Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Posted (edited)

Pričali smo da Francuska nema pleja ... a u stvari imaju ga za sledećih 10-15 godina: Nolan Traore. Gledah ga sada na Adidas Next Generation turniru, dečko kida, Topić protiv Real Madrid style prošle sezone. Sve ima: visinu, dužinu, prodor, šut, osećaj za asistenciju. Odlučih da vidim ko je taj lik i videh da je pre neki dan nabio 25 poena i podelio 7 asistencija protiv Asvela. Mogli bi sada da ga vode, bez zezanja. Radije bi njega vodio nego antitalente tipa Nkilitina. 

Edited by Darko
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Vodio bih i ja Topica u nasoj reprezentaciji  ali me niko ne slusa😀 I Top je imao dve dobre partije protiv Partizana i CZ ove sezone , ekipa koje su kvalittenije of Asvela.  Mislim ipak da je prerano suditi u oba slucaja. Treba im kontinuitet u seniorskoj kosarci.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

Pričali smo da Francuska nema pleja ... a u stvari imaju ga za sledećih 10-15 godina: Nolan Traore. Gledah ga sada na Adidas Next Generation turniru, dečko kida, Topić protiv Real Madrid style prošle sezone. Sve ima: visinu, dužinu, prodor, šut, osećaj za asistenciju. Odlučih da vidim ko je taj lik i videh da je pre neki dan nabio 25 poena i podelio 7 asistencija protiv Asvela. Mogli bi sada da ga vode, bez zezanja. Radije bi njega vodio nego antitalente tipa Nkilitina. 

Lako je to sada pisati kada nema uinija😀 

Ae bas cu obratit paznju na tog tvog Francuza

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
7 hours ago, Miki8 said:

Vodio bih i ja Topica u nasoj reprezentaciji  ali me niko ne slusa😀 I Top je imao dve dobre partije protiv Partizana i CZ ove sezone , ekipa koje su kvalittenije of Asvela.  Mislim ipak da je prerano suditi u oba slucaja. Treba im kontinuitet u seniorskoj kosarci.

Da Top nije imao ovu povredu definitivno bi bio za. Ovako ne verujem da će biti dovoljno oporavljen za Olimpijadu a i veliki je rizik za draft.

 

Inače Traore je skoro godina dana mlađi od Topića.

7 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Lako je to sada pisati kada nema uinija😀 

Ae bas cu obratit paznju na tog tvog Francuza

Proguglao sam i saznao da ga je Collet pozvao na trening kamp nacionalnog tima, tako da ga možda čak i vidimo na Olimpijadi. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Giannis inače igra za državu koja ne da mu ništa nije dala, već je u istoj bio građanin trećeg reda (zajedno sa roditeljima i braćom) sve dok nisu skontali da dobro pika basket i da će otići u NBA. Pa su mu dali pasoš, naravno, kako ne bi zaigrao za Nigeriju jednog dana.

 

Treba ga pitati zašto igra za takvu državu i to nakon izlaska iz povrede koja ga je udaljila od NBA plejofa...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije mu dala ni jedna ni druga. 😄 Poenta je u tome da moćnici na vlasti nisu morali ništa da mu pruže kako bi on danas reprezentovao Grčku na nacionalnim takmičenjima. To je lična stvar sportiste i njegova motivacija.

 

Inače s jedne strane je verovatno bolje po sve njih što su se doselili u Grčku, ali sa druge je baš jezivo kako su tamo bili tretirani dok Giannis nije draftovan. Nisu Grci baš najinkluzivniji narod na svetu. 

Link to comment
Share on other sites

Janis je rodjen u Grckoj valjda, ceo zivot do NBA je tamo proveo (bukvalno i nije smeo da napusti zemlju jer nije imao pasos), tako da osim nigerijskog porekla i nema nista drugo ni sa jednom drugom zemljom do Grckom. 

 

Nigerija mu svakako nista nije dala, a Grcka valjda jeste, i obrazovanje i zdravstvo, grcki klub mu je dao priliku da trenira kosarku... 

 

Znas li koliko % je razlika izmedju nista i bilo sta? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kooineeperk said:

Janis je rodjen u Grckoj valjda, ceo zivot do NBA je tamo proveo (bukvalno i nije smeo da napusti zemlju jer nije imao pasos), tako da osim nigerijskog porekla i nema nista drugo ni sa jednom drugom zemljom do Grckom. 

 

Nigerija mu svakako nista nije dala, a Grcka valjda jeste, i obrazovanje i zdravstvo, grcki klub mu je dao priliku da trenira kosarku... 

 

Znas li koliko % je razlika izmedju nista i bilo sta? 

 

Svi sem najstarijeg su rođeni u Grčkoj. Ne znam o čemu ti pričaš, njegovi roditelji, on i braća su u Grčkoj bili ilegalno. Prodavali stvari na ulici da prežive. Njihova prava nisu bila kao drugih žitelja Grčke, što uključuje i zdravstvo i sve ostalo. Dečaci su išli u školu ofc, ali nisu baš bili dobrodošli tamo. Uostalom, pričali su o tom periodu u Giannisovom dokumentarcu. 

