Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

On 4/7/2023 at 8:49 PM, uini said:

@MrTwister jel bio banchero nekada u italiji, makar turisticki?

 

Kaže sam u linkovanom tekstu gore da nije nikad bio, a ni njegov otac

 

Quote

Speaking about his ties to Italy, Banchero explains: “My father is called Mario, his brother is called Giulio, my uncle Angelo – we have all these names Italians, and of course growing up I wondered where they came from. But my father and I have never been to Italy, I’m trying to organize myself to go there in the summer because my father always told me that he wanted to go there, sooner or later, to meet that side of our family that is still there. There was the opportunity to have an Italian passport and become an Italian citizen, and I seized it”.

 

 

Nisam nešto pratio Orlando ove sezone, pogledah par highligtsa Banchera sad, neće ovog da vide Italijani, lik je zver, budući all star možda i više od toga

 

 

Link to comment
Share on other sites

bekovski par je super ali je i ostatak rostera sjajno popunjen, pogotovo mislim da su odlicni za fiba pravila dort, olynyk, naw, brooks, powell, pa i rj barrett.

 

verovatno jaca ekipa od nase najbolje, s'obzirom da jokicu nije idealan fiba kontekst.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Drug Crni said:

Ja se izistinski ne sećam velikog takmičenja na koje je Kanada došla sa najjačim timom. Upravo suprotno - na kraju se pojave neki drugopozivci.

 

otud u linku info da su se 14 pomenutih igraca u maju 2022, obavezali na trogodisnji ciklus, sto bi trebalo da bude neka casna rec valjda, minus povrede i sl.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Drug Crni said:

Ja se izistinski ne sećam velikog takmičenja na koje je Kanada došla sa najjačim timom. Upravo suprotno - na kraju se pojave neki drugopozivci.

Slažem se. Ako se pojave u ovom punom sastavu, lagano mogu biti favoriti. 

Link to comment
Share on other sites

Kanadji svaki put najavljuju sastave ovog tipa pa se na kraju svodi na ekipu koju su imali na domacem kvalifikacionom turniru za zadnju olimpijadu gde su izveli amaterski sastav. Ne bi me cudilo da i ovaj put imaju gomilu otkaza iako je sastav zaista prebrutalan na prvi pogled i sigurno medju Top 5 ekipa na SP.


Administracija bi mogla u dogledno vreme da otvori topik za SP, zreb je za 2 nedelje.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

37.8% za 3, 57.9% za 2 i 91.9% sa slobodnjaka su mu aktuelni procenti u euroleague.

 

dorsey moze da kreira sebi poziciju za sut ali su mu procenti neuporedivo losiji a walkup je u svemu ostalom bolji igrac, tako da, kudos za grke.

 

fasciniran sam walkupom ove el sezone, al to vec znate.

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2023 at 11:48 AM, MrTwister said:

FA je ovo ljeto pa ce i od toga zavisiti. Ne znam kakvi su mu planovi tu. Ako nedje ode mimo Čikaga ili Orlanda, prije neće no što oće.

Meni je iskreno svejedno oce li igrati ili neće, nemamo neke velike sanse ni s njim ni bez njega. Da se ispostuju ovi momci sto su sto su dogurali dovde, da se pruzi prilika nekom od ovih mladjih i puna kapa. Veliki je uspjeh za CG b2b SP da se ide pa kako god da se završi. Ovaj ciklus Crna Gora je jedina reprezentacija koja je iz pretkvalifikacija otisla na SP. Da ne pominjem neka egzoticna imena koja su igrala u tim prozorima, Drobnjak je tu imao i game winner vs Islanda, nakupilo se tu svega.

Šta je ovo rekao Edin Avdić da Mirotić igra SP, ali ne za Španiju? Za koga će da igra? CG? Srbiju?

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...