojim se ukrstavamo.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Team USA’s roster for the upcoming FIBA World Cup in the Philippines is beginning to take shape, and it will include multiple rising NBA stars making their American national team debut.

 

Minnesota Timberwolves All-Star Anthony Edwards, Indiana Pacers All-Star Tyrese Haliburton, Los Angeles Lakers shooting guard Austin Reaves, Brooklyn Nets small forward Mikal Bridges, Milwaukee Bucks forward Bobby Portis and New York Knicks guard Jalen Brunson have committed to play for Team USA, league sources told The Athletic.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milko Miller said:

I Ingram i JJJ igraju za Amerikance. Do sada planirani tim:

 

1: Brunson, Haliburton

2: Edwards, Reaves

3: Ingram, Bridges

4: JJJ, Portis

5:

 

Inace, glavni trener ce biti Kerr, a Lue, Spoelstra i Few pomocni treneri.

Ovo je ekstremno tanka ekipa za sada...

 

@Miki28 da, svakako. Kerr ima dosta kvaliteta, ali ima i jako puno mana. Među tim manama je i odsustvo fleksibilnosti kada su u pitanju mlađi igrači, te povlađivanje Core2Due ekipi.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milko Miller said:

I Ingram i JJJ igraju za Amerikance. Do sada planirani tim:

 

1: Brunson, Haliburton

2: Edwards, Reaves

3: Ingram, Bridges

4: JJJ, Portis

5:

 

Inace, glavni trener ce biti Kerr, a Lue, Spoelstra i Few pomocni treneri.

 

Ovo deluje baš tanko. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

tanko ako gledate 15ak najboljih.

ukoliko posmatramo ova imena neyavisno od toga, mislim da je ovo jako dobra osnova

 

pri čemu smo videli dovoljno puta koliko top nba igrača ne može da se snađe u fiba košarci ako im ne radi šut u kontinuitetu. lilard je bio komedija npr. 

 

brunson-haliburton su super kombo ofanzive&odbrane, izolacije i timske igre, poentiranja i proigravanja. mogu i zajedno, mogu i odvojeno na teren.

-edwards je glavna enigma i najveći wild card. može biti najbolji igrač na prvenstvu, na kojem su i jokić, giannis i luka a može biti užasan i destruktivan. reevs nemam dilemu da će da porobi, njegova igra je nacrtana za fiba (kao i brunson x haligali)

 

ingram x bridges & jjjr x ludi boba su ponovo fantastične kombine, kao i ona na pleju

čak sam mišljenja da nije ključno da imaju nekog ludog centra. ajdebao bi bio strava npr

 

edit: pri čemu JJJr i ludi boba logično igraju više centre, ne treba da se takmičiš sa jokićem u gabaritima kada jednostavno nemaš tako dobrog igrača, italija je to plastično pokazala.

 

 

.....

 

 

Edited by uini
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kad god je USA poslala tim koji ne sadrzi vise top 10 igraca iz lige, bilo je velike muke i gubili su, ma koliko da im je taj tim bio zanimljiv i jak (a uvek je zanimljiv i jak jer imaju fond igraca kao bilo ko x 15).

 

Jedino sto mi pada na pamet je 2010. kada su imali cini mi se samo 1 top 10 igraca, ali koji je bio svetlosnim godinama ispred svih na prvenstvu i doneo im zlato.

 

U ovom sastavu nemaju nijednog, i prognoziram im bronzu ako ne upadne neki takav. 
Iako ponavljam da ima vrlo zanimljivih, mladih i kvalitetnih igraca.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni se baš sviđa ovaj sastav do sada. Ono što ga razlikuje od prethodnih nekoliko kada su na PG uglavnom imali volume strelce, sada imaju dva high IQ igrača u Brunsonu i Haliju koji će znati da rasporede lopte na saigrače. Plus svi selektovani za sada su dobri šuteri što je uvek bitno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni se baš sviđa ovaj sastav do sada. Ono što ga razlikuje od prethodnih nekoliko kada su na PG uglavnom imali volume strelce, sada imaju dva high IQ igrača u Brunsonu i Haliju koji će znati da rasporede lopte na saigrače. Plus svi selektovani za sada su dobri šuteri što je uvek bitno.

 

Pogotovu je Brunson olicenje distribucije lopte.

 

Suma sumarum, sreca pa Juzni Sudan ne dolazi u najjacem sastavu a simbolicno je nama Pesic opet trener pa se nazire neka raspadotina i Indianapolis 2.0

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...