 

Ovde uopšte nije tema između ništa i bilo šta, pri čemu ja smatram da je smešno uopšte govoriti o bilo čemu s obzirom na tretman koji su imali. Činjenica da je dobio pasoš čim se saznalo da će izaći na draft govori sve - želeli su da se osiguraju da će u budućnosti igrati za grčku reprezentaciju. Što bi uradili svi na njihovom mestu. Poenta mog prvog posta je da lična motivacija sportiste očigledno ne zavisi od takvih stvari (šta im je država "dala" etc). 

 

Link to comment
Share on other sites

Covek je odlucio da igra za repku zemlje u kojoj se rodio i ceo zivot do odlaska u NBA ziveo u istoj. Sve sto je ikada dobio od neke zemlje, ma koliko malo ili puno, dobio je tu. To je prosto cinjenica. On je zahvalan i na tome, i tu zahvalnost i on kao i njegova braca pokazuju na taj nacin... 


Simple as that. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

 

Poenta mog prvog posta je da lična motivacija sportiste očigledno ne zavisi od takvih stvari (šta im je država "dala" etc). 

 

Poenta je bila da uzdigneš Janisa, uniziš Jokića i to je to 😊

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MilošVB said:

Poenta je bila da uzdigneš Janisa, uniziš Jokića i to je to 😊

 

Pa ovo što sam napisala za Giannisa važi za otprilike svakog reprezentativca na kugli zemaljskoj. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Njegova porodica je dobila bolji život nego da su ostali u Nigeriji, zato su uostalom i otišli.

 

Zato što su on i Thanasis pikali košarkašku loptu. Do tada im nije bio toliko bolji život iako su otišli iz Nigerije. 

 

3 minutes ago, MilošVB said:

Što samo potvđuje da je tvoja pobuda da napišeš ovaj post upravo ta koju sam istakao ☺️

 

Ako ti tako kažeš. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Ma sigurno bi im bilo bolje u Nigeriji... no doubt about that.

 

lol :roflmao:

 

Ko je to rekao? 

Samo treba uzeti u obzir kontekst da se njima život promenio ne kada su kročili u Grčku, već kad je otkriven Giannisov talenat za košarku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Ko je to rekao? 

Samo treba uzeti u obzir kontekst da se njima život promenio ne kada su kročili u Grčku, već kad je otkriven Giannisov talenat za košarku.

 

1. Da cisto budemo na istom, nije Janis krocio u Grcku vec njegovi roditelji. Janis se rodio posle. Ali verovatno i mislis na njegove roditelje, nego cisto da ne bude neke zabune ako je ima... 

2. Da, istog momenta kad su krocili u Grcku i tu ostali, njihov zivot se drasticno promenio. kao i njihovoj buducoj deci. Na bolje, naravno. Inace, zasto bi dolazili uopste?! Ta promena je znacila promenu izmedju zivota, iole dostojnog coveka s jedne strane, i gladi, nemastine, ako ne i smrti. Mozda ne bi ni imali toliko dece i Janis se nikada ne bi rodio!

 

Nekih 18 godina posle se dodatno, drasticno promenio zivot celoj porodici kad su i kod njega otkrili jos veci talenat za kosarku nego sto je to imao Tanasis. 

 

Ono sto ja pokusavam i matematicki da ti objasnim, jeste da rast od nicega do necega manjeg je beskonacno veci od rasta od necega manjeg do necega veceg. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kooineeperk said:

 

1. Da cisto budemo na istom, nije Janis krocio u Grcku vec njegovi roditelji. Janis se rodio posle. Ali verovatno i mislis na njegove roditelje, nego cisto da ne bude neke zabune ako je ima... 

2. Da, istog momenta kad su krocili u Grcku i tu ostali, njihov zivot se drasticno promenio. kao i njihovoj buducoj deci. Na bolje, naravno. Inace, zasto bi dolazili uopste?! Ta promena je znacila promenu izmedju zivota, iole dostojnog coveka s jedne strane, i gladi, nemastine, ako ne i smrti. Mozda ne bi ni imali toliko dece i Janis se nikada ne bi rodio!

 

Nekih 18 godina posle se dodatno, drasticno promenio zivot celoj porodici kad su i kod njega otkrili jos veci talenat za kosarku nego sto je to imao Tanasis. 

 

Ono sto ja pokusavam i matematicki da ti objasnim, jeste da rast od nicega do necega manjeg je beskonacno veci od rasta od necega manjeg do necega veceg. 

 

Logično da mislim na roditelje, ako već znamo da Giannis i braća još uvek nisu bili rođeni. Sem najstarijeg kog su ostavili u Nigeriji jer je bio premali da putuje, pa je prošlo tipa 20 godina nakon što su se ponovo videli. 

