Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Ne treba mnogo zakljucivati iz ovih ranih pripremnih, ali Slovenci su dosta problematicni. To bi bilo i bez povrede Cancara, koji je u top3 najvaznija igraca. Svi ovi bekovi su u padu - Blazic, Zoran Dragic, Prepelic. Novih nema, a nema ni Gorana Dragica, koji je i dalje za par klasa bolji igrac od trojice nabrojanih. Krilo maltene i nemaju nakon povreda Murica (takodje u poprilicnom padu) i Cancara. Cetvorku isto nemaju, to je uglavnom Vlatko pokrivao. Tobey ce biti ekstremno bitan, koliko sam razumeo trebalo bi da igra.

Luka ce imati podrsku manju nego ikad. Ne treba ih potcenjivati jer ce Luka verovatno biti najbolji igrac na prvenstvu, a nikad ne znas da li ce ostali da se povampire, ali da imaju puno rupa na rosteru imaju.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Pricali smo o Dogusu ovde, meni katastrofalan igrac (ne znam ko je imao drugo misljenje, ne secam se ali smo podelili par stavova), kako god, momku brz i potpuni oporavak. 

Najgore povrede kada se neko "zrtvuje", ne vidi porodicu i prijatelje, nema dragoceni odmor, pa dobije tesku povredu u reprezentativnom dresu. Bedak.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Del Piero said:

Ne treba mnogo zakljucivati iz ovih ranih pripremnih, ali Slovenci su dosta problematicni. To bi bilo i bez povrede Cancara, koji je u top3 najvaznija igraca. Svi ovi bekovi su u padu - Blazic, Zoran Dragic, Prepelic. Novih nema, a nema ni Gorana Dragica, koji je i dalje za par klasa bolji igrac od trojice nabrojanih. Krilo maltene i nemaju nakon povreda Murica (takodje u poprilicnom padu) i Cancara. Cetvorku isto nemaju, to je uglavnom Vlatko pokrivao. Tobey ce biti ekstremno bitan, koliko sam razumeo trebalo bi da igra.

Luka ce imati podrsku manju nego ikad. Ne treba ih potcenjivati jer ce Luka verovatno biti najbolji igrac na prvenstvu, a nikad ne znas da li ce ostali da se povampire, ali da imaju puno rupa na rosteru imaju.

 

Od igraca koji bi u ovom trenutku mogli sa igraju u Cedeviti Olimpiji (dakle, da igraju, ne da greju klupu), tu su:

 

G. Dragic

Prepelic, Blazic

Doncic, Z. Dragic, Muric, Cancar

 

Tobey

 

Muric i Cancar su pokrivali cetvorku, sada su ostali bez obojice. Imaju jos Mahkovica od iskusnijih i ove mladje, Glas, Samar, Sisko.

 

Dakle, od vrhunskih igraca su im ostali samo dvojica veterana, Prepelic, naravno Doncic i stranac na centru. Bas uzasna situacija za njih, ali oni ionako nikad nisu imali vise od sedmorice igraca koji su mogli da igraju EL, a da ne budu samo posmatraci sa klupe. Tek ce u buducnosti biti problema jer nakon ove godine verovatno ostaju bez Murica, Blazica, brace Dragic, Prepelica.

 

Link to comment
Share on other sites

Look, the spreadsheet jockeys can pimp Haliburton’s advanced stats all they want, but we all saw what Brunson did in the regular season and playoffs. His body of work in the NBA, college, and FIBA juniors speaks for itself. He’s the point guard. He’s AMERICA’S point guard. Get used to it.

 

https://www.postingandtoasting.com/2023/8/6/23822013/jalen-brunson-seems-destined-to-start-for-team-usa-in-the-fiba-world-cup

1597322988.0.jpg

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Od igraca koji bi u ovom trenutku mogli sa igraju u Cedeviti Olimpiji (dakle, da igraju, ne da greju klupu), tu su:

 

G. Dragic

Prepelic, Blazic

Doncic, Z. Dragic, Muric, Cancar

 

Tobey

 

Muric i Cancar su pokrivali cetvorku, sada su ostali bez obojice. Imaju jos Mahkovica od iskusnijih i ove mladje, Glas, Samar, Sisko.

 

Dakle, od vrhunskih igraca su im ostali samo dvojica veterana, Prepelic, naravno Doncic i stranac na centru. Bas uzasna situacija za njih, ali oni ionako nikad nisu imali vise od sedmorice igraca koji su mogli da igraju EL, a da ne budu samo posmatraci sa klupe. Tek ce u buducnosti biti problema jer nakon ove godine verovatno ostaju bez Murica, Blazica, brace Dragic, Prepelica.