 

Ono što ja tebi pokušavam da objasnim je da nije bilo rasta od manjeg prema većem u Grčkoj, već opet iz nemaštine. Ljudi uopšte nisu bili prepoznati kao ravnopravni žitelji Grčke, prodavali su stvari na ulici da prežive i da, bili su i te kako gladni - jedan obrok dnevno za koji Giannis kaže da su roditelji uvek davali njima dok oni nisu jeli. Pa vraćanje iz škole određenim kvartovima da izbegnu grupice koje bi ih pretukle jer nisu "pravi Grci". 

 

Roditelji su otišli iz Nigerije zato što su smatrali da će imati veći PROSPEKT u Grčkoj, a nije im bilo automatski bolje jer budimo realni, ni Grčka nije obećana zemlja. I to je možda tačno, ali činjenice kažu da im nije bilo bolje sve dok Thanasis i Giannis nisu bili prepoznati sa svojim talentom za košarku. 

 

I nije Giannis prvi koji je košarkom izvukao porodicu iz nemaštine, to je priča svakog drugog NBA igrača, a njegovi roditelji su radili najbolje što su mogli u datoj situaciji. Samo da se vratimo na tezu - on predstavlja Grčku jer se tako identifikuje i očigledno oseća neki nacionalni ponos, iako mu ta država ništa nije dala. Što govori o besmislenosti argumenta "a šta je država dala ovom ili onom sportisti da je on predstavlja".

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 hours ago, DameTime said:

on predstavlja Grčku jer se tako identifikuje i očigledno oseća neki nacionalni ponos, iako mu ta država ništa nije dala.

 

Ne vredi ocigledno. Mozes ti da tvrdis sta hoces, ali ovo prosto nije tacno. I tu se svaka diskusija s tobom zavrsava. 

 

Da bi ta tvrdnja bila tacna, njegovi roditelji bi trebali biti proterani iz zemlje a ne da im se dozvoli da ostanu i da im deca idu u skolu i zaradjuju za zivot (ma kako los bio, pa makar i na ulici). 

 

edit: mozes da lupas smajlija koliko hoces, jer i ti znas da to sto pises nije tacno (da ne okaratkerisem to drugacije kao sto ti imas obicaj da radis pa vidim da ti brisu postove). 

Edited by Kooineeperk
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kooineeperk said:

Da bi ta tvrdnja bila tacna, njegovi roditelji bi trebali biti proterani iz zemlje a ne da im se dozvoli da ostanu i da im deca idu u skolu i zaradjuju za zivot (ma kako los bio, pa makar i na ulici). 

 

Evo da ti odgovorim. Ova rečenica nema smisla, jer da je istinita Grčka bi rešila problem ilegalnih emigranata/migranata/imigranata. Međutim, nisu ih rešavali tada kao što ih ne rešavaju uspešno ni danas. Osim ako u to ne računamo ucenjivanje potencijalnih azilanata (Pakistanaca, Sirijaca, Avganistanaca i sl) da pomažu policiji kako bi isterali migrante iz Grčke i sl. 

 

Prema tome, nisu oni pustili porodicu Antetokounmpo da ostanu tu jer su silno želeli da im pomognu. I dan danas je stopa deportacije iz Grčke veoma niska što je čini poželjnom destinacijom za migriranje, a niska je jer oni legislativno ne ulažu napor da to reše kao što to čine npr. Italija ili skandinavske zemlje. 

 

Mislim super, daš nekom da ostane međutim on nema jednaka prava kao drugi, nema mogućnost da radi i leči se kao svi ostali, nema dokumenta, nema pravo glasa, faktički ne postoji za tvoju državu, ali je tu kao jeftina radna snaga. Teško da je to nekakva obećana zemlja i odlična situacija za naći se u njoj. 

Link to comment
Share on other sites

Sta nije istinito u recenici koju si citirala? Da li su proterani? Nisu. Da li je Janis tamo isao u skolu? Jeste. Da li su zaradjivali novac za zivot? Pa ocito jesu, na ovaj ili onaj nacin. Dakle sve je tacno. Da li je takva situacija nastala izricitom voljom Grcke kao drzave ili pukom nemarnoscu iste, to je nebitno. Dobili su priliku za zivot kakav sigurno ne bi imali u Nigeriji. 

 

---

 

Sreca za Grcku da su Janisovi roditelji debili pa izabrase bas tu zemlju. A mogli su lepo ostati u Nigeriji gde se Janis mozda ne bi ni rodio... a i da se rodio, pitanje koliko bi poziveo a i kako bi ziveo - ma 100% bolje nego u Grckoj kao emigrant?

 

Jer znate, emigranti napustaju svoje zemlje ne zato sto im je tamo iz nekog razloga lose, vec zato sto hoce da nadju nesto gore od toga sto imaju?  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...