 

 

Murić je otpad od igrača, suklja se na staro ime, a mislim da mu posle najnovije povrede neće ostati više ništa čime može nekog da prevari da je relevantan igrač.

 

Mislim da će cediti Slovenci ove veterane dokle god budu mogli, Blažič i braća Dragić su makar uvek bili fizički vrlo spremni. 

 

Sama činjenica da oni i dalje u 12 sa non-garbage time minutima imaju jednog Žigaru Dimeca dovoljno govori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo cinjenica da je Ziga Dimec i dalje relevantan cinilac govori da Slovenci dok je Doncic top 10 igrac na svetu ce biti tu. Bitno je da oni koji igraju mogu da budu dobra podrska. Trenutno imaju problem sto vuku igrace zbog starih zasluga a oni nisu prvenstveno na dovoljno dobrom fizickom nivou. Tu je mocni Ziga najmanji problem, on svoje drvoseca zadatke odradjuje bez problema i dalje.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno na koju foru Kanadjani vode Bel Hejnsa, igraca kog smo gledali u Buducnosti i koji je nista posebno a sa spiska su precrtali dva po meni znacajno bolja beka Pengosa i Robertsona koji je bio u par najboljih skorera ACB lige i siguran sam da ce ove sezone da ima veliku ulogu u Evroligi u Valensiji. Gledao sam ga kad je sasuo 44 poena Baskoniji i to je bilo stogod.

 

Dosta jak sastav Kanadjana, ali nisu bas toliki bauk, mozemo i njih da pobedimo ukoliko se ikako budemo ukrstali negde (mada mislim da ne mozemo na njih pre eventualnog finala), pogotovo ako budu bili bez Mareja sto je izvesno. Ima tu i tankih igraca u rosteru osim Bel Hejnsa poput Kajl Aleksandera sto je iz Valensije zavrsio u Hapoelu i Edzima kog znamo iz Buducnosti i Cedevite koji mi je bas bezveze igrac, neka losija verzija Bentila otprilike samo jos nizi i fizicki slabiji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

 

 

 

 

Rutiniranje amera

 

Osvajaju lagano osim ako ne budu imali los dan 

 

 

On 8/7/2023 at 9:58 AM, DameTime said:

Lessort upitan za SP. Eto prilike da ne nagrabusimo od njihove centarske linije @Problem sa licnim greskama 😛 

 

Lik je treci centar tamo, i to samo zato sto ne igra Vembi

 

Tako da nije to neki gubitak

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odličan meč Slovenija - Crna Gora. Luka one man show, fantastičan u prvoj četvrtini. Moji Crnogorci iako na -10 djeluju dobro, čini mi se da bi konačno na jednom takmičenju mogli prijatno da iznenadimo. Slovencima igraju i Morgan i Tobey, najveće razočaranje ubjedljivo je Simonović. Već protiv Francuza se vidjelo da ga je neigranje u Čikagu gadno unazadilo, trebaće njemu minimalno polusezona za vraćanje takmičarskoj košarci. :ajme:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ječmendo said:

Odličan meč Slovenija - Crna Gora. Luka one man show, fantastičan u prvoj četvrtini. Moji Crnogorci iako na -10 djeluju dobro, čini mi se da bi konačno na jednom takmičenju mogli prijatno da iznenadimo. Slovencima igraju i Morgan i Tobey, najveće razočaranje ubjedljivo je Simonović. Već protiv Francuza se vidjelo da ga je neigranje u Čikagu gadno unazadilo, trebaće njemu minimalno polusezona za vraćanje takmičarskoj košarci. :ajme:

Evo, ubaci triojku, pa traljava asistencija. Povrati se malo u život.

Slovenci bez Luke na nivou osrednjeg ABA 2 ligaša. Džoni pleše, čim je napustio KKCZ.

Edited by Thor
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Gledaju navijaci tog novog kluba sto je presao i u fazonu, kakvog igraca dovedosmo🤣🤣

Ali stvarno, on u Zvezdi, kao da mu je neio ukrao talenat. Kao u Space jam. Doduše, bilo je tu i povreda i nepoverenja trenera i svega, ali najblaže rečeno nije na svom nivou.

Dečko deluje kao zaista dobar momak i baš bih voleo da se vrati na nekadašnji nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Utakmica bez odbrana, iako je bila atraktivna. Nije baš dobar znak ni za jedne, ni za druge. Luka je čudo, lagani triple double sa pola snage, čini se da je ozbiljno radio na fizičkoj formi ovog ljeta. Bukvalno izgleda kao da može sam da dobije utakmicu protiv bilo koga, još kad bi ubacivao bacanja. Biće lijepo Svjetsko ove godine... :heart:

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...